Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Mikor kivettem a fejegységet a Kadettből és beraktam az Astrába nem pöcsöltem erősítő beszereléssel.

Viszont az erősítője mindíg is kihasználatlan volt mert erősítőröl volt meghajtva a hangszóró.

Észrevettem,hogy ha sokáig hallgatom (1-2 óra) akkor túlmelegszik. :rolleyes:

Nincs vele bajom mert jó és tetszik ahogy szól. De asszem berakom az Alpine Flex5-ös erősítőmet,hogy az hajtsa a hangszórókat.( 4X75 +180 W a sub vagy 3X180 ha hídba kötöm.)

Most nem férne bele fejegységet cserélni. :)

Hic lehetséges lenne,hogy a cd erősítője eddig kímélve volt.(4 éves kb.) és nemszereti ,ha sokat van használva?

Amúgy Blau Acapulco MP52.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Mikor kivettem a fejegységet a Kadettből és beraktam az Astrába nem pöcsöltem erősítő beszereléssel.

Viszont az erősítője mindíg is kihasználatlan volt mert erősítőröl volt meghajtva a hangszóró.

Észrevettem,hogy ha sokáig hallgatom (1-2 óra) akkor túlmelegszik. :rolleyes:

Nincs vele bajom mert jó és tetszik ahogy szól. De asszem berakom az Alpine Flex5-ös erősítőmet,hogy az hajtsa a hangszórókat.( 4X75 +180 W a sub vagy 3X180 ha hídba kötöm.)

Most nem férne bele fejegységet cserélni. :)

Hic lehetséges lenne,hogy a cd erősítője eddig kímélve volt.(4 éves kb.) és nemszereti ,ha sokat van használva?

Amúgy Blau Acapulco MP52.

Nem kéne annak túlmelegedni, akár használtad, akár nem. Nem lehet, hogy túl kicsi a hangszórók impedanciája? :)

Egy autórádiónak 24 óra üzemidőt bírni kell folyamatosan. Szerintem. Nem lehet, hogy a cd melegszik fel, és olvasási hibákat produkál és megáll? Rádiónál is túlmelegszik?

Link to comment
Megosztás:

" AUTOHIFI_23_tipp_amivel_kategoriakat_javithatsz_az_AUTOHIFIDEN_0_Ft-_bol "

lóbaxó nagy piros betűkkel hogy 0 forintból... aha, ha valaki elkezdi összeadni a tápkábelek, akkusaruk és egyéb bizbaszok, hangszórókábelek, ANL biztiház és biztik árát, amit Feri a nulla kiadás kategóriába sorol, akkor elég hamar túllépi az a nulla a 10e-et, de még a 20-at is... :rolleyes: ezekből ő nem árul semmit, nem saját hasznot akar kicsikarni, csak legalább ne hangsúlyozná annyira azt a nullát... :) ráadásul semmi újat nem mondott 1.5 óra alatt, ami ne lett volna benne az autóhifi építés top10 hibája sorozatában, az egész mostani projekt csak arról szólt hogy ismét kaszáljon pár milliót az "álcázott" reklámmal...

én már csak szakadok a röhögéstől, hogy már megint milyen átlátszó marketingfogásokkal próbálja eladni a dolgait... ezek a 2-t fizet egyet vihet csodaakciói, a soha vissza nem térő lehetőségei amikor a kifutó cuccokat kisöpri a raktárból - jó ha nem drágábban mint előtte, etc... :) meg a gyermeteg történetek, hogy a "Krisz" sokat rendelt valamiből, és gyorsan vegyük meg mielőtt a főnök észreveszi, stb, stb, stb... minden második hétre jut valami poén a hírleveleiben...

no mostmar ez engem is érdekel

megnezetm "hallgattan én is" és a weboldalon is megneztem azt a lecke cimü dolgot meg az el küldött leckét is ...

a regisztrácional derül csak ki amikor vissza igazolast kér hogy ez nem mas mint egyszerü durva marketing kampány .. és ingyen semmit sem kapsz

mert a leirás lényege annyi hogy te hülye vagy és csak én értek hozza bizd rám .. és fizess nekem ...

az emailben amit küldöt és igen személyesen probalta leirni hogy ÉN BIZTOS "100%" MIT basztam el kicsit erös ugyanis soha nem vettem meg a legolcsobb szarokat és marhaságot sem vasaroltam ...

ez az egész semmi masra nem jo mint arra rávezetni az embert hogy TE bizony nem érthetsz hozza és fizzes .....

No commmment .... az egész szerintem evvel elérte hogy jo pár ember rá sem fog nézni erre a cégre ....

szánalmas

Link to comment
Megosztás:

" AUTOHIFI_23_tipp_amivel_kategoriakat_javithatsz_az_AUTOHIFIDEN_0_Ft-_bol "

lóbaxó nagy piros betűkkel hogy 0 forintból... aha, ha valaki elkezdi összeadni a tápkábelek, akkusaruk és egyéb bizbaszok, hangszórókábelek, ANL biztiház és biztik árát, amit Feri a nulla kiadás kategóriába sorol, akkor elég hamar túllépi az a nulla a 10e-et, de még a 20-at is... :rolleyes: ezekből ő nem árul semmit, nem saját hasznot akar kicsikarni, csak legalább ne hangsúlyozná annyira azt a nullát... :) ráadásul semmi újat nem mondott 1.5 óra alatt, ami ne lett volna benne az autóhifi építés top10 hibája sorozatában, az egész mostani projekt csak arról szólt hogy ismét kaszáljon pár milliót az "álcázott" reklámmal...

én már csak szakadok a röhögéstől, hogy már megint milyen átlátszó marketingfogásokkal próbálja eladni a dolgait... ezek a 2-t fizet egyet vihet csodaakciói, a soha vissza nem térő lehetőségei amikor a kifutó cuccokat kisöpri a raktárból - jó ha nem drágábban mint előtte, etc... :) meg a gyermeteg történetek, hogy a "Krisz" sokat rendelt valamiből, és gyorsan vegyük meg mielőtt a főnök észreveszi, stb, stb, stb... minden második hétre jut valami poén a hírleveleiben...

Azért azt gondolom nem tudjátok,hogy sem RCA,sem biztiház,sem kábelek,se csatik,se semmi nincs náluk....Csak hangszóró,mélyláda,és fejegység......Tehát ha veszel egy kábelt,mert ő azt mondta akkor azt nem nála fogod megvenni,mert nem tud adni...... :) Tehát semmi haszna nincs belőle.......

Link to comment
Megosztás:

Valami nálam sem oké...Van egy kicsi gerjedés,mikor jár a motor...... :rolleyes: Kicseréltem az RCA kábeleket,meg vettem egy tápelosztót,mert az új erősítőhöz kellett olyan amiben van biztosíték......Mert sajna az audisonba nincs.......Most vagy a remote száll a gond vagy a tápelosztó......Mert eddig nem volt semmi baja.......de lehet az erősítő is :)

Link to comment
Megosztás:

Azért azt gondolom nem tudjátok,hogy sem RCA,sem biztiház,sem kábelek,se csatik,se semmi nincs náluk....Csak hangszóró,mélyláda,és fejegység......Tehát ha veszel egy kábelt,mert ő azt mondta akkor azt nem nála fogod megvenni,mert nem tud adni...... :) Tehát semmi haszna nincs belőle.......

ezt írtam én is... :)

" ezekből ő nem árul semmit, nem saját hasznot akar kicsikarni, csak legalább ne hangsúlyozná annyira azt a nullát... "

igen, nekem is az volt végig az érzésem, hogy hülyének tart, semmihez nem értek, ha eddig csak egy fikarcnyi bátorság is volt bennem eddig akkor sürgősen felejtsem el, és rohanjak hozzá hogy ő megmondhassa a tutit... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azért azt gondolom nem tudjátok,hogy sem RCA,sem biztiház,sem kábelek,se csatik,se semmi nincs náluk....Csak hangszóró,mélyláda,és fejegység......Tehát ha veszel egy kábelt,mert ő azt mondta akkor azt nem nála fogod megvenni,mert nem tud adni...... :rolleyes: Tehát semmi haszna nincs belőle.......

de ö épit komplett kocsikat ugye ..

és hat oda is kell kábel szoval van neki csak nem árulja ..

a lényeg ugysem ez hanem az hogy ö nagyot akar szakitani és a komplett beépitést szereti mert abböl van a sok lééé ennyi az egész

a lényeg hogy az ügyfél teljesen ugy érezze hogy semmit sem tud a dologrol de ha oda viszi a kocsit

installáciora akkor sokkalta jobbat kap mintha otthon megcsinalná ugyanezt fele annyiért

annyira nem kell félteni emberünket hogy ingyen ad tanácsot .. semmi sincs ingyen ..

és a regisztrácioban szereplö link egy marketing weboldalra mutat

szerinted ??? csupa joindulat van csak mödötte ... no ezt mesélje be annak aki most érkezett a hathuszassal ...

egyszerü pénzkihuzasi probalkozas a te zsebedböl is eki ezt elhiszi ... csak épp most mas megközelitésben

annyiféle marketing van hogy én ehez nem tudok hozza szolni de egyik gecibb modon szedi ki a zsebedböl a pénzt mint a masik .....

Link to comment
Megosztás:

de ö épit komplett kocsikat ugye ..

és hat oda is kell kábel szoval van neki csak nem árulja ..

a lényeg ugysem ez hanem az hogy ö nagyot akar szakitani és a komplett beépitést szereti mert abböl van a sok lééé ennyi az egész

a lényeg hogy az ügyfél teljesen ugy érezze hogy semmit sem tud a dologrol de ha oda viszi a kocsit

installáciora akkor sokkalta jobbat kap mintha otthon megcsinalná ugyanezt fele annyiért

annyira nem kell félteni emberünket hogy ingyen ad tanácsot .. semmi sincs ingyen ..

és a regisztrácioban szereplö link egy marketing weboldalra mutat

szerinted ??? csupa joindulat van csak mödötte ... no ezt mesélje be annak aki most érkezett a hathuszassal ...

egyszerü pénzkihuzasi probalkozas a te zsebedböl is eki ezt elhiszi ... csak épp most mas megközelitésben

annyiféle marketing van hogy én ehez nem tudok hozza szolni de egyik gecibb modon szedi ki a zsebedböl a pénzt mint a masik .....

Hidd el hogy nincs igazad....hifi beépítéssel sem foglalkozik :rolleyes: Ez is ki van lőve.......Van mögötte marketing,de tudás is van bőven......Hidd el nekem hogy lényegesen többet ért hozzá mint mi........Még nem vettem nála semmit,de már rengeteget segített,és legalább 2 órát beszélgettünk.Nem akarom védeni,mert nem a barátom.Tényleg kicsit nyomulós a szöveg....de hol nem az???????

Link to comment
Megosztás:

Hidd el hogy nincs igazad....hifi beépítéssel sem foglalkozik :rolleyes: Ez is ki van lőve.......Van mögötte marketing,de tudás is van bőven......Hidd el nekem hogy lényegesen többet ért hozzá mint mi........Még nem vettem nála semmit,de már rengeteget segített,és legalább 2 órát beszélgettünk.Nem akarom védeni,mert nem a barátom.Tényleg kicsit nyomulós a szöveg....de hol nem az???????

beépitéssel .. miert nem ahol régen voltak ott volt egy beszerelö muhely ....

és ha nem foglakozik honna van az a rengeteg tapasztalat ... furi

de isten igazabol mekem mind1 csak hat ez biztos csak marketing és nem szintiszta adakozas ....

Link to comment
Megosztás:

beépitéssel .. miert nem ahol régen voltak ott volt egy beszerelö muhely ....

és ha nem foglakozik honna van az a rengeteg tapasztalat ... furi

de isten igazabol mekem mind1 csak hat ez biztos csak marketing és nem szintiszta adakozas ....

Volt mellettük egy beszerelő műhely,de az nem az övé......Most nincs mellettük semmi,és nem is foglalkoznak beépítéssel.....Max segítenek beállítani a cuccot,és megnézik hogy minden rendesen van bekötve....esetleg min lehetne javítani.....

Link to comment
Megosztás:

Egy hangszórósat és zártat, de szeretném azt húúúúú bazzzz feelinget, nem folyamatosan, csak ha kell néha.... :)

Egyre inkább szimpatizálok a zárt ládákkal: a múltkor próbaképpen betettünk egy reflex ládát, talán nagyobbat is szólt, de mégsem tetszett a hangja a zárt után.....

Hallottam már a MAC ALIANTE hangszórót zárt ládában egy MAC FEARLESS ONE -val meghajtva, háááát az húúúúú bazzzz kategória volt..... :D

Ja, hallottam, hogy a MacAudio megvette a Phase Lineart...... Az Aliante tíz éve nagyon jó cucc, de a legfőbb erénye, hogy lapos, nem pedig, hogy olcsó.... :rolleyes:

Kicsit olcsóbban, lehet inkább egy Kicker CompVR-t kéne nézzél zárt ládában, lehetőleg 38-ast. :D :)

De higgy nekem, nem ezen múlik. Amit akarsz, ahhoz egyszerűen teljesítmény kell. Szépen zenélni lehet kisebb teljesítménnyel is, de a HÚÚÚÚDEBAZZZ-hoz párszázwattok kellenek, akárki akármit mond :) Ahhoz, hogy a levegőt úgy megmozgasd, ahogy kell, és annyit amennyit kell, na ahhoz kell a power, nincs mese!.... :D

Link to comment
Megosztás:

Na jó, haggyuk má' a Surányit - én is marketingelek itt direktbe', vegyétek is meg hirtelenjében az erősítőimet, meg ládáimat, DE GYORSAN ÁM!!!! Csere nem érdekel, de a készpénz sem sértés.... :) :rolleyes: :) :)

na még azért 1 dolog itt van a kutya elásva

a video közepén valahol .. nem szol masrol csak a pénzröl...

ez ilyen agymosas és tarsai szitu ... amit bevett a kis válalkozásába .. hát halyrá

http://www.viddler.com/explore/godavid/videos/12/

mashonna egy elöadásrol:

Surányi Feri: „Hogyan kerestem 1.900.000 Ft-t 19 nap alatt 17.000 Ft befektetéssel.“ - Egy kampány, ami egyszerűbb mint egy pohár víz. -

Link to comment
Megosztás:

Ja, hallottam, hogy a MacAudio megvette a Phase Lineart...... Az Aliante tíz éve nagyon jó cucc, de a legfőbb erénye, hogy lapos, nem pedig, hogy olcsó.... :rolleyes:

Kicsit olcsóbban, lehet inkább egy Kicker CompVR-t kéne nézzél zárt ládában, lehetőleg 38-ast. :D :)

De higgy nekem, nem ezen múlik. Amit akarsz, ahhoz egyszerűen teljesítmény kell. Szépen zenélni lehet kisebb teljesítménnyel is, de a HÚÚÚÚDEBAZZZ-hoz párszázwattok kellenek, akárki akármit mond :) Ahhoz, hogy a levegőt úgy megmozgasd, ahogy kell, és annyit amennyit kell, na ahhoz kell a power, nincs mese!.... :)

Na akkor: igazából nekem a zárt ládába kellene egy ütősebb, terhelhetőbb nyomó 30 -as méretben.

Ehhez meg egy monoblock, vagy egy 2 csatornás hídban, meg gondolom legalább 20 -as tápkábel, hanem több!

Személy szerint Te zártat vagy reflexet javasolsz?

Tudsz konkrétan vmi nyomót amit betehetnék a MAC helyére (láda maradna)....?

Link to comment
Megosztás:

Na akkor: igazából nekem a zárt ládába kellene egy ütősebb, terhelhetőbb nyomó 30 -as méretben.

Ehhez meg egy monoblock, vagy egy 2 csatornás hídban, meg gondolom legalább 20 -as tápkábel, hanem több!

Személy szerint Te zártat vagy reflexet javasolsz?

Tudsz konkrétan vmi nyomót amit betehetnék a MAC helyére (láda maradna)....?

Én személy szerint a zárt ládát preferálom.....

Hány literes a láda?

Link to comment
Megosztás:

ez már elég nagy, kellően merev is? sok gyári láda csak pozdorjából készül, a rendes láda min 18-20mm-es MDF, a frontja pedig még vastagabb...

Igen, tisztességesen meg van csinálva, már bontottam ki belőle a nyomót és volt alkalmam megnézni, mondjuk súlyra sem egyszerű.....

Link to comment
Megosztás:

Ez jó kérdés, csak kb -ra tudom, szerintem max. 38- 40L

Jó. 30-35 liter kell azért egy rendes hangszórónak....

Csak kifejezetten 50k alatt/körül (az Aliante ugye 150k.... :rolleyes: )

4ohm ABC sorrendben:

Emphaser EX12 T4, - ez talán még sok is a hűűűdebazzzhoz.... :) :)

Helix W12 - van a P12 verzió is, asszem ua. csak újabb.

Kicker CompVX 124 - ld. Emphaser.... :)

MTX 5512 - allrounder. És nem annyira drága.

RF P212S4, - fene tudja, kicsi láda kell neki, az újakat nem ismerem, de az RF szubok régen legendásan jók voltak. És ócsó is.

De még ezer lehetőség van kb..... de ha csak a szubot cseréled, lehet, hogy jobb lesz, de azért ne várd, hogy eljön a mennyek országa. Meg is kell hajtani őket rendesen, ahhoz már lehet, hogy kevés az erősítőd. Ezért kellene próbálkozni. És itt a bibi, mert a "láda marad" dologgal az az egy gond van, hogy kész ládát lehet próbálgatni a kereskedőnél. Hangszórót nem....

Link to comment
Megosztás:

Nem kéne annak túlmelegedni, akár használtad, akár nem. Nem lehet, hogy túl kicsi a hangszórók impedanciája? :)

Egy autórádiónak 24 óra üzemidőt bírni kell folyamatosan. Szerintem. Nem lehet, hogy a cd melegszik fel, és olvasási hibákat produkál és megáll? Rádiónál is túlmelegszik?

Lehet,hogy a lemezekkel lesz bibi de mindet a leglassabban írom. :rolleyes:

A rádiónál nem akad. :)

mit értesz túlmelegedésen ? mert pl nekem a Sony fej annyira felmelegszik tartós használat során h a műszeral meleg tőle :) de hibátlanul működik....

Akadni kezd a cédé.

Link to comment
Megosztás:

tervbe vettem, hogy a gagyi SAL AGU biztiházaimat lecserélem ANL-re. a 20-as hátramenő kábelhez még nem találtam megfelelőt ( értsd: stabil de olcsó, nem 8-10e pénz :rolleyes: ), de a kisebbekhez ezt találtam:

379699_LB_00_FB.eps.jpg379709_BB_00_FB.eps.jpg

BIZTOSÍTÉK ELOSZTÓ BLOKK MINI-ANL 3/3, 20-40-60-80A-es biztik léteznek hozzá

tud valaki valamit az ilyen "mini ANL"-ről? a SinusLive nem hangzik rosszul... a következő dolgok mennének rá: xenon, carpc, tft, DAC, apróságok - szóval senkinek nem kell 8-10A-nél több, és cirka minden saját biztire kerülne, hogy könnyen "kikapcsolhatóak" legyenek...

felvettem a kapcsolatot a ciare-s sráccal, valószínűleg ez lesz a befutó... a P500.1 + CAP2 + P400.4 alá elég szerintetek a 20-as tápkábel, vagy húzzak mellé még1et? nem veszélyes az ára, ~4e-ből kijön a második sáv, rászánom ha van értelme...

tudtok valahol 1 v 2 sávos normál ANL házat normális áron (annak függvényében, hogy hány tápkábel megy is majd hátra)? a fentebbi mini ANL házra azt írják hogy 16-os a kimenet, abba gondolom nem nagyon tudnám beleerőszakolni a 20-ast...

Link to comment
Megosztás:

tervbe vettem, hogy a gagyi SAL AGU biztiházaimat lecserélem ANL-re. a 20-as hátramenő kábelhez még nem találtam megfelelőt ( értsd: stabil de olcsó, nem 8-10e pénz :rolleyes: ), de a kisebbekhez ezt találtam:

BIZTOSÍTÉK ELOSZTÓ BLOKK MINI-ANL 3/3, 20-40-60-80A-es biztik léteznek hozzá

tud valaki valamit az ilyen "mini ANL"-ről? a SinusLive nem hangzik rosszul... a következő dolgok mennének rá: xenon, carpc, tft, DAC, apróságok - szóval senkinek nem kell 8-10A-nél több, és cirka minden saját biztire kerülne, hogy könnyen "kikapcsolhatóak" legyenek...

felvettem a kapcsolatot a ciare-s sráccal, valószínűleg ez lesz a befutó... a P500.1 + CAP2 + P400.4 alá elég szerintetek a 20-as tápkábel, vagy húzzak mellé még1et? nem veszélyes az ára, ~4e-ből kijön a második sáv, rászánom ha van értelme...

tudtok valahol 1 v 2 sávos normál ANL házat normális áron (annak függvényében, hogy hány tápkábel megy is majd hátra)? a fentebbi mini ANL házra azt írják hogy 16-os a kimenet, abba gondolom nem nagyon tudnám beleerőszakolni a 20-ast...

Kicsit visszaolvasol, akkor Sonique-nak ajánlgattam pár ANL házat, ebay-ről. Ott sokkal olcsóbb, én is ott vettem. Dietz volt most emberi áron, meg Zealum, kifejezetten jó árakon. Volt mini-ANL is, ha az a szimpi. ANL csak 100A+ van. Ja, meg hát az ANL eleve 25..50-es kábelre van kitalálva.

Szerény véleményem szerint 20-as kábel kevés, de biztos van aki azt mondaná, hogy elég, pláne, hogy ott a kondi. De sztem az a jó megoldás, hogy összerakod és meglátod.... Ha úgy érzed, hogy kevés, még mindig be tudod húzni a plusz kábelt bármikor :)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit visszaolvasol, akkor Sonique-nak ajánlgattam pár ANL házat, ebay-ről. Ott sokkal olcsóbb, én is ott vettem. Dietz volt most emberi áron, meg Zealum, kifejezetten jó árakon. Volt mini-ANL is, ha az a szimpi. ANL csak 100A+ van. Ja, meg hát az ANL eleve 25..50-es kábelre van kitalálva.

Szerény véleményem szerint 20-as kábel kevés, de biztos van aki azt mondaná, hogy elég, pláne, hogy ott a kondi. De sztem az a jó megoldás, hogy összerakod és meglátod.... Ha úgy érzed, hogy kevés, még mindig be tudod húzni a plusz kábelt bármikor :rolleyes:

katt - nemtom nettó vagy bruttó, de eddig ez a legolcsóbb... mondjuk ez is 50-es kábelt ír, akkor a 20-asom enyhén lötyögne benne... :)

mennyi kb a hazaszállítás kintről? annyival olcsóbb hogy úgy is megérheti?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.