Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

thx, akkor felírom a beszerzési listára :rolleyes:

egy apróság: hogyan lenne érdemes bekötni egy ilyet? adott a 4 csatis P400.4, ami a papírforma szerint 4 ch * 2 Ohm vagy hídban 2 ch * 4 Ohm terhelhetőségű... ez a hangszóró 3 Ohm, a magas nemtom mennyi... külön a 4 csatornára a 4 hangszórót, vagy hídra kötni kettesével?

3 Ohm nem probléma, az erősítőd 2 ohm stabil. Egyébként az impedancia illesztést a keresztváltó megoldja, úgyhogy azzal 4 ohmos lesz a komplett szett.

Ha hídban hajtod, akkor lesz kraft, de nő a torzítás.... Ha külön-külön hajtod, akkor meg aktív váltót kell venned.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

3 Ohm nem probléma, az erősítőd 2 ohm stabil. Egyébként az impedancia illesztést a keresztváltó megoldja, úgyhogy azzal 4 ohmos lesz a komplett szett.

Ha hídban hajtod, akkor lesz kraft, de nő a torzítás.... Ha külön-külön hajtod, akkor meg aktív váltót kell venned.

2 ohm stabil de csak 4 ch módban, hídban 4-et ír oldalanként

a keresztváltó 1 Ohm ellenállást hozzárak a mélyközép 3 Ohm-jához? vagyis a teljesítmény negyedét ő fogja elfüstölni? :rolleyes: ez picit durvának hangzik...

az aktív váltót meg tudom oldani szoftveres szinten ASIO-val, de ahhoz akkor kell még pár hangkártyát fabrikálnom... :)

Link to comment
Megosztás:

2 ohm stabil de csak 4 ch módban, hídban 4-et ír oldalanként

a keresztváltó 1 Ohm ellenállást hozzárak a mélyközép 3 Ohm-jához? vagyis a teljesítmény negyedét ő fogja elfüstölni? :rolleyes: ez picit durvának hangzik...

az aktív váltót meg tudom oldani szoftveres szinten ASIO-val, de ahhoz akkor kell még pár hangkártyát fabrikálnom... :)

Dehogy rak hozzá....vagyis úgy, ahogy mondod, nem. Fontos, hogy itt sohasem ellenállásról beszélünk, hanem impedanciáról. A váltó tekercsei és kondijai "végzik" az impedancia-illesztést is. Csak simán parallel kötve pl. a 4 ohmos woofer és 4 ohmos tweeter 2 ohmot adna.... :)

De a sima soros ellenállásból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. A 4 ohm névleges érték, de nem láttam még pl. mélysugárzót, aminek 4 ohm lett volna a tekercs soros ellenállása. Inkább 3.5...3.6 az általános. De AC szempontból általában több, viszont a rezonancia frekvencia környékén ennél kisebb is lehet.

A másik oldala a dolognak meg az, hogy 4 ohm stabil végfok is elvisz akár 2 ohmot is, csak több áramot vesz fel (biztit leverheti) ill. ezért jobban melegszik (esetleg hűteni kell). Az erősítő tuning megszokott része a forszírozott hűtés beépítése. Olcsó erősítőknél, ahol nem méretezik túl eléggé a végfok tranzisztorait, előfordulhat, hogy ilyenkor elmelegszenek és tönkremennek, ezért nem érdemes hosszasan így használni, de kipróbálni általában ki lehet, csak figyelni kell, mennyire melegszik az erősítő. Ha jelentősen, akkor nem érdemes nagyon erőltetni.

Link to comment
Megosztás:

HI sensitivity módban egy plusz előerősítőt használ. Mivel neked 4V a kimenő jelszint, persze, hogy leveri a plafont a hangerő.... :)

LO módban azt hittem 5V-ig megy.... ha csak 2.2V akkor még túl is tudod vezérelni, de úgyse csutka hangerőn tolod. De hogy érted, hogy "tompább", nem lehet, hogy csak a HI állással összevetve az, és a hangszóród szereti inkább, ha hajtják? Nagy hangerőn is tompa marad?

LO módban olyan mint eddig volt....talán kicsit életlenebb,de csak fél elé tekertem az érzékenységet.......HI módban meg nagyon tiszta hangja van a LO hoz képest........Lehet hogy az lesz hogy HI re állítom és teljesen letekerem :rolleyes: Persze rengeteget lehetne még játszani vele....... :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint mégse a karika volt kicsi?????

Hic!!!

Emlékszel hogy mekkora beépítő keretet hoztál nekem?Én 2centisre emlékszem....... :rolleyes:

Több az, asszem 25 vagy 30mm......

De ezen ne múljon, adok én Zolinak 5mm-es farostlemezt, aztán barkácsoljon rá még egy gyűrűt. Adok hozzá tömítőmasszát is, olyan lesz, mint Katiba a gyerek. Ilyen probléma miatt nem kéne eladni ezt a szettet - ez tényleg minden határon túl terhelhető, nagyon kemény szett. Talán a VRx2.150 megszorongatja, de az sem hiszem, hogy gond lenne neki.

Sőt, viszek neki egy beépítő keretet, olyat, mint a tiéd, hátha abba belefér.....Mert ami neki van, abba nem ment be a kosár.... :)

Vagy a titánium magassal van a gond? Akkor lehetne venni hozzá Ground Zero Competition Line selyem magast, az nem olyan drága.... (relatív) Esetleg van nekem egy pár 150W RMS nomex magasam is, odaadom, ha kell. Próbára lehetne azt is bocsátani. És akkor még ott van a HE98....... bár azt tartogattam, de Sonique már olyan rendszert épít, hogy ahhoz odaadnám azt is.

Link to comment
Megosztás:

Nebazzzzz..... miért adod el, Zoli?

Nem tudtad befaragni?

mert a gyári 26mm es kiemelö keret sem elég neki ..

kell meg 10mm mert széles a segge ...

ki kell vágni az ajtot hogy beférjen

Coupe a keret pedig locar mert 20mm semmire sem elég most vettem egy uj muanyagot 26mm a magassága

Link to comment
Megosztás:

Több az, asszem 25 vagy 30mm......

De ezen ne múljon, adok én Zolinak 5mm-es farostlemezt, aztán barkácsoljon rá még egy gyűrűt. Adok hozzá tömítőmasszát is, olyan lesz, mint Katiba a gyerek. Ilyen probléma miatt nem kéne eladni ezt a szettet - ez tényleg minden határon túl terhelhető, nagyon kemény szett. Talán a VRx2.150 megszorongatja, de az sem hiszem, hogy gond lenne neki.

Sőt, viszek neki egy beépítő keretet, olyat, mint a tiéd, hátha abba belefér.....Mert ami neki van, abba nem ment be a kosár.... :)

Vagy a titánium magassal van a gond? Akkor lehetne venni hozzá Ground Zero Competition Line selyem magast, az nem olyan drága.... (relatív) Esetleg van nekem egy pár 150W RMS nomex magasam is, odaadom, ha kell. Próbára lehetne azt is bocsátani. És akkor még ott van a HE98....... bár azt tartogattam, de Sonique már olyan rendszert épít, hogy ahhoz odaadnám azt is.

szerintem a +10mm nem fér már el a kárpittol ..

evvel már ugy fér be hogy a rács szélénél ott van a hangszoro ... vagyis semmere sincs hely ...

esetleg evvel 250euro

Astra%20F%2016.jpg

de lehet inkabb ez kéne 2*16cm +10cm

Astra%20F%202x16%20Mt.jpg

:rolleyes: :) d0e7_1.JPG

Link to comment
Megosztás:

elado

Emphaser 16os komp szett a képen lathati tipus uj ára 90e ft

astra F be nem jo ...

180W

150W rms

emphaser ecp26neo-xt3

40e ft

IMG

jól sejtem, hogy ez lekörözi az AS Helon-t is? :rolleyes: úgynézem szép sok duplavé és magas érzékenység szorult bele, ezt megérdemelné hídban az erőlködőm... erősen elgondolkodtam rajta, de sajna egy lcd monitorral is szemezek ami hasonló tétel, és vagy ez vagy az, a kettő együtt nem igazán férne bele most... hmmm... hmmm... új vagy használt? garanciája akad még?

Link to comment
Megosztás:

jól sejtem, hogy ez lekörözi az AS Helon-t is? :rolleyes: úgynézem szép sok duplavé és magas érzékenység szorult bele, ezt megérdemelné hídban az erőlködőm... erősen elgondolkodtam rajta, de sajna egy lcd monitorral is szemezek ami hasonló tétel, és vagy ez vagy az, a kettő együtt nem igazán férne bele most... hmmm... hmmm... új vagy használt? garanciája akad még?

én is hasznaltan vettem

de evvel a beépitö kkerettel kap még 1 utolso esélyt utána veszek egy DLS UP6i -t

Link to comment
Megosztás:

Bazzz, az F Astra tényleg nem kényeztet hifi-beépítés szempontból.

Ezek szerint tulajdonképp nem is a magassága kevés a keretnek, mert ugye az üvegig rendben lenne, hanem egyszerűen az a kib...tt lyuk a lemezen túl kicsi ahhoz, hogy átférjen rajta a kosár..... Hát, megmondom őszintén, én itt már flexet ragadnék..... :)

Pistánál ua. a szívás volt, nem elég, hogy a keretet kellett toldani (20mm-el.... :rolleyes:), de még a lemezt is nyirbálni kellett...... Annak a szettnek is olyan széles segge volt, hogy nem fért át.

Pedig az Emphaser neodymium mágneses, csak hát ott is vannak fokozatok... :)

Link to comment
Megosztás:

Ennyi. A többi már csak pénzkérdés.

Azt hiszem venni kell a négycsatornáshoz egy normálisabb monoblock erősítőt, vagy esetleg egy kétcsatornásat hídban bekötve,

-melyiket javaslod?

A kick hangszóró a mélyközép tartományt hivatott erősíteni egy pár plusz mélyközép hangszóróval??

Mert, ha igen ez így ebben a formában biztos nagyot szól, de ugye hová lehet előre beépíteni?

És engedj meg még egy kérdést: szerinted van értelme a fejegységet külön tápkábellel (pozitív-negatív külön) bekötni, ami nem olyan vékony természetesen, mint ami gyári csatiban van....

Azaz van értelme a külön tápnak normális kábellel szerelve, esetleg a hangzásban jelent(het) valamit?

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem venni kell a négycsatornáshoz egy normálisabb monoblock erősítőt, vagy esetleg egy kétcsatornásat hídban bekötve,

-melyiket javaslod?

A kick hangszóró a mélyközép tartományt hivatott erősíteni egy pár plusz mélyközép hangszóróval??

Mert, ha igen ez így ebben a formában biztos nagyot szól, de ugye hová lehet előre beépíteni?

És engedj meg még egy kérdést: szerinted van értelme a fejegységet külön tápkábellel (pozitív-negatív külön) bekötni, ami nem olyan vékony természetesen, mint ami gyári csatiban van....

Azaz van értelme a külön tápnak normális kábellel szerelve, esetleg a hangzásban jelent(het) valamit?

Az erősítő kérdés attól függ, milyen ládát szeretnél hajtani. Ha csak egy hangszóróst, akkor jó a kétcsatornás hídban, de ha több hangszóróst, esetleg DVC szubot, akkor jobb lehet a monoblokk.

A kick pontosan arra való, amit mondasz. Ehhez általában már ajtópanelt, vagy a lábtérbe kick-panelt kell építeni.

A fejegységet nem nagyon érdemes kábelezgetni. Főleg, mivel a végfokát nem is használod, tehát az áramfelvétele nincs az egekben. Jobb fejegységeken a beépített erősítőt eleve le lehet tiltani. Ha úgy gondolod, hogy zavart szed össze, és az a tápoldalról jön, akkor lehet értelme, bár elvben az ilyen jellegű zavarokra lehet venni szűrőt.

Link to comment
Megosztás:

És engedj meg még egy kérdést: szerinted van értelme a fejegységet külön tápkábellel (pozitív-negatív külön) bekötni, ami nem olyan vékony természetesen, mint ami gyári csatiban van....

Azaz van értelme a külön tápnak normális kábellel szerelve, esetleg a hangzásban jelent(het) valamit?

Meghallgattad surányi Ferenc autohifi tanulmányát??? :rolleyes: Nem is hittem hogy ennyien meghallgatják,más fórumokon is vannak hasonló kérdések :)

Véleményem szerint,a megfelelő méretű és minőségű tápkábel,hangszórókábel,és RCA kábel tud a legjobban beleszólni a hangminőségbe.....

Link to comment
Megosztás:

Meghallgattad surányi Ferenc autohifi tanulmányát??? :) Nem is hittem hogy ennyien meghallgatják,más fórumokon is vannak hasonló kérdések :)

Véleményem szerint,a megfelelő méretű és minőségű tápkábel,hangszórókábel,és RCA kábel tud a legjobban beleszólni a hangminőségbe.....

Nem, ezt az ötletet mástól hallottam, bár kételkedve fogadtam én is :rolleyes: OFF:Surányi úr "autóhifijét" volt szerencsém olvasni (egy ismerősöm iratkozott fel valami leckékre és le is töltötte azokat) a furcsa az volt, hogy mindig volt benne vmi direkt-marketinges ajánlat, szóval erősen nyomult ilyen téren a koma, néha már a jóízlés határait feszegetve.... ON

Visszatérve a kábelezésre, mindössze végig gondoltam és láttam is milyen szánalmasan vékonyka kábeleket használnak gyárilag az autókban,bár Hic feltevése és elmélete is teljesen logikusnak tűnik ezen a téren (is)...... :)

Link to comment
Megosztás:

Nem, ezt az ötletet mástól hallottam, bár kételkedve fogadtam én is :rolleyes: OFF:Surányi úr "autóhifijét" volt szerencsém olvasni (egy ismerősöm iratkozott fel valami leckékre és le is töltötte azokat) a furcsa az volt, hogy mindig volt benne vmi direkt-marketinges ajánlat, szóval erősen nyomult ilyen téren a koma, néha már a jóízlés határait feszegetve.... ON

Visszatérve a kábelezésre, mindössze végig gondoltam és láttam is milyen szánalmasan vékonyka kábeleket használnak gyárilag az autókban,bár Hic feltevése és elmélete is teljesen logikusnak tűnik ezen a téren (is)...... :)

itt meg is tudod hallgatni...Nekem egyébként rengeteget segített....Szerintem jó arc :) :)

Link to comment
Megosztás:

Az erősítő kérdés attól függ, milyen ládát szeretnél hajtani. Ha csak egy hangszóróst, akkor jó a kétcsatornás hídban, de ha több hangszóróst, esetleg DVC szubot, akkor jobb lehet a monoblokk.

Egy hangszórósat és zártat, de szeretném azt húúúúú bazzzz feelinget, nem folyamatosan, csak ha kell néha.... :rolleyes:

Egyre inkább szimpatizálok a zárt ládákkal: a múltkor próbaképpen betettünk egy reflex ládát, talán nagyobbat is szólt, de mégsem tetszett a hangja a zárt után.....

Hallottam már a MAC ALIANTE hangszórót zárt ládában egy MAC FEARLESS ONE -val meghajtva, háááát az húúúúú bazzzz kategória volt..... :)

Link to comment
Megosztás:

Nincs a Surányi Ferivel semmi gond.

Persze, hogy marketingel, hiszen ebből él. Nyilván a cél az, hogy érdekelni kezdjen a dolog, és ő előbb-utóbb valamit eladjon. De emellett nem ködösít, meg nem beszél marhaságokat. És legfőképp nem beszél rá semmire, ami nem kell neked.

Sajnos, nem minden hivatásos hifis ilyen....... :rolleyes:

Ja, Roló! Azért az is info, hogy életemben még nem kötöttem új tápkábelt fejegységre. (lusta vagyok) Pedig már nem egy hifit építettem, és fejegységet már nem is tudom hányat kötöttem be. Gyújtászajra 1-2 esetben volt panasz. Egyik esetben egy Pioneer tápszűrő segített, de másik esetben nem (az egy Blau volt), ott nem a fő tápon jött be a zaj, hanem a Remote madzagon jött vissza, arra tettem egy balunt meg egy kondit és rendbe rakta. Egyetlen kivétel egy Sony magnó volt, ahol a fej vezetéke szedte össze a zajt, na azzal nem tudtam mit kezdeni.

Link to comment
Megosztás:

itt meg is tudod hallgatni...Nekem egyébként rengeteget segített....Szerintem jó arc :D :)

" AUTOHIFI_23_tipp_amivel_kategoriakat_javithatsz_az_AUTOHIFIDEN_0_Ft-_bol "

lóbaxó nagy piros betűkkel hogy 0 forintból... aha, ha valaki elkezdi összeadni a tápkábelek, akkusaruk és egyéb bizbaszok, hangszórókábelek, ANL biztiház és biztik árát, amit Feri a nulla kiadás kategóriába sorol, akkor elég hamar túllépi az a nulla a 10e-et, de még a 20-at is... :rolleyes: ezekből ő nem árul semmit, nem saját hasznot akar kicsikarni, csak legalább ne hangsúlyozná annyira azt a nullát... :) ráadásul semmi újat nem mondott 1.5 óra alatt, ami ne lett volna benne az autóhifi építés top10 hibája sorozatában, az egész mostani projekt csak arról szólt hogy ismét kaszáljon pár milliót az "álcázott" reklámmal...

én már csak szakadok a röhögéstől, hogy már megint milyen átlátszó marketingfogásokkal próbálja eladni a dolgait... ezek a 2-t fizet egyet vihet csodaakciói, a soha vissza nem térő lehetőségei amikor a kifutó cuccokat kisöpri a raktárból - jó ha nem drágábban mint előtte, etc... :) meg a gyermeteg történetek, hogy a "Krisz" sokat rendelt valamiből, és gyorsan vegyük meg mielőtt a főnök észreveszi, stb, stb, stb... minden második hétre jut valami poén a hírleveleiben...

Link to comment
Megosztás:

" AUTOHIFI_23_tipp_amivel_kategoriakat_javithatsz_az_AUTOHIFIDEN_0_Ft-_bol "

én már csak szakadok a röhögéstől, hogy már megint milyen átlátszó marketingfogásokkal próbálja eladni a dolgait... ezek a 2-t fizet egyet vihet csodaakciói, a soha vissza nem térő lehetőségei amikor a kifutó cuccokat kisöpri a raktárból - jó ha nem drágábban mint előtte, etc... :) meg a gyermeteg történetek, hogy a "Krisz" sokat rendelt valamiből, és gyorsan vegyük meg mielőtt a főnök észreveszi, stb, stb, stb... minden második hétre jut valami poén a hírleveleiben...

Igen, én is ezekre a dolgokra gondolok! Belehallgattam a tegnap belinkelt videójába és hát..... -inkább nem mondok semmit.

Nyilván ezt a relatíve drága "tanulmány sorozatait" nem igen engedheti meg mindenki magának, azaz eleve egy viszonylag kicsi réteget tud vele megszólítani, azaz a "tudás" így nem fog minden autóhifi rajongóhoz eljutni. (marad a sok rossz, alapvető hibákkal hemzsegő rendszer az autókban...)

Talán pont azokhoz a lelkes amatőrökhöz nem jut el, akik éppen csak egy belépő szintet engedhetnek meg maguknak, vagy másképp mondva kevés pénzből szeretnének autóhifit építeni, vagy csak a gyári hangzáson javítani.

Manapság már semmit nem adnak ingyen, tehát különösebb módon ezen sem kell csodálkozni.

The life is hard...... :rolleyes:

De legyen ez az ő dolga, vásárlási kötelezettségről meg szó sincsen..... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.