Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Vedd le a "faizét" ( :lol: :lol: ) - alatta kellene lenni a "szokásos" potiknak.

Közben kérdeztem CS-n...egy találat volt a goole-ban....tőle megkérdeztem......

a BI level,az a bemenő jelszint erőségét lehet állítani a mute delay a bekapcsolás késleltetése.....és külön lehet állítani a jobb és bal oldal érzékenységét........

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Szerintem jól néz ki és védi is gondolom az alatta lévő cuccokat :P

Ennyit fát csak meg tudnál türni a könyezetedben :o :P

bah...nemértitek :lol:

Imádom a növényeket nem erről van szó de AZON az erősítőn nem áll jól szerintem, mert nem illeszkedik abba a környezetbe...oda valami olyasmi kellene ami megfelel az ipari esztétika szabályainak. Arról nem is szólva, hogy Mézengúzban sincs fa, pláne nem hátul (István kihívásnak veszi és ültet egyet csakazértis :lol: ) igy sajna oda sem passzol. De a többi rendben van :lol:

Esetleg olyanra fényezni azt a fadarabaot mint Balázska belterében az a pókszálimintás izé....az nagyonrendben van :) :P

Link to comment
Megosztás:

Esetleg olyanra fényezni azt a fadarabaot mint Balázska belterében az a pókszálimintás izé....az nagyonrendben van :lol: :lol:

Ezt így kell hagyni ahogy van......Mert ez egy kincs(ezt mondták a kács audionál)Ha lefesteném az olyan lenne,minha bele javítanék Munkácsy festményébe :P :)

Link to comment
Megosztás:

bah...nemértitek :lol:

Imádom a növényeket nem erről van szó de AZON az erősítőn nem áll jól szerintem, mert nem illeszkedik abba a környezetbe...oda valami olyasmi kellene ami megfelel az ipari esztétika szabályainak. Arról nem is szólva, hogy Mézengúzban sincs fa, pláne nem hátul (István kihívásnak veszi és ültet egyet csakazértis :) ) igy sajna oda sem passzol. De a többi rendben van :o

Esetleg olyanra fényezni azt a fadarabaot mint Balázska belterében az a pókszálimintás izé....az nagyonrendben van :P :lol:

ÖÖÖ... izé.... akkor lehet, hogy "ipari esztétikából" kis továbbképzés kéne az Aston Martin mérnökeinek. Meg általában a luxuskategóriában :P :P

Elég sok fát meg más természetes anyagot használnak.... :lol:

Ez az erősítő kb. egy S Klasse az autóhifiben. ;)

Link to comment
Megosztás:

bah...nemértitek :lol:

Imádom a növényeket nem erről van szó de AZON az erősítőn nem áll jól szerintem, mert nem illeszkedik abba a környezetbe...oda valami olyasmi kellene ami megfelel az ipari esztétika szabályainak. Arról nem is szólva, hogy Mézengúzban sincs fa, pláne nem hátul (István kihívásnak veszi és ültet egyet csakazértis :lol: ) igy sajna oda sem passzol. De a többi rendben van :P

Esetleg olyanra fényezni azt a fadarabaot mint Balázska belterében az a pókszálimintás izé....az nagyonrendben van :lol: :o

Te figyelj már.

Sok műfa idején képes lennél valódi fa cuccot lefényeztetni ? ;) :D

1000 inkább ez a facucc, mint cdtárnak álcázott erősítő féleséged :) :P :P

Link to comment
Megosztás:

Te figyelj már.

Sok műfa idején képes lennél valódi fa cuccot lefényeztetni ? :P :lol:

1000 inkább ez a facucc, mint cdtárnak álcázott erősítő féleséged :lol: :lol: :)

Redi, ebből nem jössz ki jól.... :o

Rakjuk be gyorsan a Sherwood-ot - az szerintem megfelel a te minimalista Bauhaus ízlésednek is, mert egyszerű és szép. Egy támadási felületet meg kilőhetsz, mert az nem világít kék neonnal, mint a discolámpa.... :P

Link to comment
Megosztás:

Este be is lesz :P :lol: :) csak nem akartam hülyeséget csinálni....... :lol:

A leírás utolsó oldalán ott a bekötési séma, meg minden. A REMOTE IN - ra kell kötni a bekapcsoló szálat. A többi értelemszerű. Fejen a HPF. Minden zsír. Ne felejtsd el, hogy minimumra tekerd a jelszintet, mielőtt először bekapcsolod, és úgy tekerd felfelé, ameddig kell.

Link to comment
Megosztás:

ÖÖÖ... izé.... akkor lehet, hogy "ipari esztétikából" kis továbbképzés kéne az Aston Martin mérnökeinek. Meg általában a luxuskategóriában :lol: :lol:

Elég sok fát meg más természetes anyagot használnak.... :lol:

Ez az erősítő kb. egy S Klasse az autóhifiben. :o

bah....beszélünk egy fél nm2-es felüetről amit beteszünk egy másik sokkal nagyobb térbe

az Aston Martint meg ugy építették ahogy...és ott nem az ipari esztétika szabályai hanem a luxus számít...pl oda sem tennéd be a saját fejegységed akármilyen hiperszuper mert bitangul nem illik, ugye? :P

egyébként a gyárit én sem fényeztettem volna át hanem valahogy rá kellene mókolni a másikat :)

lassan nevezzük át ezt a topikot ICE (In Car Entertainment) topiknak és akkor nem lesz offolás amit csinálunk :P

Link to comment
Megosztás:

Érdekesség:

Coupe, ha maximalista vagy ez LE KELL NYOMNI! - Eladó Audison HR 100 - "AZ Erősítő", minden idők legjobb kétcsatornás erősítője 1992 óta (!), "Legjobb hang" a kritikusok szerint, korlátlan élettartam garancia. Az ára ehhez mérve bagatell :)

2 x 100W, 4 ohm 12V-on - 0,000? % THD mellett!!! :) :)

0.5 ohm stabil. (kb. 1100W csatornánként, 12V-on..... :rolleyes: )

További info itt

Link to comment
Megosztás:

Érdekesség:

Coupe, ha maximalista vagy ez LE KELL NYOMNI! - Eladó Audison HR 100 - "AZ Erősítő", minden idők legjobb kétcsatornás erősítője 1992 óta (!), "Legjobb hang" a kritikusok szerint, korlátlan élettartam garancia. Az ára ehhez mérve bagatell :)

2 x 100W, 4 ohm 12V-on - 0,000? % THD mellett!!! :) :)

0.5 ohm stabil. (kb. 1100W csatornánként, 12V-on..... :rolleyes: )

További info itt

Ennyi pénz a világon nincs :D Beállítottam az erősítőt,mert pénteken kicsit elnyomkodtuk :D Mondjuk még most se nagyon értem,mert a BI level sensitivity tud 0.35V és 2.2V meg tud0.8V és 0.5V..Na már most ez a gyakorlatban úgy néz ki hogy az egyiknél nagyon éles szép hangok vannak,de ha letekerem az érzékenységet 0 akkor is elnyomja a mélyet.....ha a másikra kapcsolom akkor meg tompábbak lesznek a hangok,de szépen szól a méllyel együtt.......úgy hogy az érzékenységet a felére állítom......Nem tudom hogy kellene világítania valaminek a tetején hogy melyik állásva van kapcsolva,gondolom nem.....A stereo mono gombot ha megnyomom nem változik semmi,és talán kicsit késöbb kapcsol be az erősítő mint kellene,de ahhhoz egyenlőre nem nyúltam....

ui:szerintem most a leírás szerint LOra van rakva az érzékenység azaz 0.35-2.2V ra van kapcsolva....a Másikat írja HI nek......

Link to comment
Megosztás:

mi a véleményetek erről a szettről? wattokat mindenhol mást írnak... az importől mobildata.hu egyik fülön 60, másikon 80W / 150W maxot, a ciare.com-on 90/200W max szerepel ( pdf katt ) . a 91db érzékenység se rossz, a P400.4 valszeg szépen elbánik vele. egy új radion/x-ion szett, vagy inkább ez az ütősebb szerintetek?

25.jpg

a magasáról tud valaki valamit mondani? nem hogy véleményeket, még képet se találtam róla sehol...

Link to comment
Megosztás:

mi a véleményetek erről a szettről? wattokat mindenhol mást írnak... az importől mobildata.hu egyik fülön 60, másikon 80W / 150W maxot, a ciare.com-on 90/200W max szerepel ( pdf katt ) . a 91db érzékenység se rossz, a P400.4 valszeg szépen elbánik vele. egy új radion/x-ion szett, vagy inkább ez az ütősebb szerintetek?

a magasáról tud valaki valamit mondani? nem hogy véleményeket, még képet se találtam róla sehol...

A Ciare nagyon jó nevű cég. Tulajdonképp az olasz cégek mind jók, bár itthon nem annyira preferálják őket. Pedig hát az Audison is olasz, és erről nem is kell asszem többet mondanom..... :)

Ha jól emlékszem, a Coralnak is a Ciarénél gyártják a hangszórókat. Nekem a Puntoban Coral hangszórók voltak, 2 pár HE-165, HE-98-as magassal. Ha visszaolvasol, akkor vannak képek is, infót találsz a www.coralelectronic.com-on. Az ATOM (!!!) volt.

Érdekes ez a szett ,olyan keveréknek tűnik az általam ismert hanszórókból. A kosara olyan mint a Coral SD-165-é (az meg a Focusomban volt, egy még ma is megvan, a másik tönkrement - rosszul tároltam), a pille is az lesz, mert csak 90W-os, pont, mint az SD. Viszont a mágnes egyértelműen a HE-165-é, és a membrán is olyan, mint az új szériás HE hangszóróké, nem pedig PP mint az SD-nél.... Valszeg variálnak a mérnök urak... :rolleyes:

Abban biztos vagyok, hogy ez egy nagyon jó szett, dinamikában nem lesz hiány és precíz kick-et hoz majd. A magasról nem tudok sokat, de biztosan nem rossz. Itt egy Alteába rakták:

seat_altea_csipogo.jpg

A pici az, a nagyobb egy középsugárzó. Itt a link a cikkre, olvasgasd.

Az AudioSystem nagyon jó állítólag - de ha német és olasz hangszóró közt kellene választani, akkor olasz. :) :)

Link to comment
Megosztás:

...

thx, akkor felírom a beszerzési listára :rolleyes:

egy apróság: hogyan lenne érdemes bekötni egy ilyet? adott a 4 csatis P400.4, ami a papírforma szerint 4 ch * 2 Ohm vagy hídban 2 ch * 4 Ohm terhelhetőségű... ez a hangszóró 3 Ohm, a magas nemtom mennyi... külön a 4 csatornára a 4 hangszórót, vagy hídra kötni kettesével?

Link to comment
Megosztás:

eladnám régi mély hangszoromat 30cm kék DLD 300RMS 4ohm

semmi baja csak hat kellett a hely a az mtx nek ... :rolleyes:

ár 9e ft

ha kell a saját doboza, reflex ládája ugy 14pénz

de az csak 2 hét mulva adnám hozza ha biztos elviszi valaki mert uj ladat kell csinalni az MTX nek

Reaktor.jpg

láda ilyen de kékes feket a kárpi rajta

dldsub.jpg

esetleg még elado egy mac attack 4075 ös erölködö.. hibátlan ... 4*75watt rms

2*230watt rms 4ohm on ....

de ez csak ládával 1üt akciosan 28ért .....

MacAttack4075.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ennyi pénz a világon nincs :) Beállítottam az erősítőt,mert pénteken kicsit elnyomkodtuk :) Mondjuk még most se nagyon értem,mert a BI level sensitivity tud 0.35V és 2.2V meg tud0.8V és 0.5V..Na már most ez a gyakorlatban úgy néz ki hogy az egyiknél nagyon éles szép hangok vannak,de ha letekerem az érzékenységet 0 akkor is elnyomja a mélyet.....ha a másikra kapcsolom akkor meg tompábbak lesznek a hangok,de szépen szól a méllyel együtt.......úgy hogy az érzékenységet a felére állítom......Nem tudom hogy kellene világítania valaminek a tetején hogy melyik állásva van kapcsolva,gondolom nem.....A stereo mono gombot ha megnyomom nem változik semmi,és talán kicsit késöbb kapcsol be az erősítő mint kellene,de ahhhoz egyenlőre nem nyúltam....

ui:szerintem most a leírás szerint LOra van rakva az érzékenység azaz 0.35-2.2V ra van kapcsolva....a Másikat írja HI nek......

HI sensitivity módban egy plusz előerősítőt használ. Mivel neked 4V a kimenő jelszint, persze, hogy leveri a plafont a hangerő.... :rolleyes:

LO módban azt hittem 5V-ig megy.... ha csak 2.2V akkor még túl is tudod vezérelni, de úgyse csutka hangerőn tolod. De hogy érted, hogy "tompább", nem lehet, hogy csak a HI állással összevetve az, és a hangszóród szereti inkább, ha hajtják? Nagy hangerőn is tompa marad?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.