Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

már rég megneztem hogy nez ki ez is belülröl

van egy oldal ahol csak erösitök vannak belülröl fotozva ...de helix e10 nem volt ..

egyébként most egy ilyenre hajtanék inkább

http://www.autoradia.sk/buxus/images/produ...1969_35_v1.jpeg

http://www.autoradia.sk/buxus/images/produ...1969_40_v1.jpeg

Ilyet Én is szeretnék :lol: :lol: :) :P :P :lol: :o 190e forint :P

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

LOOOL

Hasonlóm nekem is van itthon.. igaz, arra csak 100Watt van íírva RTO..

IMG

De legalább nem szallagkábel megy a panel és a végfok IC között :lol: :lol:

ugyanilyenem akad egy itthon "kárpóver" felirattal asszem... végülis már egész elfogadható a belseje, ha valakinek van egy régi 2 csatornás feje de nincsen pénze, akkor azt meg lehet támogatni vele...

azért kemény, hogy egyeseknél még a nyákon is spórolnak, kevesebb cm2, kevesebb az előállítás 5 fabatkával... :) egyszer láttam valami hasonlóan rusnya belsejű, samsung feliratos csodáról is képeket - már a külső feliraton is látszott hogy köze nincsen a samuhoz, annyira gagyi minőségű volt a matricázás - ráadásul tudtommal ők ilyesmit sosem gyártottak...

Link to comment
Megosztás:

LOOOL

Hasonlóm nekem is van itthon.. igaz, arra csak 100Watt van íírva RTO..

De legalább nem szallagkábel megy a panel és a végfok IC között :lol: :lol:

12voltról max 14-18W teljesítményt lehet levenni talán.. ahhoz hogy komolyabb teljesítmény legyen mindenképp tápfeszt kell emelni.... pl egy normális erősítő ami már azért a 100W leadja és nem kamu mondjuk quad 405 a nagy klasszikus (nem autó hifi) ott 35-40 volt a tápfesz és ugye +- tápos szal nem véletlen kerülnek annyiba a jó cuccok autóhifi kategóriába , abban bennevannak az okosságok :) Mivel ugye már a mai technika eléggé kifejlett így a tápfesz emeléshez nem kell már trafósam nagy vasmaggal hanem optcsatolós invertert tesznek bele azt hadszóljon! :P

Link to comment
Megosztás:

Kösz a sok, segítőkész hozzászólásokat mindenkinek....!!

Ejjjj, de türelmetlen a kolléga......

Mondhatunk akármit, mert ez nem így működik. Be kell menni hifi műhelybe, és próbálgatni a ládákat. Nem biztos, hogy a "tökéletes" láda hangja tetszeni is fog neked, akárki ajánlja..... :) Azért nem hifiboltba kéne menni, mert új ládát próbálni elég necces. Annak még változik a hangja. Egy jó műhelyben mindig van 5-10 bejáratott láda "elfekvőben" :lol:

Véleményem:

Maradj a zárt ládánál - inkább dupla, ha erősítesz. Javaslom a dupla 25-öst, mert az nagyon gyors, és megvan az ereje is.

De dupla ládához mindenképp upgrade-eld az erősítődet is, mert halovány lesz, ha küldeni kell a kakaót. Pláne zárt ládánál. És ne bumszli vastagperemes hangszóró(ka)t vegyél, bár azok nagyobb hangteljesítményt adnak, de cserébe lassabbak és igénylik a hajtást, meg a nagyobb csillapítási tényezőt.

Az első szettel ne babrálj. Vagy ha igen, akkor már ki kell nyitni a pénztárcát rendesen (>50k), mert különben nem lesz lényegesen jobb a hangja, csak kidobott pénz lenne. Esetleg egy szebb hangú erősítő csere még dobhat a dolgon. Javasolnám az Audison-t.... ha már úgyis Hertz szetted van.... :lol: Nem kell mindjárt a VR széria, nekem volt sima LR405 és NAGYON meg voltam vele elégedve.

Ha mindenáron megtartod a Mac-et, vegyél egy aktív váltót, és hajtsd a szetted aktívban. Az még sokat tud dobni a hangzáson.... :P

Link to comment
Megosztás:

Én nem vágom nagyon a villanyt, de az első 55W-os izzók nem 12v-ról mennek? :lol: Ez a 2 magában csak 110W és még ott az egész autó.

Ja.

Ohm törvénye: U = I * R, a teljesítmény: P = U * I = U2/ R

U ugye adott 12V névleges (vagy 13.8V ill. 14.4V) , és R (illetve Z, mivel az audio jel nem DC) pedig általában 4 ohm.

Ebből: 4 ohm impedanciára a kivehető teljesítmény elméleti maximuma 12V-on 36W, illetve 14.4V-on kb. 50W lenne.

Valójában ennyi nem lehet, mivel az audiojel nem fix feszültséget tart a hangszórón - vegyük úgy, hogy szinuszos jellel dolgozunk, ahol Umax = a tápfeszültséggel. Ekkor az effektív feszültség Ueff = Umax * 0.707 (a 0.707 az kb. 1/gyökkettő :lol: )

Azaz a kivehető teljesítmény maximuma: P = ( Umax * 0,707 )2 / Z

mivel 0.707 az 1/gyökkettő, átalakítva: P = 0.5 * Umax2 / Z

Ebből: 4 ohm impedanciára 12V-on 18W, 14.4V-on pedig 25W adódik. Ennyi lehet. Ha növelni akarod a teljesítményt, akkor a feszültséget kell növelned, mert az impedancia nem fog jelentősen változni (illetve az is frekvenciafüggő, de ebbe már ne menjünk itt bele)

Link to comment
Megosztás:

Én nem vágom nagyon a villanyt, de az első 55W-os izzók nem 12v-ról mennek? :lol: Ez a 2 magában csak 110W és még ott az egész autó.

Ebben igazad van, de az fény ezmeg hang :lol: Most hogymondjam el :) HIC segíts ki kérlek, nemértek a gyengeáramhoz annyira 120000 Volt alatt szédülök :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.