Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

J0hnny!!!!!!!

Ha a turbós mocihoz rossz a program,akkor szarul megy.Ha rossz az injector akkor elolvad a dugó......Az autó hifinél ugyanez a helyzet......Azt hiszem van olyan bádogdoboz amiben egy 25W csöves erősítő dolgozik és ha meghallanád lehugyoznád az otthoni hifidet :) :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

J0hnny!!!!!!!

Ha a turbós mocihoz rossz a program,akkor szarul megy.Ha rossz az injector akkor elolvad a dugó......Az autó hifinél ugyanez a helyzet......Azt hiszem van olyan bádogdoboz amiben egy 25W csöves erősítő dolgozik és ha meghallanád lehugyoznád az otthoni hifidet :P :) :lol:

Konnektorba nem hugyozunk! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megjött a mélyládám...vagyis nem jött meg,de megvan :lol: Inkább két külön ládát kértem,mert volt raktáron,mert a másikat szerintem nem rendelték meg.De végül is ésszel belegondolva talán még jobb is így.....A lukakat már kifúrtam a csatikat megforrasztottam,csütörtökön mehet is a kocsiba :) Pista jó az úgy neked?????

DSC04026.jpg

DSC04025.jpg

Ilyen csatis lett,mert sajna amilyet szerettem volna ahhoz nagy a luk,de lehet ez is jobb így :P

DSC04021.jpg

Vettem rácsot is a kutya miatt,de azt hittem jobban védi a mélynyomót :lol:

DSC04018.jpg

Hic!!!!!!Mindegy melyik plusz és mínuszból megy a vezeték a mélyláda csatihoz?

DSC04024.jpg

Még azt mondták vegyek vatelint és azzal béleljem ki......csak azt nem tudom hol vegyek :P

Link to comment
Megosztás:

Hic!!!!!!!

Ha jól értelmezem,akkor összekötöm a két tekercs + - ját,mindkét mélynyomónál.....Majd a az első mélyből a + összekötöm a másokik mély első tekercsének pozítivjával :) :lol:

Segítségként a bekötési link :P

Massive audio

Ott azt mondták,hogy ha simán öszekötöm a két tekercset,és az erősítő mindkét csatijába külön külön bedugom.Úgy is jó lesz...de szerintem azt benézték..... :lol:

erősítő bekötés

Link to comment
Megosztás:

Az világos, hogy az egyes ládákban a hangszórók + és - kivezetését a + és - ládacsatihoz kell vinni, párhuzamosan. Akkor a ládák egyenként 2 ohmosak.

Azután a két ládát is párhuzamosan kell kötni, akkor lesz az eredő 1 ohm. De, mivel monoblokkod van, nyugodtan csinálhatod azt, amit mondtak, tehát, hogy a csatlakozókba bekötöd az egyik illetve másik ládát, mert belül már párhuzamosítva van, vagyis úgy is ugyanazt éred el, mintha az 1 ohmos bekötés szerint lenne, csak sokkal egyszerűbb a szerelés. :lol:

Örülök, hogy megvannak a ládák, járasd őket szépen be!

Vatelinem van egy kevés, de szerintem egy ládára sem elég. Ha gondolod, van viszont hangcsillapító szivacsom, amit a hátsó falra érdemes tenni, hogy ne "kongjon" a láda. (precízebb lesz a hangja). Végülis a vatelin is arra való, csak az kicsit kitölti a teret is, ez meg a hátfalon marad. (ha odaragasztod :lol: )

Info: az én ládámban (ami nálad van), a kamrákban a hátlapon zajcsillapító szivacs van, oldalt meg vatelinbélés. Amúgy szerintem hifiboltban biztos lehet kapni, én a SAL-tól szoktam venni.

Link to comment
Megosztás:

Ma este itt volt Pista és átszereltük az MTX-et egy neki való ládába..... kicsit kapkodtunk és nem akart bemenni az a sz...r, úgy kellett beütögetni, behúzatni. El is felejtettem leellenőrizni, mennyire tömít a láda. Na mindegy, valszeg nagyon, mert lezárja a hangszóró rendesen... :lol:

Kíváncsi vagyok, lesz-e változás - nagyon nagy nem lehet, mert végülis ua. a hangszóró, zárt ládában, csak kicsit kisebb a láda. De azért lehet, hogy lesz, főleg remélem, hogy még gyorsabb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ma este itt volt Pista és átszereltük az MTX-et egy neki való ládába..... kicsit kapkodtunk és nem akart bemenni az a sz...r, úgy kellett beütögetni, behúzatni. El is felejtettem leellenőrizni, mennyire tömít a láda. Na mindegy, valszeg nagyon, mert lezárja a hangszóró rendesen... :lol:

Kíváncsi vagyok, lesz-e változás - nagyon nagy nem lehet, mert végülis ua. a hangszóró, zárt ládában, csak kicsit kisebb a láda. De azért lehet, hogy lesz, főleg remélem, hogy még gyorsabb lesz.

Mindig azok a túlzások :P

tük ? ted :)

Nem igazán jó tesztkörnyezet a kombi :lol:

Link to comment
Megosztás:

érkezett ma hozzam is egy uj család tag :)

rohad nehéz egy darab : :P

és 2x akkorka mint a Kék DLD hátulja

...

Kemény. Ehhez kell is majd a Helix.... :lol:

Iszonyat mágnes, varrott membránszél..... Igazi jó szubot csak az amik tudnak csinálni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én mondtam, hogy túlélem, ha nincs bent láda :)

Az nem az igazi. Majd ha meglesz a dupla Massive, legfeljebb visszakötöm neked egyelőre 4 ohmra. Vagy vasárnap bedobjuk az erősítődet :P

Igazából Redinek kéne az MTX-et bepróbálni, nála nagyon jó lenne az. Csak lehet, hogy kevés hozzá az erősítője. A tied is a határon mozog.... azért hüppög, meg én le is tiltottam vele egyszer, még amikor először próbálgattuk. Na de majd még rádumálom az A100x4-re.... :P :lol:

Vagy az MTX párosításomra.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kemény. Ehhez kell is majd a Helix.... :lol:

Iszonyat mágnes, varrott membránszél..... Igazi jó szubot csak az amik tudnak csinálni. :lol:

és te meg 9500 ös akarsz mi ?

azon még1 ekkora magnes van ..

zart ladaban lett kiprobalva a Helix el ...

nagyon szépen meg rángatta 30hz nél :P :)

Link to comment
Megosztás:

és te meg 9500 ös akarsz mi ?

azon még1 ekkora magnes van ..

zart ladaban lett kiprobalva a Helix el ...

nagyon szépen meg rángatta 30hz nél :lol: :lol:

Azért ne felejtsük el, hogy a Helix 600W-ot nyom 2 ohmra, és az tényleg 600W..... Jó lesz az hozzá nagyon.

Link to comment
Megosztás:

Azért ne felejtsük el, hogy a Helix 600W-ot nyom 2 ohmra, és az tényleg 600W..... Jó lesz az hozzá nagyon.

és 12v rol ment mert nem jart a moci és csirke kábelekröl kapta a tápot ..

mi lessz itt késöbb

@Off

az autom viszon meghalni latszik

10-15liter vizzel jartam meg 100km -t

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.