Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Mit kell ezen ennyit görcsölni?

1500Ft-ért veszel kész müanyag kiemelőt és normális lemezcsavarral és gumi szigetelővel berögzíteni izomból.Soha meg sem rezdül.

A beépítő keretről beszélsz????Mert ha igen,akkor sose lesz a műanyagtól olyan szép hangja,mint a fától :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

A beépítő keretről beszélsz????Mert ha igen,akkor sose lesz a műanyagtól olyan szép hangja,mint a fától :lol: :lol:

2centi anyagról beszélünk,nem hiszem,hogy egy középkategóriás hifinél ez olyan nagyon számítana és hallható lenne.

Mondjuk én alapból baromságnak tartom az autóhifit,mivel akusztikailag nem lehet jó hifit építeni kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

2centi anyagról beszélünk,nem hiszem,hogy egy középkategóriás hifinél ez olyan nagyon számítana és hallható lenne.

Mondjuk én alapból baromságnak tartom az autóhifit,mivel akusztikailag nem lehet jó hifit építeni kocsiban.

Hidd el hogy lehet hallani a különbséget.....és hidd el hogy lehet nagyon komoly hifit építeni kocsiba is :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

Mondjuk én alapból baromságnak tartom az autóhifit,mivel akusztikailag nem lehet jó hifit építeni kocsiban.

Ha arra gondolsz, hogy szeretsz csendben hátradőlni, és csukott szemmel élvezni a zene apró részleteit, akkor lehet, hogy igazad van, mert az autóban nincs csend és nem csukhatod be a szemed vezetés közben.

De ha arra gondolsz, hogy az autóban nem lehet megfelelően reprodukálni a hangképet, akkor nincs igazad. Még az olyan középkategóriás beépítések, mint Coupéé, vagy az enyém, is képesek pl. egy koncert hangulatát visszaadni. Az érzést, amikor ott állsz a tömegben, a kick üti a mellkasod és érzed a zenészeket a színpadon, ahogy zenélnek - a finom részleteket is.... szóval baromságnak azért nem nevezném.

Link to comment
Megosztás:

Ha arra gondolsz, hogy szeretsz csendben hátradőlni, és csukott szemmel élvezni a zene apró részleteit, akkor lehet, hogy igazad van, mert az autóban nincs csend és nem csukhatod be a szemed vezetés közben.

De ha arra gondolsz, hogy az autóban nem lehet megfelelően reprodukálni a hangképet, akkor nincs igazad. Még az olyan középkategóriás beépítések, mint Coupéé, vagy az enyém, is képesek pl. egy koncert hangulatát visszaadni. Az érzést, amikor ott állsz a tömegben, a kick üti a mellkasod és érzed a zenészeket a színpadon, ahogy zenélnek - a finom részleteket is.... szóval baromságnak azért nem nevezném.

Izlések és pofozok,nekem a hifi mást jelent,mint az hogy egy bádog kasztniban próbálunk valamiféle hangzásképet létrehozni.

Nem vagyunk egyformák... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sztem a hely mindegy.

A Hifi (High-Fidelity) lényege, hogy megpróbáljuk azt reprodukálni a hallgatónak, amit a mikrofon előtt játszó zenész(ek) csinált(ak). A két pont között van jópár átalakítás és buktató, és az eszközök változnak a reprodukció helyétől függően, de a végső cél tulképp ua. - a valósághű hangzás. Igen, egy bádogdobozban nehezebb - de hidd el, szobában sem könnyű :P :lol:

Én azért választottam az autót a szoba helyett, mert gyakorlatilag ez az egyetlen hely, ahol kvázi zavartalanul tudom hallgatni a zenét. Otthon régebben Anikó, most meg a gyerekek akadályozzák a dolgot. Ritkán vagyok otthon egyedül. :lol:

Abban igazad van, hogy speciel én sem hallok a 2eFt-os SAL és a 40eFt-os Neotech RCA között akkora különbséget, ami indokolná a 20x szorzót.... de van aki esküszik rá.... :lol: ....Ám legyen. Valami bolondériája mindenkinek van :)

Egyébként ilyen "dilinyósok" szobai hifinél még keményebbek vannak, (ld. "a táp és hangfalkábel nem fekhet a földön, mert akkor már zavaró rezgéseket visz át" és társai) :P

Az viszont itt is biztos, hogy szarból nem lehet várat építeni. Itt is van arany középút a minőség/ár arányok figyelembe vételével. Az biztos, hogy egy bizonyos szintig még érzed a minőségi lépcsőt, és nem sok pluszt kell rááldozni. Később már egyre inkább a finomságok, részletek felé megy a javulás, és nagyságrendeket ugranak az árak. Az már kérdéses, megéri-e.....

Link to comment
Megosztás:

Sztem a hely mindegy.

A Hifi (High-Fidelity) lényege, hogy megpróbáljuk azt reprodukálni a hallgatónak, amit a mikrofon előtt játszó zenész(ek) csinált(ak). A két pont között van jópár átalakítás és buktató, és az eszközök változnak a reprodukció helyétől függően, de a végső cél tulképp ua. - a valósághű hangzás. Igen, egy bádogdobozban nehezebb - de hidd el, szobában sem könnyű :) :P

Abban igazad van, hogy speciel én sem hallok a 2eFt-os SAL és a 40eFt-os Neotech RCA között akkora különbséget, ami indokolná a 20x szorzót.... de van aki esküszik rá.... :lol: ....Ám legyen. Valami bolondériája mindenkinek van :lol:

Az viszont itt is biztos, hogy szarból nem lehet várat építeni. Itt is van arany középút a minőség/ár arányok figyelembe vételével.

A kábel példájára akkor talán belátható,hogy nem a müanyag kiemelő kereten fog múlni a hangzás.Milyen szerepe is lenne annak a hangzásképben?Ha jól levan hozzá minden rögzítve,nem rezonálhat és ha ez fából,ne adj isten fémből van...talán a fém még a müanyagnál is rosszabb.

Még anno tanuló koromban javítottunk rengeteg erősítőt a tanműhelyben és bizony egy jó Videoton Aida és Orion Hs-500-as páros igen jól szólt,mellette lévő Sony(ami 5x annyiba került)meg sem közelítette.

Tudom,hogy lehet a kocsiba is aránylag jó hangzást létrehozni,de nekem a HIFI azt jelenti,hogy egy szobában leülve hozom létre azt,amit anno a mikrofon előtt produkáltak.Lásd pl Pink Floyd:darkside

Link to comment
Megosztás:

Sose értettem, hogy miért kell fikázni, ha valaki áldoz olyasvalamire ami neki fontos...én is hülye vagyok mert turbó...Coupe most a zenebona megszállottja lett...Hic eddig is az volt.... :lol: és akkor mi van...csinálják...jólesik nekik, örömet okozz...saját pénzük...sorolhatnám...

Aláírom, hogy biztos nem lehet hallható különbség a 40ropis meg a kétezres kábel között...viszont nem is értek hozzá... :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Sose értettem, hogy miért kell fikázni, ha valaki áldoz olyasvalamire ami neki fontos...én is hülye vagyok mert turbó...Coupe most a zenebona megszállottja lett...Hic eddig is az volt.... :lol: és akkor mi van...csinálják...jólesik nekik, örömet okozz...saját pénzük...sorolhatnám...

Aláírom, hogy biztos nem lehet hallható különbség a 40ropis meg a kétezres kábel között...viszont nem is értek hozzá... :lol: :)

Félreértesz...a turbó se amit megy jobban,mert nem a gyári bilincsek voltak a vízcsöveken...ha érted mire gondolok. :P

Link to comment
Megosztás:

Jah...és az kimaradt, hogy én nem vagyok egy hifiguru...de még nekem is igencsak bejövősen szól Coupe verdahifije...ráadásul nem elhanyagolható, hogy ha a kocsiban hallgatod, akkor nem nagyon zavarsz vele senkit...(persze ennek is megvannak a veszélyei...) de ha itthon hallgatnánk, akkor az egész panel azt hallgatná... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bizony ültem olyan fosvágeny borában,amiben a gyári Bose rendszer körökert vert bármelyik házilag épített hificsodára... :lol:

Hát, a barátom A4-esében a Bose szépen muzsikál kis hangerőn, de azért dinamikában eléggé elmaradott a rendszer....Ahogy emeled a hangerőt, esik össze a színpad, komprimálódik az egész hangzás és tűnnek el a mélyek. Végül már csúnyán torzít is...... Gyári rádiónak nem rossz, pl. családi autóban én is meg lennék vele elégedve, ott úgyis csak háttérnek szól - de sehol nincs egy közepes hifihez.....

A Volvo XC90 gyári rendszere ugyanez a tészta.

Link to comment
Megosztás:

Félreértesz...a turbó se amit megy jobban,mert nem a gyári bilincsek voltak a vízcsöveken...ha érted mire gondolok. :lol:

Persze, hogy nem...de része...megvan a miértje, hogy miért jobb...mert mondjuk nem lazul vissza, vagy nem csúszik le a csőről mert szélesebb....apróság...de ha már csinál valamit az ember és megteheti, akkor ne szarból akarjon már várat építeni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát, a barátom A4-esében a Bose szépen muzsikál kis hangerőn, de azért dinamikában eléggé elmaradott a rendszer....Ahogy emeled a hangerőt, esik össze a színpad, komprimálódik az egész hangzás és tűnnek el a mélyek. Végül már csúnyán torzít is...... Gyári rádiónak nem rossz, pl. családi autóban én is meg lennék vele elégedve, ott úgyis csak háttérnek szól - de sehol nincs egy közepes hifihez.....

A Volvo XC90 gyári rendszere ugyanez a tészta.

Igaz,ami igaz,de nem is arra találták ki,hogy a grúvháusz üvöltsön rajta! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igaz,ami igaz,de nem is arra találták ki,hogy a grúvháusz üvöltsön rajta! :lol:

Jajjjjj kolléga!!! Ne tessék csúsztatni, a zene visszaadásának pontossága nem a forrás műfajától függ! :P :lol:

Egyébként ki hallgat egyáltalán olyan szart, mint Groove House?! :)

Bármely koncertfelvételnél kibukik a kis hangerő hátránya. Legközelebb, ne felejtsd el, hogy ezt megmutassam.... :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.