Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

...

nyammmm :lol:

adott a jelenlegi konfig: Massive P500.1 a két hozzátartozó PW12-es pumpával 1 ohm-ra kötve, zárt 2*35L-es ládában, mindez egy CAP2 kondival megtámogatva, valamint egy Massive P400.4 ami egy Impulse Comp 6.5 szettet hajt (külön csatornán minden) - ez utóbbit cserélném, a többi a terveim szerint az idők végezetéig maradnak... :lol:

két lehetőség között filózok...

az első a lusta: veszek egy jobbfajta komponens szettet és lecserélem a mostanit...

a második a jobb, olcsóbb de melósabb: régebbről van egy ilyen párom: FRS 8 M 8 OHM

iszonyat jól szól, de lévén hogy egy 8x8x8 centis kocka, nem egyszerű eset. ezt kéne valahogyan normálisan elhelyeznem. a P400.4-en a HPF-t egészen 750Hz-ig lehet tekerni, szóval semmiféle hangváltó nem kell alá ( papíron 100Hz-ig le tud menni, de azért azt nem kéne erőltetni :) ). szerintetek hogyan lehetne normálisan "beépíteni" egy ilyet az A oszlopba?

mellé pedig kéne egy jobbfajta 16 centis, de az ajtópanelen nem akarok faragni. kitömtem bitumennel, nem cicereg, ami befér alá olyan kell nekem... majd méregetek, de asszem a mostani 62mm mély, és a centis MDF karikán éppen nem koccan bele az üveg...

ha új, akkor nekem pillanatnyilag az audiosystem a legszimpatikusabb: radion/x-ion 16-os párja 16e píz, esetleg a helon 2 ohm 30e - de ez nemtom beférne e, lehet több mint 62mm mély...

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

nyammmm :lol:

adott a jelenlegi konfig: Massive P500.1 a két hozzátartozó PW12-es pumpával 1 ohm-ra kötve, zárt 2*35L-es ládában, mindez egy CAP2 kondival megtámogatva, valamint egy Massive P400.4 ami egy Impulse Comp 6.5 szettet hajt (külön csatornán minden) - ez utóbbit cserélném, a többi a terveim szerint az idők végezetéig maradnak... :lol:

két lehetőség között filózok...

az első a lusta: veszek egy jobbfajta komponens szettet és lecserélem a mostanit...

a második a jobb, olcsóbb de melósabb: régebbről van egy ilyen párom: FRS 8 M 8 OHM

iszonyat jól szól, de lévén hogy egy 8x8x8 centis kocka, nem egyszerű eset. ezt kéne valahogyan normálisan elhelyeznem. a P400.4-en a HPF-t egészen 750Hz-ig lehet tekerni, szóval semmiféle hangváltó nem kell alá ( papíron 100Hz-ig le tud menni, de azért azt nem kéne erőltetni :) ). szerintetek hogyan lehetne normálisan "beépíteni" egy ilyet az A oszlopba?

mellé pedig kéne egy jobbfajta 16 centis, de az ajtópanelen nem akarok faragni. kitömtem bitumennel, nem cicereg, ami befér alá olyan kell nekem... majd méregetek, de asszem a mostani 62mm mély, és a centis MDF karikán éppen nem koccan bele az üveg...

ha új, akkor nekem pillanatnyilag az audiosystem a legszimpatikusabb: radion/x-ion 16-os párja 16e píz, esetleg a helon 2 ohm 30e - de ez nemtom beférne e, lehet több mint 62mm mély...

1. Az Impact szettet teljesen felesleges lecserélni a két AS szett bármelyikére. Ha ahhoz képest szeretnél javulást elérni, akkor az általam ajánlott két használt szett, vagy az újak közül csak az 50 ezres kategória marad.

2. A Visaton 8 ohmos, de ha aktívban hajtod, akkor ez még nem lenne olyan nagy baj, max. pazarlod egy kicsit a teljesítményt. Ez házimozi hangszóró... érdekes ötlet berakni, de ki kell próbálni. Beépítés tekintetében, ha tudod, nézd meg Profile autóját (G QP), neki asszem 87mm-es magas van bent.

Ha esetleg érdekel ilyesmi, nekem van egy pár 98 mm-es Coral HE98 magashangszóróm, rendes 4 ohmos autóhifi cucc, na az tud érdekes dolgokat.

HE_98jpg.jpg

ITT AZ ADATLAPJA, de ez sem ócó, ilyet nem kótyavetyél el az ember. Nem hiszem, hogy túl sok ennél jobb magas van autóhifiben....

Nekem két pár (!) HE-165 dolgozott alá a Puntoban.

HE_165_PWRjpg.jpg

(sajna ezeket már eladtam....)

Viszont, ha ilyen alá akarsz dolgozni, akkor rendes kick hangszórót kell vegyél, nem csak egy mélyközepet. Ajánlom figyelmedbe az Emphaser ECP66 kick-et (harmincpárezer a pár),

662677.jpg

De végülis van olcsóbb is, csak arra figyelj, hogy kifejezetten kick hangszóró legyen. Ezek kicsit másféle konstrukciók, igazából a 80-200Hz az otthonuk, de azért feljebb is elmuzsikálnak. Viszont a kick tartományban olyat adnak, amit egy átlag mélyközép nem - hihetetlen feszes és pontos basszust. Terhelhetőség 120-150W RMS, és hajtani is kell őket, mondjuk a Massive 100W-ja már elég, de lagymatag 50W-okkal nem lehet rendesen kihajtani egy kick-et.

Link to comment
Megosztás:

...

szted tényleg jó az impulse? mert én elég elégedetlen vagyok vele, és valahogy ránézve igazoltnak is érzem a dolgot, nem egy komoly darab... a mágnese csak a védőgumitól látványos, a membrán anyaga színtiszta papír, semmi impregnálás, és a gumipereme is hozzáillő - és ennek megfelelő árban is vettem, asszem használtan 9e papírért. már 2x ragasztottam meg a membránon átmenő vezetéket, mert elvált és ciceregni kezdett, pedig nem hajtom szét, 70-80Hz közé van állítva a HPF és hangerőben se gyilkolom le - és már megint hallok valamit... szóval így összességében ránézve az as mágnesére, szőtt membránjára valahogy nekem jópár kategóriával magasabb jut eszembe - vagy ez csak a látszat? :lol:

Link to comment
Megosztás:

egyébként valóban elsősorban nem autóhifis ez a visaton, viszont a 8 Ohm-hoz rendkívül magas érzékenység párosul, könnyedén kihajtotta még a régi RTO soksokduplavés erőlködőm is... bátyámnál ugyanilyenek remekül teljesítenek egy xetec 200.4-re kötve, akkor a massive 400.4 dupla teljesítménye már több mint elegendő hozzájuk

lehet elő kéne vennem az üvegszálas tudásomat? :P ami nincsen, már párszor nekifutottam ennek-annak, de sosem sikerült használható darabot gyártanom... :lol: de talán majd most... :) :P

szerk: megtaláltam Profile képeit a CS-on, szép munka - mondjuk nekem a bőr nem jön be, valami mással húznám be, de szép munka... viszont éppen árulja a cuccait, elégedetlen? :lol:

Link to comment
Megosztás:

szted tényleg jó az impulse? mert én elég elégedetlen vagyok vele, és valahogy ránézve igazoltnak is érzem a dolgot, nem egy komoly darab... a mágnese csak a védőgumitól látványos, a membrán anyaga színtiszta papír, semmi impregnálás, és a gumipereme is hozzáillő - és ennek megfelelő árban is vettem, asszem használtan 9e papírért. már 2x ragasztottam meg a membránon átmenő vezetéket, mert elvált és ciceregni kezdett, pedig nem hajtom szét, 70-80Hz közé van állítva a HPF és hangerőben se gyilkolom le - és már megint hallok valamit... szóval így összességében ránézve az as mágnesére, szőtt membránjára valahogy nekem jópár kategóriával magasabb jut eszembe - vagy ez csak a látszat? :lol:

Ja, benéztem. Azt hittem Impact. Bocsi.

Az Impulse hangszórók tényleg nem a csúcskategória :lol:

Akkor még jó lehet az AudioSystem. A Radionról nagyon jó tesztet olvastam, csak a Focal, a Rainbow és az MB Quart hasonló kategóriás szettje verte meg - viszont ezek mind sokkal drágábbak, úgyhogy az volt az "AutoHifi Preistipp"... :) De az is huszonpárezer asszem.

Link to comment
Megosztás:

....

szerk: megtaláltam Profile képeit a CS-on, szép munka - mondjuk nekem a bőr nem jön be, valami mással húznám be, de szép munka... viszont éppen árulja a cuccait, elégedetlen? :lol:

Vagy autót cserél, és nem akarja elbukni a beépített cuccokat.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Skacok.. azt lehet tudni így fejből,hogy a pio fejnél valamelyik szálat a gyári ISO csatiban át kell cserélni? Vagy csak rácupp, és örül?

Elméleti síkon már készülök hétfőre :lol: :lol:

A tápját kell megcserélni,de az le van írva a a használatiban...A többit csak össze kell dugni......

Link to comment
Megosztás:

szerk: megtaláltam Profile képeit a CS-on, szép munka - mondjuk nekem a bőr nem jön be, valami mással húznám be, de szép munka... viszont éppen árulja a cuccait, elégedetlen? :lol:

Mivel ő nem hangnyomási versenyen,hanem minőségin versenyzik,gondolom feljebb szeretne lépni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel ő nem hangnyomási versenyen,hanem minőségin versenyzik,gondolom feljebb szeretne lépni :lol:

ezt a "minőség versenyt" sosem értettem, kb egy kategória a szépségversenyekkel, annyira szubjektív... hangnyomásnál ok, lemérik hogy hány méterre szakad be a dobhártya, de a többi... de ezért nem is mennék versenyezni semmilyen témában, nehogy elkapjon a gépszíj, aztán a lottó ötös nem lenne elég rá... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet valahol szemtelenül olcsón valami használható fejegységet venni?

Tulajdonképpen semmi igényem sincs, csak működjön normálisan. Bár ha már cd-s az nem olyan nagy baj. :lol:

mire kéne? van elfekvőben egy nullkilométeres ródsztárom... MP3-as CD-s, viszont a rádió része bár RDS-es, de analóg tekerős, nincsen memóriahelye. van RCA kimenete, az előlapja leszedhető + tok, cirka ennyi - és óccó :lol:

Link to comment
Megosztás:

A pirosba kellene.

Tegnap még arra gondoltam, hogy 1-2000 körül azért lesznek, de körülnéztem és inkább 3-tól kezdődnek.

10-ért viszont már újat lehet venni.

Úgyhogy olyan 1000 körül kellene. Ha nagyon tetszik akár 2-t is adnék érte. Elég szemtelen? :lol:

Ez az az ár,amiért széttöröm,és felrakom ide a videót róla :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.