Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Egyikőnké sem profi cucc.... :P

Hát ami nekem mostvan , attól a tiétek fényévekkel profibb! :) :lol: Most egy lepukkant Mac 2*100W + egy 250W Jensen subom van! Na ez tényleg az alja cucc , na majd jövőre nekiesek jóidőben , de ahogy olvastama kábelezésed és hogy van vele szívás hát nem is tudom! :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hát ami nekem mostvan , attól a tiétek fényévekkel profibb! :) :lol: Most egy lepukkant Mac 2*100W + egy 250W Jensen subom van! Na ez tényleg az alja cucc , na majd jövőre nekiesek jóidőben , de ahogy olvastama kábelezésed és hogy van vele szívás hát nem is tudom! :lol: :P

Nekem egyáltalán nem volt szívás bekábelezni...Egyedül az ajtó csatit nevezném nehezebb feladatnak...De az se vészes.Át kell fúrni és kész :P A táp 21es simán bement,testet meg hátulról kötöttem,nem aksiról.Az rca és a hangszóró kábelek hátra vezetés,meg vicc az előzőekhez képest :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippeket! Nekem nem a nagyon nagy hangerő a lényeg, hanem kb. homogén hangkép, pl. vannak zenék, amit itthon hallgatva a szobai hifin egész máshogy szól, mint a kocsiban, ott hiányoznak hangok, frekvenciatartományok a zenéből. Ezen próbálnék javítani egy kicsit. Nameg a gyári hangszóróim is oda vannak már kicsit, a múltkori elektromos ablak beépítésnél felfedeztem, hogy körben a membránjuk kezd elválni, és ha már cserélem őket, akkor valami jobbra gondoltam.

Még egy kérdés: írtátok többen az ajtók bitumenlapozását, erre konkrétan van valami gyártó, tipus, beszerezhetőség, olyan, ami nem csillagászati összegekbe kerül? Pl. erről mi a véleményetek?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Beírom ide is:

Karácsonyi kiárusítás a Hic műveknél :lol: MINDENNEK EL KELL MENNI! (alkudni lehet, sőt... de nem pofátlanul!)

Erősítők:

- Sherwood A100x4, 4x100W @ 4ohm/13,8V (2x250W hídban) - 28.000

- Sherwood A100x2, 2x100W @ 4ohm/13,8V (1x250W ..) - 19.000

- SoundStream P204, 4x35W @ 4ohm/12V (2x150W ..) - 20.000

- MTX 250x, 2x25W @ 4ohm/12V (1x120W ..) - 16.000

- MTX 2150x, 2x75W @ 4ohm/12V (1x420W...) - 32.000

(A két MTX együtt 45k)

Szubok:

- MTX ThunderPro 7512, 30-as, 500W/1000W, zárt ládában - 25.000

- Ground Zero GZTW15, 38-as, 450W, reflex, vagy zárt ládában - 18.000

- SAL XPRO2540, 25-ös, 300W, reflex ládában - 10.000

- MacAudio 30-as, 150W, reflex ládában (vagy igény szerint csőben) - 12.000

Egyebek:

- PhonoCar aktív váltó - kétutas, konfigurálható - 15.000

- Syrincs SubControl II - szub processzor - 10.000

- MNC reference line magas - 2500 / pár

- SAL keresztváltó - 3000 / pár

- akkusaruk - 1000 Ft / db

- SAL aktív házimozi szub - 12.000

Link to comment
Megosztás:

Hic!!!!

Ha tényleg el akarod adni,akor ted fel carstylingra...Ott biztos hamarabb elviszik.... :lol:

Lehet. Csak azért rakom fel ide előbb, ha a srácoknak kell valami, még lehet szemezgetni. Jövő héten megy fel Carstylingra, Vaterára meg Apronetre.... :)

Lehet, hogy az igényesebb cuccokat eBayre is felrakom, ott nem sz@rakodnak annyit, és értékelik a minőséget... :lol: (csak sok a szállítás)

Link to comment
Megosztás:

Lehet. Csak azért rakom fel ide előbb, ha a srácoknak kell valami, még lehet szemezgetni. Jövő héten megy fel Carstylingra, Vaterára meg Apronetre.... :)

Lehet, hogy az igényesebb cuccokat eBayre is felrakom, ott nem sz@rakodnak annyit, és értékelik a minőséget... :lol: (csak sok a szállítás)

Téged ne érdekeljen hogy mennyi a szállítás...Őket sem érdekli...A kormányt 35euroért küldik el ide :lol:

Link to comment
Megosztás:

A hátsó 130-as helyekre érdemes valami komolyabb hangszórókat tenni? Azt olvastam, a hátsó hangszórók inkább csak összekuszálják a hangzást. Pedig azoknak ott lenne "doboznak" a csomagtartó nem kis légtere... :lol:

Egy 130-as hangszórónak a csomagtartó térfogata gyakorlatilag "végtelen" :lol:

Hifinél felesleges a hátsó hangszóró, családi kocsinál a hátul ülőknek zizeg a fülébe, de multimédiánál (5.1) azért még jól jön...

Link to comment
Megosztás:

Stipistopi!

Lehet? :lol:

Még idén elhozom. :)

Rendben Tomi! Viszont azt jó tudni, hogy az MNC magas kb. 6cm átmérőjű, nem egyszerű beépíteni F Astrába. Nem megoldhatatlan, és szép is lesz az eredmény, csak nem fáklyásmenet. (Csak szólok, a korrektség okán.... :P ) Ellenben origi, sose volt használva, dobozában....

popup.jpg

Vagy ez a Rekibe lesz? :lol:

Link to comment
Megosztás:

A hátsó 130-as helyekre érdemes valami komolyabb hangszórókat tenni? Azt olvastam, a hátsó hangszórók inkább csak összekuszálják a hangzást. Pedig azoknak ott lenne "doboznak" a csomagtartó nem kis légtere... :lol:

Hát nemtudom ... én lehuzgáltam őket mert nagyon doboz hangjuk van , bár nemtudom hogy egy normális szettel mitszólna,,, gondoltam hogy teszek egy ovál párt a kalaptartóba inkább deee sajnálom kivágni a kalaptartót! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát nemtudom ... én lehuzgáltam őket mert nagyon doboz hangjuk van , bár nemtudom hogy egy normális szettel mitszólna,,, gondoltam hogy teszek egy ovál párt a kalaptartóba inkább deee sajnálom kivágni a kalaptartót! :lol:

Adok egy kivágott kalaptartót a nem kivágottadért és akkor nem kell sajnálnod vagdosni... Na? :P :)

Amúgy sztem ne is végd ki. Egy komolyabb ovál olyan sújjal rendelkezik hogy meghajlítja simán a kalaptartót, ezért ha olyasmit akarsz akkor meg kell erősíteni. Azmeg megint meló, meg barkács, szal én nem ajánlom. Tapasztalat, én már raktam gyári kalaptartóba ovált erősítés nélkül és libeg az egész... De a srác aztmondta neki úgy jó, nekem meg megfelel ha neki is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát nemtudom ... én lehuzgáltam őket mert nagyon doboz hangjuk van , bár nemtudom hogy egy normális szettel mitszólna,,, gondoltam hogy teszek egy ovál párt a kalaptartóba inkább deee sajnálom kivágni a kalaptartót! :lol:

Ha van mély láda akkor teljesen felesleges.....csak rontja az összhangot

Link to comment
Megosztás:

Ha van mély láda akkor teljesen felesleges.....csak rontja az összhangot

Psze erre gondoltam hogy ha az van nem kell.... csak ha mondjuk kell a hely... de azért maradjon egy kis mély hang is a kocsiba.... :lol: Bár azok soha nemfognak ugyszolni mint egy sub láda....

Link to comment
Megosztás:

Psze erre gondoltam hogy ha az van nem kell.... csak ha mondjuk kell a hely... de azért maradjon egy kis mély hang is a kocsiba.... :P Bár azok soha nemfognak ugyszolni mint egy sub láda....

Sose kellhet annyira a hely,hogy ki kelljen venni a mély ládát :lol: :lol: :) :P

Link to comment
Megosztás:

Psze erre gondoltam hogy ha az van nem kell.... csak ha mondjuk kell a hely... de azért maradjon egy kis mély hang is a kocsiba.... :lol: Bár azok soha nemfognak ugyszolni mint egy sub láda....

És cserélgeted majd? Vagy láda, vagy ovál .... mert együtt az ovál csak bekavar....

Tudomásul kell venni, hogy teherszállításnál nincs mélyhang.... ott van, ugye az én kocsim is. Abban sincs semmi komoly.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sose kellhet annyira a hely,hogy ki kelljen venni a mély ládát :lol: :lol: :) :P

Amég 2 en vagyunk psze hogy a hátsóóóülés is kivan használva demajd eccer ha jön az utód... bár az mellé is befér pár kuffer,,, a zenével nem lessz gond azt bírja majd ugy is úgy lessz nevelve :P :lol: :o

Link to comment
Megosztás:

És cserélgeted majd? Vagy láda, vagy ovál .... mert együtt az ovál csak bekavar....

Tudomásul kell venni, hogy teherszállításnál nincs mélyhang.... ott van, ugye az én kocsim is. Abban sincs semmi komoly.... :)

Hahaha azért én csakmeg kukkolnám azt a csomitartót :lol: Biztos van benne pár finom kis motyó :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Rendben Tomi! Viszont azt jó tudni, hogy az MNC magas kb. 6cm átmérőjű, nem egyszerű beépíteni F Astrába.

Ha van hozzá ilyen bizbasz mint a képen a bl felső sarokba akkor nem gond.

Megoldom valahogy. :lol:

Szerzek másik tükörburkolatot és gyurmázunk majd. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha van hozzá ilyen bizbasz mint a képen a bl felső sarokba akkor nem gond.

Megoldom valahogy. :lol:

Szerzek másik tükörburkolatot és gyurmázunk majd. :)

Ez a beszéd!!!!

Valamit majd nézünk, sok szerelési anyagom van pluszban. De a szép egy üvegszálas módosított tükörháromszög lenne. :lol:

Abban is tudok segíteni.... :o

Xray! Gyere nézegess, nyugodtan!

Lényeges információ: ma új fejleményeknek köszönhetően az MTX erősítő párosom eladó lett! High-end darabok, nem hangnyomásra, de azért nincsenek híján erőnek..... csak úgy megemlítem, tudod, nézelődésileg... :lol: :P :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.