Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Mijaza A100x4 ? :)

Ha éppen nem hüpp-hüppög :P

Talán nem kéne túltolni rajta azokat a mélyeket, amiket már amúgy se hallasz..... "LOUDNESS: HI".... ugye,ugye! :lol: :P

Meg talán kicsit nagy neki a mostani doboza, és ezért nem rugózik rendesen. De erre már megvan az akcióterv. Addig meg kéretik egyben hagyni.... :lol:

A Loudnesst azért találták ki, hogy ha halkan hallgatod a rendszert, akkor is hallj valami kis mélyet - mert az emberi hallás a mély és magas frekik felé logaritmikusan csökken..... :lol: Egy rendes autóhifinél nem kell. Kis hangerőn feljebb tolod a szubot, nagy hangerőn meg visszaveszed.

Link to comment
Megosztás:

Talán nem kéne túltolni rajta azokat a mélyeket, amiket már amúgy se hallasz..... "LOUDNESS: HI".... ugye,ugye! :lol: :P

Meg talán kicsit nagy neki a mostani doboza, és ezért nem rugózik rendesen. De erre már megvan az akcióterv. Addig meg kéretik egyben hagyni.... :lol:

A Loudnesst azért találták ki, hogy ha halkan hallgatod a rendszert, akkor is hallj valami kis mélyet - mert az emberi hallás a mély és magas frekik felé logaritmikusan csökken..... :P Egy rendes autóhifinél nem kell. Kis hangerőn feljebb tolod a szubot, nagy hangerőn meg visszaveszed.

Mondtam, hogy bekerült és alig nyúltam hozzá, nem állítgattam :)

Link to comment
Megosztás:

Báze és Én ilyenkor nem tudok felmenni... Lesz ez még ígyse... :P

Azt ne hidd hogy ez volt az utolsó alkalom...Nyáron lesz még több is :lol: :P

Tegnap meghallgattuk a Bass Test CD-t.......nemsemmi :lol: :) Bár ez már nem zene,és hosszú távon nem lehet elviselni,de 10percre nagyon jó......Sose hittem volna hogy egy zárt láda ekkorát tud szólni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jajjjj már! Majd ha megkapja az A100x4-et, meg az MTX-et, akkor ti sírjátok el magatok!!!! :P

Neked is elég szépen muzsikál az MTX, nem? Megkapja a szép új dobozát és jobb lesz, mint valaha :lol:

Nem vitatom hogy jól szól Redi első szettje,de pont az hiányzik belőle,mint Pistáéból....A színpadkép :P Nálam lehet hallani Ákos mit énekel,a többieknél csak halkan,és nálam nem az ajtóból szól....Ez a lényeg nem a hangerő :)

Az az MTX sose szólt jól Pistánál,pedig elég sokat állítgattuk az erősítőt :lol: Lehet túl nagy a tér neki.....

Link to comment
Megosztás:

Talán nem kéne túltolni rajta azokat a mélyeket, amiket már amúgy se hallasz..... "LOUDNESS: HI".... ugye,ugye! :) :P

Meg talán kicsit nagy neki a mostani doboza, és ezért nem rugózik rendesen. De erre már megvan az akcióterv. Addig meg kéretik egyben hagyni.... :lol:

A Loudnesst azért találták ki, hogy ha halkan hallgatod a rendszert, akkor is hallj valami kis mélyet - mert az emberi hallás a mély és magas frekik felé logaritmikusan csökken..... :P Egy rendes autóhifinél nem kell. Kis hangerőn feljebb tolod a szubot, nagy hangerőn meg visszaveszed.

Loudness mostanában már nem volt bekapcsolva rajta,de akkor is puffogot,sőt még a sub level is 0 volt.....Viszont az érdekes,hogy az új fejegysége rengetegett hozott az első szetten......pedig azt hittem volna hogy a másik lényegesen jobb cucc :lol:

Link to comment
Megosztás:

http://i42.photobucket.com/albums/e307/Felixke/HPIM5439.jpg

Cseszi az agyam ez a kiemelőkeret gyártás... Frankón néznek ki ezek a cuccok, csak Én nem állok ennek neki, mer tudom hogy úgyse lesz kellő akaratom ahhoz hogy végigcsináljam... :lol:

http://i42.photobucket.com/albums/e307/Felixke/DSC00506.jpg

Szép ez a beépítés, ennek a kocsinak van az alja teljesen ki Dynamatozva... Asszem redi linkelte azt a képet előrébb. :lol:

Ez tényleg nagyon szép,de szerintem az első panelnak akkor lenne igazán értelme,vagyis akkor állnék neki,ha nem egy hangszóró lenne hanem 2/oldal.....

A hátsó beépítés viszont nagyon igényes,egyre jobban érik bennem is hogy valamit csinálni fogok :) :P

Link to comment
Megosztás:

Tegnap beszélgettünk Tommal, az erősítőjét szeretné majd lecserélni..... az Emphaser pont jó lenne neki (4x80W) - lehet, hogy te is el tudnál neki adni valamit.... :P :lol:

Ha már a jövő héten úgyis megjön elvileg az új erősítőd...... :lol:

Azért a sherwood erölködőt is kipróbálnám előtte... :)

Link to comment
Megosztás:

Azt ne hidd hogy ez volt az utolsó alkalom...Nyáron lesz még több is :lol: :o

Tegnap meghallgattuk a Bass Test CD-t.......nemsemmi :lol: :) Bár ez már nem zene,és hosszú távon nem lehet elviselni,de 10percre nagyon jó......Sose hittem volna hogy egy zárt láda ekkorát tud szólni :P

Rendben. :lol:

Hát valóban nem egy utazózene az biztos. :P Nekem is kb 10perc után annyira fájt a fejem tőle hogy kikapcsoltam. Ezcsak egy ilyen ökörködős CD. :P

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg nagyon szép,de szerintem az első panelnak akkor lenne igazán értelme,vagyis akkor állnék neki,ha nem egy hangszóró lenne hanem 2/oldal.....

A hátsó beépítés viszont nagyon igényes,egyre jobban érik bennem is hogy valamit csinálni fogok :) :P

Igen, pont ezen gondolkoztam én is. Hogy ha már csinálok ajtópanelt akkor úgy kéne hogy két 16os menjen előre... Bár Alpineból az nem lesz olcsó. De mondjuk nem is kell azonnal megvenni a két szettet, később majd kiegészíthetem... :lol:

Beépítést én is akarok csinálni, de még szinte elképzelésem sincs hogy milyet. Végülis a csomagtartót nem használom, szóval akár beépíthetném az egészet. De azért nem akarok 50-60kg faanyagot beledobni a kocsi hátuljába. Szal sztem nekem csak valami egyszerű lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem vitatom hogy jól szól Redi első szettje,de pont az hiányzik belőle,mint Pistáéból....A színpadkép :P Nálam lehet hallani Ákos mit énekel,a többieknél csak halkan,és nálam nem az ajtóból szól....Ez a lényeg nem a hangerő :)

Az az MTX sose szólt jól Pistánál,pedig elég sokat állítgattuk az erősítőt :lol: Lehet túl nagy a tér neki.....

A színpadkép főleg a magashangszórókon múlik. Redi szettje nálam volt bent előtte, és nem volt probléma a középtartománnyal (ld. ének)... :lol:

Érdekes, hogy Redinél tényleg nyersebbnek tűnik a magas, mint nálam - valszeg a keresztváltó tehet róla. Majd kipróbálunk másikat is. De meg kéne hallgatni nyugodt körülmények között.

Kicsit azért múlik a színpadkép az erősítőn is. Ha "ki kell hajtani" a hangszórót, akkor egy idő után (hangerővel arányosan) az erősítő kezdi "komprimálni" a színpadot. Azért az FLI-nek sokkal kisebb gondot okoz hajtani az első szetted, mint mondjuk Redi MacCsodájának az övét..... :lol:

Az MTX-nek lehet, hogy kicsit nagy a tér, nálam is a hátsó sarokban szólt jól, de ott semmi gond nem volt vele. Elég mélyre lement és nem volt lassú. Szép precízen lehetett vele zenélni. Hangnyomás és dinamikacsúcsok tekintetében ne hasonlítsuk egy dupla 30-as ládához, ami pont kétszer annyi levegőt tud mozgatni... :o A mostani Kicker ládám se tud akkorát durrantani, mint a tiéd most, mégse cserélném el..... :P

Másrészt, az, ha egy láda "hüppög" nem biztos, hogy a szub hibája.... ha kicsi az erősítő csillapítása (damping factor), és relatív teljesítménye, akkor egy idő után már nem tudja kontrollálni a hangszóró mozgását (nem tudja a mozgó tömeget lefékezni, visszarántani). Pont úgy csinál, mint Pistánál. Úgyhogy legközelebb tegyük fel hozzám, és nézzük meg :P

Link to comment
Megosztás:

Redi MacCsodájának az övét..... :P

:lol: :lol: :)

Az MTX-nek lehet, hogy kicsit nagy a tér, nálam is a hátsó sarokban szólt jól, de ott semmi gond nem volt vele. Elég mélyre lement és nem volt lassú. Szép precízen lehetett vele zenélni. Hangnyomás és dinamikacsúcsok tekintetében ne hasonlítsuk egy dupla 30-as ládához, ami pont kétszer annyi levegőt tud mozgatni... A mostani Kicker ládám se tud akkorát durrantani, mint a tiéd most, mégse cserélném el.....

Másrészt, az, ha egy láda "hüppög" nem biztos, hogy a szub hibája.... ha kicsi az erősítő csillapítása (damping factor), és relatív teljesítménye, akkor egy idő után már nem tudja kontrollálni a hangszóró mozgását (nem tudja a mozgó tömeget lefékezni, visszarántani). Pont úgy csinál, mint Pistánál. Úgyhogy legközelebb tegyük fel hozzám, és nézzük meg ;)

Azért a mélynek lehet az is probléma,hogy akkora kupi a csomiban,hogy szinte alig lehet rácsukni az ajtót :P Pistának lassan rendet kellene csinálni,mert remélem jövő csütörtökön már meglesz a sajátom :P

Én csak az enyémhez tudok viszonyítani :o :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

LOL ti itt olyan dolgokról beszélgettek, cserélgetek, hogy csak nézek.. én meg egy 30ezres fejen filózok :lol: :lol:

Tegnap megörültem, mert a carstájlingon találtam egy 2600ost a sonyból.. 27 ért.. gondolom 25 ért el lenne hozható..

de nincs hozzá gari, meg tatabányán van... akkor már inkább +3-5 e forint és legyen rá gari, ugye,hogy ugye?!

Link to comment
Megosztás:

LOL ti itt olyan dolgokról beszélgettek, cserélgetek, hogy csak nézek.. én meg egy 30ezres fejen filózok :lol: :lol:

Tegnap megörültem, mert a carstájlingon találtam egy 2600ost a sonyból.. 27 ért.. gondolom 25 ért el lenne hozható..

de nincs hozzá gari, meg tatabányán van... akkor már inkább +3-5 e forint és legyen rá gari, ugye,hogy ugye?!

Nincs valami nagy különbség.

Mondjuk én csak 1szer vettem új fejegységet, de asszem többet nem teszem :)

Link to comment
Megosztás:

Nem vitatom hogy jól szól Redi első szettje,de pont az hiányzik belőle,mint Pistáéból....A színpadkép :) Nálam lehet hallani Ákos mit énekel,a többieknél csak halkan,és nálam nem az ajtóból szól....Ez a lényeg nem a hangerő :lol:

Ma ahogy jöttem dolgozni pont ment egy éneklős szám.....baromira figyeltem és azt hiszem értem mire gondolsz, de nagyon kiváncsi vagyok a tiédre. Azt nem tudom mitől függ az, hogy oldalról vagy elölről/középről hallod a zenét? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.