Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

csak arra figyuzz oda hogy mindent állítsanak be az utolsó potiig és tsai...

Tudnék mesélni rosszul beállított erősítőkről és füstölő első szettekről by Surányihifi, de ezt is nagyon korrektül kezelték illetve korrigálták a későbbiekben :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

csak arra figyuzz oda hogy mindent állítsanak be az utolsó potiig és tsai...

Tudnék mesélni rosszul beállított erősítőkről és füstölő első szettekről by Surányihifi, de ezt is nagyon korrektül kezelték illetve korrigálták a későbbiekben :wink:

Beszerelés nem ott lesz, hanem egy ismerősöm csinálja. Ő ért hozzá, de tényleg :wink:

Egyébként megvettem a cuccost. És örülök, hogy nem csövet vettem, mert a láda ráadásul sokkal jobban elfér :(.

Mond nektek valamit a Helix márkanév? Olyan sugárzó van a ládában. Valami amerikai állítólag.

Link to comment
Megosztás:

ha vki tervezné fej1ség beruházását akkor ajánlom:

http://carstyling.hu/buy_shower.php?id=9691

3 ónapos... én ugyanezt kilóba vettem anno oksba :(

nagyon megnézném egyszer élőben

erre pl simán rámozdulnék, nagyon odavagyok az ilyen show-ért amit lehet a fényekkel, neonokkal meg kijelzőkkel csinálni...de én ennél nagyobb panelt tervezek venni :wink:

Link to comment
Megosztás:

folytatva az előbbi hozzászólást.....

Szóval ahogy látom vannak itt többen akik nálam jártasabbak (nem nehéz, mert nincs magasra téve a léc :() az ICE témában.

Szóval jobb e venni egy olyan fejet ami viszi a dvd-t is és hozzákapcsolni egy lcd panelt vagy kompletten venni?? Vagy egyáltalán megoldható e az első verzió mert ez olcsóbbnak tűnik. Pl. ezek a lejátszók megbírkóznak e a divx, avi, mpeg meg hasonló netről szedett formátumokkal vagy szigoruan dvd-khez okosították fel őket??

Ne bántsatok, nagyon fű vagyok a témában :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

folytatva az előbbi hozzászólást.....

Szóval ahogy látom vannak itt többen akik nálam jártasabbak (nem nehéz, mert nincs magasra téve a léc :() az ICE témában.

Szóval jobb e venni egy olyan fejet ami viszi a dvd-t is és hozzákapcsolni egy lcd panelt vagy kompletten venni?? Vagy egyáltalán megoldható e az első verzió mert ez olcsóbbnak tűnik. Pl. ezek a lejátszók megbírkóznak e a divx, avi, mpeg meg hasonló netről szedett formátumokkal vagy szigoruan dvd-khez okosították fel őket??

Ne bántsatok, nagyon fű vagyok a témában :lol: :lol:

Van olyan is amelyik megbirkózik a divx-el és az mpeg4-el is , csak az kicsit drágább! :wink:

Link to comment
Megosztás:

én meg oda meg vissza vagyok a jég :( mijatt de televert nagy parasztvakításnak tartom.

Fönököm e39esével igen sokat cruizin No-bp és hsaonlow távok.

tapasztalat ha volt ziccer filmet nézni akkor a driver is nézte emiatt igen párx koppantottam st peter ajtaján majd visszajöttem.

ha megálltunk nézte a faxom a pár colos kijelzőt mikor bicsiz kinn szaladgál.

és folytat6nám.

ha lesz nekem 1edül ps miatt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na ma elmentem és vettem kábelt az erősítőmhöz és bekábeleztem a kocsit!

Vettem 5m-es RCA-RCA kábelt(MNC márkájú),tápkábelnek vettem 6mm átmérőjű sodrott réz kábelt(métere 450Ft- volt aszem).

Kábelbehúzóval behuztam a motortérbe a tápkábelt és az RCA-val együtt végighuztam a jobb küszöbb borítás alatt,egészen hátra.A testet az ülés alatt kötöttem be egy rézcsavarral és onnan vittem hátra.

Kérdésem az lenne,hogy az erősítő valóban teljesen lekapcsol-e,amikor a fejegység is?Bekötöttem a remote kivezetést a Pioneer DEH 3700MP-n és hátul is az erősítőn,müködik is,de nem bizom meg benne,nehogy leszivja az aksit!

Tegyek be előre az aksihoz biztosítéktartót?Mert az erősítőn van egy külső kivezetésre tett 20A-es villás bizti!Az nem elég?

Egyenlőre két szobai hangfalat raktam be :( ,mert még láda nincs,de lesz hamarosan!

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem az lenne,hogy az erősítő valóban teljesen lekapcsol-e,amikor a fejegység is?Bekötöttem a remote kivezetést a Pioneer DEH 3700MP-n és hátul is az erősítőn,müködik is,de nem bizom meg benne,nehogy leszivja az aksit!

Elvileg le kell kapcsolnia. Azért van a remote kivezetés, mert az kapcsolja az erősítőt.

Nekem meg Pioneer DEH 3600MP-m van :( :blob7: :lol:

Nagyon szeretem. Mondjuk szegényen végfokot kellett cserélni, mert a remote kábelt nem szigetelték le és hozzáért a testhez.... Nem mondom meg melyik Opel márkakereskedés volt.... :?

Uhuhu: ne szedj szét, nem általánosítottam és nincs bajom egyébként a szakszervízekkel :wink: Főleg tiétekkel. Még 2-3 ezer km és megyek olajcserére :wink:

Link to comment
Megosztás:

tápkábelnek vettem 6mm átmérőjű sodrott réz kábelt
6-os átmérőjű, vagy 6-os keresztmetszetű?

Átmérőben még jó is lehet, de ha keresztmetszet... :?

Kérdésem az lenne,hogy az erősítő valóban teljesen lekapcsol-e,amikor a fejegység is?

Elvileg nagyon minimális áramot vesz fel, ha a remote-szálon nem kap villanyt. Milliamperes nagyságrendű, tehát gyakorlatilag jelentéktelen. Ennek ellenére találkoztam már olyan erősítővel (persze az extragagyi volt), ami tényleg rendesen merítette az aksit. De ez csak egy eset, nem szoktak ezek ilyet csinálni.

Tegyek be előre az aksihoz biztosítéktartót?Mert az erősítőn van egy külső kivezetésre tett 20A-es villás bizti!Az nem elég?

Még nem tettél? :shock:

Vedd úgy, hogy nagyon le vagy b@xva! :evil:

Az aksihoz minél közelebb mindenképp kell biztosíték, mert ha valahol útközben megsérül a kanóc, és testre zár, az odáig fog felizzani! Csak képzelj bele, milyen lenne, ha valaki megtalálná oldalról a kocsid, és a küszöb belevágna a kábelbe! Könnyen gyullad a padlószőnyeg! Tehát tegyél, de sürgősen :!:

Link to comment
Megosztás:

6-os átmérőjű, vagy 6-os keresztmetszetű?

Átmérőben még jó is lehet, de ha keresztmetszet... :?

Elvileg nagyon minimális áramot vesz fel, ha a remote-szálon nem kap villanyt. Milliamperes nagyságrendű, tehát gyakorlatilag jelentéktelen. Ennek ellenére találkoztam már olyan erősítővel (persze az extragagyi volt), ami tényleg rendesen merítette az aksit. De ez csak egy eset, nem szoktak ezek ilyet csinálni.

Még nem tettél? :shock:

Vedd úgy, hogy nagyon le vagy b@xva! :evil:

Az aksihoz minél közelebb mindenképp kell biztosíték, mert ha valahol útközben megsérül a kanóc, és testre zár, az odáig fog felizzani! Csak képzelj bele, milyen lenne, ha valaki megtalálná oldalról a kocsid, és a küszöb belevágna a kábelbe! Könnyen gyullad a padlószőnyeg! Tehát tegyél, de sürgősen :!:

Átmérő 6mm,és tenni fogok biztit amint lesz időm venni!

Mekkorát vegyek? 20A-es elég?Az erölködőben is ekkora van!

Pyle ládákról mi a tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Kábelbehúzóval behuztam a motortérbe a tápkábelt és az RCA-val együtt végighuztam a jobb küszöbb borítás alatt,egészen hátra.

Te JOhnny!

A tápot és az RCA-t külön oldalon kell hátravinni mert bezevarhat a táp.

Hiába többszörösen árnyékolt. :wink:

Ezt már több helyen is olvastam meg az okosok is így csinálják :roll:

Link to comment
Megosztás:

Átmérő 6mm,és tenni fogok biztit amint lesz időm venni!

Mekkorát vegyek? 20A-es elég?Az erölködőben is ekkora van!

Ha szigetelés nélkül 6mm az átmérő, akkor az 10-es kábel, kisebb erősítőhöz ez már jó. A 20A-os biztosíték elég, mert úgysem vehet fel ennél többet az erősítő, de javasolnám az AGU Biztit (olyan hengeres, üveg betéttel), mert az inkább vízálló, mint a késes tok. Viszont ebben nincs 30-asnál kisebb.

Én elsiklottam afölött, hogy egymás mellett húztad a tápot és a jelkábelt.

Nem kellene, sőt, azt szokták tanácsolni, hogy ha mindenképp keresztezni kell a kettőt, akkor is csak derékszögben egymásra. Szal télleg jobb lenne máshol elvinni, de Te tudod...

Link to comment
Megosztás:

Akkor irja már le nekem valaki hogyan zavarhatja egymást a két vezeték ilyen teljesítményeknél,mint ami pl az én esetemben is vannak???

Érdekes,hogy nekem semmilyen zaj nem képződik,pedig megküldtem tegnap olyan 90% kivezérlésig,üresjárásban,és csak az erősítő zaját hallottam!

Tisztában vannak az elektró/fizika törvényeivel,amikor ilyen baromságot beszélnek? :roll:

Egy áramjárta vezető körül mágneses tér képződik,ez indukált feszültséget hoz létre és ez okozhat zavart,de itt árnyékolt kábelről beszélünk és olyan teljesítménytartományról,ahol ha az árnyékolás jó,szinte elenyésző az ebből származó zaj a másik veztőben,annyira kicsi feszültséget transzponál a másik jelre!

Az pedig,hogy valakinek bejön a kossuth rádió emiatt a kocsiban,ott komolyabb bajok vannak!

Könyörgöm én nem high-end cuccot akarok a kocsiba!!!Én nem költök rá százezreket!!!

Én 4 éven keresztül tanultam a szakmám,de ha valaki ezt jobban tudja irja le,mert akkor butus vagyok és puszira kaptam a szakmai papirom!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap amikor huztam be a kábeleket,Tomi(Tomi023) haverommal beszéltem telefonon és figyelmeztetett,hogy a müszerfalnál a gyujtás zavarni fogja a hátrahuzott vezetéket!

Én egy hatalmas muhahaha :( kiséretében tudtára hoztam,hogy én dizel kocsi tulajdos vagyok,szal ilyen probléma nem érint! :lol: :toothy10:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.