Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Csak a hangszóró felépítéséből adódó paraméterekre van szükség, ilyen szinten pedig a terhelhetőség és a tekercsek száma nem mérvadó. Tehát hibátlanul megfelel egy "hagyományos" doboztervező progi.

A mélynyomó beszerelésére meg kevés rosszabb helyet lehetne kitalálni, mint a pótkerék helyét!

Szvsz, ha extrém vékony ládára van szükség, inkább zártat kellene csinálni, mint reflexet.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Értve :wink:

MACben most árulnak vmi akciósat 19999ért ami extra slim, de eddig ilyen ládát nem nagyon találtam....

Félek naon mert a mélyemre eddig naon büszke voltam a satsystemben egy srác csinálta hozzá a ládát és vmi nagyon szépen szólt és most ez meg lesz csúnyán bontva....

Link to comment
Megosztás:

Ha normálisan meg van tervezve, nem lehet nagy baj... Onnan kezdődnek a problémák, ha nincs meg egy-két adat, és valami megsaccolt érték kerül be a progiba. A zárt láda még erre is igen toleráns, a reflex viszont nagyon érzékeny mindenre.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Hofi spanom segítségemre szokott lenni ezekben ő amúhy qtas és studijómérnök 1ben... namost neki most alpnie fejhez most szerzett vmi komolyabb első szettet (40-50e volt) és akkorát és olyan tisztán szól, hogy a mai napig senki nem hiszi el, hogy nincs benne láda.

Amúgyan én most is tartom magam ahhoz, hogy nagyon sokat sőőőt ha lehet végig kell hallgatni a palettát és az alapján választani nem név, haver mondta vagy éppen márka - gyártó alapján.

Az is fix, hogy az elején el kell dönteni, hogy mire kell? Szóljon kicsit jobban mint a gyári vagy audiofil módjára beülök zene bekapcs és várom az orgazmust.... So ezekhez az igényekhez és pénztárcához igazítva szerintem össze lehet rakni 100 alatt is jó szettet és lehet 2 misiből is szart építeni...

Nekem igazából csak arra kellene, hogy kicsit jobban szóljon a gyárinál. Az orgazmust nem az autóban kersem/találom :wink:

Most az a legújabb variáció, hogy hagyjam bent elöl a gyárit + az audiobank csipogót és vegyek egy 4 csatis erölködőt + egy 25-ös csövet. Ezt javasolta egy barátom, aki tudja, hogy nagyjából mire kellene a cucc, meg hogy mennyire vagyok árérzékeny.... :wink:

Aztán, ha mégsem tetszik, ami elöl van még mindig ráérek "szórni" a pénzt... :wink:

Link to comment
Megosztás:

értem.

DE erölködő könnyen ellöheti az első szettet...

DE ne vegyél csövet me fosul szól.

Ez mind nem árérzékeny....... nem okoskodom én sem nyomtatom a pénzt tudom mire gondolsz....

de akkor is jobb taktikusan alap hifit is építeni, de ésszel nem össze meg vissza

Link to comment
Megosztás:

Nem rosz a láda, csak figyelj a teljesítményre az erősítőnél (annak nem tudom az adatait, amit irtál (mp 4000))

Most két erölködő között vacilálok:

MAC ATTACK 4051

vagy az MP 4000. Az adatai a következők:

4x75W RMS (14,4V mellett, DIN45324 szabvány szerint), vagy 2x200W RMS teljesítmény, 5 - 50.000Hz frekvencia átvitel, állítható HP/LP filterek, Bass Bosst áramkör, 4 csatornás erősítő.

HP / LP filter 40 - 300Hz között állítható (12dB / oktáv meredekség), Bass Boost áramkör 45Hz-en 0-12dB kiemeléssel, THD < 0,05%, jel/zaj > 100dB, 0,4 - 4V bemeneti érzékenység, 319 x 59 x 226mm méretek, 3,1 kg.

Modellév: 2005

A kettő között 5eFt a különbség, de lehet, hogy az elsőt már nem lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

Jim!

Van élet a mekaudión túl is!

Vagy most reklámautót építesz a cégnek? :roll:

Tudom-tudom :wink: , és nem reklámautót építek, de ajnos nincs időm végighallgatni rengeteg cuccost, meg csak mégjobban elbizonytalanodnék. Ebben meg csak nem fogok olyan nagyot csalódni :wink:

Link to comment
Megosztás:

értem.

DE erölködő könnyen ellöheti az első szettet...

DE ne vegyél csövet me fosul szól.

Ez mind nem árérzékeny....... nem okoskodom én sem nyomtatom a pénzt tudom mire gondolsz....

de akkor is jobb taktikusan alap hifit is építeni, de ésszel nem össze meg vissza

Akkor meg úgyis kénytelen leszek első szettet venni (eladni meg úgysem lehet a régit :? )

Mit értesz taktikus alatt?

Mit jelent, hogy fosul szól? Esetleg tudsz valamit ajánlani, amit megúszok 20k-ból, nem terpeszkedik el az egész csomagtartóban és nem szól olyan fosul, mint a cső?

Link to comment
Megosztás:

És G mijjen progit használsz Te ehhez?

Én semmilyet... :oops:

Az idejét sem tudom, mikor terveztem utoljára dobozt. Az is a sajátom volt, amúgy nincs rá igény. Mindenki összerakja magának rossz kredencből, oszt' hagy puffogjon...

De van egy pár progim, ha kell, Blaubox, DLSBox, WinISDbeta, mittoménmégmi.

Link to comment
Megosztás:

...hagyjam bent elöl a gyárit + az audiobank csipogót és vegyek egy 4 csatis erölködőt + egy 25-ös csövet. Ezt javasolta egy barátom...

EL kellene gondolkoznod, mivel bántottad meg a barátod, hogy ennyire haraxik rád! :(

A 25-ös csőre a Zindex autóhifis topikjának egy fórumlakóját tudnám idézni: "Abból a pénzből vegyél egy üveg jófajta piát! Befektetésnek az sem jó, de attól legalább egy kis időre jól érzed magad!"

Szerintem:

1. Vegyél egy középszar elsőszettet, ez kb 25 pénz;

2. Vegyél hozzá egy négycsatornás erősítőt, ez belefér 40-be;

3. Ezekhez kábelek ~8e.

Szereld be, hallgasd! Járasd össze, figyeld meg, hogyan szól, állítgaTTasd hozzáértővel, aki tudja, hogy mit, meddíg lehet tekergetni, esetleg még meg is tanít, mit, hogyan.

Aztán, mikor összejön rá a pénz, szánj rá egy délutánt, menj el egy pár helyre, és próbálj ki a kocsiban pár ládát! A láda jellemzője, hogy szögletes, esetleg egyik-másik oldala ferde, de semmiképp nem hengeres! Ja, és nem plexis, nem világít kéken, stb, stb...

Ajánlom figyelmedbe: [url=http://suranyihifi.hu/index.php?p=reszletek/109/autohifi]Ez a szett 24.000.-

Tudom, ez az első verzió duplája, de inkább add ki ezt az összeget értelmesen, minthogy kidobd a felét! SZERINTEM!

Ja, a ládavásárlás előtt legalább a két ajtót ki kellene bitumenlapozni, aztán lehet, hogy nem is kellene az a ládikó...

De még mindíg nem tudjuk, milyen műfajt hallgatsz!

Link to comment
Megosztás:

Majd mondjatok valamit a két erősítőre...

Az [url=http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=apro&S=1&TIP=&EV=&TXT=&HO=&AUTO=&LIM=20#]autohifibolt.hu apróban hirdetnek egy Impact HQ50.4-est, 35-ért. Nem tűnik rossznak... Ja, és aki hirdeti, Index Autóhifi fórumlakó, tehát a forrás is megbízhatónak tekinthető.

Csak úgy mondom...

Esetleg [url=http://suranyihifi.hu/index.php?p=autohifi/termekek/erosito/hasznalt/jbl/gtq-160/365&g=63&h=2]ez...

Vagy nézz körül [url=http://hifikozpont.hu/?F%F5oldal_Aut%F3hifi]itt...

Erősítőt nyugodtan vehetsz használtat is (megbízható helyről), szvsz ezek azok.

Link to comment
Megosztás:

őszintén megmondom nem értek nagyon a márkákhoz csak lesem évek óta őket, meg szakmám meg jártunk sztrít 1-2 meg ilyen és hasonszörű hangnyomásversenyekre... Elg sokat hallottam a Feriék demo autóját s nekem a mai napig az az audiobank tc5000es szettem és audibank erőlködőm van, amit anno tölük vettem.

Igaz akkor kicsit drágán vettem de SOS kellett nekem, ezek viszont jó árban vannak. Sztem szart ők sem adnak el. Csak ajánlani tunnám, de vannak itt nagyobb hifisek ők csak tudnak róla véleményt alkotni.

1 tapasztalat pl: nekem anno ki lett próbálva többek között mbquart első szett is és ott a műhelyben Zoliék eröltették h nézzünk már meg egy ilyen nevenincs márkát is és belementem és igazuk volt: sokkal szebben szólt..

Link to comment
Megosztás:

Jim74:

Szerintem eddig ez a legjobb felvetésed... mármint a magnat láda + az erősítő.

Beférni meg tutí befér, és ha mondjuk egyenlőre nincs több lé, akkor berakod a ládát meg az erősítőt, hidalod, meghajtod vele a ládát (marad így 2 szabad csatornád) aztán amíg nem veszel bentre, addig a régieket meg hajtja tovább a fej.... szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Jim74:

Szerintem eddig ez a legjobb felvetésed... mármint a magnat láda + az erősítő.

Beférni meg tutí befér, és ha mondjuk egyenlőre nincs több lé, akkor berakod a ládát meg az erősítőt, hidalod, meghajtod vele a ládát (marad így 2 szabad csatornád) aztán amíg nem veszel bentre, addig a régieket meg hajtja tovább a fej.... szerintem...

Én is arra gondoltam, hogy az első szett vásárlást elhalasztom. Sajnos a Magnat láda elfogyott, de beszéltem velük és 39.900-ért ajánlotta Toxic erősítőt meg valamivel jobb ládát, mint a magnat. Megyek délután vásárolni. :lol:

Lehet, hogy a jelenlegi elsőket is az erősítőről fogom hajtatni, de még ki tudja. Lehet, hogy kibírpm azt az 1 hónapot a beszereléssel és akkor egyszerre ki minden, be minden :(

Szerintetek a kábeleket is a Surányinál vegyem meg?

És nagyon köszi a segítségeteket :prayer: :wink:

Link to comment
Megosztás:

igen, és fel lehet tenni a kérdést (ami kicsit pofátlan de ingyé van):

"mennyiségi kedvezmény nincs?"

legrosszabb esetben is max. egy szúrós tekintetet kapsz :lol:

:( :lol: :lol: :lol:

Korrekt volt a srác a telefonban, rögtön tudott olyat ajánlani, ami megfelelt nekem :lol:

De jó, hogy kicsit nyaggattalak Titeket a hülye kérdéseimmel és nem rohantam rögtön vásárolni :wink:

De mégjobb, hogy válaszoltatok is :wink:

Link to comment
Megosztás:

ehavi T&Sből idéznék...

A 7850es ára 119 990, a 7750-esé 89 990. Persze ízlések és pofonok... De szerény véleményem szerint ez a két gép a jelenleg kapható piaci kínálat abszólut elitje. Az öreg Alpine-om végre nyugdíjba mehetett...

ezexerint mégse annyira fos a Sony, főleg ha Alpinehoz hasonlítja a kollega...

s még1 idézet a cikkből, aki benne van tudni fogja mit jelent:

A hírek szerint Burr Brown digital-analog átalakító került beléjük,....

Akkó tényleg nem lehet rossz! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én is arra gondoltam, hogy az első szett vásárlást elhalasztom. Sajnos a Magnat láda elfogyott, de beszéltem velük és 39.900-ért ajánlotta Toxic erősítőt meg valamivel jobb ládát, mint a magnat. Megyek délután vásárolni. :lol:

Lehet, hogy a jelenlegi elsőket is az erősítőről fogom hajtatni, de még ki tudja. Lehet, hogy kibírpm azt az 1 hónapot a beszereléssel és akkor egyszerre ki minden, be minden :(

Szerintetek a kábeleket is a Surányinál vegyem meg?

És nagyon köszi a segítségeteket :prayer: :wink:

Nekem is csak a ládát hajtja egyenlőre az erősítő, és ameddig nem veszek első szettet, addig így iy hagyom.

A szerelést pedig, ha kicsit ügyes vagy magad is meg tudod oldani (itt a garancia részére gondoltam ügyesség alatt).

Én is magam csináltam, persze megerősítést kértem előtte itt a fórumon.

A hangolást meg megcsináltattam ismerőssel a martinnál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.