Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Persze testet kell adni kaszni pl ezt értem de a kábel másik felét hova tegyen dugjam be az antennát és csak érintsem hozzá a fém részéhez?

Elég ha a fejegység fémházára bárhova ,egyes fejek esetében hátul direkt van egy csavar ami elméletben "tartócsavar",pl. ahhoz.Az jutott még az eszembe ,hogy ha rendesen megküldöd a hifi-t nem hunyorog a kijelzője?Mert akkor tuti biztos hogy a tápellátásban van a gond.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Elég ha a fejegység fémházára bárhova ,egyes fejek esetében hátul direkt van egy csavar ami elméletben "tartócsavar",pl. ahhoz.Az jutott még az eszembe ,hogy ha rendesen megküldöd a hifi-t nem hunyorog a kijelzője?Mert akkor tuti biztos hogy a tápellátásban van a gond.

Jja és még valami.Ha benzines a verda,egy rossz szigetelésű gyertyakábel is okozhat pl. pattogó hangot!Ezt ellenőrizheted a rádióddal ,ha megtalálod a megfelelő frekit!De egy "SOKOL" is tuti hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Jja és még valami.Ha benzines a verda,egy rossz szigetelésű gyertyakábel is okozhat pl. pattogó hangot!Ezt ellenőrizheted a rádióddal ,ha megtalálod a megfelelő frekit!De egy "SOKOL" is tuti hozzá.

Benzines a fejegység nem villog mert csak 2 RCA jön ki belőle és ennyi így használom a belső erősítőt nem használom. Rádión belül hogyan? Ez a gyújtás kábel lehetséges mert mostanában meg 2x volt olyan, hogy korán reggel nem ment 1 henger de eddig csak 2x jött még elő remélem soha többé

Link to comment
Megosztás:

Benzines a fejegység nem villog mert csak 2 RCA jön ki belőle és ennyi így használom a belső erősítőt nem használom. Rádión belül hogyan? Ez a gyújtás kábel lehetséges mert mostanában meg 2x volt olyan, hogy korán reggel nem ment 1 henger de eddig csak 2x jött még elő remélem soha többé

Elkezded szépen manuálisan keresgélni az adókat ,tehát csak szépen pötyögöd a frekiket.Annak idején még a régi tv. képernyőjén is lehetett látni.ha egy rossz szigetelésű gyujtókábeles autó elment a ház előtt,mert becsíkozta.Attól még megy a henger ,hogy nem teljesen ok a gyujtás.Amikor jár a motor ,szépen fogdosd végig az összes gyújtással kapcsolatos történetet.Ha valamelyik rész nincs rendben,akkor megcsíp.Ha este csinálod akkor még látod is ,ha valahova áthúz a szikra.

Link to comment
Megosztás:

Elkezded szépen manuálisan keresgélni az adókat ,tehát csak szépen pötyögöd a frekiket.Annak idején még a régi tv. képernyőjén is lehetett látni.ha egy rossz szigetelésű gyujtókábeles autó elment a ház előtt,mert becsíkozta.Attól még megy a henger ,hogy nem teljesen ok a gyujtás.Amikor jár a motor ,szépen fogdosd végig az összes gyújtással kapcsolatos történetet.Ha valamelyik rész nincs rendben,akkor megcsíp.Ha este csinálod akkor még látod is ,ha valahova áthúz a szikra.

Rendben köszi gyűlnek elég szépen a tippek amiket át kell néznem

Link to comment
Megosztás:

.Amikor jár a motor ,szépen fogdosd végig az összes gyújtással kapcsolatos történetet.Ha valamelyik rész nincs rendben,akkor megcsíp.Ha este csinálod akkor még látod is ,ha valahova áthúz a szikra.

Csíp? :D

Én inkább úgy írnám le: rutúl megb@sz! :lol: :D :)

Amúgy egy sima blankolt drót az akksi negatív sarujára és szépen húzod végig a másik felét a kábelek mellett...ahol szikrát dob ott a gond. ;) ...és így nem is vág meg. :D

Link to comment
Megosztás:

Csíp? :D

Én inkább úgy írnám le: rutúl megb@sz! :lol: :D :)

Amúgy egy sima blankolt drót az akksi negatív sarujára és szépen húzod végig a másik felét a kábelek mellett...ahol szikrát dob ott a gond. ;) ...és így nem is vág meg. :D

Köszi majd megnézem ezt is bár nem hiszem h ez a jelenség mert előző fejegységgel és 1 pár rcaval nem volt ilyen gond.

Link to comment
Megosztás:

Csíp? :D

Én inkább úgy írnám le: rutúl megb@sz! :lol: :D :)

Amúgy egy sima blankolt drót az akksi negatív sarujára és szépen húzod végig a másik felét a kábelek mellett...ahol szikrát dob ott a gond. ;) ...és így nem is vág meg. :D

Szia JOhnny!De mi szeressük a vad szexet!

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok az eddig segítséget kb majdnem mindet végignéztem, lemértem a töltést 14,x valamennyi lett, húztam be akksiról remote kábelt nem csökkent a zaj, tettem az akku testjére 1 szálat és vitte a gyújtásnál minden fele nem ugrott át a szikra. Testkábelt átraktam a kocsi másik oldalára ellentétes oldalra amelyiken jön a táp, vettem 1 új RCA-t így már 2db új 5M-es 4x árnyékolt kábel, átkötöttem másik RCAnál lévő részre a remote szálat nem javított. Középen behúztam az új kábelt úgy hogy a másik az a küszöbbe maradt de 4db RCA-val zaj volt mint az állat, 1db-al bármelyikre kötve az első hangszórókra a hátsó hangszóróra semmi zaj nem volt idegbeteg lettem kiszedtem a küszöbből a másik kábel mind2őt középen vezetve semmi zaj szóval egyenlőre úgy néz ki jó lesz a dolog de akkor most dobjam ki az üléseket és középen vezessem hátra az RCA-kat FUCK sok órás munka!? Vagy rakjam mind2 RCA-t küszöb mellé és teszteltem?! Ja jobb oldalon fut a táp és a bal oldalon futottak az RCA-k nem értem mi zavarhatja WWÁÁÁ :D KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGEKET!

Link to comment
Megosztás:

Háááát Cimbi,azért ezt benyaltad rendesen.Megérdemelnéd már ezek után hogy szépen szóljon a rendszer.Látod,bármi megsz.pathat.De Mi Veled vagyunk látod,aztán ha valakinek eszébe jut valami úgy is megpróbál segíteni.

Az erő legyen Veled!

Köszönöm szépen, de még mindig nem értem, direkt úgy csináltam, hogy félig a szőnyeg alatt vittem a pedálok előtt, hogy ne találkozzon a dobozzal meg a mellette a sok kábellel és onnan ment a küszöb mellett bár még a 2 új RCAval nem próbáltam küszöb mellett de milyen zajt tud ott felvenni? Hát nagyon nem értem. Igen itt mindig segítenek nagyon korrekt ez a fórum, és bírom a tagokat is akik itt írogatnak kivételesen jó társaság. Köszi a segítségeid külön!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen, de még mindig nem értem, direkt úgy csináltam, hogy félig a szőnyeg alatt vittem a pedálok előtt, hogy ne találkozzon a dobozzal meg a mellette a sok kábellel és onnan ment a küszöb mellett bár még a 2 új RCAval nem próbáltam küszöb mellett de milyen zajt tud ott felvenni? Hát nagyon nem értem. Igen itt mindig segítenek nagyon korrekt ez a fórum, és bírom a tagokat is akik itt írogatnak kivételesen jó társaság. Köszi a segítségeid külön!

Nekem úgy van, hogy az RCA az a tetőben megy, és a táp a küszöbbe. Igaz viszont az is, hogy nálam semmi gubancot nem okozott, hogy egymás mellett is voltak, de csak egy RCA és egy táp.... érdekes viszont az, hogy ha jol olvastam, akkor 1 RCA val nem csinálja a hisztit, kettővel meg igen?? gyanus az az erősítő....

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgy van, hogy az RCA az a tetőben megy, és a táp a küszöbbe. Igaz viszont az is, hogy nálam semmi gubancot nem okozott, hogy egymás mellett is voltak, de csak egy RCA és egy táp.... érdekes viszont az, hogy ha jol olvastam, akkor 1 RCA val nem csinálja a hisztit, kettővel meg igen?? gyanus az az erősítő....

Szia igen jól olvasod gondolom földhúrok alakul ki 2rcaval, de ha középen vezetem a 2 kábelt akkor megszűnt, nem értem miért de hát ez van...

Link to comment
Megosztás:

Ma kidobáltam az ülést felszedtem a szönyeget elvezettem a kardán melett a kábeleket vissza tettem a szönyeget, az ülést kipróbáltam nincs zaj, össze tettem mindent beraktam a fejegységet kerettel 1ütt ismét zaj............. 1 óráig állítgattam keresgettem zaj zaj.... kivettem a keretből a fejegységet nincs zaj, visszatettem zaj.......... fogtam kidobtam a keretet beékeltem a fejegységet fa tiplivel meg műanyag tiplivel vegyesen :D elég jól beállítottam jobban áll mint kerettel, rátettem a keretet is a fejegységre körbe a műanyagot semmi nem látszik elég szép lett és azóta nincs zaj ilyet még életembe nem láttam :DDD kva keret :lol: és csak járó motornál csinálta tiszta vicc

Link to comment
Megosztás:

Ma kidobáltam az ülést felszedtem a szönyeget elvezettem a kardán melett a kábeleket vissza tettem a szönyeget, az ülést kipróbáltam nincs zaj, össze tettem mindent beraktam a fejegységet kerettel 1ütt ismét zaj............. 1 óráig állítgattam keresgettem zaj zaj.... kivettem a keretből a fejegységet nincs zaj, visszatettem zaj.......... fogtam kidobtam a keretet beékeltem a fejegységet fa tiplivel meg műanyag tiplivel vegyesen :lol: elég jól beállítottam jobban áll mint kerettel, rátettem a keretet is a fejegységre körbe a műanyagot semmi nem látszik elég szép lett és azóta nincs zaj ilyet még életembe nem láttam :DDD kva keret :D és csak járó motornál csinálta tiszta vicc

CORSÁS! :D

Link to comment
Megosztás:

Ma kidobáltam az ülést felszedtem a szönyeget elvezettem a kardán melett a kábeleket vissza tettem a szönyeget, az ülést kipróbáltam nincs zaj, össze tettem mindent beraktam a fejegységet kerettel 1ütt ismét zaj............. 1 óráig állítgattam keresgettem zaj zaj.... kivettem a keretből a fejegységet nincs zaj, visszatettem zaj.......... fogtam kidobtam a keretet beékeltem a fejegységet fa tiplivel meg műanyag tiplivel vegyesen :D elég jól beállítottam jobban áll mint kerettel, rátettem a keretet is a fejegységre körbe a műanyagot semmi nem látszik elég szép lett és azóta nincs zaj ilyet még életembe nem láttam :DDD kva keret :) és csak járó motornál csinálta tiszta vicc

:D :lol:

Link to comment
Megosztás:

:D :lol:

Ja ez volt kéznél :DDDDDDD fél napos szerelések után már elegem van egészből :D jó ez így takarja a keret semmit nem látok és még jobban is áll mint a fém kerettel anno ez van betákoltam :DDDDDD nem fogom visszarakni azt a meleg keretet, hogy tiszta zajos legyen :) nem tudom mit kéne helyére tenni most jó lesz egy így egyenlőre ;):D:D

Link to comment
Megosztás:

Ja ez volt kéznél :DDDDDDD fél napos szerelések után már elegem van egészből :D jó ez így takarja a keret semmit nem látok és még jobban is áll mint a fém kerettel anno ez van betákoltam :DDDDDD nem fogom visszarakni azt a meleg keretet, hogy tiszta zajos legyen :lol: nem tudom mit kéne helyére tenni most jó lesz egy így egyenlőre :D:D:D

Ilyennel még nagyonrégen, haverom ladájába találkoztam, ultrabrutál gagyi panasound és társai "fejegységgel". Ott is ha több helyen volt testelve a rendszer, akkor csinálta ezt, gondolom földhurok... Vhol letestel a rendszered még... Erősítőt levetted a háttámláról??

Link to comment
Megosztás:

Ilyennel még nagyonrégen, haverom ladájába találkoztam, ultrabrutál gagyi panasound és társai "fejegységgel". Ott is ha több helyen volt testelve a rendszer, akkor csinálta ezt, gondolom földhurok... Vhol letestel a rendszered még... Erősítőt levetted a háttámláról??

Nem nem vettem le az erősítőket, most jó ez így egyenlőre mert nincs hang, meg ha levenném is vissza kéne tenni, csak alá kéne mókolni valami fa lapot vagy nem tudom... A fejegység az nem gagyesz szerintem.. pio DEH-5730MP+ CDtár

erősítők az Mac audio Z4100 és Z2100

a 4 hangszóró JBL és a mély láda is

A kondezátor Conection

Annyi nem lenne elég ha az erősítő 4 sarka alá tennék valami fa darabokat, és akkor nem érne a fém üléslaphoz vagy valami szőnyeg vagy kárpitot betenni alá?

dehp5730mp_detailpage.jpg

image-A2A4_4D779F54.jpg

Annyi, hogy most már 2 pár zsír új fekete 4x árnyékolt RCAval használom nem úgy ahogy a képen látszik

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az Astra F Caravanba próbáltam beszerelni új hangszórókat és megvettem a kiemelő keretet és a 16,5-es hangszórókat de sajna a hangszórót nem tudtam berakni a helyére.kicsi a lyuk amin be kell rakni.se elöl se hátul.milyen hangszórót vegyek ami befér?azt írták bármelyik bemegy de sajna nem ment.mellesleg ez a kiemelő gyűrű kisseb mint ami az eredeti hangszórókon volt.a a csomagtér ajtón lévő hely még kisseb ráadául.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az Astra F Caravanba próbáltam beszerelni új hangszórókat és megvettem a kiemelő keretet és a 16,5-es hangszórókat de sajna a hangszórót nem tudtam berakni a helyére.kicsi a lyuk amin be kell rakni.se elöl se hátul.milyen hangszórót vegyek ami befér?azt írták bármelyik bemegy de sajna nem ment.mellesleg ez a kiemelő gyűrű kisseb mint ami az eredeti hangszórókon volt.a a csomagtér ajtón lévő hely még kisseb ráadául.

Szerintem is jónak kell lennie a 16,5nek nekem a corsába is az van mondjuk nekem spéci kiemelőm van... Kicsi a lyuk azt, hogy érted? Nem fér bele a hangszóró vagy túl belóg?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is jónak kell lennie a 16,5nek nekem a corsába is az van mondjuk nekem spéci kiemelőm van... Kicsi a lyuk azt, hogy érted? Nem fér bele a hangszóró vagy túl belóg?

Nem fér bele az az átkozott.mélységre biztos jó lenne mert mondták 55-nél nagyobbat ne vegyek mert nekiütközik az ablak de ez 53,csak épp nem fér be. http://www.mikroelektron.hu/catalog/produc...products_id=618 ilyet vettem és ezt néztem hátha ez jó lesz-e: http://www.mikroelektron.hu/catalog/produc...products_id=619

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.