Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ha Surányinál van az első szetted,akkor mit hajtasz erősítővel? ;)

Csak a torzitó mélyközép van náluk, a többi benn maradt a kocsiban.

A bal oldalon komplett Audio system van, jobb oldalon pedig csak a magas az, a mélyközép az a gyári hangszoró ami benne volt.

Rendesen be van kötve a keresztváltorol. De most már az erösitö hajta, és nem a fej.

Mondhatnám hogy jobban szól a gyári, mint az AS.

Láda meg erösitö a jövö hónapban lesz, ha nem nyir ki a válság ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom a testelés potenciálkülönbsége okozza. Valószínűleg az erősítőd fém háza kontaktusban van a kocsi fém elemével. Legtipikusabb eset, amikor a hátsó üléstámlára csavarozzák fel, így az fémesen érintkezik a kasznival. Próbaképp az erősítőt szereld le és helyezd a kárpitra. Ha így megszűnik a "generátorhang", akkor az erősítőt egy kárpitozott falapra szereld.

kösz.erre nem is gondoltam,mert persze hogy a kasznira vannak felcsavarozva az erősítök. ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért van minőségi EQ is.... ;)

Csak nem az "ötezeré', ócsón" kategória. First Austria és társai..... ;) ;)

Sajnos az autó maga torzítja a karakterisztikát, az igazán profi rendszereknél ezért "hozzáigazítják" a térhez, meg a hallgatói pozícióhoz a hangot. Az EQ nélkül nem megy.....

Egyébként, nem biztos, hogy mindig kell a lineáris karakterisztika. Egy-egy koncertteremnek megvan a maga "akusztikája", ebbe beletartozik az is, hogy itt-ott elnyel, vagy erősít bizonyos frekiket. A lineáris hangzás kib....t unalmas és száraz. De van aki azt szereti.

Hic!

Nézegettem az eladó termékeidet és lehet érdekelne a kisebb MTX erősítő az első szettem hajtására a ST mellé.

Arra gondoltam, hogy külön hajtanám meg az elejét és hídban a négycsatornással a subot.

Tudom, hogy nem a watt számít, de szerinted elegendő az első szetthez a kisebbik MTX, vélemény?

Vagy az én esetemben van egyáltalán értelme külön hajtani az elejét ilyen megoldással?

Link to comment
Megosztás:

Hic!

Nézegettem az eladó termékeidet és lehet érdekelne a kisebb MTX erősítő az első szettem hajtására a ST mellé.

Arra gondoltam, hogy külön hajtanám meg az elejét és hídban a négycsatornással a subot.

Tudom, hogy nem a watt számít, de szerinted elegendő az első szetthez a kisebbik MTX, vélemény?

Vagy az én esetemben van egyáltalán értelme külön hajtani az elejét ilyen megoldással?

Lehetni lehet, van egy pár elvi és gyakorlati kérdés:

- az MTX elvileg elég első szetthez, de sztem. kb. 80W RMS-ig.

- a négycsatornással hídban max. kéttekercses hangszórót tudsz küldeni, vagy dupla ládát.

- a Lil'Wonder-t luxus szubra használni, szerintem ;)

Inkább vegyél egy erősítőt szubra (pl. monoblokk, 1-2 ohm stabilat, akkor variálhatsz a ládákkal is), és az SST-vel aktívban hajtsd az első szettet. Akkor kellhet még aktív váltó is.... Lehet, hogy drágább megoldás, de ez jobb is. Neked már nem érdemes 10.000 Ft-onként faragni a rendszert, nem SAL az.... Egyszer kell rákölteni 30-40-et, és akkor már meg is vagy.

A gyakorlati kérdés az, hogy Kardos megveszi-e a kis MTX-et, mert már bejelentkezett rá hétvégén.

Link to comment
Megosztás:

Lehetni lehet, van egy pár elvi és gyakorlati kérdés:

- az MTX elvileg elég első szetthez, de sztem. kb. 80W RMS-ig.

- a négycsatornással hídban max. kéttekercses hangszórót tudsz küldeni, vagy dupla ládát.

- a Lil'Wonder-t luxus szubra használni, szerintem ;)

Inkább vegyél egy erősítőt szubra (pl. monoblokk, 1-2 ohm stabilat, akkor variálhatsz a ládákkal is), és az SST-vel aktívban hajtsd az első szettet. Akkor kellhet még aktív váltó is.... Lehet, hogy drágább megoldás, de ez jobb is. Neked már nem érdemes 10.000 Ft-onként faragni a rendszert, nem SAL az.... Egyszer kell rákölteni 30-40-et, és akkor már meg is vagy.

A gyakorlati kérdés az, hogy Kardos megveszi-e a kis MTX-et, mert már bejelentkezett rá hétvégén.

Köszönöm!

Egy kicsit én is sajnálom a Lil -t csak szubra, mert nagyságrenddel szebben hajtja az elsőszettet és a ládát mint a Mac tette, én sem gondoltam volna, hogy ekkora a különbség. Szóval szépen boldogul a rendszerrel és hosszú távon is jól hallgatható.

Kellene hozzá minőségi kábelezés és egy első szett, szerintem még többet dobna a rendszeren.

Most hallgattam rajta eredeti gyári, nem tömörített (Sony BMG) AC/DC zenét, kicsit féltem, hogy nem lesz jó, csak egy nagy bumm lesz az egész, de óriásit kellett csalódnom.

Meglepően dinamikus, részletgazdag, élvezhető zenei élmény volt, erre azért nem számítottam..... ;)

Gondolkodtam már én is egy aktív rendszeren, csak hát ugye a zsé, ami mindig másra (is) kell.....

Azért kösz mégegyszer a tanácsot..... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ma este hallgattam zenét (home hifi) egy Sennheiser wireless fejhallgatón, döbbenetes dinamika, tér, hangtisztaság és részletesség.

Honnan ez a szép hangzás, amit a fejhallgatók produkálnak....??

nem fejhalgato produkálja hanem a Sennheiser ;)

nekem egy cirka 30-32ezer ftos Sennheiser Hd570 em van ez egy free air fejhallgato de olyat tud amit egy elötte lévö zárt

fejhalgatom sem tudott

nem is megy tönkre 1 éva alatt .. meg vagy 5-6 éve minimum ... és akkoriban az a 30-32 e ft nem annyi volt mint most

hd 590 est akartam de az akkoriban majd 40e ft volt és már nem volt rá money ....

hd570.jpg

hd570_hires.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jóóóóó...... -_- :D én is szeretlek..... ;)

Na hogy szuperál a Hertz szetted....??

Király...tetszik...már várom, hogy a mély is bekerüljön amit kiszemeltem...

Ajtók leszigetelve, csipogókat rakosgattam egy hétig...aztán betömtem a gyári helyére...Nem világbajnok ebben biztos vagyok...de nekem iszonyat élményt ad... azóta ha a kocsiban vagyok senki nem ér el telón... ;) ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Király...tetszik...már várom, hogy a mély is bekerüljön amit kiszemeltem...

Ajtók leszigetelve, csipogókat rakosgattam egy hétig...aztán betömtem a gyári helyére...Nem világbajnok ebben biztos vagyok...de nekem iszonyat élményt ad... azóta ha a kocsiban vagyok senki nem ér el telón... ;) ;) ;)

Na ennek tényleg örülök, de ne nagyon hajtsd még, mert nálam is alig ment, éppen hogy bejáratódott talán......

Milyen erősítőd van és milyen mélyet akarsz bele?

Link to comment
Megosztás:

Na ennek tényleg örülök, de ne nagyon hajtsd még, mert nálam is alig ment, éppen hogy bejáratódott talán......

Milyen erősítőd van és milyen mélyet akarsz bele?

Járattam...elmentem vele 3000 km-t és végig szólt közben a zene... (igaz a szett a csomiban volt... ;) ;) )

Subnak ez a Vibe motyó lesz... Meglepően szépen szólt...

Link to comment
Megosztás:

Tőlem vette meg a Sherwood A100x4-et.... egy darabig nem lesz vele gondja ;)

na most már végre olyan hubazzeg ahogy szol a muzika a kocsiban és még az istvánnak is tecc ..

a carpower DT284 nek még egy kicsit érces a hangja de reméljük be járodik jobb lessz ....

de még a normalis hangválti sincs beépitve szal még azis visszábbvesz gondolom

mit gondoltok a gyari ajto kábelezés megfelelö a magassugárzonak ?

mert a mélyközépnek behuzott kábel mellé ugysem fér be több a csatiba és a magasatt pedig a gyari kábelen hajtanám meg

egyik ajto bitumenezése is kész van ... nem tom a csapszeg hogy foggja birni ...

összeszamoltam mennyibe van nekem ez ami most benne van kábelekkel szigeteléssel ... fejegységgel...stb

400e ft felett ....valamivel kicsit le is döbbentem ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem 101e HUF-ban van az egész... igazi csúcslowcost hifim lett... ;) ;)

azért a 100e ft nem épp low cost

ha veszel egy 4e ft os kábel szettet

mondjuk egy jo dld ládikot hasznaltan 15be

erölködöt max 10es

fej 25

elsö szett 19

és szerintem sokat szamoltam ....

ennél kicsit olcsobban is ki lehet jönni ...

de ez lenne a low cost

neked azért annyira nem szar amid van .....az már egy jo erös alap szint ....

de a mélyládád nem alap ... az kifejezetten jo ...

nem kell le becsmérelni a cumodat ....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.