Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

middle-product_picture_193355_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bass Pump

"Ultra mély basszust kíván, amit nemcsak hall, hanem érez is? Két lehetősége van: 1) szokványos subwoofert használ, és a hangerőt a fájdalomküszöbig felcsavarja, vagy 2) a Bass-pump III-t használja. A szokásos hangszóróktól eltérően a masszív Bass-pump III-nek nincs membránja, ehelyett fixen rácsavarozzák a gépkocsi padlójára. Ennek következtében átadja a rezgéseket a karosszériának, így a legmélyebb basszusként érzékelheto testhang jut közvetlenül a hallgatóhoz. A zene intenzitását még mérsékelt hangero beállítás mellett is olyannak fogja találni, mint egy élő koncerten. A Basspump III-t nemcsak autóban lehet használni, hanem házimoziban, Dolby surround berendezésekben, HiFi berendezésekben és multimédia show-knál is gazdagítható vele az előadás. Csatlakoztatása egyszerű, éppúgy történik, mint egy normál hangszórónál vagy subwoofernél....."

9990,- Ft

szerintetek ez mire jó.....??

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

middle-product_picture_193355_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bass Pump

"Ultra mély basszust kíván, amit nemcsak hall, hanem érez is? Két lehetősége van: 1) szokványos subwoofert használ, és a hangerőt a fájdalomküszöbig felcsavarja, vagy 2) a Bass-pump III-t használja. A szokásos hangszóróktól eltérően a masszív Bass-pump III-nek nincs membránja, ehelyett fixen rácsavarozzák a gépkocsi padlójára. Ennek következtében átadja a rezgéseket a karosszériának, így a legmélyebb basszusként érzékelheto testhang jut közvetlenül a hallgatóhoz. A zene intenzitását még mérsékelt hangero beállítás mellett is olyannak fogja találni, mint egy élő koncerten. A Basspump III-t nemcsak autóban lehet használni, hanem házimoziban, Dolby surround berendezésekben, HiFi berendezésekben és multimédia show-knál is gazdagítható vele az előadás. Csatlakoztatása egyszerű, éppúgy történik, mint egy normál hangszórónál vagy subwoofernél....."

9990,- Ft

szerintetek ez mire jó.....??

hogy szétessen a kaszni

ha épp véletlen eltalálja a rezonancia szintet vagy mit :huh:

Link to comment
Megosztás:

mind2 szemed miért mi van ?

Megint begyulladt...király...mert nagyjából úgy néz ki, hogy melózok, mire letolom a napjaim, nagyon gáz lesz a szemem, és utána a szabadnapjaim alatt pont meggyógyul...valszeg valamire allergiás vagyok bent, de egyszerűen nem tudjuk kiszűrni hogy mire... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Megint begyulladt...király...mert nagyjából úgy néz ki, hogy melózok, mire letolom a napjaim, nagyon gáz lesz a szemem, és utána a szabadnapjaim alatt pont meggyógyul...valszeg valamire allergiás vagyok bent, de egyszerűen nem tudjuk kiszűrni hogy mire... :huh:

klima takarítás :)

Link to comment
Megosztás:

Megint begyulladt...király...mert nagyjából úgy néz ki, hogy melózok, mire letolom a napjaim, nagyon gáz lesz a szemem, és utána a szabadnapjaim alatt pont meggyógyul...valszeg valamire allergiás vagyok bent, de egyszerűen nem tudjuk kiszűrni hogy mire... :huh:

OFF a mnkáááára TEEeeee! ez de egyszerűűűű :D :) ON

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem jövő hét...mert ma nem fér bele már úgysem...(bár lehet járok felétek ma Óbudán) hétvégén meg Szegeden leszek...

Hát szerintem hozzám is jövő héten gyere, mert most meg hazavittem a cuccot. Vagy estefelé jöhetsz hozzám is, csak 7 előtt, mert utána indul az esti program. (fürdetés, mesélés, altatás) :huh:

Link to comment
Megosztás:

Üdv !

Én a hétvégen vettem Element Comp 6 -os szettet, szerencsére volt alkalmam tesztelni kb 1,5 órát ( köszi Fazekas Öcsi - www.procinema.hu ) engem meggyőzött, mert 25000 Ft-ért ilyen szép hangú szettet selyemdómmal nem kapsz. JR comp-al meg hangminőségversenyre járkálnak többen ( ld: carstyling autohifi forum ). Nekem jó ez a szett is. Pénteken 1ébként tesztelve lesz Bakai Gábor barátomnál ( Tuning magazin szakújságíró ) ahol 1 harman/kardon ca 280-as erősítővel fogjuk megnézni mit tud. A tesztről ha valakit érdekel szivesen megírom a tapasztalatokat.

Egy jól sikerült péntek délután.

Előzmények:

Múlt hét szombaton vettem Szfehérváron Fazekas Öcsinél 1 u-dimension element comp 6-os kompót. Öcsi nem akart rábeszélni másra röpke 5 perces beszélgetésünkből tudta mit akarok. Szakszerű volt és segítőkész... és majd 1.5 órán keresztül hagyott tesztelni a saját lemezeimmel. Már ott a falba beszerelt hangszóróról tudtam, nem csinálok rossz vásárt. ( a u-dimensionról először 2000-ben hallottam. Az akkori forgalmazó: Ackermann Ákos hozott 1 csöves erősítőt Bakai Gábor( Tuning Magazin szakújságíró ) barátomnak, amit akkor teszteltünk és meggyőző volt tetszett röppke 350000 ft-ért akkor úgy hittem, soha nem lesz u-dimension-om )

A péntek:

Gabival a hét elején beszéltünk telefonon és kérdésemre hogy milyen erősítőt válasszak hozzá rövid gondolkodás után a harman/kardon ca280-modeljét ajánlotta, de azt mondta teszteljük le. Pénteken a megbeszélt időpontban megérkezve a próbaládák már csak az Element-et várták.

Kezdődhetett a tesztelés.

Tesztzenék: Des-Ree - Supernatural, Linkin Park - live in Texas, Sopranos - sorozat filmzene, Romeo et Juliet musical ( francia ), Moloko - Statues, Jaydee - Plastic Dreams remixed collection, Makám - Anzix, és bakeliről a Hair musical

A kompó ezzel az elektronikával dinamikusan, erőteljesen, sallangok nélkül zenélt, nem éreztünk benne semmi nazális hangot ( Pedig Palya Bea próbálkozott ) Egyvalami érezhető volt, mégpedig az hogy a közép tetején egy kicsit vesztett a linearitásából de ezt a játékosságával feledtetni tudta ( és az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezt is csak Gábor hallotta, nekem fel sem tünt, csak amikor jobban odafigyeltem ). Hajtható is, nem torzít be magas hangerőn tehát azt hiszem jó vásárt csináltam 25000 ft-ért. Aztán jött a musical cd. Teljesen megdöbbentem hogy milyen jól pozícionálható ki hol énekel a szinpadon. 3 óráig csak élveztük amit hallunk: ZENÉT mégpedig csupa nagybetűvel. Asszem tudom mit kérek szülinapomra: a harman lesz az... tökéletes társa a u-dimensionnak csak azt sugározzák ők ketten amit én várok a zenétől. Pontosak, jól pozicionáltak játékosak így együtt. Mindenkinek ajánlom!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem kedves zeneszeretők!

Az auto-hifi blog egy új kezdeményezés! Mi hozta létre? Hmmm... Nem is olyan régen felmerült pár barátommal együtt a fejünkben az a gondolat, hogy hogyan-honnan kaphatnak megbízható, hiteles, tapasztalati információt az "autohifisták"? A válasz az, hogy sehogy. A kereskedők a saját forgalmazású termékeket szeretnék eladni, így értelemszerűen azokat a márkákat preferálják amit forgalmaznak. Az írott média? -sajnos a mai magyar média piacon nincs olyan kiadvány ami objektíven ráfókuszálna az autohifire. Az utolsó megmaradt mohikán a Tuning magazin volt, amiben most már csak elvétve lehet autohifis cikket találni. Hja... egy ilyen magazin a hirdetőiből él amelyekből most a válság miatt is hiány van. Az autohifi magazin? - régen megszünt...

Mi a célom?

A célom létrehozni egy olyan információs portált, ahol a tisztelt hozzászólók a saját tapasztalatukat leírva megosztják azt a többi "autohifistával". Lehet ez vélemény egy kábelről, vagy akár egy élménybeszámoló egy jól sikerült installról. Mivel az oldal még kezdeti stádiumban van kell egy pár nap míg felkerül rá némi információ. De ehez ti is kelletek... Próbáljátok ki ezt a lehetőséget, hátha működik, kérlek látogassátok meg az oldalt.

Ha bármi kérdés vagy javaslat van azt ide a forumra, vagy a blogra, a dumáló bejegyzésbe írjátok ki.

Kommentelni a blogon a témára ráklikkelve a kis ablakban tudtok a blog kér 1 nicknevet és 1 e-mail címet a spamok kiszűrése miatt. Ezeket a mailcímeket a blog nem örzi meg, az admin nem is látja.

Üdvözlettel: okiman

http://www.auto-hifi.freeblog.hu

Link to comment
Megosztás:

Nem sikerült megcsinálni? Mi a gond vele?

Most már minden határon túl nő az erősítőim száma.... :huh:

Végiggondolom....

Semmi baja nincs,csak nem szereti a 4V kimenetet.....Mert nagyon túl van vezérelve.Csináltak hozzá valami kütyüt,de azt már nem probáltam ki.Nekem nem kell így felesleges :)

Link to comment
Megosztás:

A hozzáértő cartársak véleményére lennék kíváncsi erről a készülékről:

http://www.procontrol.hu/SZORAK/AUTOHIFI/SONY/MdxM690.htm

A későbbiek folyamán esetleg ki lehet belőle hozni valamit?

1. új első szett

(1.5 szigetelés)

2. erősítő

3. mélyláda

Valami ilyen sorrendben

Nehéz volt a kérdés, vagy csak hülyeség? :)

A továbbfejlesztés konkrét lehetőségei most még nem aktuálisak, egyelőre csak arra szeretnék választ kapni, hogy a kérdéses készüléket érdemes-e megvenni, az adottságai megfelelnek-e egy esetleges továbbfejlesztésre. Nekem úgy tűnik, hogy nem rossz, de jól jönne egy kis megerősítés. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nehéz volt a kérdés, vagy csak hülyeség? :)

A továbbfejlesztés konkrét lehetőségei most még nem aktuálisak, egyelőre csak arra szeretnék választ kapni, hogy a kérdéses készüléket érdemes-e megvenni, az adottságai megfelelnek-e egy esetleges továbbfejlesztésre. Nekem úgy tűnik, hogy nem rossz, de jól jönne egy kis megerősítés. :huh:

Én nem vagyok sony rajongó,nem írtál árat sem...Így nehéz eldönteni hogy megéri vagy sem...van 3pár RCA tehát lehet késöbb fejleszteni a rendszert.....

Link to comment
Megosztás:

Nehéz volt a kérdés, vagy csak hülyeség? :)

A továbbfejlesztés konkrét lehetőségei most még nem aktuálisak, egyelőre csak arra szeretnék választ kapni, hogy a kérdéses készüléket érdemes-e megvenni, az adottságai megfelelnek-e egy esetleges továbbfejlesztésre. Nekem úgy tűnik, hogy nem rossz, de jól jönne egy kis megerősítés. :huh:

Az MD miatt kérdéses - egyrészt az MD egy tök jó technológia, másrészt viszont teljesen kihalt, mint a Betacam..... meg ehhez akkor kell egy asztali MD felvevő is, különben mit hallgatsz rajta.....

Link to comment
Megosztás:

Az MD miatt kérdéses - egyrészt az MD egy tök jó technológia, másrészt viszont teljesen kihalt, mint a Betacam..... meg ehhez akkor kell egy asztali MD felvevő is, különben mit hallgatsz rajta.....

Van már MD-m (asztali, hodozható, az autósnak most ment tönkre a tunerje), ezért is gondolkozok ezen. Most láttam egyet az expresszen 10k-ért, de már sajnos elkelt :)

Most az ebay-t nézegetem. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.