Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

btw egy kérdés...

ugye kocsim készülőben, nincs annyi pénzem ezért arra gondoltam hogy megveszem csak a fejegységet és az elsőszettet egyenlőre, aztán majd később a többit.

a kérdésem az az hogy egy Alpine fejegységről, érdemes-e meghajtani egy Alpine elsőszettet, (torzítás, túlhajtás, normális bejáratás lehetséges a kis erősítővel stb stb ) vagy inkább ne vegyek semmit, majd ha lesz pénzem erősítőre is, akkor azzal együtt kezdjem el járatni a hangszórókat...

túlhajtástól mondjuk annyira nem félek, de a kis erősítő miatti torzítástól ( amit még én nem hallok de viszont a szórónak már nem tesz jót ) annál inkább.

Nyugodtan.

Ha az erősítő nem bírja, és azért torzít, attól a hangszórónak nem lesz sok baja.... :D

Ha olyan gond van, ami már a hangszórónak is gond, azt már hallani fogod... (frrrrr,frrrr,frrrr.... stb.). De nem hiszem, hogy egy rendes szettet bármilyen fejegység beépített erősítője szét tudna csapni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nyugodtan.

Ha az erősítő nem bírja, és azért torzít, attól a hangszórónak nem lesz sok baja.... :D

Ha olyan gond van, ami már a hangszórónak is gond, azt már hallani fogod... (frrrrr,frrrr,frrrr.... stb.). De nem hiszem, hogy egy rendes szettet bármilyen fejegység beépített erősítője szét tudna csapni. :lol:

Akkor ha összejön megveszem.... :lol:

Amúgy ez a szett lenne a kiszemelt, Te ajánlottad Alpineból még a múltévben. :lol:

Alpine SPS-171A

sps-171a.jpg

50W folyamatos, 250W max. zenei terhelhetőség, 35 - 30.000Hz frekvencia átvitel, 2,5cm selyem magassugárzó (installációs csomaggal), külső hangváltó, 16,5cm mélyközép, 2 utas kopmonens hangszóró szett.

Type-S sorozat: extrém, dizájnos külső, hihetetlen teljesítménnyel párosítva.

Modellév: 2004

Link to comment
Megosztás:

Hic!

Mi a véleményed az SST subról amilet linkeltem, passzolna a Lil -hez??

Érdemes lenne a Mac ládába (zárt) beépíteni. ....??

A helyzet az, hogy kéttekercses, így nem igazán passzol. Vagy 1x4, vagy 2x2 ohm kellene. Szerintem a szubot ne kapkodd el, haladj lépésenként. Erősítő - szett - szub sorrendben. Csak akkor cserélj, ha úgy érzed, nem jó, ami van. Sokba kerül, ha nekiáll az ember próbálkozni, és mindig meg kell vegye a kiszemelt áldozatot. Én is így csinálom, és nem egyszerű az ügy :D

Link to comment
Megosztás:

Nyugodtan.

Ha az erősítő nem bírja, és azért torzít, attól a hangszórónak nem lesz sok baja.... :D

Ha olyan gond van, ami már a hangszórónak is gond, azt már hallani fogod... (frrrrr,frrrr,frrrr.... stb.). De nem hiszem, hogy egy rendes szettet bármilyen fejegység beépített erősítője szét tudna csapni. :lol:

Hát azzal a karcsú max 15-20W-al szerintem is elég kicsi rá az esély :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vegyél széles öntapadós tépőzárat....Az nem fogja engedni,hogy mozogjon a láda.....

Háló meg talán homasita,vagy norauot.

áhhh szerintem a tépőzár biztos nem fogja meg...az előző láda ami bennevolt épphogy elfért és mégis arcra tudott borulni, még jó hogy volt rajta műanyag védőkeret :D

Homasita jó ötlet, köszi!

Link to comment
Megosztás:

Te debreceni vagy, miért nem próbálsz meg egy ilyet? - biztos kipróbálható az üzletben....

MTX RT12AV

http://www.work4web.hu/pic/prod_small/11044.gif

Igen, már nézegettem de még nem próbáltam. Kicsit nagynak találom a Corsába, bár jól lehet ez nem érv igazán....

Találtam viszont Power Bass nyomókat (USA) eléggé korrektül néznek ki és az áruk sem vészes.

Ismerem a márkát van tőle egy alap komponens szettem, lehet azt teszem be a Hertz helyett.

pb

amit még ajánlottak:

R E audio

Hollywood

Egyre inkább szimpatizálok az USA -termékekkel..... :D

Módosítva : coupe
Képpel nem idézünk,akkor sem ha ilyen kicsi
Link to comment
Megosztás:

Remélem az általam felsoroltak a minőséget képviselik..... :D

Nem ismerem mind, de a Resonant Engineering (RE Audio) az nagyon nagy név. Competition kategória. Balázska is egy ilyen szubot szeretne... :lol:

Amit ismerek és kétkedéssel szoktam fogadni az a Pyle, a Pyramid Audio, meg még egy pár ilyen márka - szintén amik, de nem a csúcs....

Amik viszont elég jók, de itthon nincs az a Precision Engineering (PPI), az Eclipse, az Orion, a Digital Designs és társaik. Fehér holló kategória Európában.

Link to comment
Megosztás:

A Kácsa (Dietz) drága. Nekem az Autóhifi Stúdióban kapható Sinus Live kábelek bejöttek, és nem olyan drágák. Pl. 25-ös 1230 Ft.... Régen volt nagyobb is, sajna úgy látszik kifutott. Ugyanott az Impact kicsit drágább, 20-as 1400 Ft, 35-ös 3000 Ft métere.

SAL-t mindenkinek! Ma összedobtam tesztre egy kis 30-as zárt ládát, egy SAL XPRO 30100-assal. Nem a Coupe féle láda, hanem egy kisebb, 25-28l körüli, amibe anno az MTX-et is bepróbáltam. Az MTX-el nem volt jó, de bazzzzz a SAL nagyon jól szól benne. Erős, feszes mélyek vannak, és jó mélyre le is megy, meg kell mondjam, van olyan jó, mint a Kicker, pedig az dupla annyiba kerül. (igaz, a SAL csak 250W RMS, de jól kis is hajtom, 63Hz alá vágva)

Asszem meg fogok próbálni egy dupla 30-as, vagy dupla 25-ös ládát összerakni ilyen hangszórókból. Az áruk röhejesen olcsó, lehet tesztelgetni :D

Link to comment
Megosztás:

Mit takar hogy olcsó?

Mert az Audiosystem MX 13000ft-ért is nagyon komoly sub....Iszonyat hangos,szépen szól :lol:

Én azért ennél JÓVAL olcsóbban veszem :lol: (ezért is mozgok ezen a vonalon)

Ha visszagondolsz arra, mennyiért tudom hozni a SAL cuccokat.... :D

De az igaz, hogy a SAL oldalán lévő ár (15k) már nem olyan olcsó.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én azért ennél JÓVAL olcsóbban veszem :P (ezért is mozgok ezen a vonalon)

Ha visszagondolsz arra, mennyiért tudom hozni a SAL cuccokat.... :D

De az igaz, hogy a SAL oldalán lévő ár (15k) már nem olyan olcsó.... :lol:

Már csak ha az adatokat összehasonlítjuk,már akkor nincs miről beszélni ;) ;) Szerintem az MX egy nagyon jó kompromisszum azoknak akik nem akarnak drága zenét,de fontos a minőség :P :lol:

Relatív nem olcsó :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Már csak ha az adatokat összehasonlítjuk,már akkor nincs miről beszélni ;) ;) Szerintem az MX egy nagyon jó kompromisszum azoknak akik nem akarnak drága zenét,de fontos a minőség :P :lol:

Relatív nem olcsó :lol: :lol: :lol:

Nemtom, nekem a TS paraméterekből még nem látszik elsőre, melyik a jobb..... :D

De mindegy, maradjunk annyiban, hogy a megfelelő dobozban egy gagyibb woofer is jobban szól, mint egy profi woofer rosszul méretezett ládában.... :P

Csak örültem délelőtt, mert nem számítottam ilyen jó eredményre - a reflex ládában nem volt olyan meggyőző.... most sikerült elég jól eltalálni. Ezek az apró örömök az életben :D

Link to comment
Megosztás:

Nemtom, nekem a TS paraméterekből még nem látszik elsőre, melyik a jobb..... :D

De mindegy, maradjunk annyiban, hogy a megfelelő dobozban egy gagyibb woofer is jobban szól, mint egy profi woofer rosszul méretezett ládában.... :lol:

Csak örültem délelőtt, mert nem számítottam ilyen jó eredményre - a reflex ládában nem volt olyan meggyőző.... most sikerült elég jól eltalálni. Ezek az apró örömök az életben :lol:

Azért elég sokmindenre lehet következtettni ;) :lol: De mindegy,úgy is SAL-t mindenkinek.......A lényeg hogy ne nekem legyen :D ;)

Egyértelmű hogy egy rossz láda,mindent tönkre tesz,ezért sem biztos hogy jó ha ládával együtt adják a subot...... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A connection nem olcsó sajnos......

Mennyi pénzt szánsz rá?És milyen kábelt vennél?

Hali.

Megvettem a 35-ös táp kábelt connection. :D drága volt.

Nem néztem körül eléggé...

Csak azt vettem meg semmi más hozzávalot,

Most lettem kész a szett cserével, remélem bejáratás uttán szebben fog szolni, igaz csak egy vékony régi hangszóró kábellel van összekötve a gyári hang kábelre.

Fejröl hajtva egyelöre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.