Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Pista hurcolja egy hete, engem kifizetett.... :lol:

Ha kell segíteni beszerelésnél csak szólj. :lol:

Oksi!

Az a lényeg, hogy nálad a lóvé, akkor majd Piiistával intézem...(köszi Piiiiiftááán)

Beszerelés tavaszig úgy sem lesz, majd csak egyszerre...még kell egy első szett, meg egy ládikó...meg kábelek...de fogok szólni ne aggódj... :D

Link to comment
Megosztás:

Erről vélemény, esetleg használ(t) valaki ilyet...??

Soundstream LS.60C hangszórószett

130W RMS terhelhetőség

4 Ohm impedancia

92 dB érzékenység

55-20k Hz frekvenciaátvitel

12 dB/oktávos keresztváltó

66 mm.-es beépítési mélység

Az adatok, meg a kép alapján elég jó kis szett, igényes a váltó, a kosár meg a csatlakozók is, egyedüli gond lehet, hogy a magashangszóró elég nagy. Ez önmagában még jó dolog, viszont nehéz lesz beépíteni.

Link to comment
Megosztás:

Az adatok, meg a kép alapján elég jó kis szett, igényes a váltó, a kosár meg a csatlakozók is, egyedüli gond lehet, hogy a magashangszóró elég nagy. Ez önmagában még jó dolog, viszont nehéz lesz beépíteni.

Gondolom ez passzolna az SST erősítőhöz és szépen ki lehetne hajtani....

Igen, a magasak nekem is kicsit nagynak tüntek, esélyes egy műgyantás remek a tükörháromszöghöz majd valamikor.

Nézegettem az SST subjait, létezik hogy szinte mindegyik duplatekercses lenne?

Egyébként egész korrekt áron van a 30cm es nyomója, gondolkodom rajta, hogy megtartom a Mac ládát és cserélek benne nyomót....

650_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

650_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

12" ( 30 cm.-s ) mélynyomó

2x4 Ohm duplatekercses

350W RMS terhelhetőség

85 dB érzékenység

30-500 Hz frekvenciaátvitel

2x4 Ohm impedancia

Zárt,bassreflex,vagy bandpass ládába ajánlott

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Hic.

- Sherwood A100x2, 2x100W / 4ohm @ 13,8V (1x250W ..) - 18.000

Ez lehet hogy érdekelne.

http://www.suranyihifi.hu/autohifi/erosito...Audio_AMP_400S/

Ez pedig már meg van, ezt gondoltam a láda hajtására, Sherwood-ot pedig a szett hajtására.

De jótanácsokat szivesen fogadok :D

Lehet róla szó, csak inkább fordítva - az FLI-t a szetthez, és a Sherwoodot a ládához. Teljesítményük ua. tehát mindegy, viszont a Sherwood-nak csak low-pass szűrője van, tehát szetthez csak aktív váltós fejegységgel lenne jó. Igaz, a tiéd olyan.....

Mindenképp ki kell próbálni, mielőtt megveszed. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem egy B vectrám van.Nem találok sehol olyan leírást,amiből kiderülne,hogy a gyári hangszórók milyen méretüek,mekkorák.

Ugyanis leszeretném majd cserélni őket,csak kellenének a méretek.

Ha valaki tudna nekem ebben segíteni azt megköszönném.

A segítségeket előre is köszönöm

Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Lehet róla szó, csak inkább fordítva - az FLI-t a szetthez, és a Sherwoodot a ládához. Teljesítményük ua. tehát mindegy, viszont a Sherwood-nak csak low-pass szűrője van, tehát szetthez csak aktív váltós fejegységgel lenne jó. Igaz, a tiéd olyan.....

Mindenképp ki kell próbálni, mielőtt megveszed. :lol:

Még nincs bekábelezve a kocsi :D

Szedegetném össze a cuccokat a rendszerhez, de még csak a fej van, meg az Fli :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet róla szó, csak inkább fordítva - az FLI-t a szetthez, és a Sherwoodot a ládához. Teljesítményük ua. tehát mindegy, viszont a Sherwood-nak csak low-pass szűrője van, tehát szetthez csak aktív váltós fejegységgel lenne jó. Igaz, a tiéd olyan.....

Mindenképp ki kell próbálni, mielőtt megveszed. :D

Ki kell probálni,hogy jobb hangzásban...Én kicsit jobbnak itéltem a sherwoodot,de nem sokáig teszteltem......Mindkét variáció müködik nála,mert HPF-t tud csak állítani a fejegységen......

Link to comment
Megosztás:

Hol lehet olyan fekete hálót venni amilyet talál Ákosék kocsijában láttam? Arra lenne szükség, hogy valami leszorítsa a ládát meg védje picit....nagyon pattog az autó :D

Vegyél széles öntapadós tépőzárat....Az nem fogja engedni,hogy mozogjon a láda.....

Háló meg talán homasita,vagy norauot.

Link to comment
Megosztás:

btw egy kérdés...

ugye kocsim készülőben, nincs annyi pénzem ezért arra gondoltam hogy megveszem csak a fejegységet és az elsőszettet egyenlőre, aztán majd később a többit.

a kérdésem az az hogy egy Alpine fejegységről, érdemes-e meghajtani egy Alpine elsőszettet, (torzítás, túlhajtás, normális bejáratás lehetséges a kis erősítővel stb stb ) vagy inkább ne vegyek semmit, majd ha lesz pénzem erősítőre is, akkor azzal együtt kezdjem el járatni a hangszórókat...

túlhajtástól mondjuk annyira nem félek, de a kis erősítő miatti torzítástól ( amit még én nem hallok de viszont a szórónak már nem tesz jót ) annál inkább.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.