Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Hic, köszi a mai segítséget ez a mostani egyelőre nagyon tetszik :D

A hangszórórácsot visszaadom, találtam helyett másikat és ez passzol az erősítőhöz...és igy mindig nyitott csomagtartóval állok a coupe mellé ;) :lol: :P :lol: :lol:

Szívesen! ;)

A legnagyobb különbség, hogy rendesen le lett engedve az első szett, szóval már elölről szól, nem a csomitartóból

Meg azért az MTX csak jobb, mint a SAL...... ami igaz igaz....

Coupe:

MTX-et mindenkinek!!!! :D

:P :lol:

(szó ami szó, a 2x75W 2150x-em hídban leveri bárki veséjét... ez még old-school 300W RMS hídban folyamatos terheléssel, 420W RMS hídban max.)

ELADÓ LESZ, SRÁCOK, LEHET ELŐJEGYEZNI!

Redi, mijezaszar, amit linkeltél? (attól eltekintve, hogy 13-as) Ha diszkózni akarsz, szerintem egy mini diszkógömb sokkal pöpecebb, ócsón tudok szerezni.......

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hic!

Akkor a fentebbi hozzászólásod ismeretében a Millenium talán felejtős lehet.....

De erősíts meg ebben!

Van a Hertz nek egy kétcsatornása is (EP 2) ha meglenne a négycsatornás és ehhez hozzávenném a kétcsatornásat, szerinted előrelépés lenne a hangzásban?

Melyiket hová?

Négy csatornásat a szetthez, a kétcsatornásat hídban a ládához?

A kétcsatornás hídban ugyanott van mint a nagytestvére hídban, legalábbis a gyári specifikáció szerint.

Hát, megmondom a frankót, olyan hűdebazz különbség igazából nem lesz - talán a hangja szebb.

Ha meg tudnál csípni egy HP4D-t az már más kategória...... :D

Nem tudom, mennyit szánsz rá, gondolom úgy 30-35k-t, ugye, azok alapján, amit néztél. Körbenézek neked és belinkelek pár lehetőséget eBayről, ha gondolod :lol:

Link to comment
Megosztás:

Értem, akkor így ha csak egy 1 hangszórós ládát hajtok róla csak a teljesítményének a felét tudom kihasználni mert 4 csatornát egybe hidalni nem lehet csak kettőt lehetséges, ellenben tudna hajtani olyan ládát amiben 2 mélyhangszóró van.

Igazából azért vettem ezt a 4 csatornás JBL-t, hogy ha később még kerülne valamilyen hangszóró az autóba ne kelljen másik erősítőt is venni hozzá csak rákötöm erre és már mehet is. A fejtől is úgy van pl behúzva, hogy 2 pár RCA megy hátra igaz csak az egyik pár van bedugva.

Melegedni így is tud... de még mennyire :D Egy pár órás utazás után ahol szól a mély is rendesen már nehezen tartom az erősítőn a kezem, ha ez még hajtana egy másik hangszórót is....

THD: 1%-nak van megadva ennél az erősítőnél.

A JBL-nek és a Harmannak mi köze van egymáshoz?

Hic nem két subról beszélt,hanem olyanról aminek 2 tekercse van.....Azt be lehet úgy kötni hogy külön csatornán hajtod a tekercseket......

Link to comment
Megosztás:

Hic!!!!!!

Jó a láda az MTX nek??????

Reflexben vitte el Redi, de jó lett volna neki. Most a SAL-lal kísérletezek benne, de lehet, hogy nézek majd bele egy duplatekercses vadállatot, hogy ha Sonique eladja a Helixet, legyen mit hajtani :D

Ha nem jön közbe semmi, februárban ki is fizetem, ne legyen neked bukás :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja. Csak ez egy EX, ami limitált széria, az ára horror. Szerintem min. 150-200-at akar érte a srác :D

eBayen van egy VRX 4.300 sima eladó, magyar, 370EUR.

Találtam én is egy ilyet 1376 dollár volt az ára, és van VRX1 500.2 1355 dollárért.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! :D

Ezeket túrtam eBayen. Max. 120-150 Euróig licitálva valamelyik biztos bejön. A jó játékosnak szerencséje is van :lol:

Genesis Four (ez tényleg high-end, azért ez 200 fölött lesz jóval)

AS Twister F4-600 meg még egy (ezek tutik, és talán nem megy fel az áruk)

AS Twister F4-400 (ez poénos, mert nem egyforma a négy csati)

Phase RS4 (stabil darab)

SS Tarantula TR4100, Reference 480.4 vagy Reference 800.4 (inkább a Reference-ek, de az első is jó, és valszeg olcsóbb lesz)

ESX Vision 840.4 (ez nagyon jó erősítő)

Hifonics NX880 (ez viszonylag jó a Hifonicstól, sajna a Zeus széria annyira nem)

Xetec Gravity 4G600 (ez fura elsőre, de tényleg jó)

Link to comment
Megosztás:

Szívesen! :lol:

A legnagyobb különbség, hogy rendesen le lett engedve az első szett, szóval már elölről szól, nem a csomitartóból

Meg azért az MTX csak jobb, mint a SAL...... ami igaz igaz....

Coupe:

MTX-et mindenkinek!!!! :D

:D :lol:

(szó ami szó, a 2x75W 2150x-em hídban leveri bárki veséjét... ez még old-school 300W RMS hídban folyamatos terheléssel, 420W RMS hídban max.)

ELADÓ LESZ, SRÁCOK, LEHET ELŐJEGYEZNI!

Redi, mijezaszar, amit linkeltél? (attól eltekintve, hogy 13-as) Ha diszkózni akarsz, szerintem egy mini diszkógömb sokkal pöpecebb, ócsón tudok szerezni.......

Őő mi történt? Mély volt neki SAL? az lett cserézve? Csak figyelek, figyelek.. sassolok..

Bár egyre jobban úgy érzem, nekem csak minimál rendszer lesz. Ma is egész elégedett voltam a gyári cuccal is.. szal nincsenek nagy igényeim :lol:

De egyelőre még csak az első szetten filózgatok.

Persze megint kérdés: Kicker: ez milyen kategória? Pontosan a DS650.2.

Ér ez ennyit? Jobb ennyivel vajon a SAL-nál?

Igazándiból azt látom, hogy tényleg vagy SAL, vagy 15-20e és akkor már jobban lehet miből választani.(MAC, JBL, Pio)

Link to comment
Megosztás:

Ezeket túrtam eBayen....

Köszönöm a fáradozást, de az mellett döntöttem amit priviben javasoltál:

DSCF0064__Large__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hibátlan darab és teljesítményben is egész tisztességes....... remélem előrelépés lesz a Mac -hoz képest hangzásban is :D

Kellene viszont egy normális elsőszett is hozzá és egy láda, vagy egy nyomó amit be tudok építeni.

Saját készletedből esetleg ismerősi körből tudsz valamit ájánlani...??

Mégegyszer köszi mindent!

Link to comment
Megosztás:

Őő mi történt? Mély volt neki SAL? az lett cserézve? Csak figyelek, figyelek.. sassolok..

Bár egyre jobban úgy érzem, nekem csak minimál rendszer lesz. Ma is egész elégedett voltam a gyári cuccal is.. szal nincsenek nagy igényeim :lol:

De egyelőre még csak az első szetten filózgatok.

Persze megint kérdés: Kicker: ez milyen kategória? Pontosan a DS650.2.

Ér ez ennyit? Jobb ennyivel vajon a SAL-nál?

Igazándiból azt látom, hogy tényleg vagy SAL, vagy 15-20e és akkor már jobban lehet miből választani.(MAC, JBL, Pio)

Ja, igen - Redi végigpróbált 3-4 variációt ládákból. Most egy SAL volt neki bent, egyébként az sem rossz cucc, csak az MTX-el nincs pariban.... Ahogy beraktuk az MTX-et, kellett visszavenni a szubból, jóval nagyobb hangja van.

A Kicker nem a hangszóróiról nevezetes, de általában azért nem SAL, vagy Magnat kategória.... Bár ez a legegyszerűbb szettje, szóval nagy csodák nincsenek - itt is csak a magas kap hangváltót - végülis, újonnan 13.500...... De legalább a Kicker név jobban mutat :D

Titán dómos, nem rossz - a SAL gyengéje a magas - de inkább elektronikus zenére való.

Beépíthetőségre nem találtam semmit, viszont a képeken elég laposnak tűnik, a mágnese sem óriási, szvsz bemegy. Az érzékenysége 90dB, tehát a fej is ellesz vele, és 60W RMS terhelhetőségű, nem fog megijedni egy átlag erősítőtől sem. Tulajdonképp nem rossz.

PS: Bocs a sok dumáért, de a Kickernél is 30k felett van az a szett, amit feltétel nélkül mernék ajánlani. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a fáradozást, de az mellett döntöttem amit priviben javasoltál:

Hibátlan darab és teljesítményben is egész tisztességes....... remélem előrelépés lesz a Mac -hoz képest hangzásban is :D

Kellene viszont egy normális elsőszett is hozzá és egy láda, vagy egy nyomó amit be tudok építeni.

Saját készletedből esetleg ismerősi körből tudsz valamit ájánlani...??

Mégegyszer köszi mindent!

Szerintem nem bánod meg, ez egy nagyon jó kis erősítő :lol: Azért szeretem az amerikai erősítőket, mert mindig többet adnak, mint amit ígérnek. Ez remélem visszaköszön a szubnál :lol: Van egy Soundstream P204-em, az 4x35W speckó szerint, de sokan meglepődnének, mit tud valójában :lol:

(azért nem minden amerikai ilyen, inkább a "nagyok" ld. Rockford, Phoenix Gold, MTX, Kicker, Soundstream, PPI, Lanzar, stb.)

Egyébként is, sajnos amit eBayről linkeltem, az mind viszonylag nagyágyú, és a mai Euro árfolyamok nem kedveznek a kinti vásárlásnak...... biztos többe lett volna bármelyik.

Ládám most nem nagyon van - egy Ground Zero 38-as, az alkalmas falbontásra meg zenélni is, meg két jobbfajta SAL, azok ígéretesek alap rendszerhez, de szerintem neked jobb kell. Azt hiszem a legjobban akkor jársz, ha elkezdesz próbálgatni ládákat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.