Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Őőőőőőő..... valami nem egészen stimmel,küldött az erősítőről képeket, azon viszont ez van:

http://kepfeltoltes.hu/090129/audison_VR40...ltoltes.hu_.jpg

igen ez egy VR széria ez is 4 csatornas de mint coupenál a Vr209 el neked is meggyülhet a bajod az alacsonyjelszintü bemenetekkel

és hogy nem mai darab olyan 92-94 környéki lehet ... ez igy annyira már nem jo vétel ...

talan 20-22e ft ért igen

nem ez az ?

mert ezt qrva régota aruljak

http://www.vatera.hu/high_end_audison_vr40..._124709943.html

Link to comment
Megosztás:

igen ez egy VR széria ez is 4 csatornas de mint coupenál a Vr209 el neked is meggyülhet a bajod az alacsonyjelszintü bemenetekkel

és hogy nem mai darab olyan 92-94 környéki lehet ... ez igy annyira már nem jo vétel ...

talan 20-22e ft ért igen

Igen, és kösz!

Visszamondtam, felmentem ismét az oldalra és megnéztem: az ár javítva, 90 ezer HUF...... :D

Delete....

Link to comment
Megosztás:

igen ez egy VR széria ez is 4 csatornas de mint coupenál a Vr209 el neked is meggyülhet a bajod az alacsonyjelszintü bemenetekkel

és hogy nem mai darab olyan 92-94 környéki lehet ... ez igy annyira már nem jo vétel ...

talan 20-22e ft ért igen

nem ez az ?

mert ezt qrva régota aruljak

http://www.vatera.hu/high_end_audison_vr40..._124709943.html

Van rá megoldás,mert akitől a fejet vettem ő is megoldotta......csak nekem úgy nagyon halk volt.......viszont a hangja gyönyörű :D

Link to comment
Megosztás:

VR404XR nem rossz, egyáltalán. 25-30 között ér szerintem. Hangra talán jobb is, mint az LRx4.300, viszont csak 4x40W, az már kevés lesz a szubodhoz hídban. Az LRx4.300-ért viszont sok a 90, én is azt mondom. Max. 40-50, ha NAGYON kell. Merthogy szerintem 100-150 EUR között van eBayen, ha épp van.

Link to comment
Megosztás:

VR404XR nem rossz, egyáltalán. 25-30 között ér szerintem. Hangra talán jobb is, mint az LRx4.300, viszont csak 4x40W, az már kevés lesz a szubodhoz hídban. Az LRx4.300-ért viszont sok a 90, én is azt mondom. Max. 40-50, ha NAGYON kell. Merthogy szerintem 100-150 EUR között van eBayen, ha épp van.

Azért mindenkinek köszönöm!

A másik amire még gondoltam: HERTZ EP4

HERTZ-EP4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

A Hertz tulajdonképp Audison (ugyanaz a gyártó), szóval nagyon szar nem lehet :D

De nem ismerem abszolút, próbálj teszteket keresni neten.

Thank's for everybodey......

de lenne még itt valami a szakértő Uraknak!

millenium_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Karcmentes, első tulaj, egy beépítés volt, majd dobozában pihen...... 30 e HUF

Link to comment
Megosztás:

Thank's for everybodey......

de lenne még itt valami a szakértő Uraknak!

...

Karcmentes, első tulaj, egy beépítés volt, majd dobozában pihen...... 30 e HUF

Ez jó kis erősítő, de gyenge. A "Power" felirat ellenére csak 4x45W (hídban 130), de az igaz, hogy nagyon szép hangja van. Ez gyakorlatilag 1:1 ugyanaz, mint az LR604XR, ami nekem volt, csak 2000-ben átnevezték "Millenium Power"-re :D

Ugyanaz a baj vele, mint a VR404-el. Mivel alapvetően a szubbal van gondod, szerintem nem ez lesz a te erősítőd. Az LRx4.300 a minimum, annál mindenképpen erősebb kell, akármilyen szép a hangja :lol: Vagy akkor gondolokozz el a két kétcsatornás erősítőn komolyabban.

Link to comment
Megosztás:

Ezt az erősítőt csak úgy lehet hídba kötni, hogy 2x80W legyen a max amit le tud adni? JBL GT5-A604 Csak érdeklődöm :lol: CS1204 egy ilyen mély van rákötve csak egy JBL ládában, szépen szól nagyon és így is többet tud mint amennyit az autó karosszériája elbír.

Igazából nem értem a kérdést..... :D 4x60W tud az erősítő 4ohmon,4x80W 2ohmon....Hídalva max 320W írnak.

A karosszéria mindent kibír :lol: :lol: :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem értem a kérdést..... :D 4x60W tud az erősítő 4ohmon,4x80W 2ohmon....Hídalva max 320W írnak.

A karosszéria mindent kibír :lol: :lol: :lol: :D

4 csatornás, ha hidalom akkor a 4-ből kettőt összeköt azaz marad még 2 csatorna szabad... nah ez vicces lesz innen: úgy nem lehet összekötni, hogy az összes csatorna csak az egy mélyládát szólaltassa meg?

Na igen, ha értenék hozzá tudnék kérdezni is jól de az előző erősítőm is csak egy sal bx volt amire csak egy ládát lehetett rákötni így azzal nem volt hidalás és csatornák ;)

Karosszéria: kibirja azzal nincs gond csak berezonál... ha nagyon hangosra veszem akkor a tükrökben remeg a kép ;)

Link to comment
Megosztás:

4 csatornás, ha hidalom akkor a 4-ből kettőt összeköt azaz marad még 2 csatorna szabad... nah ez vicces lesz innen: úgy nem lehet összekötni, hogy az összes csatorna csak az egy mélyládát szólaltassa meg?

Na igen, ha értenék hozzá tudnék kérdezni is jól de az előző erősítőm is csak egy sal bx volt amire csak egy ládát lehetett rákötni így azzal nem volt hidalás és csatornák :lol:

Karosszéria: kibirja azzal nincs gond csak berezonál... ha nagyon hangosra veszem akkor a tükrökben remeg a kép :lol:

Ha a 4 csatornát kötöd hídba úgy jön ki a 320W......Legalábbis szerintem :D

Link to comment
Megosztás:

Ez jó kis erősítő, de gyenge. A "Power" felirat ellenére csak 4x45W (hídban 130), de az igaz, hogy nagyon szép hangja van. Ez gyakorlatilag 1:1 ugyanaz, mint az LR604XR, ami nekem volt, csak 2000-ben átnevezték "Millenium Power"-re :D

Ugyanaz a baj vele, mint a VR404-el. Mivel alapvetően a szubbal van gondod, szerintem nem ez lesz a te erősítőd. Az LRx4.300 a minimum, annál mindenképpen erősebb kell, akármilyen szép a hangja :lol: Vagy akkor gondolokozz el a két kétcsatornás erősítőn komolyabban.

Azt mondod nagyon gyenge vagy csak gyenge vagy gyengébb lenne a szub??

Egy érzékeny könnyen hajtható reflexládával??

Igazából elálltam a kocsit rengető-szétbontó mélyektől ugyanis az akksim végképp nem bírja a nagy teljesítményt. Ezért a két darab két csatornás is felejtős, mivel ehhez teljesen át kellene kábelezni az autót és tényleg kellene hozzá egy normális akksi is.

Megelégednék egy szerényebb, de minőségibb zenével.

A Herztz EP 4 -hez viszonyítva mi a véleményed?

AUDISON:

ALIMENTAZIONE 11 ÷15 VDCASSORBIMENTO A VUOTO 1 A

- ASSORBIMENTO MAX (Pot. Nominale) 26 A

- MAX DYNAMIC POWER (4 ch x 4 Ohm) 60 W

- MAX DYNAMIC POWER (3 ch x 4 Ohm) Sub 60 + 60 + 180 W

- POTENZA NOMINALE CONT. (Toll. +10 %; -5 %)

- 4 Ch x 4 Ohm; 0,3 % THD; 12 VDC 40 W (RMS)

- POTENZA OUT CONTINUA (4 Ch x 4 Ohm; 13,8 VDC) 45 W (RMS)

- POTENZA OUT CONTINUA (4 Ch x 2 Ohm; 13,8 VDC) 65 W (RMS)

- POTENZA OUT MONO (2 Ch x 4 Ohm; 13,8 VDC) Bridge 130 W (RMS)

- POTENZA OUT CONTINUA (3 Ch x 4 Ohm; 13,8 VDC) 45 + 45 + 130 W

- DISTORSIONE THD (1 KHz; 90 % Pot. Nominale) 0,07 %

- BANDA PASSANTE (-3 dB; Pot. Nominale) 4 Hz ÷ 100 KHz

- FREQUENZA DI CROSSOVER 48 ÷ 4800 Hz

- PENDENZA FILTRI 12 dB/Ott.

- FATTORE DI SMORZAMENTO (4Ohm) 120

- TEMPO DI SALITA 4,5 µS

- RAPPORTO SEGNALE RUMORE 98 dBA

- SENSIBILITA' D'INGRESSO 0,3 V ÷ 4 VRMS

- IMPEDENZA D'INGRESSO 15 KOhm

- IMPEDENZA DI CARICO Stereo 8 - 4 - 2 Ohm

- IMPEDENZA DI CARICO Mono 8 - 4 Ohm

- REMOTE IN 7 ÷ 15 VDC

- DIMENSIONI (BxAxL) 175 x 50 x 330 mm

Link to comment
Megosztás:

Ha a 4 csatornát kötöd hídba úgy jön ki a 320W......Legalábbis szerintem :D

Akkor lehetséges :lol: És ezt, hogyan lehet megcsinálni vajon? most a két felső csatorna van összekötve.

Jelenleg az 1-es és 2-es érintkezőre van kötve a láda, ez így akkor 2x 60W? Ha a 2-es érintkezőről átkötöm a 4-esre akkor már 4x 60W-ot fog kapni a láda?

54743d1222791266-pio-3050ub-2-rca-jbl-4ch-gt5-a604-how-get-subwoofer-dilemma-image-gt5-a604-side-view-01-_jpg.jpg

jbl_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vagy ilyen esetben kell még egy plusz kábel a 4 csatorna összekötéséhez?

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehetséges :D És ezt, hogyan lehet megcsinálni vajon? most a két felső csatorna van összekötve.

Jelenleg az 1-es és 2-es érintkezőre van kötve a láda, ez így akkor 2x 60W? Ha a 2-es érintkezőről átkötöm a 4-esre akkor már 4x 60W-ot fog kapni a láda?

Vagy ilyen esetben kell még egy plusz kábel a 4 csatorna összekötéséhez?

Nem, nem, ez nem ilyen egyszerű :lol:

Keresztbe nem lehet hidalni, tehát az úgy nem müxik. Ha csak szubra akarod használni, úgy, ahogy mondtad, akkor be kell szerezned egy kéttekercses szubot (2x4ohm), és a két tekercset külön a két hidalt csatornával hajtani.

A teljesítmény nem 2x60W hídban, azt külön szokás megadni. ELVBEN: ha 2x60W 4 ohmon, akkor 2x120W 2 ohmon és 1x240W 4 ohm, hídban. Azaz hídban a 2 ohmos teljesítmény megy ki a hangszóróra. GYAKORLATBAN: ez csak a nagyon korrektül megépített, túlméretezett és alulspecifikált erősítőknél van így. Általában áramfelvételi és melegedési problémák miatt a kivehető kisohmos teljesítmény kisebb. Pl. 2x60W 4 ohmon, 2x80W 2 ohmon és 1x160W hídban.

Agymenés:

Csalóka dolog, hogy hogyan adják meg a teljesítményt, még ha folyamatos RMS teljesítményről is beszélünk. A nominális teljesítményhez mindig tartozik torzításérték is. Minél inkább csúcsra jár a végfok, annál nagyobb a torzítása. Éppen ezért nem mindegy, hogy pl. 2x60W 0.01% THD mellett, vagy 2x60W 0.1% THD mellett. Az utóbbi jóval gyengébb muzsikus.

Ha jobban belegondoltok, itt már be lehet látni, hogy tulajdonképp Coupenak van igaza. Minél nagyobb az erősítő teljesítménye, annál kevésbé van csúcsra járatva, ergo - annál kisebb a torzítása.

Ha már ilyen agymenésem van, akkor belemehetünk abba is, hogy miért van az, hogy annyira máshogy, jobban szólnak bizonyos erősítők. Most tekintsünk el attól, hogy milyen a "karaktere" a hangjuknak, az leginkább a felhasznált alkatrészektől és a tervezés, hangolás mikéntjétől függ. Amit viszont "színpadkép" néven szokás emlegetni, leginkább az intermodulációs torzítástól függ. Ha ez nagy, akkor a színpadkép "összezavarodik". Nem tudod megállapítani, mi hol is szól tulajdonképp (hangszeres zenén, nem technonál, ahol a hangmérnök dönti el, melyik csatornára kever) Sajna az intermodulációs torzítást nem szokás specifikálni (nem véletlenül), nagyon kevés gyártó adja meg. Ezért van az, hogy két egyformán specifikált erősítőből is (pl. 2x100W 0.1% THD) az egyik "jól szól" a másik meg "erőlködik".....

A másik faktor, a stabilitás - azaz, hogy mekkora terhelés mellett képes az erősítő stabilan működni. Lehet, hogy két erősítő egyformán van specifikálva 4 ohmon, pl. 2x50W, de ha az egyik 2 ohm stabil, a másik 1 ohm stabil akkor egyértelmű, hogy melyik a jobb. Attól eltekintve, hogy persze az 1 ohm stabil végfokból effektíve nagyobb teljesítményt lehet kivenni, ha egy végfok kis terhelés mellett is stabil és nem melegszik el, akkor 4 ohmon valószínűleg sokkal kevésbé fog torzítani. A torzítás jórészt az alkatrészek termikus viselkedéséből adódóan növekszik a hőmérséklet emelkedésével. Ha a tervezés gondosabb, akkor kisebb a veszteség, a végfok nem melegszik fel, és jobb lesz az eredmény. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem, ez nem ilyen egyszerű :D

Keresztbe nem lehet hidalni, tehát az úgy nem müxik. Ha csak szubra akarod használni, úgy, ahogy mondtad, akkor be kell szerezned egy kéttekercses szubot (2x4ohm), és a két tekercset külön a két hidalt csatornával hajtani.

A teljesítmény nem 2x60W hídban, azt külön szokás megadni. ELVBEN: ha 2x60W 4 ohmon, akkor 2x120W 2 ohmon és 1x240W 4 ohm, hídban. Azaz hídban a 2 ohmos teljesítmény megy ki a hangszóróra. GYAKORLATBAN: ez csak a nagyon korrektül megépített, túlméretezett és alulspecifikált erősítőknél van így. Általában áramfelvételi és melegedési problémák miatt a kivehető kisohmos teljesítmény kisebb. Pl. 2x60W 4 ohmon, 2x80W 2 ohmon és 1x160W hídban.

Értem, akkor így ha csak egy 1 hangszórós ládát hajtok róla csak a teljesítményének a felét tudom kihasználni mert 4 csatornát egybe hidalni nem lehet csak kettőt lehetséges, ellenben tudna hajtani olyan ládát amiben 2 mélyhangszóró van.

Igazából azért vettem ezt a 4 csatornás JBL-t, hogy ha később még kerülne valamilyen hangszóró az autóba ne kelljen másik erősítőt is venni hozzá csak rákötöm erre és már mehet is. A fejtől is úgy van pl behúzva, hogy 2 pár RCA megy hátra igaz csak az egyik pár van bedugva.

Melegedni így is tud... de még mennyire :lol: Egy pár órás utazás után ahol szól a mély is rendesen már nehezen tartom az erősítőn a kezem, ha ez még hajtana egy másik hangszórót is....

THD: 1%-nak van megadva ennél az erősítőnél.

A JBL-nek és a Harmannak mi köze van egymáshoz?

Link to comment
Megosztás:

Hic!

Akkor a fentebbi hozzászólásod ismeretében a Millenium talán felejtős lehet.....

De erősíts meg ebben!

Van a Hertz nek egy kétcsatornása is (EP 2) ha meglenne a négycsatornás és ehhez hozzávenném a kétcsatornásat, szerinted előrelépés lenne a hangzásban?

Melyiket hová?

Négy csatornásat a szetthez, a kétcsatornásat hídban a ládához?

A kétcsatornás hídban ugyanott van mint a nagytestvére hídban, legalábbis a gyári specifikáció szerint.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.