Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Következőt szeretném kérdezni: Lehetőségem lesz egy mélyláda huzamosabb használatára, de a benne lévő hangszóró a specifikáció szerint 2Ohm ellenállású.

Az erősítőm "papiron" elvileg 2Ohm stabil, de még nem próbáltam, szóval a kérdésem annyi lenne, hogy használható ez így, okoz(hat) -e vmi problémát hoszabb távon, vagy nagy hangerőn....???

Link to comment
Megosztás:

Következőt szeretném kérdezni: Lehetőségem lesz egy mélyláda huzamosabb használatára, de a benne lévő hangszóró a specifikáció szerint 2Ohm ellenállású.

Az erősítőm "papiron" elvileg 2Ohm stabil, de még nem próbáltam, szóval a kérdésem annyi lenne, hogy használható ez így, okoz(hat) -e vmi problémát hoszabb távon, vagy nagy hangerőn....???

több áramot vesz fel és jobban melegszik ...

Link to comment
Megosztás:

Következőt szeretném kérdezni: Lehetőségem lesz egy mélyláda huzamosabb használatára, de a benne lévő hangszóró a specifikáció szerint 2Ohm ellenállású.

Az erősítőm "papiron" elvileg 2Ohm stabil, de még nem próbáltam, szóval a kérdésem annyi lenne, hogy használható ez így, okoz(hat) -e vmi problémát hoszabb távon, vagy nagy hangerőn....???

A Mac hídban csak 4 ohm stabil. 2 ohmon majd letilt, mint a flippergép. Ezek a mai erősítők nem bírják a terhelést.

Link to comment
Megosztás:

A Mac hídban csak 4 ohm stabil. 2 ohmon majd letilt, mint a flippergép. Ezek a mai erősítők nem bírják a terhelést.

LOL ez jó.. mint a flippergép... ez tetszett.. :D

A Magnat vajon jobb mint a SAL amit Lantinak hoztál, vagy a másik.. (RFX 16s NEO)

EZT ha 12-ért el lehetne hozni, akkor azért nem is olyan rossz nem? (persze kompromisszumos cuccnak :blush: )

Max eladom az erölködőt..

Csak mert pl láttam egy Spectron Sp-A4150 erölködöt.. szintén 12e, illetve 14e villámáron.. az türhető erölködö? Jobb kategória mint a SAL vagy MAC? Ennyit csak megér. B)

Nézegettem még. SAL Csövek (pl. X-12 vagy mi, már olyan 5-7ezerért, MAC cső 7500ért is van)

Sőt.. MNC-t is láttam pl. 6ért.. azok milyenek vajh? (hülye kérdések mi?) ;)

Egyre jobban kezdem azt gondolni, hogy ez tényleg az a játék, pláne az óócsó kategóriában, hogy megvesz kipróbál.. ha tetszik, ok, ha nem annyira másik megvesz kipróbál.. amelyik jobb, marad.. és így tovább :lol:

Link to comment
Megosztás:

LOL ez jó.. mint a flippergép... ez tetszett.. :lol:

A Magnat vajon jobb mint a SAL amit Lantinak hoztál, vagy a másik.. (RFX 16s NEO)

EZT ha 12-ért el lehetne hozni, akkor azért nem is olyan rossz nem? (persze kompromisszumos cuccnak :D )

Max eladom az erölködőt..

Csak mert pl láttam egy Spectron Sp-A4150 erölködöt.. szintén 12e, illetve 14e villámáron.. az türhető erölködö? Jobb kategória mint a SAL vagy MAC? Ennyit csak megér. B)

Nézegettem még. SAL Csövek (pl. X-12 vagy mi, már olyan 5-7ezerért, MAC cső 7500ért is van)

Sőt.. MNC-t is láttam pl. 6ért.. azok milyenek vajh? (hülye kérdések mi?) ;)

Egyre jobban kezdem azt gondolni, hogy ez tényleg az a játék, pláne az óócsó kategóriában, hogy megvesz kipróbál.. ha tetszik, ok, ha nem annyira másik megvesz kipróbál.. amelyik jobb, marad.. és így tovább :)

A Magnat jó, az RFX16S Neo viszont nekem nem jött be, akkor se, ha lapos. Azt én nem ajánlanám.

Meg ne vedd azt a SAL erősítőt!!! 240W-hahaha.... kb. a fele... ilyet már próbáltam, erőltetett a hangja. Lehet, hogy kis szubra attól még megfelel. De az ára max. 5k használtan.

Ha már kétcsatis, inkább ebből próbálj meg kicsit alkudni.... Carstylingon láttam hasonló MTX kis kétcsatornást, azt 7000-ért adta a srác!!! Ez olyasmi, mint a 250x amit én is árulok, csak nem a high-end széria.

De szerintem 12-ért vedd meg a Spectront. Amerikai ócsó márka, de annyira nem rossz. Az a SAL 2070-es sírva szaladna anyucihoz, ha hallaná....

Tudom, Coupe majd mondja, SAL-t mindenkinek, de azért vannak fokozatok. Ami tudom, hogy nem tuti, azt nem ajánlom.

Egy Mac cső itt is van nálam, elfekvőben, (thx Pista) - kipróbálhatod, szerintem meg tudunk egyezni úgy, hogy jól járj. De kicsit drágábban már jó ládát is kaphatsz nálam :blush:

Link to comment
Megosztás:

:blush: :D :lol:

Alakul már a rendszered? B)

Az az Alpine fej nagyon komoly. Futásidő-korrekció mind a négy csatornára - az kéne nekem is, egy szavam se lenne több :)

Semmi változás nincs.....még nem jött meg a sub,és az audison se remekel igazán :P Mindegy ha nem lesz jó akkor van rá vevő külön a házra,meg a belsejére........Bukni bukok rajta,de mindegy :D

Viszont ami most nálam van sub RB hammer,nagyon jó cucc.....Szépen zenél,de nem az a kasztni bontó üvöltés...Inkább csak zenélgetés.

A fejegység nagyon jó ;) csatornán belül oldalanként is be lehet állítani a vágási frekit,meg a hangerejét a hangszórónak...Rengeteget lehet vele játszani,de ugye ez a fejegység kimondottan aktív hajtásnál tud érvényesűlni :P

Link to comment
Megosztás:

Elvileg az én fejem is tud mérőmikrofonos beállítgatást csatornánként.... Kipróbálnám, de nem tudom, milyen mikrofon kell hozzá. Zoli, nincs valami infód ezzel kapcsolatban? Próbáljam ki sima Skype-os mikrofonnal? B)

Nekem azt mondták hogy a mikrofonos cucc semmi nem ér,de Sonique-nak van ilyen......

Mikrofon nélkül nem tudod oldalanként állítani?

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondták hogy a mikrofonos cucc semmi nem ér,de Sonique-nak van ilyen......

Mikrofon nélkül nem tudod oldalanként állítani?

Úgy, mint nálad, nem. A mikrofonnal csak a parametrikus EQ állítódik csatornánként, tehát csak a frekimenet. Asszem. A szűrőkre nem hat. Annyit tudok állítani, hogy hol a hallgatási pozíció (front, front-left, front-right, full - ilyesmik) De a fene tudja, valójában mit is csinál B)

Link to comment
Megosztás:

"nem tom hány ajtós F astra volt.. 3ajtósnak nem tudom másabb-e a belseje." ?

Szerintem a 3 ajtósnak nagyobb az ajtajaaaaaaaaa, mint az 5 ajtósnak :D

;) Kabééé :) De egyébként pont erre gondoltam, hogy a 3ajtósban nem lóg-é beléje jobban valami pl...

Kb. ilyet adtam Istvánnak ingyen :lol:

Adjáá nekem is :blush: (csak vicc vót.. ingyen azé semmi se kö...)

A Magnat jó, az RFX16S Neo viszont nekem nem jött be, akkor se, ha lapos. Azt én nem ajánlanám.

És Magnat Vs ami a Lantinak lett véve? (magnat gyakorlatilag a duplájába kerül a SAL-nak.. jobb vajh annyival? B) )

Link to comment
Megosztás:

Meg ne vedd azt a SAL erősítőt!!! 240W-hahaha.... kb. a fele... ilyet már próbáltam, erőltetett a hangja. Lehet, hogy kis szubra attól még megfelel. De az ára max. 5k használtan.

Nem is az erölködő miatt vettem volna.. hanem a hangfalért.. (erölködő meg menne a levesbe..izé.. eladni..akkor 5-7e a magnat láda..)

Most találtam pl. Csak a hangszóró. Lehet megérné magáért a mélyládáért?!

De szerintem 12-ért vedd meg a Spectront. Amerikai ócsó márka, de annyira nem rossz. Az a SAL 2070-es sírva szaladna anyucihoz, ha hallaná....

Tudom, Coupe majd mondja, SAL-t mindenkinek, de azért vannak fokozatok. Ami tudom, hogy nem tuti, azt nem ajánlom.

Egy Mac cső itt is van nálam, elfekvőben, (thx Pista) - kipróbálhatod, szerintem meg tudunk egyezni úgy, hogy jól járj. De kicsit drágábban már jó ládát is kaphatsz nálam ;)

Erölködő. Nekem is azt tünik eddig a "legjobbnak".. (ár/telj/me arány :blush: )

Neked milyen ládáid is vannak, és mennyiért is lenne? Vagy a csű mennyi lenne.. (jöhet privibe is akár..ahogy gondolod...)

Megy a matek B) ha már lehet, akkor isminek segítek a "vásárlással"..

SHARK erölködőről hallottál már? Nekem optikailag tetszik.. de rákeresve nem igazán találtam infót.. nem úgy mint a spectronról

Link to comment
Megosztás:

...

SHARK erölködőről hallottál már? Nekem optikailag tetszik.. de rákeresve nem igazán találtam infót.. nem úgy mint a spectronról

...

A Sharkot hagyjuk. Az már nagyon "made in China" - 2x1000W hídban - Buhahahaha! - Bírom, hogy "zenei" teljesítményt adnak meg...... nézd meg a tápcsatlakozókat, meg a biztosítékokat.... ;) :blush: B)

A Spectronról remélem ezt találtad. Eredetileg amerikai cég, a design még ott megy, a gyártás itt is kínai.

Szóval 4x75W RMS..... vagy 180W hídban. Nem egy erőgép, de alaphoz megfelel. A tápcsatival itt sem vagyok elégedett, talán egy 16-ost bele lehet gyömöszölni, de lehet, hogy csak 10-es megy be frankón. Mindegy. Ha semmi más nem lesz később, akkor elég az is. Jó esetben 20-30A közt lesz az áramfelvétele, az még nem vészes.

terheles.jpg

Én spec. szeretek eggyel nagyobb kábelt behúzni, mert ki tudja.

Link to comment
Megosztás:

...

És Magnat Vs ami a Lantinak lett véve? (magnat gyakorlatilag a duplájába kerül a SAL-nak.. jobb vajh annyival? B) )

Szerintem hangszóró minőségben nem lesz sok különbség. Talán a Magnat magashangszórója jobb, a SAL szetteknek mindig ez a gyenge pontja, bár a WRC még ebből is a jobbik széria. Viszont a Magnat keresztváltója elég egyszerűcske, gyakorlatilag csak a magasra van benne egy kis szűrő. Mondjuk ennek van egy előnye is - nem nagyon kell keresgélni neki a helyet ;) A WRC váltója viszonylag korrekt. Mérni nem mértem, de állítólag 12dB-es meredekségű, tehát azért legalább végiggondolták, mit csinálnak.

Ami jó, hogy a Magnat - a fickó állítása szerint - bemegy tutira, nincs barkács, viszont a beépítési mélysége állítólag 57mm, míg a WRC adata 56mm. Akkor ezek szerint nem is biztos, hogy kell az a 8-10mm-es emelőgyűrű pluszban, hogy rendesen elférjen. HAJRÁ LANTI!!!!

Eladó láda, mélynyomó, ez+az ott van az Muzsika (Autóhifi) eladó rovatban. Az árak irányárak, nyilván igazodunk a piachoz , klubtagoknak kedvezmény, blablabla.... :D :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nos ma arra a megállapításra jutottam, miközben a barátnőm kiszállt az autóból és így a mélyközép szinte szemben volt velem, sokkal szebben szólt a zene, meg a mély is sokkal nagyobbat ütött. Bár már rég rájöttem erre, hogy kiemelő keret kellene, de ma meg is bizonyosodtam róla B)

Link to comment
Megosztás:

Nos ma arra a megállapításra jutottam, miközben a barátnőm kiszállt az autóból és így a mélyközép szinte szemben volt velem, sokkal szebben szólt a zene, meg a mély is sokkal nagyobbat ütött. Bár már rég rájöttem erre, hogy kiemelő keret kellene, de ma meg is bizonyosodtam róla ;)

Igen, egy jó ajtópanel sokat dob a hangon, csak akkor nem olyan diszkrét a beépítés - meg k... sok meló B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.