Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

nem lehetetlen de már az elején igy vettük hogy ha nekem nem tecc neki kell mert ö is meg akarta venni ...

ebay en mindent el lahet adni ...

nem pénz béli bukas a lényeg hanem hogy pont azt csinaltad és pont ugy amit a surányi le irt igy a marketing nalad teljesen jol muxik ..

ja és hogy ök letettet valamit az asztalra mire gondolsz ??

ezek szerint engem egy senkinek tartassz ... jo legyen de akkor meg részemröl itt a vége .... én legalább egyedül képes vagyok letartani egy 3 tagu családot ami rolad nem mondhato el ....

Ne turkálj a tárcámban,mert ha jól tudom még Te tartozol nekem B)

Úgy értettem hogy zeneileg nem tettél le semmi,ők meg versenyeket nyertek,nem csak itthon.....Tényleg hagyjuk ezt az egészet,és tényleg ne személyeskedj......mert Én se szólók bele az életedbe...Azt se tudod mennyit keresek vagy miből élek...... ;)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

összene vesszetek már....

itt arról van szó ha valaki az übert szereti akkor építsen olyat amilyet coupe....

viszont én lehet h szeretem de tuti nem fogok 300-400-500e forintot erre költeni mert most nem tehetem meg akkor inkább mást csináltatok emg a kocsimon... zenére nem is akartam költeni de mivel hic irta ezt az olcso cuccot igy mivel veszteni valóm nincsen ezért megpróbálom....max nem ülök be többet coupe kocsijába.... B)

Link to comment
Megosztás:

Ne turkálj a tárcámban,mert ha jól tudom még Te tartozol nekem B)

Úgy értettem hogy zeneileg nem tettél le semmi,ők meg versenyeket nyertek,nem csak itthon.....Tényleg hagyjuk ezt az egészet,és tényleg ne személyeskedj......mert Én se szólók bele az életedbe...Azt se tudod mennyit keresek vagy miből élek...... ;)

mivel ugyis ritkan találkozunk és vagy ugyis elfelejtem te meg baszol szolni

ird ide a szamlaszamod és utalom ......

és ez nem tartozás hanem baromság de mind1 ....

szerk: én sem baszogatom ernöt meg antit a 150euro egy részéért pedig közös moka volt

lenyeltem a békát ennyi ....

Link to comment
Megosztás:

összene vesszetek már....

itt arról van szó ha valaki az übert szereti akkor építsen olyat amilyet coupe....

viszont én lehet h szeretem de tuti nem fogok 300-400-500e forintot erre költeni mert most nem tehetem meg akkor inkább mást csináltatok emg a kocsimon... zenére nem is akartam költeni de mivel hic irta ezt az olcso cuccot igy mivel veszteni valóm nincsen ezért megpróbálom....max nem ülök be többet coupe kocsijába.... B)

nem összveszés csak legalább tudom hogy feleslegesen koptamom a szam és a kezem mert én egy senki vagyok a szemében ....kb ennyi ami leszürhetö .....

Link to comment
Megosztás:

mivel ugyis ritkan találkozunk és vagy ugyis elfelejtem te meg baszol szolni

ird ide a szamlaszamod és utalom ......

és ez nem tartozás hanem baromság de mind1 ....

Én nem futkosok a pénzem után...az hogy baromság vagy sem...Nekem be volt kötve az övem B) ;)

Te is csak magadra hallgatsz :blush:

11773140-12263039

nem összveszés csak legalább tudom hogy feleslegesen koptamom a szam és a kezem mert én egy senki vagyok a szemében ....kb ennyi ami leszürhetö .....

Nem ezt mondtam........azt csinálom ami nekem tetszik,Te meg azt ami neked.....Ennyi és nem több.....ÉS végülis mindenki azt vesz amit akar.

Link to comment
Megosztás:

...viszont én lehet h szeretem de tuti nem fogok 300-400-500e forintot erre költeni mert most nem tehetem meg akkor inkább mást csináltatok emg a kocsimon...

Senki sem úgy kezdi, hogy százezreket fog költeni hifire :D

Én egy pár Infinity RS ovál hangszóróval kezdtem, meg egy Sony kazettás fejjel. (1996 Honda) - aztán nézzétek meg hová züllöttem..... a garázsban állnak a ládák és erősítők a polcokon amiket most már több, mint 10 éve gyűjtök, adok/veszek.... B) ;) :blush:

De a következő kocsiba csak berakom a most véglegesített hifit oszt kész. Egyszer mindenből elég.

Link to comment
Megosztás:

szerk: én sem baszogatom ernöt meg antit a 150euro egy részéért pedig közös moka volt

lenyeltem a békát ennyi ....

Ha már így szóba kerültem... B)

Engem talán ne is...mert egy 36 rongyos Forge lefújószelepem benne volt az autódban...amit sajnos ugye elvittek...de én soha egy büdös szót nem szóltam érte...ráadásul én se telefont se fényképezőt nem akartam venni....és ezt az elején közöltem is ott...Ervin dettó...

Na de nem is ez a lényeg...nem kell hogy megegyezzen a véleményetek a zenéről, vagy hogy ugyan olyat hallgasson valaki...a zöldborsófőzeléket sem szereti mindenki...én pl szeretem... ;)

Link to comment
Megosztás:

nem összveszés csak legalább tudom hogy feleslegesen koptamom a szam és a kezem mert én egy senki vagyok a szemében ....kb ennyi ami leszürhetö .....

Mindenki szépen higgadjon le, igyon egy sört, aztán vitatkozzunk tovább :P

Van egy kollégám, az tiszta hifi-szakértő, mindent tud, véleménye van, én meg hallgatok rá, pedig tulajdonképp semmit se csinált, csak neki van energiája elolvasni az összes házimozi, hifi meg ilyesmi magazinokat, ezért képben van olyan dolgokkal amikkel én nem feltétlen. Azért otthonra szép rendszert rántott össze fokozatosan. A hangfalakat saját maga csinálta B) Senki sem úgy születik, hogy mindent tud, de ha nem sajnál utánanézni dolgoknak, akkor tanulni sose késő.....

Sonique szerintem nem halad rossz úton, mint, ahogy Coupe sem. Csak a módszerek mások. De azokon meg kb. annyi értelme van vitázni, mint, hogy kinek melyik zene jön be..... :D

Várom már, mikor nyerek a lottón, akkor végre én is megépítem azt a hifit, amit régóta szeretnék.

Asszem meg is veszem azt az Audison HR100-ast, vagy azt a HV Ventit, amit hirdetnek. És veszek hozzá egy Rainbow Reference szettet. Csakazértis. Aztán megmagyarázom magamnak, miért érte meg 1.5 milliót kiadni darabonként egy kétcsatornás erősítőre, meg egy első szettre..... :P ;) És pont le fogom szarni, ha valaki hülyének néz...... :blush:

Na..... ja..... belelógott a kezem a bilibe..... :D :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Ha már így szóba kerültem... B)

Engem talán ne is...mert egy 36 rongyos Forge lefújószelepem benne volt az autódban...amit sajnos ugye elvittek...de én soha egy büdös szót nem szóltam érte...ráadásul én se telefont se fényképezőt nem akartam venni....és ezt az elején közöltem is ott...Ervin dettó...

Na de nem is ez a lényeg...nem kell hogy megegyezzen a véleményetek a zenéről, vagy hogy ugyan olyat hallgasson valaki...a zöldborsófőzeléket sem szereti mindenki...én pl szeretem... ;)

ez a kozös lonak turos a háta és benen volt mindenki nekem meg nem kellet volna mind2 valamelyikötök mondta hogy fizesd ki

én meg marha mod hallgattam rátok .... aztan már csak az én saram ha már bukás van

de hat semmi de semmi olyan nem elképzelhetö magyarországon ami arrol szol hogy válaljuk a mondandonk felelöségét és

egyéb ilyen dolgok ... vagy némi becsület ...

szerintem közös moka volt de ennyi

az meg hogy a kocsiban volt ne hogy már rám kend ... még a végén kiderül csak azért lopattam el hogy ne kelljen vissza adni

mellesleg épp készültem be rakni a HKS-t de el nem jutottam odáig ....

Link to comment
Megosztás:

Van egy kollégám, az tiszta hifi-szakértő, mindent tud, véleménye van, én meg hallgatok rá, pedig tulajdonképp semmit se csinált, csak neki van energiája elolvasni az összes házimozi, hifi meg ilyesmi magazinokat, ezért képben van olyan dolgokkal amikkel én nem feltétlen. Azért otthonra szép rendszert rántott össze fokozatosan. A hangfalakat saját maga csinálta B) Senki sem úgy születik, hogy mindent tud, de ha nem sajnál utánanézni dolgoknak, akkor tanulni sose késő.....

Én nem tudom ki mit és hogyan olvasott,de hogy a tápvonalba bekötött konditól jobban vagy rosszabbul szól egy cucc...ez kb olyan,mint hogy a pc jobban tuningolható,mert piros szinű 230-as kábelen kapja a kraftot! ;) Köze nincs a hangzáshoz.Tápszűrés/pufferelés a célja,semmi más.

Hifi tudás pedig...érdemes elolvasni pár fórumot a neten eme témában és beszerezni pár könyvet...rezonáns frekvencia,dobozfal rezonancia,csillapitás,állóhullám elnyomása stb stb. Mi anno ezeket suliban olvasgattuk lyukas órákon,meg szakmai gyakorlaton unaloműzés céljából.

Sok "nagytudású" autóhifisnek ezek a fogalmak nem sok mindent mondanak,pedig szerintem a szobai hifi világából kellene kiindulni,ha már egy konzervdobozba akar valaki hifit.

Link to comment
Megosztás:

Van egy kollégám, az tiszta hifi-szakértő, mindent tud, véleménye van, én meg hallgatok rá, pedig tulajdonképp semmit se csinált, csak neki van energiája elolvasni az összes házimozi, hifi meg ilyesmi magazinokat, ezért képben van olyan dolgokkal amikkel én nem feltétlen. Azért otthonra szép rendszert rántott össze fokozatosan. A hangfalakat saját maga csinálta B) Senki sem úgy születik, hogy mindent tud, de ha nem sajnál utánanézni dolgoknak, akkor tanulni sose késő.....

nekem ugyan ez a kollégám csak ö ugye hangmérnök és ö is sajat maga épitett és rakott össze hangfalat és hozza valo hangváltot is alkatrészekböl rakta össze .. és hozza val szép kis csöves erölködövel hajtja ... no én szakmai kérdésekben töle szoktam jo tippeket kapni

és ö világositott fel abban is hogy pl otthonra hangszorokábel nincs jobb mint az upt böl cirka 3-5 összefonva .. ugyanis szintisztaréz ...

és valoban amikor az 50e ft kábel utan ezt használta nem hogy rosszabban de talan még szebben is szolt

Link to comment
Megosztás:

és ö világositott fel abban is hogy pl otthonra hangszorokábel nincs jobb mint az upt böl cirka 3-5 összefonva .. ugyanis szintisztaréz ...

és valoban amikor az 50e ft kábel utan ezt használta nem hogy rosszabban de talan még szebben is szolt

UTP-ből? Leszedi a külső műanyagot a két végén összeteker hármat és ennyi? Esetleg továbblépni STP kábelre? Az még extrán van védve....

Nah, az otthoni kábelezéssel sem lesz gond, utp-ből van annyi mint a szemét B) ;)

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom ki mit és hogyan olvasott,de hogy a tápvonalba bekötött konditól jobban vagy rosszabbul szól egy cucc...ez kb olyan,mint hogy a pc jobban tuningolható,mert piros szinű 230-as kábelen kapja a kraftot! B) Köze nincs a hangzáshoz.Tápszűrés/pufferelés a célja,semmi más.

Hifi tudás pedig...érdemes elolvasni pár fórumot a neten eme témában és beszerezni pár könyvet...rezonáns frekvencia,dobozfal rezonancia,csillapitás,állóhullám elnyomása stb stb. Mi anno ezeket suliban olvasgattuk lyukas órákon,meg szakmai gyakorlaton unaloműzés céljából.

Sok "nagytudású" autóhifisnek ezek a fogalmak nem sok mindent mondanak,pedig szerintem a szobai hifi világából kellene kiindulni,ha már egy konzervdobozba akar valaki hifit.

Én tisztában vagyok ezekkel, de ettől függetlenül nem tartom lehetetlennek autóba hifit építeni. Csak nehéznek. De ha nem a 100% a cél, azért sokkal könnyebb. És hát szobai hifiből se csak a high-end fogy, tehát az emberek hajlamosak kompromisszumot kötni ;)

Egyébként a klasszikus értelemben vett "hangzáson" nem sokat javít a kondi. A szubtartomány dinamikáján viszont sokat javít. Nagyon jól írtad, a kondi célja a pufferelés - sajnos az erősítők egy dinamikacsúcsnál elég gyorsan, nagy áramot igényelnek, lévén lényegében áramerősítők. Ezt a hirtelen áramigényt szolgálja ki a kondi. Nyilván egy első szett energiaigénye jóval kisebb, mint a szubé, ott ez az áramlökés jóval kisebb - megfelelő kábelezés mellet nem hiszem, hogy bármilyen autó elektromos rendszerének gondot jelentene.

De a szubnál tényleg nagy áramokról beszélünk - ott egy ilyen áramlökés hatására sokat eshet az erősítő kapcsain a tápfesz. Ez azért gond, mert a legtöbb erősítőben nem stabilizált a belső tápegység, azaz szabadonfutó módban, visszacsatolás nélkül működik. Mivel a kimenő teljesítmény a belső szimmetrikus tápfeszültségtől függ, ezért egyértelműen ha csökken a bemenő feszültség az erősítő teljesítménye is hanyatlik. Az meg elég szarul jön ki, hogy pont akkor vesz vissza az erősítő, amikor igazán bele kéne adnia..... Kondival a bemenő tápfesz értékének ingadozása 0.2V-on belül tartható (ha nem, akkor nagyobb kondi kell).

Ennyi. Ha valaki stabilizált tápos erősítőkkel építkezik (pl. Steg) ami nem olcsó mulatság, mert ezek általában drágák, akkor nem feltétlen kell neki kondi. Ha meg old-school darabokkal, illetve egyszerűbb konstrukciókkal, akkor jól jön.

Link to comment
Megosztás:

ez a kozös lonak turos a háta és benen volt mindenki nekem meg nem kellet volna mind2 valamelyikötök mondta hogy fizesd ki

én meg marha mod hallgattam rátok .... aztan már csak az én saram ha már bukás van

de hat semmi de semmi olyan nem elképzelhetö magyarországon ami arrol szol hogy válaljuk a mondandonk felelöségét és

egyéb ilyen dolgok ... vagy némi becsület ...

szerintem közös moka volt de ennyi

az meg hogy a kocsiban volt ne hogy már rám kend ... még a végén kiderül csak azért lopattam el hogy ne kelljen vissza adni

mellesleg épp készültem be rakni a HKS-t de el nem jutottam odáig ....

tényleg nem hiszem, hogy ide tartozik, de én akkor is elmondtam, és kövezz meg, hogy nem így volt, hogy NEKEM NEM KELL, 1, mert van, 2, mert nincs ilyesmire pénzem...

az meg ha én kölcsön adok valakinek valamit, akkor úgy gondolom az vállalja érte a felelősséget...De úgy gondolom ez fordítva is így van...ha kölcsönkapok valamit, akkor az a kölcsönzés ideje alatt az én felelősségem...de lehet én gondolom rosszul... B)

Link to comment
Megosztás:

Mivel a kimenő teljesítmény a belső szimmetrikus tápfeszültségtől függ, ezért egyértelműen ha csökken a bemenő feszültség az erősítő teljesítménye is hanyatlik. Az meg elég szarul jön ki, hogy pont akkor vesz vissza az erősítő, amikor igazán bele kéne adnia..... Kondival a bemenő tápfesz értékének ingadozása 0.2V-on belül tartható (ha nem, akkor nagyobb kondi kell).

Na pontosan ez az,ezért kell a kondi,hogy olyankor legyen lavor amiből merítesz vizet! :D

Anno nekünk az öreg szaki így magyarázta:

-kis kondi kémcső

-nagy kondi lavor

Vékonyan belehugyozol,a többit meg már eltudod képzelni mire jó! B)

Hasonló alap dolgot is így jegyeztünk meg egy életre:

LFS - Tekercsen(jele ugye: L) a Feszültség Siet Rezgőkörök témakör

Olvasd csak össze: LóF4Sz ;) A büdös életbe nem felejted el mégegyszer! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.