Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Arról nem beszélve hogy nem olyan egyszerű dolog hanszórót cseréni,hangváltót elhelyezni + a magasat bele rakni az ajtóba......Persze nem nagy dolog mégis rámegy fél nap,és akkor elsőre nem is biztos hogy mintent jól csináltál.....Ha meg nem jön be a cucc,kezdheted előről....A SAL WRC szetthez pedig szét kell vágni az ajtót,meg a kárpitot is,ha meg mégse tetszik vehetsz abból is másikat.......de lehet hogy Én vagyok a hülye,sőt biztos ;) B)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Nem tudom, milyen egy plusz akksi, mert nekem még olyan nem volt beépítve.

De a kondi az biztos, hogy sokat dob. Legalábbis nálam volt különbség.

Tisztán technikai szempontból Sonique teljesen jól leírta a lényeget - a belső ellenálláson áll, vagy bukik a dolog, nem a tárolókapacitáson. Hiába csak kevesebb töltést tárol a kondi, ha azt milliszekundumok alatt leadja és felveszi. Igaz, hogy egy nagyobb beütésnél már pufferel és esik a feszültség, de két beütés közt vissza is szedi, tehát csak a csúcsokat támogatja. Nincs a zenében folyamatosan dinamikacsúcs...... az már nem zene.

Nem kell plussz aksi,ha veszel előre agy optimát,vagy exide maxximát......Az bőven elég hozzá.....Én nem érzek különbséget,így teljesen feleslegesnek tartom.....Nem is fogom vissza rakni...De ha pl abból a hondából indulunk ki,akkor nem kell kondi...Mert neki elég komoly teljesítménnyel rendelkező cuccai vannak,az erősítők se gyengék.Mégse kell bele kondi.És borzasztó jól szól B) Balázska példája detto.....

Link to comment
Megosztás:

jéh ugy latom elket az a steg k02.2 a cs en mert nem találom ....

nem tudtok a steg hez egy specifikáciot mert nem találtam csak valami amcsi oldalt ott meg csak a teljesitmény volt megadva

sajna vrx 1,500 at ,eg 2,250 et sem találtam most jo áron ....

igen nekem is a dampingal van gondom hogy csak 150 a helixnél .. sztem szolna jobban ez az mtx csak hát kicsit lebeg a membrán ...

Link to comment
Megosztás:

Remélem nem kell, a WRC csak 56mm mély..... B)

GSibe szerintem biztos hogy kell....Ha jól értelmeztem a Tomi álltal linkelt oldalt akkor ott 40mm írnak F astrába.Ott van az ablak sínje,attól szinte biztos hogy nem fog elférni.......de én nem értek hozzá,csak lacce-nál néztem :D ;) :blush:

Link to comment
Megosztás:

igen nekem is a dampingal van gondom hogy csak 150 a helixnél .. sztem szolna jobban ez az mtx csak hát kicsit lebeg a membrán ...

Akkor?Úgye hogy vissza kellett vinni a massive cuccokat....60 damping-al mit kezdjek...Puffogott a mély mint állat...persze Én ezt addig nem láttam(hallottam),míg egy jobb erősítővel meg nem hallgattam..... B)

Link to comment
Megosztás:

...

igen nekem is a dampingal van gondom hogy csak 150 a helixnél .. sztem szolna jobban ez az mtx csak hát kicsit lebeg a membrán ...

Keresgélj szorgalmasan, mert a Helixnek megvan a helye :D B) ;)

Engem nem zavar a 150-es damping. Digitális erősítőnél az már nagyon jónak számít..... AB osztálynál pl. 200 körül specifikálják (általában) azért az nem olyan nagy különbség.

De ha nagy dampingra hajtasz, akkor a Helix AB osztályú cuccait nézegesd, azok pont az extrém nagy dampingról híresek... :) (Brax-ot nem mondom, mert az nincs jóárasítva :lol: :blush: )

Link to comment
Megosztás:

Nem kell plussz aksi,ha veszel előre agy optimát,vagy exide maxximát......Az bőven elég hozzá.....Én nem érzek különbséget,így teljesen feleslegesnek tartom.....Nem is fogom vissza rakni...De ha pl abból a hondából indulunk ki,akkor nem kell kondi...Mert neki elég komoly teljesítménnyel rendelkező cuccai vannak,az erősítők se gyengék.Mégse kell bele kondi.És borzasztó jól szól B) Balázska példája detto.....

na ez az nem érzek külömbséget

azt sem tudod mit is kéne érezni ????!?!?!?!? és kéne e egyátalán ????

mert 1 faradnál mit szeretnél érezni ???

a kocsi elektromos rendszerét tehermetesited egy kondival ....

de most ezt épp neked mondom aki már profi ;) :blush: :D

te idág ugy nezem végig abban a hitben éltél hogy ettöl jobban fog szolni ......

ami lehet .... ha egy 44ah akksid van ....200 as inditoárammal

egyéb nagyobb teljesitményü akksikall pedig az akksit kiméled és a kocsi elektonikáját mert nem fogja rángani az áramot PL az ecunál

Link to comment
Megosztás:

GSibe szerintem biztos hogy kell....Ha jól értelmeztem a Tomi álltal linkelt oldalt akkor ott 40mm írnak F astrába.Ott van az ablak sínje,attól szinte biztos hogy nem fog elférni.......de én nem értek hozzá,csak lacce-nál néztem :D ;) :blush:

Lacee 62 mm mély hangszórót applikált az ajtóba (vagy ilyesmit) elvi határ 55mm úgy emlékszem, a tiéd is valami 45mm mély, akkor már az se fér be? :lol:

A sínből meg akár le is lehetett volna vágni azt az 1 cm-t, ami útban volt..... B)

Link to comment
Megosztás:

Keresgélj szorgalmasan, mert a Helixnek megvan a helye :lol: B) ;)

Engem nem zavar a 150-es damping. Digitális erősítőnél az már nagyon jónak számít..... AB osztálynál pl. 200 körül specifikálják (általában) azért az nem olyan nagy különbség.

De ha nagy dampingra hajtasz, akkor a Helix AB osztályú cuccait nézegesd, azok pont az extrém nagy dampingról híresek... :D (Brax-ot nem mondom, mert az nincs jóárasítva :) :blush: )

nézegetek én mindent de semit sem találtam joárasitva :D :P :P

a VRX sztem azért jo valasztas mert épp kezdik bevezetni a TH szériát a helyére /de inkább kicsit magasabb szintre /

és nem lehet már kapni öket igy megy lefele az áruk használtam

Link to comment
Megosztás:

na ez az nem érzek külömbséget

azt sem tudod mit is kéne érezni ????!?!?!?!? és kéne e egyátalán ????

mert 1 faradnál mit szeretnél érezni ???

a kocsi elektromos rendszerét tehermetesited egy kondival ....

de most ezt épp neked mondom aki már profi B) ;) :D

te idág ugy nezem végig abban a hitben éltél hogy ettöl jobban fog szolni ......

ami lehet .... ha egy 44ah akksid van ....200 as inditoárammal

egyéb nagyobb teljesitményü akksikall pedig az akksit kiméled és a kocsi elektonikáját mert nem fogja rángani az áramot PL az ecunál

Már hogy ne éreznék...Ne dumáálj már meg.....Kiprobáltam így is úgy is......De amíg nem tudod mit kellene érezned addig maximálisan elégedett vagy....Tényleg nem fogok ezen vitázni,majd tavasszal megnézünk,neked milyen lett meg nekem..Majd kiderül kinek volt igaza...Ennyi :lol:

Nem vagyok profi és sose lesze,csak feszem a fáradságot,és meghalgatok olyanokat akik értenek hozzá....Elárulom,hogy az nem Te vagy :)

ui:Audiosystem F2-500 4ohmon 400damping 800W :blush:

Link to comment
Megosztás:

nézegetek én mindent de semit sem találtam joárasitva :D :P :lol:

a VRX sztem azért jo valasztas mert épp kezdik bevezetni a TH szériát a helyére /de inkább kicsit magasabb szintre /

és nem lehet már kapni öket igy megy lefele az áruk használtam

Jó, nem sürgős. A Kicker ládát nagyon szépen viszi az MTX erősítőm is :blush:

De már alakítom a rendszert az E10 fogadására :) B) ;)

Link to comment
Megosztás:

Lacee 62 mm mély hangszórót applikált az ajtóba (vagy ilyesmit) elvi határ 55mm úgy emlékszem, a tiéd is valami 45mm mély, akkor már az se fér be? ;)

A sínből meg akár le is lehetett volna vágni azt az 1 cm-t, ami útban volt..... B)

42mm,de itt be is fejeztem...Mindenki azt csinál amit akar...Én elégedett vagyok az enyémmel és ennyi...Egyébként se elöl se hátul nincs nagyobb hely 4-4mm nél....

Link to comment
Megosztás:

42mm,de itt be is fejeztem...Mindenki azt csinál amit akar...Én elégedett vagyok az enyémmel és ennyi...Egyébként se elöl se hátul nincs nagyobb hely 4-4mm nél....

Jóvanna, megnesértődjémán! :) B) ;)

Ha nem megy be, visszaveszem Lantitól. Ebből nem csinálunk problémát :lol:

De ha bemegy, kérek egy BigMac menüt..... :P :blush: :D

Lehet, hogy kelleni fog még plusz kiemelőgyűrű, de azt majd applikálunk hozzá :D Az tuti, hogy a kárpit fel fog menni, és nem kell faragni. Pistánál azért kellett, mert 20mm-t (!!!) emeltünk pluszba!

Link to comment
Megosztás:

Jóvanna, megnesértődjémán! :P ;) :blush:

Ha nem megy be, visszaveszem Lantitól. Ebből nem csinálunk problémát :)

De ha bemegy, kérek egy BigMac menüt..... :P :D :lol:

Nem sértödök meg,de mindketten nekem estek...ennek így nincs értelme.Meg kell venni,bele kell faragni és örülni :P

Lantitól kérjél,nekem egy forintom sincs....Kocsi vásárlás van....

ui: a focusba elég komoly hely van az ajtóban :D B)

Link to comment
Megosztás:

Ha nem megy be, visszaveszem Lantitól. Ebből nem csinálunk problémát :)

De ha bemegy, kérek egy BigMac menüt..... :P :D :lol:

nem kell visszavenni, mert mondtam h megpróbálom én.. nem fogom azt mondani h hibás vagy ha nem megy be...

max berakom a corsába B)

Nem sértödök meg,de mindketten nekem estek...ennek így nincs értelme.Meg kell venni,bele kell faragni és örülni :P

Lantitól kérjél,nekem egy forintom sincs....Kocsi vásárlás van....

ui: a focusba elég komoly hely van az ajtóban :D ;)

én anno az elején irtam h a kárpit menjen vissza és akkor minden rendben van....nekem pont elég lesz ez is :blush: még most mindig.. kivéve ha lesz majd fölös 500ezrem zenére

Link to comment
Megosztás:

Nem sértödök meg,de mindketten nekem estek...ennek így nincs értelme.Meg kell venni,bele kell faragni és örülni :blush:

Lantitól kérjél,nekem egy forintom sincs....Kocsi vásárlás van....

ui: a focusba elég komoly hely van az ajtóban :D B)

Nekem Focus volt, ott semmi gond nincs a beépítéssel, max. az, hogy a gyári ovál hangszóró helyére farigcsálni kell keretet. Sajna kidobtam három éve lomtalanításkor..... ;) Mindegy, nem egy nagy cucc. Dekopírfűrész kérdése az egész.

Link to comment
Megosztás:

nem kell visszavenni, mert mondtam h megpróbálom én.. nem fogom azt mondani h hibás vagy ha nem megy be...

max berakom a corsába B)

...

Jó, de tényleg lehet, hogy fog kelleni még az a plusz beilag. Az alukeretet megtaláltam, de az csak 3mm. Ha több kell, csinálok neked réteges lemezből, vagy MDF-ből két gyűrűt hozzá. 8-10mm elég kell legyen, és az még faragás nélkül be fog menni.

Link to comment
Megosztás:

Jó, de tényleg lehet, hogy fog kelleni még az a plusz beilag. Az alukeretet megtaláltam, de az csak 3mm. Ha több kell, csinálok neked réteges lemezből, vagy MDF-ből két gyűrűt hozzá. 8-10mm elég kell legyen, és az még faragás nélkül be fog menni.

madj rakok alátétet alá B)

Link to comment
Megosztás:

Nekem Focus volt, ott semmi gond nincs a beépítéssel, max. az, hogy a gyári ovál hangszóró helyére farigcsálni kell keretet. Sajna kidobtam három éve lomtalanításkor..... B) Mindegy, nem egy nagy cucc. Dekopírfűrész kérdése az egész.

Ez új focus lesz,abban nem biztos hogy ugyan olyan mint a régebbibe......De ez a Detti lesz,így elég a gyári,ami benne van...Max egy gyári 6 lemezes sony mp3 kerül bele,de az is csak akkor ha találok jó árban ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez új focus lesz,abban nem biztos hogy ugyan olyan mint a régebbibe......De ez a Detti lesz,így elég a gyári,ami benne van...Max egy gyári 6 lemezes sony mp3 kerül bele,de az is csak akkor ha találok jó árban B)

Mi lesz a kékkel? Eladósor? Mennyiazannyi?

Link to comment
Megosztás:

Már hogy ne éreznék...Ne dumáálj már meg.....Kiprobáltam így is úgy is......De amíg nem tudod mit kellene érezned addig maximálisan elégedett vagy....Tényleg nem fogok ezen vitázni,majd tavasszal megnézünk,neked milyen lett meg nekem..Majd kiderül kinek volt igaza...Ennyi ;)

Nem vagyok profi és sose lesze,csak feszem a fáradságot,és meghalgatok olyanokat akik értenek hozzá....Elárulom,hogy az nem Te vagy :blush:

ui:Audiosystem F2-500 4ohmon 400damping 800W B)

én csak reálisan gondolkodom és értem is mit mire hasznalnak te pedig csak másra hallgatsz aki hetente más vagy ö is mást mond ...

én soha nem allitotam hogy értek hozza, te meg csak nem tudsz egy olyan indokot felhozni mi miért nem jo ...

csak mert masnal ezt hallottad

eközben olyanokra mondod hogy valami tök felesleges amit nagyonsok éve használnak ....pont olyan helyeken ahol nincs kelle feszültség és valahonna elö kell teremteni egy pillanat alatt ...

gondolj csak bele pl nalad tökéletesen hatott a surányi szövege ... de sztem azt is csinaltad ami nala le volt irva én ilyen hibába szerencsére még nem estem ... és sorry hogy nem rám hallgatsz de mondtam hogy a fejegységgel ne sporolj .... az elején mert késöbb megbánod de te csak boltbol veszel mert .....

aztan megiscsak le cserélted ... de én kérek elnézést hogy akkor már hülyeséget magyaráztam a fejegységgel kapcsolatban .... pedig én vagyok aki nem ért hozza semmilyen szinten ... sorry ....

Link to comment
Megosztás:

én csak reálisan gondolkodom és értem is mit mire hasznalnak te pedig csak másra hallgatsz aki hetente más vagy ö is mást mond ...

én soha nem allitotam hogy értek hozza, te meg csak nem tudsz egy olyan indokot felhozni mi miért nem jo ...

csak mert masnal ezt hallottad

eközben olyanokra mondod hogy valami tök felesleges amit nagyonsok éve használnak ....pont olyan helyeken ahol nincs kelle feszültség és valahonna elö kell teremteni egy pillanat alatt ...

gondolj csak bele pl nalad tökéletesen hatott a surányi szövege ... de sztem azt is csinaltad ami nala le volt irva én ilyen hibába szerencsére még nem estem ... és sorry hogy nem rám hallgatsz de mondtam hogy a fejegységgel ne sporolj .... az elején mert késöbb megbánod de te csak boltbol veszel mert .....

aztan megiscsak le cserélted ... de én kérek elnézést hogy akkor már hülyeséget magyaráztam a fejegységgel kapcsolatban .... pedig én vagyok aki nem ért hozza semmilyen szinten ... sorry ....

Tudom hogy mi mit jellent,de mondom nem érdekel....Arra hallgatok akire akarok...Ők legalább letettek valamit az asztalra.....Nem mondtam hogy nem értesz hozzá,de akkor ennyi pénzem volt....Ebbe ne menjünk bele,nem vitázok...Mindenki azt csinál amit akar ;)

Semmilyen hibába nem estem,mert vissza vette a cuccot,ami mondjuk egy használt cuccnál nem így van...Ha Hic nem vinné el a helixet simán rakhatnád a polcra,mert eladni szinte mindent lehetetlen...Én itt be is fejeztem.... :blush:

Eddig összesen a fejegységet amin 15e buktam,meg gy felesleges FLI erősítőn buktam szintén 15e.....de ez piti pénz és simán eláll a polcon B)

Link to comment
Megosztás:

Ha Hic nem vinné el a helixet simán rakhatnád a polcra,mert eladni szinte mindent lehetetlen...Én itt be is fejeztem.... ;)

Eddig összesen a fejegységet amin 15e buktam,meg gy felesleges FLI erősítőn buktam szintén 15e.....de ez piti pénz és simán eláll a polcon B)

nem lehetetlen de már az elején igy vettük hogy ha nekem nem tecc neki kell mert ö is meg akarta venni ...

ebay en mindent el lahet adni ...

nem pénz béli bukas a lényeg hanem hogy pont azt csinaltad és pont ugy amit a surányi le irt igy a marketing nalad teljesen jol muxik ..

ja és hogy ök letettet valamit az asztalra mire gondolsz ??

ezek szerint engem egy senkinek tartassz ... jo legyen de akkor meg részemröl itt a vége .... én legalább egyedül képes vagyok letartani egy 3 tagu családot ami rolad nem mondhato el ....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.