Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Hic!!!!

Akármit mondasz akkor se vennék SAL-t...már csak azért sem,mert pl nálam és a Pista kocsijában lévő szett között ég és föld a különbség...Pedig Pistának über SAL szettje van...Na már most ez ablakon kidobott pénz,mert Ő is rájött hogy nem tetszik...így ha ezeket is bele számoljuk akkor olcsóbb megvenni a drágább jobbat...de ez csak az én véleményem.Nem véletlen dobáltam ki mindent a kocsimból és vettem más cuccokat....

Első szettet nem lehet kocsiban kiprobálni,így mindenki kénytelen a tudására és más véleményére hallgatni...mert ugye más ajtóban másként szól ugyan az a szett.......

Laci4!!!!!!!

ha nincs annyi pénzed akkor várj egy hónapot....higyetek nekem,mert Én se bírtam ki...Összegszerüen ne akarjátok tudni hogy ez mit jellent,de sokat......Inkább várj 2 hónapot és vegyél egy drágább minőségi szettet,mert annak biztos jobb hangja van...Vagy nézétek a CS-n a hirdetéseket,és vegyetek drága szettet,ami használt és jó....De szoktak fent lenni új cuccok is bolti ár alatt jóval.....

ui:úgy is tudom hogy nem így lesz,de azért leírtam ;) B)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hic!!!!

Akármit mondasz akkor se vennék SAL-t...már csak azért sem,mert pl nálam és a Pista kocsijában lévő szett között ég és föld a különbség...Pedig Pistának über SAL szettje van...Na már most ez ablakon kidobott pénz,mert Ő is rájött hogy nem tetszik...így ha ezeket is bele számoljuk akkor olcsóbb megvenni a drágább jobbat...de ez csak az én véleményem.Nem véletlen dobáltam ki mindent a kocsimból és vettem más cuccokat....

Első szettet nem lehet kocsiban kiprobálni,így mindenki kénytelen a tudására és más véleményére hallgatni...mert ugye más ajtóban másként szól ugyan az a szett.......

Laci4!!!!!!!

ha nincs annyi pénzed akkor várj egy hónapot....higyetek nekem,mert Én se bírtam ki...Összegszerüen ne akarjátok tudni hogy ez mit jellent,de sokat......Inkább várj 2 hónapot és vegyél egy drágább minőségi szettet,mert annak biztos jobb hangja van...Vagy nézétek a CS-n a hirdetéseket,és vegyetek drága szettet,ami használt és jó....De szoktak fent lenni új cuccok is bolti ár alatt jóval.....

ui:úgy is tudom hogy nem így lesz,de azért leírtam :blush: ;)

Na jó, ez mind igaz, de ha mindenki így áll hozzá, akkor mostantól az autóhifi iparban kell tevékenykedni, mert ömleni fog oda a pénz.... B)

Az az igazság, hogy a tiéd sokkal jobb, aláírom. De azért azt is nézzük meg, hogy mekkora a különbség a SAL meg a gyári között, és már nem is kidobott pénz. Ráadásul, amennyibe neki került, annyiért simán eladja, ha kell, még keres is rajta.... :D Az a SAL VPRO szett egyáltalán nem rossz, de nagyon sok benne a mély, kicsit kiemeli az alsó tartományt. Ha nincs ládád, még örülhetsz is neki. Így egy kicsit brummog és fedettek a magasok. Meg fogok azért próbálni kihozni belőle amit lehet, ha beépítjük a Pista új rendszerét. :lol:

Ha egyébként bárki komolyabban bele fog menni autóhifi építésbe, akkor azért valószínűleg jobb, ha Coupe-ra hallgat. De azt se felejtsük el, hogy akkor meg úgyis állandóan cserélgetni fogja a rendszer elemeit, kísérletezik - nem mindegy, mit cserél le egy év múlva, a gyárit, vagy a SAL-t?

Link to comment
Megosztás:

A Blaupunkt car configurator-ja szerint 60mm.

Ez de k...a jó!!!!

Anti! 60mm bemegy a Vekibe!!!! - lehet jó szetteket választani!!!

Pl. Rainbow CSX, vagy olcsó Rainbow SLX - Igaz, ezek 62mm-esek, de azt már be lehet pajszerolni ;)

Sajna a GZHC 16X 68 mm mély, hiába tudom olcsón hozni. Persze, ha megveszed az ajtópanelt....... B)

ELFOGYOTT EZ IS, bocs....

Link to comment
Megosztás:

Na jó, ez mind igaz, de ha mindenki így áll hozzá, akkor mostantól az autóhifi iparban kell tevékenykedni, mert ömleni fog oda a pénz.... B)

Az az igazság, hogy a tiéd sokkal jobb, aláírom. De azért azt is nézzük meg, hogy mekkora a különbség a SAL meg a gyári között, és már nem is kidobott pénz. Ráadásul, amennyibe neki került, annyiért simán eladja, ha kell, még keres is rajta.... :D Az a SAL VPRO szett egyáltalán nem rossz, de nagyon sok benne a mély, kicsit kiemeli az alsó tartományt. Ha nincs ládád, még örülhetsz is neki. Így egy kicsit brummog és fedettek a magasok. Meg fogok azért próbálni kihozni belőle amit lehet, ha beépítjük a Pista új rendszerét. :lol:

Ha egyébként bárki komolyabban bele fog menni autóhifi építésbe, akkor azért valószínűleg jobb, ha Coupe-ra hallgat. De azt se felejtsük el, hogy akkor meg úgyis állandóan cserélgetni fogja a rendszer elemeit, kísérletezik - nem mindegy, mit cserél le egy év múlva, a gyárit, vagy a SAL-t?

Nem mondom hogy őket úgy érdekli mint engem...de ha vissza emlékszel akkor Én is azt mondtam hogy jó lesz.De elég Pistára vissza gondolni.Beült a kocsimba utána egyből,megvette a massive ládádat,cserélt erősítőt,és megvette András első szettjét.....Pedig összesen 60e forintot szánt rá,és azt mondta neki mindegy.Mégse lett az ;)

Persze lehet salt venni,de szétbarmolni az ajtót,majd 1 hónap múlva rájönni arra hogy hülyeség volt,mert nem jó,és venni egy drágábbat helyette szerintem hülyeség.....Szerintem Pista első szettje nem jó,legalábbis nekem nem tetszik.....pedig a mérete és adatai alapján keresztbe le kellene nyelnie a massive első szettemet :blush:

Viszont ha valaki úgy dönt hogy egy hangszóró cserénél megáll,és tényleg nem áldozna erre többet akkor SAL-t kell venni :)

Link to comment
Megosztás:

Nem mondom hogy őket úgy érdekli mint engem...de ha vissza emlékszel akkor Én is azt mondtam hogy jó lesz.De elég Pistára vissza gondolni.Beült a kocsimba utána egyből,megvette a massive ládádat,cserélt erősítőt,és megvette András első szettjét.....Pedig összesen 60e forintot szánt rá,és azt mondta neki mindegy.Mégse lett az :lol:

Persze lehet salt venni,de szétbarmolni az ajtót,majd 1 hónap múlva rájönni arra hogy hülyeség volt,mert nem jó,és venni egy drágábbat helyette szerintem hülyeség.....Szerintem Pista első szettje nem jó,legalábbis nekem nem tetszik.....pedig a mérete és adatai alapján keresztbe le kellene nyelnie a massive első szettemet :)

Viszont ha valaki úgy dönt hogy egy hangszóró cserénél megáll,és tényleg nem áldozna erre többet akkor SAL-t kell venni :P

Na ja, a szétbarmolás tényleg nem szerencsés, mert nem reverzibilis folyamat..... ;)

A magas hangszórókon nagyon sok múlik, az adja el igazán a zenét. Pistánál szerintem első körben azt kellene csak cserélni, mert az a leggyengébb láncszem (PEI fóliamembrános). Egy rendes selyem dóm nagyon sokat dobna rajta (kb. 5000 Ft a pár, érdemes lenne kipróbálni). A mélyközepében viszont van még sok lehetőség, szerintem.

Egyébként ki is hoztuk 60k-ból a hifit, és azért nem volt az olyan rossz. :D B)

András szettjét nem építi be Pista, mert már nincs is nála..... :blush:

Ja, tényleg, a SAL kondi tartókonzoljait add oda akkor Pistának, ha azt akarjuk beépíteni neki, mert a kondi csavarját már megjavítottam :D

Link to comment
Megosztás:

Na ja, a szétbarmolás tényleg nem szerencsés, mert nem reverzibilis folyamat..... :blush:

A magas hangszórókon nagyon sok múlik, az adja el igazán a zenét. Pistánál szerintem első körben azt kellene csak cserélni, mert az a leggyengébb láncszem (PEI fóliamembrános). Egy rendes selyem dóm nagyon sokat dobna rajta (kb. 5000 Ft a pár, érdemes lenne kipróbálni). A mélyközepében viszont van még sok lehetőség, szerintem.

Egyébként ki is hoztuk 60k-ból a hifit, és azért nem volt az olyan rossz. :P B)

András szettjét nem építi be Pista, mert már nincs is nála..... :D

Ja, tényleg, a SAL kondi tartókonzoljait add oda akkor Pistának, ha azt akarjuk beépíteni neki, mert a kondi csavarját már megjavítottam :lol:

Nem mondom hogy nincs igazad,de akkor se vennék SAL-t.....Persze kihoztátok 60ból első körben :D Már nem 60e az :) Nem mondtam hogy rossz volt,de ha jó lett volna akkor nem kellett volna lecserélni mindent :P

Hol van a fusion első szett??? ;)

Oda adom,de gondolom nem most kell.Vagy igen?

Link to comment
Megosztás:

Nyah szal.

Coupe: fullra értem amit mondasz, és a te szemszögedből nézve igazad is van!

De! Nekem nem az a célom,hogy pl egy "Hondás srác" kategóriát hozzak létre.

Mert ugyan überbrutál.. tetszett.. tudott szépen is szólni, de ha megküldte a ládát, még a fejem is lobogott.. brutál.. szám a fülemig ért.

De! Nem hinném ,hogy úgy elkapjon a hév, hogy 100ezreket költsek autó hifire. (nem is igazán menne... meg nem is akarok)

30e tudom.. az még nem olyan nagy pénz.. de ha tovább számol az ember,hogy akkor nem ártana egy jobb erősítő, mélyláda, kébelezés..és ha ezekből is mind a jobb kategóriát nézzük, akkor biza nem fog megállni 100nál szerintem.. :lol:

Nem mindenki áll úgy a dolgokhoz mint te. (nem rosszallásként írtam!!)

én a gyári fej lecserélésén is hetekig gondolkodtam, amikor meg megvolt a kiszemelt kis fej, akkor napokig, mert úgy voltam vele, hogy a gyári is jó volt, meg úgyis ritkán hallgatom.

Mondjuk az igaz, hogy ebben nem bántam meg,hogy ezt vettem (pio P65BT), és nem egy kis sima mp3as sonyt mondjuk.

De ebben se a HI-Fi játsza a fő szerepet, hanem a célszerüség. (valszeg a kicsi is szólna igy..az én "rendszeremmel")

K..va jó szerintem pl a beépített BT kihangosító,meg h benne van a telcsikönyv is. A telefonom lehet akár a csomagtartóban is..

Tetszik az állítható szinű kijelző. (igaz, eleinte játszottam csak vele, aztán beállítottam kék-fehérre, és úgy van.

No persze a beállíthatóság se olyan rossz.

Na de visszatérve a hangszórókhoz és a rendszerhez.

Hic: ez neked (is) szól.

Én úgy terveztem, hogy elösször akkor lecserélném a gyárit. Valszeg egy SAL-ra. Pláne, ha ilyen jó áron tudod hozni. (azért nem mindegy hogy 16=>8, ill. 12=>6 e ft.) ha full árba lenne, biztos elgondolkodnék egy jobb szetten, mert akkor nem lenne akkora különbség árban.

De igy azért elég tetemes.

És igen, egyenlőre az a cél, hogy a gyári szettnél jobb legyen. Aztán vagy elég lesz vagy nem. DE! a gyárinál biztos már jobb lesz, és ráérek valami akcióra várni, vagy használtan kifogni valamit, mert azért már élvezhetőbben muzsikálna a rendszer, egy kis pénz ráfordítása után. És ahogy mondod Hic, csak nem akartam írni, nehogy pofátlannak tünjek, de el is tudom adni, és igy,hogy olcsón tudod hozni, nem vesztek rajta semmit..(bár pofátlanság sztem az lenne, ha rendelnék 10et, és kiárulnám a két ár között.. :D )

Nah szal rendszer. Első szett csere első sorban. Eleinte biztos csak a fejről.

Utána valami kis erölködő + egy kis láda, vagy cső.. ami jobb, olcsóbb..stb.

Ebben is kompromisszum lesz.

Erölködővel elösször úgy voltam,valami olcsó kis 2 csatis.. a mélyládának elég lesz.

Aztán ahogy nézegetem, látom,hogy nem sokkal drágábban vannak 4 csatisak is.(használt piac)

Úgy érzem, akkor már megér inkább +5 ezret még 2 csati, mert ha esetleg később lesz egy komolyabb első szettem, vagy akár a SAL-ok is, még azt is meg tudnám hajtani vele. (2+1csat)

Kb. ennyit tervezek rendszernek. Semmi überbrutál nagy kocsiszaggató láda, akksi, kondi meg ilyenek.. csak egy kis szolid brummogo..

ui: Hic akkor te melyik kis SAL-t vagy mást ajánlanál nekem?

(akár a fent linkelt 6-8 ezresből, akár kicsit komolyabból.. amihez nem kell ajtópanel, meg nagy faricskálás..)

Mk-nak mi lett berakva? Illetve nála ha jól veszem ki, kellett műteni rendesen...

Mondjuk az övét még nem hallottam.. lehet meg kellene hallgatni... ;)

ui: bocs mindenkitől a sok rizsáért.. (és Coupe: remélem nem sértődtél meg semmin.. bár asszem nem írtam olyat. És köszönöm a véleményed, tanácsod! Késöbbiekben is számítok rá.. még ha nem is azt fogom követni.. :blush: de ki tudja..késöbb még lehet.. vagy épp használtan olcsón meglátok, om azt amiről beszélsz.. szal ne fogd vissza magad! B) )

Link to comment
Megosztás:

Dehogy sértődtem meg...

de simán be tudom bizonyítani hogy egy első szett csere után sírni fogsz hgy erre pénzt kibobtál......Mert aki annyira nem ért hozzá,mint Én sem,szinte hallani sem fogod a különbséget a gyári és az új hangszóró közöt......Ezt Anti is belátta,mert ha kikapcsolom a mélyet,akkor szinte jobban szól a seatban a zene mint nálam ;) Mert ezeket a hangszórókat,már nem nagyon szabad annyira mélyre leengedni mert tönkre megy......

A hondában a zene,nem 100e kategória :blush:

Erősítőket lehet venni használtani is,lehet jókat kifogni...Kábeleket is szoktak árulni CS-n(olcsón,nagyon olcsón) csak figyelgetni kell.......Az auto hifi első sorban a pénzről szól sajnos,utána a hozzáértés..... B) Ez ilyen :D

Link to comment
Megosztás:

....Persze lehet salt venni,de szétbarmolni az ajtót,majd 1 hónap múlva rájönni arra hogy hülyeség volt,mert nem jó,és venni egy drágábbat helyette szerintem hülyeség.....Szerintem Pista első szettje nem jó,legalábbis nekem nem tetszik.....pedig a mérete és adatai alapján keresztbe le kellene nyelnie a massive első szettemet :)

Viszont ha valaki úgy dönt hogy egy hangszóró cserénél megáll,és tényleg nem áldozna erre többet akkor SAL-t kell venni :D....

Eléggé ingadozó a véleményed mostanában :P

Ez jó, aztán mégsem annyira, aztán az jó, aztán már az sem jó B) ;) :blush: :D

Az a SAL anyiiért jó volt és nem érdekel, hogy szét kellett trancsírozni részben a kárpitokat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem mondom hogy nincs igazad,de akkor se vennék SAL-t.....Persze kihoztátok 60ból első körben :lol: Már nem 60e az :blush: Nem mondtam hogy rossz volt,de ha jó lett volna akkor nem kellett volna lecserélni mindent :D

Hol van a fusion első szett??? B)

Oda adom,de gondolom nem most kell.Vagy igen?

Persze, de nálad a "jó" a kompromisszum mentes "jó"-t jelenti. Azt én még sose tudtam elérni, már nem is akarom.

Nekem a "nem rossz", meg "elég jó" többet jelent pl. tőled, mint ha azt mondja egy elsőhifis srác, hogy "hűűűbazze, überbrutál zsírkirály...." :) - mert vannak fokozatok.....

Laci, nézzük meg, Lanti befaragja-e rendesen a WRC-t.... Most néztem, hogy február 28-ig ez az ára ;) Az nem egy rosszul sikerült szett. Az RFX-et pl. meg tudnád hallgatni Loretta kocsijában. A gyárinál sokkal jobb lett, főleg a terhelhetőséget nézve. Nem kezd olyan hamar torzítani - igazából a fejegység végfoka a határ. (neki is az első szett fejről megy, meg egy kétcsatornás kis blau bizerget egy pici JBL ládát)

De van még pár lehetőség, ami nem akciós, de nem drága. Majd összeszedem.

Link to comment
Megosztás:

Dehogy sértődtem meg...

de simán be tudom bizonyítani hogy egy első szett csere után sírni fogsz hgy erre pénzt kibobtál......Mert aki annyira nem ért hozzá,mint Én sem,szinte hallani sem fogod a különbséget a gyári és az új hangszóró közöt......Ezt Anti is belátta,mert ha kikapcsolom a mélyet,akkor szinte jobban szól a seatban a zene mint nálam :blush: Mert ezeket a hangszórókat,már nem nagyon szabad annyira mélyre leengedni mert tönkre megy......

A hondában a zene,nem 100e kategória :D

Erősítőket lehet venni használtani is,lehet jókat kifogni...Kábeleket is szoktak árulni CS-n(olcsón,nagyon olcsón) csak figyelgetni kell.......Az auto hifi első sorban a pénzről szól sajnos,utána a hozzáértés..... B) Ez ilyen :lol:

Jó, de a te kocsidban szub nélkül csak egy lehatárolt hangzás megy az első szettre.

Fejről hajtva ugyanazt, vagy ha finoman lejjebb engeded, akkor már hamar elfogy a Seat gyári hifi előnye..... ;)

Link to comment
Megosztás:

Eléggé ingadozó a véleményed mostanában ;)

Ez jó, aztán mégsem annyira, aztán az jó, aztán már az sem jó

Az a SAL anyiiért jó volt és nem érdekel, hogy szét kellett trancsírozni részben a kárpitokat B)

Miről ingadozik?Egyébként meg elég sokat olvasok,különbözö fórumokat....+ hogy ne legyen pénz szórás elég sok mindent inkább több helyen kérdezek meg :lol:

Ha valamire azt mondom jó akkor jó...Hic massive mély hangszórója kategóriákkal jobb volt,mint ami nekem bent volt a kocsiba :blush: :) de ez érthető is,csak 10 év a különbség a kettő között :P

Jó, de a te kocsidban szub nélkül csak egy lehatárolt hangzás megy az első szettre.

Fejről hajtva ugyanazt, vagy ha finoman lejjebb engeded, akkor már hamar elfogy a Seat gyári hifi előnye..... :D

Ebben iagazd van,de nem 20e a különbség egy nem auto hifis számára :D

Link to comment
Megosztás:

Persze, de nálad a "jó" a kompromisszum mentes "jó"-t jelenti. Azt én még sose tudtam elérni, már nem is akarom.

Nekem a "nem rossz", meg "elég jó" többet jelent pl. tőled, mint ha azt mondja egy elsőhifis srác, hogy "hűűűbazze, überbrutál zsírkirály...." :D - mert vannak fokozatok.....

Laci, nézzük meg, Lanti befaragja-e rendesen a WRC-t.... Most néztem, hogy február 28-ig ez az ára B) Az nem egy rosszul sikerült szett. Az RFX-et pl. meg tudnád hallgatni Loretta kocsijában. A gyárinál sokkal jobb lett, főleg a terhelhetőséget nézve. Nem kezd olyan hamar torzítani - igazából a fejegység végfoka a határ. (neki is az első szett fejről megy, meg egy kétcsatornás kis blau bizerget egy pici JBL ládát)

De van még pár lehetőség, ami nem akciós, de nem drága. Majd összeszedem.

Oksi, és Köszi!!

Akkor ezek szerint Lantinak már meg lett rendelve. Lanti!! Mikor szereljük?! ;)

Loretta: nah.. első körben kb. nálam is ennyi. Asszem majd egyszer meg kellene hallgatnom az ő verzióját.

Amúgy az RFX jobb vajh, mint a WRC? vagy majd ha kész lesz a Lantié, és egymás mellé állítjuk őket, kiderül? :blush:

(ha jól látom RFX nél sejem magasat ír.. mintha azt irtad volna valahol hogy az jobb.. jobb?)

Link to comment
Megosztás:

Egy a titok ebben az egészben.Ha nem akar valaki sok pénzt erre ellocsolni,akkor nem kell más kocsijába zenét hellgatni.....Ezt nem viccből mondom ;)

Mert amíg nem hallasz jobbat mint a Tied,viszont neked addig tetszik amit hallasz akkor minden rendben van B)

Link to comment
Megosztás:

nem akarok bunko lenni de coupe véleményére egyenlöre sem sokat adnék .....

nem rosszindulatol mondom ...

de cirka mint az ukran orosz vita ugy valtozik a véleménye .. olyan nyár közepén nyár végén már .. valami tapasztalata is lesz

egyenlöre masokra hallgatás dominál .... és hogy ezt milyen gyorsan tudja valaki megcáfolni mert ekkor

megint változik a vélemyénye ....

szoval a sal nem pénzkidobás ... nem fog sirni és a gyarinal sokkal jobban fog szolni ....

ha valaki nem megalomám és nem azt játsza hallottam valakinél, ez jobban szol nekem ez kell dolog akkor a sal

tökéletes lesz pár évre .... és hallani a külömbséget ......

ja rám sem kell hallgatni mert én meg csak akkor veszek meg valamit ha jo áron van ;)

de lényegében nekem elöl most egy magnat koaxiális 16 os mély van sokkal jobb mint a gyári

és jelenleg a már nem adnék egy ft ot sem kategoriába sorolnám .... sajna az emphaser még mindig nem került be teljesen B)

egy 15-20e ft os mac audio szett is kategoriákat tud dobni ....

de ehez nem a gyári fej kell már hanem ami ezeket meg is tudja hajtani ... mert általába egy jo fejegység sokkal töbett javit a hangzáson mintha hangszorot cseréltél volna .....

és a fejet cserélsz de a gyari hangszoro marad akkor meg szidod magad hogy ez még szarabbul szol mint idáig ....

szoval csak ésszel ... és nem pénzel .... 15e ft körüli szettekböl is lehet jot össze rakni .....

Link to comment
Megosztás:

nem akarok bunko lenni de coupe véleményére egyenlöre sem sokat adnék .....

nem rosszindulatol mondom ...

de cirka mint az ukran orosz vita ugy valtozik a véleménye .. olyan nyár közepén nyár végén már .. valami tapasztalata is lesz

egyenlöre masokra hallgatás dominál .... és hogy ezt milyen gyorsan tudja valaki megcáfolni mert ekkor

megint változik a vélemyénye ....

Nem is kell rám hallgatni...elég ha hozzám jöttök zenét hallgatni :P :lol: ;) :blush: :D

Akkor sem kell kondi a kocsiba :) B)

Link to comment
Megosztás:

Akkor sem kell kondi a kocsiba ;) B)

nem a kondira gondoltam ugy mindenre .. ....

de a kondi még mindig nem baromság csak a kapacitását kell növelni

olyan 3-5 farad mire értékelni fogod hogy ott van ....

az akksi belsö ellenállása sokkal magasabb ezért azt lassabban lehet tölteni és kinyerni belöle a feszültséget ...

nem erre van ... minél jobban terheled annal jobban melegszik és egy idö mulva tönkre megy ....mert nem képes olyan hirtelen leadni mint egy kondenzátor .... amit erre találtak ki .... és fura modon mindenhol megtalálhato kisebb nagyobb méretben és kapacitással ....

Link to comment
Megosztás:

nem a kondira gondoltam ugy mindenre .. ....

de a kondi még mindig nem baromság csak a kapacitását kell növelni

olyan 3-5 farad mire értékelni fogod hogy ott van ....

az akksi belsö ellenállása sokkal magasabb ezért azt lassabban lehet tölteni és kinyerni belöle a feszültséget ...

nem erre van ... minél jobban terheled annal jobban melegszik és egy idö mulva tönkre megy ....mert nem képes olyan hirtelen leadni mint egy kondenzátor .... amit erre találtak ki .... és fura modon mindenhol megtalálhato kisebb nagyobb méretben és kapacitással ....

Nem értem miért mondjátok hogy változik a véleményem...egyedül a mssive nyomo az ami nem jött be....A P500.1es erősítő nem lett volna rossz ha nem 60lett volna a dampingja B)

Ha azt a 20e forintot hozzá teszed egy spiráll cellás aksihoz(mert ugye azoknak lényegesen kisebb a belső ellenállása mint a hagyományos aksiknak) akkor sokkal jobban jársz mint kondival....Balázskának sincs,pedig lényegesen nagyobb teljesítmény van a kocsijában,mint nálad vagy nálam lesz....Ő is az első perctől kezdve mondta hogy nem kell mert felesleges......András is ;)

+ a fejegységet cseréltem le,mert aktívban szeretném hajtani a cuccot......

És még mindig azt mondom hogy az a 20as sub akkorát szólt mint a 2db massive,és ami most van nálam Rainbow Hammer sub az is sokkal jobb mint a massive volt.....De ezeket hallom is,nem cak találgatok.Mondjuk más erősítővel is használom :blush:

ui:ez a sub eladó 20e forintért......

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, milyen egy plusz akksi, mert nekem még olyan nem volt beépítve.

De a kondi az biztos, hogy sokat dob. Legalábbis nálam volt különbség.

Tisztán technikai szempontból Sonique teljesen jól leírta a lényeget - a belső ellenálláson áll, vagy bukik a dolog, nem a tárolókapacitáson. Hiába csak kevesebb töltést tárol a kondi, ha azt milliszekundumok alatt leadja és felveszi. Igaz, hogy egy nagyobb beütésnél már pufferel és esik a feszültség, de két beütés közt vissza is szedi, tehát csak a csúcsokat támogatja. Nincs a zenében folyamatosan dinamikacsúcs...... az már nem zene.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.