Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Elmenetem megnézetni az aksit.....Jónak jó,csak le van merülve :) :D Hétvégén feltöltöm,de azt mondták biztos lehetek benne,hogy a zenét sokáig nem fogja tolerálni.....Meg azt is hogy szinte egyik aksi se nagyon szereti ezt,és nem árt havonta feltölteni.......Ők is az optimát ajánlották,csak nem férne be,mert magas :rolleyes: Vagy van még a bannernek a power pull aksija,az is elég durva...meg van az exide maxxima,de arra azt mondták már nem olyan jó......Ezek mind 40e felett vannak :) Remélem ha feltöltöm akkor jó lesz megint :D

Holnap ha minden jól megy meglesz a másik mélynyomó...Úgy tűnik megérkezett a cucc Amerikából :D Pont itt volt az ideje.....

Most egyébként szerintem nagyon komoly lett a zene a kocsiba......Jót tett neki az erősítő,és az RCA csere.......remélem nem az erősítő miatt búg halkan,vagy ha igen akkor meg lehet csinálni......de még most is az aksira gyanakszom,mert menet közben csendbe van......

Fpeter

Ha rám hallgatsz akkor olyan tápelosztót veszel,amibe belefér a tápkábel.......és nem kell faragni,mert az már nem lesz az igazi.....Sajnos azok nem olcsók :)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Miért jobb az ANL biztosíték(ház) mint a hagyományos, azonkívűl hogy dizájnosabb....??

rövid történet: 1x nem kapcsolt fel a xenon (ki van relézve), ami somogyi féle kétsávos AGU-n keresztül kapja a delejt. nézelődtem mi lehet a hiba oka. a bizti nem égett ki, a relék kattannak és nem engednek el. picit megtekertem a biztosítékot, és láss csodát, a xenon már fel is villant! nemtom mifene volt. a fémfülek közé szorosan bepattan az üvegbizti - de valamitől gondolt egyet és átmenetileg megszakadt - talán a belsejében valami kontakthiba. no ezek után gondolkodtam el, hogy valami minőségibb kéne minden alá... :rolleyes:

az ANL pedig egy fémdarabból van kivágva, nincsen toldás benne, ha jól összecsavarozol mindent akkor ez nem történhet meg

379709_BB_00_FB.eps.jpg

Link to comment
Megosztás:

katt - nemtom nettó vagy bruttó, de eddig ez a legolcsóbb... mondjuk ez is 50-es kábelt ír, akkor a 20-asom enyhén lötyögne benne... :)

mennyi kb a hazaszállítás kintről? annyival olcsóbb hogy úgy is megérheti?

De ez nem tápelosztós cucc :rolleyes: 15-20Euro a posta és ha nincs paypal az eladónak akkor 14-17az utalás......Amit vettem kormányt ebayről 50Euro volt.....A posta 35,az utalás meg 17.......Többe került a körítés,mint a kormány....... :)

Link to comment
Megosztás:

rövid történet: 1x nem kapcsolt fel a xenon (ki van relézve), ami somogyi féle kétsávos AGU-n keresztül kapja a delejt. nézelődtem mi lehet a hiba oka. a bizti nem égett ki, a relék kattannak és nem engednek el. picit megtekertem a biztosítékot, és láss csodát, a xenon már fel is villant! nemtom mifene volt. a fémfülek közé szorosan bepattan az üvegbizti - de valamitől gondolt egyet és átmenetileg megszakadt - talán a belsejében valami kontakthiba. no ezek után gondolkodtam el, hogy valami minőségibb kéne minden alá... :rolleyes:

Aszem meggyőztél, nekem sem volt soha valami megnyerő a somogyi (mnc) cucc, pont a szerelhetőség és a kontakt miatt...

Ha jól nézem itt (ANL) egy biztosíték lát el akár több "kimenetet" is, vagy ez csak egy típusa és alapból nem osztja szét a tápot?

Én ilyen csatlakozókat a CONNECTION -nál láttam, de eléggéhúzós árakon....

Van esetleg olcsóbb, de minőségi?

Link to comment
Megosztás:

De ez nem tápelosztós cucc :rolleyes: 15-20Euro a posta és ha nincs paypal az eladónak akkor 14-17az utalás......Amit vettem kormányt ebayről 50Euro volt.....A posta 35,az utalás meg 17.......Többe került a körítés,mint a kormány....... :)

több dolgot kéne meghajtani: egyrészt a hifit - amihez megy hátra a 20-as kábel jelenleg és valami nagyobb ANL-t kíván - másrészt a többi apróságot amit fent felsoroltam, amihez jó lenne a több kisebb

Link to comment
Megosztás:

több dolgot kéne meghajtani: egyrészt a hifit - amihez megy hátra a 20-as kábel jelenleg és valami nagyobb ANL-t kíván - másrészt a többi apróságot amit fent felsoroltam, amihez jó lenne a több kisebb

Azt értem,de amit linkeltél az nagy ANL tehát 100A től van hozzá biztosíték....A mini ANL pedig ha jól emlékszem 30tól......rockford-nál 40től......

Link to comment
Megosztás:

Most egyébként szerintem nagyon komoly lett a zene a kocsiba......Jót tett neki az erősítő,és az RCA csere......

Azt b@sztuk el tegnap, hogy nem ültem be hozzád pár cd-vel és nem kezdtem el zenét hallgatni. Mert a valóságban az ilyen tesztcuccoknak nem biztos, hogy sok értelme van, mert nekem minden tipusú zenét másképp és más hangerőn kényelmes hallgatni. Pl. a minimal/techhouse az pont olyan ahol kifejezetten zavar ha erős a mély

Link to comment
Megosztás:

Azt b@sztuk el tegnap, hogy nem ültem be hozzád pár cd-vel és nem kezdtem el zenét hallgatni. Mert a valóságban az ilyen tesztcuccoknak nem biztos, hogy sok értelme van, mert nekem minden tipusú zenét másképp és más hangerőn kényelmes hallgatni. Pl. a minimal/techhouse az pont olyan ahol kifejezetten zavar ha erős a mély

Feltöltöm az aksit és bepróbálhatsz bármit :) :) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azt b@sztuk el tegnap, hogy nem ültem be hozzád pár cd-vel és nem kezdtem el zenét hallgatni. Mert a valóságban az ilyen tesztcuccoknak nem biztos, hogy sok értelme van, mert nekem minden tipusú zenét másképp és más hangerőn kényelmes hallgatni. Pl. a minimal/techhouse az pont olyan ahol kifejezetten zavar ha erős a mély

Ja, meg azt, hogy a nagy kapkodásban "DANCE MUSIC" EQ mellett tekergettünk, teljesen feleslegesen.... :D :)

A kimenetre kötött bemenő RCA már csak hab volt a tortán, még jó, hogy felmerült az erősítő csere, mert még mindig úgy járnál vele.... :D

Az nem baj, ha úgy érzed, hogy sok a mély, mert vissza mindig lehet venni. Az a problémásabb, ha kevés, mert egy idő után az sok pénz ráköltését jelenti.... :) :) :D

Miután Coupe reklamált (neki volt egyedül esze) és megtaláltuk a FLAT EQ beállítást, sokat finomodott a dolog. Sztem nem lesz gond az MTX-szel, biztos, hogy jól be lehet majd lőni. Pont a minimal/tech zenére meg a precíz ütősök kellenek, úgyhogy ami biztos, az a zárt láda.... ;)

Egyébként, csináld már meg azt a tükörháromszöget!!! :D

PS: Pista P77-esét kellene kipróbálnod. Az olyan száraz a JVC után, hogy kiszárad a szám zenehallgatáskor.... :D Kicsit túl "mérnöki" hangja van..... :rolleyes: De nagyon jó, az tagadhatatlan.

Link to comment
Megosztás:

Azt értem,de amit linkeltél az nagy ANL tehát 100A től van hozzá biztosíték....A mini ANL pedig ha jól emlékszem 30tól......rockford-nál 40től......

több dolgot is linkeltem

sinus mini ANL 3.3e, 3 sáv, 20-40-60-80A-es biztik, 3*25 be, 3*16 kimenet

sinus normál ANL 4e, 1 sáv, 100A+, 50 ki/bemenet

fusion normál ANL, 3.7e, 1 sáv, ?A, ? ki/bemenetek

Link to comment
Megosztás:

De még ezer lehetőség van kb..... de ha csak a szubot cseréled, lehet, hogy jobb lesz, de azért ne várd, hogy eljön a mennyek országa. Meg is kell hajtani őket rendesen, ahhoz már lehet, hogy kevés az erősítőd. Ezért kellene próbálkozni. És itt a bibi, mert a "láda marad" dologgal az az egy gond van, hogy kész ládát lehet próbálgatni a kereskedőnél. Hangszórót nem....

Mindenképp esélyes egy monoblock vagy egy 2 csatornás (hídban), tudsz vmi komolyabbat amivel már érdemes kezdeni?

Gondolom ehhez a kábelezést is cserélni kellene.....

Link to comment
Megosztás:

a emphaser szar meg megy a kukába mert egy fooooooooooooos semmi sem szabvány azon a szaron sem az átmérö sem a kosár

egy fooooooooooooooooooos

######ért kellett megvennem

inkabb egy hertz space 6 ot vagy egy dls up6i kellett volna vennem .. de mostmar csak azt veszem amit elgondolok ....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.