Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Neheeeem, arra majd holnap kérnám a figyelmeztetést :lol:

Odaadtam Janinak, mielőtt megint felhív, hogy miként szól az új ládában :) :P :P

Na ja, ma reggel szétszedtem, megfaragtam a ládát, beleraktam a csillapítást, amit kihagytunk, meg leszigeteltem tisztességesen hogy ne pöfögjön (bitumenmassza rulez)..... Most tesztelem.

Eddig: Nagyon komolyan üt a cucc. Úgy érzem, nem rossz neki ez a pici láda, bár talán nagyobb ládában teltebb volt a hangja. De precíz és mélyre megy - "jó" basszust ad (a gyomrod és a mellkasod érzi, nem a füled). Jobban kell küldeni mint a Kickert, sajna az érzékenysége csak 85dB - most látszik mit jelent ez, összehasonlítva a kettőt. De az MTX2150 bírja, nem gond.... :lol:

Mintha talán lenne egy kis kiemelése a felsőbb régióban, valszeg még pár liter elférne a ládában, de allezusammen jó lesz. :lol: Majd teszt cd-vel is megnyüstölöm.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

De precíz és mélyre megy - "jó" basszust ad (a gyomrod és a mellkasod érzi, nem a füled).

nah erről beszélek valami ilyesmire gondoltam

a referencia nálam ebből a témából a 2000. szept. 2.-ai Grooverider partyra épített JBL rendszer....a mély nyomta a nyomrunkat, lobogtatta a nadrágunk szárát és mégsem fájt a fejünk tőle

(igaz a szerverzőnek akkor ráment a lakásra állítólag a bulira :lol: )

Link to comment
Megosztás:

.

Coupe: nem aprózod el!! Szép "kis" ládák! Csütörtökön lehet megsassolom, ha kint leszel, meg a cuccok is..

Meg úgy másokét is.. látom, eléggé terjed a hi-fi tunning..

Arra lennék kivi, vajh mit tud egy rendes első szett.. csak a szett, mélyláda nélkül.. (eldöntendő, mit lenne jobb előbb. egy olcsó mélyládát, vagy egy jobb első szettet)

Sajnos egyikőnke se mérvadó,mert mindegyiket erősítő hajtja...Te meg fejegységről hajtanád......

HIC!

Milyen eladó muzsikamotyód maradt még???

Mondjuk fejegység, láda, erősítő...

:lol: :lol: :) Sedanba nagyobb kihívás flex nélkül zenét építeni :P

hmmm, azért kérdeztem mert az enyém 2x35 literes, és valahogy ezek sokkal nagyobbnak tűntek...

45centi széles és 39mély az alja.......és 25 centi a teteje

Link to comment
Megosztás:

Hic!!!!!

Kiszedtem a sherwoodot,mert az FLI-t Flatra állítom,és a fejegységgel vágom a frekvenciát akkor teljesen ugyanúgy szól..talán egy kicsivel szebb a Tied.....De mindegy,jó lesz Pistának.Majd nézek valami komolyabb erősítőt,ha ezt el tudom adni :lol: Talán még mindig magas egy kicsit,de kezdem megszeretni :) Ha egyet le is veszek a fejen a magasból,már nem tetszik annyira :P

Tegnap vezettem a kéket,eddig azt hittem jól szól benne a gyári,de tévedtem.....Le kellett vennem a mélyből mert zavart....Majd a levetett cuccaimat abba rakom :P :lol:

Levittem az egyik ládát,és rá kellett jönnöm hogy kicsi a csomagtartóm :o nem fér el benne a dupla meg a szimpla láda egymással szembe oldalt....kilóg a vége...Most egymás mögött vannak.....Sajnos most nagyon rosszul szól :lol: Kemény 50óra következik.Azért remélem ha bekötöm a másikat is akkor 1 ohmon jobban fog szólni,mert ez így siralmas..Itthon a házimozin sokkal szebben szól......

Link to comment
Megosztás:

Hic!!!!!

Kiszedtem a sherwoodot,mert az FLI-t Flatra állítom,és a fejegységgel vágom a frekvenciát akkor teljesen ugyanúgy szól..talán egy kicsivel szebb a Tied.....De mindegy,jó lesz Pistának.Majd nézek valami komolyabb erősítőt,ha ezt el tudom adni :) Talán még mindig magas egy kicsit,de kezdem megszeretni :P Ha egyet le is veszek a fejen a magasból,már nem tetszik annyira :P

Tegnap vezettem a kéket,eddig azt hittem jól szól benne a gyári,de tévedtem.....Le kellett vennem a mélyből mert zavart....Majd a levetett cuccaimat abba rakom :lol: :o

Levittem az egyik ládát,és rá kellett jönnöm hogy kicsi a csomagtartóm :P nem fér el benne a dupla meg a szimpla láda egymással szembe oldalt....kilóg a vége...Most egymás mögött vannak.....Sajnos most nagyon rosszul szól :lol: Kemény 50óra következik.Azért remélem ha bekötöm a másikat is akkor 1 ohmon jobban fog szólni,mert ez így siralmas..Itthon a házimozin sokkal szebben szól......

Mondtam, hogy kb.ua. - ha van különbség, talán a tartalékoknál, de azt meg első szettel kipróbálni..... hát, kicsit rizikós..... (kivéve Sonique új szettjét, annak lehet kenni rendesen :lol: )

Azért szólt máshogy, mert a saját filtere nem olyan jó, mint a fejegységé. Max. 18dB-s lehet, de inkább 12dB.... a fejegység DSP szűrője meg min. 24dB, ha nem több - ez a vágási meredeksége, magyarul, mennyire jól vágja meg az alsó (v. felső) frekiket. És hát van a beiktatási csillapítása is, tehát ha ráteszed, akkor mindenképp levesz valamennyit, ott is, ahol nem kéne szűrnie, flat-ben meg minden átmegy.

A kis "súgása" a kora miatt lehet. Jó is, hogy mondod, mert így kicserélem benne a kondikat újakra, mielőtt Pista megkapja. Az elöregedett elkók miatt lehet némi alapzaja, ami a tápjából szűrődik át.... nem nagy ügy, de javítani kell.

Hát persze, hogy egy láda szarul szól! - Két ohmon feleakkora teljesítményt ad le az erősítőd, ne várd, hogy olyan legyen, mint a korábbi. Másrészt, az én ládám már be van járatva, sokkal könnyebb hajtani. Puhítsd otthon a házi hifin, akkor hamarabb bejáratod.

Link to comment
Megosztás:

Mondtam, hogy kb.ua. - ha van különbség, talán a tartalékoknál, de azt meg első szettel kipróbálni..... hát, kicsit rizikós..... (kivéve Sonique új szettjét, annak lehet kenni rendesen :lol: )

Azért szólt máshogy, mert a saját filtere nem olyan jó, mint a fejegységé. Max. 18dB-s lehet, de inkább 12dB.... a fejegység DSP szűrője meg min. 24dB, ha nem több - ez a vágási meredeksége, magyarul, mennyire jól vágja meg az alsó (v. felső) frekiket. És hát van a beiktatási csillapítása is, tehát ha ráteszed, akkor mindenképp levesz valamennyit, ott is, ahol nem kéne szűrnie, flat-ben meg minden átmegy.

A kis "súgása" a kora miatt lehet. Jó is, hogy mondod, mert így kicserélem benne a kondikat újakra, mielőtt Pista megkapja. Az elöregedett elkók miatt lehet némi alapzaja, ami a tápjából szűrődik át.... nem nagy ügy, de javítani kell.

Hát persze, hogy egy láda szarul szól! - Két ohmon feleakkora teljesítményt ad le az erősítőd, ne várd, hogy olyan legyen, mint a korábbi. Másrészt, az én ládám már be van járatva, sokkal könnyebb hajtani. Puhítsd otthon a házi hifin, akkor hamarabb bejáratod.

Kicx erősítők milyenek??????

Akkor jó úgy hogy Flat az erősítő,és a fejegységen vágom a frekvenciát?

Járattam itthon kb 3 órát,de addig hiába szól sokat,ha az egyik subom még meg sincs...azzal kezdhetem elölről :lol: Nem várok csodát,csak már most hiányzik :)

Link to comment
Megosztás:

Ja..... és tegnap elég sokat voltam Surányinál...igából azt mondta nyugodtan vehettem az első szettet 80Hz re...sőt régebben az Alpine fejeken lehetett még lejjebb menni 65HZ környékén :lol: :lol: ..Azt mondta ezt a szettet elég nehéz kinyírni :)

Link to comment
Megosztás:

nohat az MTX be épitve nem sajat ládájába de nincs vele nagy gond ..

csak a visszahajtott szövetet kellett levágni és be is csusszant a helyére ...

2*8AWG Neotech KS1226 Super bass Line kábelel kötöttem be kivül és belül is ...

érdekes a neotech honlapján 9AWG van irva de a kábelen meg 8AWG .. no mind1

KS1226

Ára 2380ft/méter

NEOTECH SPEAKER CABLE 9AWG 2C

1a55_3.JPG

Neotech "Pro" level two core speaker cable. Two separate cores housed inside a 18mm outer jacket with cloth insert for strength and?flexibility. A bass line correct group of larger diameter copper conductors as well as a full network of conductor groups reproduce exciting high frequencies, balanced midrange and deep bass response.

? Carriers: 99.95% 3N OFC ? clustered Multiple group conductors

? (7 strands ? 0.32mm x1C+714 strands ? 0.10mm) x 2C

? Wire Size: 9 AWG, 6.15mm2,cotton fibre filler

? Outer diameter: 18.0mm x 1C

? Inductance: 0.644ľH / metre @ 1KHz

? Capacitance: 125.78pF / metre @ 1KHz

? Resistance: 0.0033O / metre @ 20°celsius

? PVC: Cream PVC jacket

* 6 mm2 futásidő korrigált OFC hangszóró kábel PVC köpenyben. Az egymásra sodrott, PE köpenybe bújtatott vezetőket gyapotszálak választják el egymástól, a kábel sodratot papírfólia veszi körül, külső átmérője 15 mm.

ilyen csatival kötöttem be

valami 4500ft /db.... épphogycsak belefért a kábel a hangszoroban és a csatiba igy nem lett le forrasztva

0730_01_gro__01.jpg

WBT-0763

? Extremely high contact pressure for spades thanks to fine thread and cross-milled surface

? Pat. two-piece clamping nut for maximum strength of connection

? Solder or crimp connection

? 24 carat multi layer gold plating

? Max. constant current 70 A

? Twist-proof mounting

? Puzzle plate system

Link to comment
Megosztás:

Kicx erősítők milyenek??????

Akkor jó úgy hogy Flat az erősítő,és a fejegységen vágom a frekvenciát?

Járattam itthon kb 3 órát,de addig hiába szól sokat,ha az egyik subom még meg sincs...azzal kezdhetem elölről :) Nem várok csodát,csak már most hiányzik :P

Kicx nem hinném jobb, mint az FLI..... látom variálsz..... :P :lol:

Ha jót akarsz első szetthez, nézz Audison-t. Azoknak nagyon szép a hangja. Pl. VRx vagy LRx széria..... De az LR széria is nagyon jó. Nekem volt LR és SR szériás is, az SR se rossz, csak elég alap. VRx-ről csak álmodtam :lol:

Vagy van most Vaterán egy Emphaser EA2150. Az brutál. Sztem, talán túl erős is.... s

Link to comment
Megosztás:

Kicx nem hinném jobb, mint az FLI..... látom variálsz..... :lol: :lol:

Ha jót akarsz első szetthez, nézz Audison-t. Azoknak nagyon szép a hangja. Pl. VRx vagy LRx széria..... De az LR széria is nagyon jó. Nekem volt LR és SR szériás is, az SR se rossz, csak elég alap. VRx-ről csak álmodtam :)

Vagy van most Vaterán egy Emphaser EA2150. Az brutál. Sztem, talán túl erős is.... s

Csak a lehetőségeket nézem :P :P Egyenlőre erről Én is csak álmodom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nebazzz, ennyiért el tudod adni az FLI-t simán.

Ez meg nagyságrendekkel komolyabb cucc.

Gondolhatod hogy mekkora most rajtam a nyomás...tudom hogy ez nagyon komoly cucc......és azt hiszem be is vállalom :)

Itt kérek elnézést Dettitől,de ezt muszáj megvenni :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mit szeretnél?????Fejleszteni vagy a gyárihoz olcsót használni?Megvan még a sony amit tőled vettem..... :P :P

Mittomén...első szempont a súly... :lol: :lol: Így komoly hifit nem vállalnék be...

Most kopp gyári a moty...de egy első szett kéne, meg valami fejegység hozzá, és egy erölködő mélynyomóval...kb ez az elképzelés...

Ismered a hifi igényeim...szinte egyenlő a nullával... :)

Link to comment
Megosztás:

Mittomén...első szempont a súly... :lol: :lol: Így komoly hifit nem vállalnék be...

Most kopp gyári a moty...de egy első szett kéne, meg valami fejegység hozzá, és egy erölködő mélynyomóval...kb ez az elképzelés...

Ismered a hifi igényeim...szinte egyenlő a nullával... :)

Ha akarsz ládát is akkor akkor a sony fejem kilőve,mert 1 pár rca van :P Viszont van egy 2 csatis komoly erősítőm eladó 4év és 8hónap teljes körű garanciával :P

Link to comment
Megosztás:

Gondolhatod hogy mekkora most rajtam a nyomás...tudom hogy ez nagyon komoly cucc......és azt hiszem be is vállalom :o

Itt kérek elnézést Dettitől,de ezt muszáj megvenni :lol: :lol:

Mondd azt, hogy ha nem veszed meg akkor Janinak lett volna továbbra is eladó servúúúúd monoblockja és azért nagyon nem szertnél kiszúrni vele, mert kedveled :) :P :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.