Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

:lol: :lol: :)

15kg szoba mérlegen mérve

be kötöttem 8Ohm on és rá kötöttem a 100w os hazimozi erösitöre ...

aztan full hengerö és 20-40 hz ig teszt ... hat nem rossz

szét szedte a szobamat meg a labamat amig tartottam mert mashova nem mertem le rakni ..... :lol: :P :P

Link to comment
Megosztás:

15kg szoba mérlegen mérve

be kötöttem 8Ohm on és rá kötöttem a 100w os hazimozi erösitöre ...

aztan full hengerö és 20-40 hz ig teszt ... hat nem rossz

szét szedte a szobamat meg a labamat amig tartottam mert mashova nem mertem le rakni ..... :) :lol: :lol:

Ez új vagy használt????

Link to comment
Megosztás:

Ez új vagy használt????

hasznalt bár nem igen látszik rajta akarmi is .. karcilás mentes .. teljesen korrekt

kaptam hozza szivacs szélet amit a peremére kell ragasztani hogy jobban tömitsen még az sem volt rá felragasztva ...

már csak az a kérdés honna és milyen csatival kössem be a ládába ...

célszerü lenne dupla kábelezés végis ha már 4 csati van az erösitön ....

Link to comment
Megosztás:

találtam jo zenét :lol:

Bassotronics - Bass, I Love You.mp3

nincsen meg valakinek normális formátumban? nagyon állat, de gondolom lossless-ben még jobb lenne... egyelőre csak fülessel mertem kipróbálni, a kocsiban nem, mert sztem még a harmadik utcából is vasvillával jönnének :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ilyen csatis lett,mert sajna amilyet szerettem volna ahhoz nagy a luk,de lehet ez is jobb így :lol:

http://i112.photobucket.com/albums/n171/gs...ne/DSC04021.jpg

te nekem ez nem vált be egy idö mulva kilazul nem lessz jo az érintkezés

azért én be kötöttem a kábelt ugy biztos minden ok

te itt van a fogarasin a www.kacsa-audio.hu ott minden szar csati van

csak kábeleket és csatikat arulnak

Link to comment
Megosztás:

te nekem ez nem vált be egy idö mulva kilazul nem lessz jo az érintkezés

azért én be kötöttem a kábelt ugy biztos minden ok

te itt van a fogarasin a www.kacsa-audio.hu ott minden szar csati van

csak kábeleket és csatikat arulnak

náluk vettem a BP-227G -t, múlt nyáron raktam össze a ládát, azóta áll mint a cövek, sosem kellett utánahúznom és csak egy papír párja...

Link to comment
Megosztás:

Nyah... én csak szerényen, bár nekem ez is nagyon nagyon nagy dolog!

Nekem is megjött a kis szépségem..

36848667.jpg

Gyors belenéztem a magyar leírásába.. aztán nem is bírtam magammal, gyí le a kocsihoz..

Coupe: kijött a keret.. a felső szélein volt lehajtva egy-egy füll.

Aztán kábel ki.. összeköt... jah.. elötte vettem egy antenna átalakító dugeszt is..

Kimértem, hogy melyik szál az ACC, melyik az állandó 12v. meg kellett cserézni a kábelt.

Elsőre rámjött a kaksi.. amint levettem a gyújtást, és kulcs ki, fej is kikapcs.. mondom, gond egy szál se. Kapcs vissza...

De nem ment!! :P Mondom, rosszúl kötöttem volna? De amikor levettem a gyújtást, pittyegett, hogy vegyem le az előlapot, szal műkszik..

Aztán bevallom, felhívtam a szervízüket, és ott mondták, hogy ez normális.. mind a két szálon kell 12V, hogy menjen. OK!

Aztán hallgatom.. vmiért nagy az alapzaj.. (sistergés, és nem FM), ez később eltűnt... már nem tom mi volt.. szerintem valami a telefonos részről lehetett.

Aztán következő para.. mi zúg? halkan furán, de ha nem szól, akkor hallani.. hááát rágyüttem, hogy a kis ventijét, merthogy az is van benne, azt hallom!

Ha már szól a zene, full nem hallani.. no meg ekkor még a kezemben volt, nem a helyén.

Nah rakjuk is be.. tesztelgettem.. egész jó..

Nah nézzük a telcsi részét.. telcsi blútóth bekapcs.. pio-n már villodzik is szép kis kék led, majd pilácsol..

Kijelzőn megjelenik a battery és a térerő ikonja.. (jelzi a telcsi akku, térerő állapotát)

Regisztráltam, "pároztattam" őket :o (Sonyeri K770i)

BT Audió.. Play.. már inditja is telcsin a mp3-akat.. mókás volt nézni, ahogy pl. léptettem a számot, a telcsin is léptette..

Számon belűl sajna tekerni nem tud.. de ez szerintem csak telcsi, illetve BT eszköz kérdése.

Lejátszás egész jó, sajna néha, egy-egy pillanatra kihagy... lehet telcsi hiba..lehet más..

Prószáltam a hívást.. sirály.. hallom a speeakereken...

Késöbb kipróbáltam ha engem hívnak mi van. ment cd.. hívás jött.. jelezte, gomb megnyom, már hallom is a hívót.. ő meg engem.. asszondja full jól..

Sirály!!

Amivel kicsit szívtam, az a telefonkönyv átvitele.. elösször nem akaródzott neki, végül sikerűlt.. (igazándiból magam se tom hogyan.. :) )

Így már a telcsikönyv is benne figyel, kiírja, hogy ki hiv.. van fogadott, tárcsázott, nem fogadott lista szal nagyon pöpec..

Lenne hanghívás is..de valamiért még a telcsi nem akarja.. bár az most a sima headsetemmel is szarakodott..

Tom tom.. ez itt a hifi topik..

Nos akkor hifi rész.. azthittem, nem fogok nagy különbséget hallani.. háát hallottam!! :P

Igaz, csak azért, mert a plusz dolgoknak köszönhetően, a gyári hangszórókat is meg lehet kicsit küldeni.. Loudness mid, vagy low.. Hi-n már szétesik a gyári hangszóró..

Nah és itt az első hiba.. már látom a vesztem.. ehez biza, harmatos a gyári.. szerintem ha megküldeném, csak símán Flat ban, akkor is kinyírná.

Szóval így elsőre szépen szól. Sok beállítási lehetősége van.. (gyárihoz képest :lol: )

Még csak ismerkedek vele.. sokmindent még nem is tok micsoda..

Viszont belőtem a világítását fehér-kék kombóra.. ez legalább már megy a fehér müszerfal, középkonzol világításhoz, nem úgy mint a gyári sárgája.

Ami első meglátás: a számbill.ek szerintem elég pindurkák.. de lehet, csak megszokás kérdése.

Multi Gomb.. remélem bírja majd a kiképzést...

asszem hirtelen ennyi.. bocs a hosszú meséért.. nekem már ez is naaaaaagy durr :lol:

36848675.jpg

több képért katt a képre

Jah. lehet ehez kapni kormány távvezérlőt.(használtan már egész baráti áron)

Viszont azon filóztam, hogy infrának írják.. ha ezt a kormányra felszereli az ember, "látja" a fej az infrát? :lol:

Síma távokból kiindúlva elég érdekes lehet.. hogy oldották meg ?!?!

cd-sr110.jpg

Jah... ui: 2008.04.hóban vette az illető, anno 65e ért. Külsőre full jó állapotban van. Előlapon "plexi" részen semmi karc.

A telefon gomb felett van egy nagyon minimális, próbáltam lefényképezni, nem sikerűlt.. nem látszik. olyan kicsi.

Kábelek nincsenek szétbarmolva, levágva. Megvan mindene.. szal szerinte szuper állapot.

Egyenlőre nem bántam meg,remélem később se bánom meg.

Link to comment
Megosztás:

...

gratula hozzá :lol:

nem csoda hogy a gyárit hamar megfekteti, egyszerűen nudli kategória az a műanyagkosaras papírvicc... ha akarsz még egy szép előrelépést, akkor rá kell áldozni azt a ~20e-et egy normális komponens szettre, ha pedig bitument is kap az ajtó, akkor fülig fog érni a szád... :lol:

a távirányítók és vevők viszonya nagyon változó, tényleg van olyan cuccom amire nagyon pontosan rá kell lőni hogy megegye, de olyanom is amivel akár háttal is állhatok az eszköznek, és akkor is érzékeli... valószínűleg ennél az utóbbira optimalizálták, így mindig verődik annyi jel az üvegeket/fémeken, hogy az elég legyen neki... ha pedig van gyári kormánytávod és vállalkozó szellemed, forrasztópákával akár össze is lehet kombinálni a kettőt... :)

Link to comment
Megosztás:

...ha pedig van gyári kormánytávod és vállalkozó szellemed, forrasztópákával akár össze is lehet kombinálni a kettőt... :)

F Astrában még nem vót olyan.....

Ja igen, Redit lehet kérdezni, van-e különbség a gyári és a rendes szett között.... :P :lol:

(bár nála azért erősítő hajtja a szettet)

Laci, a Pio jó választás volt. :P

Arra figyelj, ha cseréled a hangszórókat, hogy a beépítési mélység F Astrában elég lightos.... Ha lehet, max. 55mm-es mélységű szettet válassz. Vagy ha nem, hát jön a barkács :lol:

Link to comment
Megosztás:

te nekem ez nem vált be egy idö mulva kilazul nem lessz jo az érintkezés

azért én be kötöttem a kábelt ugy biztos minden ok

te itt van a fogarasin a www.kacsa-audio.hu ott minden szar csati van

csak kábeleket és csatikat arulnak

Ott vettem,de csak ez ment bele a ládába......egyenlőre jó,ah nem jön be a dugó,akkor marad a másik megoldás.......

Link to comment
Megosztás:

Ott vettem,de csak ez ment bele a ládába......egyenlőre jó,ah nem jön be a dugó,akkor marad a másik megoldás.......

én amikor a ládámat építettem, körvágóval kikaptam egy pár centis lyukat, hátulról pedig odacsavaroztam egy négyzetet a láda saját anyagából - így süllyesztett lett a csatlakozó - ez a trükk máshol is megjátszható

Link to comment
Megosztás:

Na!!!!!

Kész vagyok a mélyládáva...Sajna nem végleges,de készen van.Az első szett mélyből az egyiknek a széle kicsit le volt horzsolva.Visszavittem hogy ki kellene cserélni,de nem volt másik......Megígérték ha jön akkor persze egyből cserélik.De sajna nem jött,de tegnap talált a srác még 1-et....Haza hoztam,de ennek meg a tekercs csatlakozójának a csavarján szakadt meg a menet.... :) Ezt is visszavittem ma,de mivel nincs másik,így visszahoztam a horzsolt szélűt,hogy legyen valami...1-2 hét és jön a másik.Elvileg :P

Vettem vatelint is,köszi Hic.Volt nekik,és csak nekik.Pedig voltam vagy 5autohifi üzletbe....Vettem is egy kicsit :lol:

DSC04029.jpg

Jó vastag cucc :o Ennek lesz csillapítása :P

DSC04030.jpg

Raktam bele rendesen :lol:

DSC04032.jpg

DSC04033.jpg

DSC04038.jpg

Kész :lol:

DSC04045.jpg

DSC04041.jpg

Link to comment
Megosztás:

én amikor a ládámat építettem, körvágóval kikaptam egy pár centis lyukat, hátulról pedig odacsavaroztam egy négyzetet a láda saját anyagából - így süllyesztett lett a csatlakozó - ez a trükk máshol is megjátszható

Sajna a két külön láda miatt nem férne el mindkét oldalon a Speakon csati...Vagy ha el is férne,de pont passzos lenne.Lukat meg nem szeretnék rajta vágni hátúl.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.