Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Te vagy az akinek az tetszik ha minnél jobban világít villog :P :lol: :o

Bah csunya sarkítás...önmagában 1-1 dolog nem biztos, hogy szép vagy csúnya....sok függ attól milyen környezetbe helyezik.

Egyébként most olvastam a T&S-ben (megvettem, ha már akkora médiaribancok lettünk, hogy bennevagyunk :lol: ) egy srác megcsinálta azt, hogy amikor kinyitják az ajtót akkor világít a lábtérben valami neon megkönnyítve ezzel a beszállást. Azért ez nem egy hülye ötlet :P

Mennyi pénzt szánsz mélyládára????

Nemtudom, pár napja alapjaiban omlott össze a hangtechnikáról kialakult (nemhallgatom hangosan ne zavarjam a szomszédokat, ne zörögjön a kocsi a mélyládától mit a hülyegyereknek a lakotelepen, stb) véleményem :lol: :) :P

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Bah csunya sarkítás...önmagában 1-1 dolog nem biztos, hogy szép vagy csúnya....sok függ attól milyen környezetbe helyezik.

Egyébként most olvastam a T&S-ben (megvettem, ha már akkora médiaribancok lettünk, hogy bennevagyunk :lol: ) egy srác megcsinálta azt, hogy amikor kinyitják az ajtót akkor világít a lábtérben valami neon megkönnyítve ezzel a beszállást. Azért ez nem egy hülye ötlet

Nemtudom, pár napja alapjaiban omlott össze a hangtechnikáról kialakult (nemhallgatom hangosan ne zavarjam a szomszédokat, ne zörögjön a kocsi a mélyládától mit a hülyegyereknek a lakotelepen, stb) véleményem

A lábtérvilágítás bizonyos kategóriától felfelé széria..... de már prémiumkategóriában is rendelhető extra (pl. A4)

Az autóhifi olyan játék (mint minden tuning), hogy minél többet költesz rá, annál többet akarsz :o :lol:

Valahol meg kell húzni a határt. A legtöbben együttélünk a rendszerünk kis hibáival és úgy szeretjük, ahogy van.

Coupe nagyon belelkesült, és tényleg referenciaértékű rendszert szeretne építeni. Addig úgysem nyugszik, amíg tökéletes nem lesz, mind a hangja, mind a beépítés... :D

Előbb-utóbb egyébként mindenki csereberéli a rendszer komponenseit jobbra. Tom az erősítőt szeretné, Pista a szubot (erősítővel), Redi meg kvázi mindent :P :)

Én is variálok. Pistának kifejtettem, amikor megvettem a DLS szettet - "Nehogymá' Istvánnak jobban szóljon az autója mint nekem!... " ;) :P :P Nem szól jobban az autóm - máshogy szól. De egyelőre most ez pont "tökéletesnek" tűnik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

.....Viszont az érdekes,hogy az új fejegysége rengetegett hozott az első szetten......pedig azt hittem volna hogy a másik lényegesen jobb cucc :lol:

Esetleg nem volt jól beállítva? Pilótavizsgás a cucc :) :lol:

Letöltök egy leírást mielőtt beraknám próbára....

Link to comment
Megosztás:

egy srác megcsinálta azt, hogy amikor kinyitják az ajtót akkor világít a lábtérben valami neon megkönnyítve ezzel a beszállást. Azért ez nem egy hülye ötlet :lol:

1500Ft 2db számítógépbe használatos 30cm-s fénycső, akármilyen színnel és rá van kötve a belső világítás kapcsolójára. Nagyon forradalmi újítás. :lol: :)

37180_1201030175.jpg

De hogy ON is legyek:

37180_1225724886.jpg

Egyik környékbeli suzukis srác csomibeépítése. Nagyon durván szólnak ezek a JBL mélynyomók. Van benne kraft bőven. A suzi csomagtérfedele fél centit ugrál fel le. :P

Link to comment
Megosztás:

Egyébként most olvastam a T&S-ben (megvettem, ha már akkora médiaribancok lettünk, hogy bennevagyunk :lol: ) egy srác megcsinálta azt, hogy amikor kinyitják az ajtót akkor világít a lábtérben valami neon megkönnyítve ezzel a beszállást. Azért ez nem egy hülye ötlet

Nemtudom, pár napja alapjaiban omlott össze a hangtechnikáról kialakult (nemhallgatom hangosan ne zavarjam a szomszédokat, ne zörögjön a kocsi a mélyládától mit a hülyegyereknek a lakotelepen, stb) véleményem :lol: :)

Gondolom sötétben nem találsz be a kocsidba :P :P A cs-n elég sok használt cucc van,és elég jó árakon..Ha rám hallgatsz akkor valami komoly mélyet veszel,hogy később ne kelljen fejleszteni.Azt kell eldönteni hogy milyen ládát szeretnél.

Link to comment
Megosztás:

Az autóhifi olyan játék (mint minden tuning), hogy minél többet költesz rá, annál többet akarsz

Valahol meg kell húzni a határt. A legtöbben együttélünk a rendszerünk kis hibáival és úgy szeretjük, ahogy van.

Coupe nagyon belelkesült, és tényleg referenciaértékű rendszert szeretne építeni. Addig úgysem nyugszik, amíg tökéletes nem lesz, mind a hangja, mind a beépítés... :D

Én is variálok. Pistának kifejtettem, amikor megvettem a DLS szettet - "Nehogymá' Istvánnak jobban szóljon az autója mint nekem!... " ;) :) :P Nem szól jobban az autóm - máshogy szól. De egyelőre most ez pont "tökéletesnek" tűnik. :o

Én eddig maximálisan elégedett vagyok...Tegnap hallgattunk egy teszt CD-t minden freki tisztán szólt.....hallgattuk megint a bass testet,az is nagyon komoly volt.....Egyszer késet el a mély egy nagyon picit,de akkor elég gyorsan jöttek a komoly basszusok...Utána összeszedte magát és nem volt benne hiba.A reflex már rég elhasalt volna.Elég sokat várok,az ajtó szigeteléstől.Attól szerintem az első szett lényegesen jobban fog szólni,és eltűnnek a mélynél a rezegő nem kívánatos hangok is

Ez nem verseny,még most is azt mondom...Nélküled sehol nem lennék.Az első szett és a mély is jó választás volt,örülök hogy nem a PK6 vettem meg.Egymástól tanulunk :lol: és egymás rendszerét hallgatva fejlesztünk.... :P :lol: És egyre jobban azt gondolom hogy az Alpine fej miatt van az hogy lényegesen szebben és tisztábban szól egy igazán hangszeres zene :lol: Mert a tucc tucc nál nincs különbség......

ui:még mindig nem értem Redinek az első gyári hangszóró hogy bírta ki hogy erősítőről ment :P

Link to comment
Megosztás:

Én eddig maximálisan elégedett vagyok...Tegnap hallgattunk egy teszt CD-t minden freki tisztán szólt.....hallgattuk megint a bass testet,az is nagyon komoly volt.....Egyszer késet el a mély egy nagyon picit,de akkor elég gyorsan jöttek a komoly basszusok...Utána összeszedte magát és nem volt benne hiba.A reflex már rég elhasalt volna.Elég sokat várok,az ajtó szigeteléstől.Attól szerintem az első szett lényegesen jobban fog szólni,és eltűnnek a mélynél a rezegő nem kívánatos hangok is

Ez nem verseny,még most is azt mondom...Nélküled sehol nem lennék.Az első szett és a mély is jó választás volt,örülök hogy nem a PK6 vettem meg.Egymástól tanulunk :lol: és egymás rendszerét hallgatva fejlesztünk.... :) :P És egyre jobban azt gondolom hogy az Alpine fej miatt van az hogy lényegesen szebben és tisztábban szól egy igazán hangszeres zene :lol: Mert a tucc tucc nál nincs különbség......

ui:még mindig nem értem Redinek az első gyári hangszóró hogy bírta ki hogy erősítőről ment :o

esetleg még hallgasd meg akkor ezt is

Behringer - Reference CD - Our Own Way

Behringer egy elég elimert név és egy elég jo cd-t rkott össze de szerintem itt már lessz olyan ami nem olyan mint kéne ...

csak egy ugye LOSSLESS *FLAC* formátumban van ezt az autohifon le nem játszod ... szoval audio cd-t kell irni belöle mert a 320as mp3 biztos nem elég :P :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

yahh és ugy nez ki egy ilyen fog szolgalatott teljesiteni az astrában

ECP26NEO-XT3

Nominal Size 6¹⁄₂“ (16.5 cm)

Peak Power Handling 200 W

Continuous Power Handling 150 W

Crossover Slopes (MW/TW) 6/12 dB/oct.

Crossover Frequency 3000 Hz

Nominal Impedance 4 Ohms

Sensitivity 92 dB

Frequency Response (- 3dB) 55 Hz – 25 kHz

ECP26NEO-XT3.jpg

erröl hallott már valaki ?

én nem ismerem ..

buy_58651.jpg

Link to comment
Megosztás:

yahh és ugy nez ki egy ilyen fog szolgalatott teljesiteni az astrában

ECP26NEO-XT3

...

erröl hallott már valaki ?

én nem ismerem ..

Gratula! Ez nagyon jó választás! Elektronikus zenére nem hiszem, hogy sok jobb szett lenne.... pláne laposban.

A Vibe angol hifi márka, de sztem. made in China ez is... mindegy. Viszont a kondi bekötés része korrekt, A Brax IPC-hez volt ilyen header, extraként. Jobb, mint a sima csavaros bekötés (nem törik el, igaz Coupe :lol: :) )

Viszont a Behringer cd linket nyomd fel, mert érdekelne. FLAC rulez.

Én meg megtaláltam itthon az AudioSystem beállító cd-jét. Van rajta szoftver is, csak megfelelő mérőmikrofon kell, meg notebook ... :lol:

Link to comment
Megosztás:

yahh és ugy nez ki egy ilyen fog szolgalatott teljesiteni az astrában

ECP26NEO-XT3

Nominal Size 6¹⁄₂“ (16.5 cm)

Peak Power Handling 200 W

Continuous Power Handling 150 W

Crossover Slopes (MW/TW) 6/12 dB/oct.

Crossover Frequency 3000 Hz

Nominal Impedance 4 Ohms

Sensitivity 92 dB

Frequency Response (- 3dB) 55 Hz – 25 kHz

http://tienda.phonia.es/files/4821-5803-im...CP26NEO-XT3.jpg

Mennyibe kerül ebből egy pár? Ha jól láttam, csak 46mm a beépítési mélysége, úgyhogy gondolom beépíthető egy sima kiemelőkerettel.

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe kerül ebből egy pár? Ha jól láttam, csak 46mm a beépítési mélysége, úgyhogy gondolom beépíthető egy sima kiemelőkerettel.

Újonnan 90k. :lol:

Ja, látom Sonique megelőzött. Mindegy, használtan is ugyanolyan jó - ezeket igen nehéz széthajtani. Többet bír, mint némely szub... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gratula! Ez nagyon jó választás! Elektronikus zenére nem hiszem, hogy sok jobb szett lenne.... pláne laposban.

A Vibe angol hifi márka, de sztem. made in China ez is... mindegy. Viszont a kondi bekötés része korrekt, A Brax IPC-hez volt ilyen header, extraként. Jobb, mint a sima csavaros bekötés (nem törik el, igaz Coupe :lol: :) )

Viszont a Behringer cd linket nyomd fel, mert érdekelne. FLAC rulez.

Én meg megtaláltam itthon az AudioSystem beállító cd-jét. Van rajta szoftver is, csak megfelelő mérőmikrofon kell, meg notebook ... :lol:

hat a cd agépemen van nem most szedtem le ...

de ha gondolod alküldöm a gépem ftp cimét és onnan bár nem tul sebesen de letöltheted

azért coupenak már nem a régi sal van az audison meg asszem pont ugyan ilyen bekötésileg .... vagy hasonlo

szal audison kondi 1F vagy Ez 1,5 el ?

Link to comment
Megosztás:

hat a cd agépemen van nem most szedtem le ...

de ha gondolod alküldöm a gépem ftp cimét és onnan bár nem tul sebesen de letöltheted

azért coupenak már nem a régi sal van az audison meg asszem pont ugyan ilyen bekötésileg .... vagy hasonlo

szal audison kondi 1F vagy Ez 1,5 el ?

Hát, ha egy árban van, sztem mindegy. Az Audison jobb név, de ez is szimpatikus. Viszont 1 vagy 1,5F nem érezhető differencia. Max. olyan 800..1000W-nál esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha egy árban van, sztem mindegy. Az Audison jobb név, de ez is szimpatikus. Viszont 1 vagy 1,5F nem érezhető differencia. Max. olyan 800..1000W-nál esetleg.

Igen, 800W:) mert szemezek egy DLD DL 12 vel :lol: :) :lol:

53.jpg

audison ugye 20e ft

ez meg 25 pénz

azt mondod akkor inkabb tartsam meg azt az 5 ezer ft-ot ?

Link to comment
Megosztás:

Igen, 800W:) mert szemezek egy DLD DL 12 vel :) :lol: :P

audison ugye 20e ft

ez meg 25 pénz

azt mondod akkor inkabb tartsam meg azt az 5 ezer ft-ot ?

Szerintem igen, főleg, hogy 100EUR magasságában már 12-20 Farados SuperCap-okat lehet kapni, újonnan.....szóval, ha már elkezded növelni a kapacitást, akkor kb. 30-35 körül meglehet egy sokkal keményebb. Én ezért maradok az ócsó kategóriánál, nem szánok rá több pénzt, és az én 420W-omhoz (max. RMS 14.4V-on), bőven jó egy gagyi 1F is. Nekem speciel "Toxic" van :lol: 27 EUR volt, vagy ilyesmi.

Viszont a DLD-k közül tényleg nagyon jó néhány. Sokan legagyizzák, de nem tudják mit beszélnek. Én próbáltam 38-as DLD-t az autómban, és nagyon komoly volt, csak sajna reflex ládában volt és inkább tolt, mint ütött.... meg 40k felett lett volna és sóher voltam. :P :lol: (pedig annyiért sem volt drága) És az csak sima 4 ohmos volt. Gondolom egy DVC hangszóró milyen lehet ezek után....

Link to comment
Megosztás:

Ilyen társaságban szinte fel se merem tenni a kérdést: mit ajánlanátok, ha nem akarok farigcsálni az autóban, nem akarok subcsövet, vagy -ládát, csak a gyári helyekre valami komolyabb cuccot, a rádióban levő végfokról hajtva, némileg több basszussal, és mindezt nem csillagászati összegekért? Nem egyszerű, mi? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.