Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Aztat nem bántjuk! :blink: Amúgy ma megvettem hozzá a 2db 3utas noname hangfalat.Hamarosan, vagyis mindjárt nekilátok HIFIT szerelni! :)

Akkor te hangszórót vettél nem hangfalat.

A hangszóró amit a kocsiba beteszel,a hangfal meg az a doboz ami a szobába van és hangszórók vannak benne.

Egyébként 100%,hogy 10 centis hangszóró kell oda.

Bazsnak is akkorákat tettünk a TR-be. :)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Akkor te hangszórót vettél nem hangfalat.

A hangszóró amit a kocsiba beteszel,a hangfal meg az a doboz ami a szobába van és hangszórók vannak benne.

Egyébként 100%,hogy 10 centis hangszóró kell oda.

Bazsnak is akkorákat tettünk a TR-be. :blink:

Ön nyert.Hangszóró.3 utas.De sajnos a magnó képességei elég haloványak, de a lényeg, a lehetőségekhez mérten szépen szól.Már csak v.mi normális antennát kell beszereznem, és akkor teljes lesz a kép.

Link to comment
Megosztás:

Aztat nem bántjuk! :blink: Amúgy ma megvettem hozzá a 2db 3utas noname hangfalat.Hamarosan, vagyis mindjárt nekilátok HIFIT szerelni! :)

ajajj, meg kell változtatni a fórum hozzáállását az autohifihez. lehet szép, igényes ajtópanelt csinálni, ami illeszkedik a kocsi stílusához is, és az még előnyére is válik!

Link to comment
Megosztás:

ajajj, meg kell változtatni a fórum hozzáállását az autohifihez. lehet szép, igényes ajtópanelt csinálni, ami illeszkedik a kocsi stílusához is, és az még előnyére is válik!

Ezt tudom, de én egy Corsa A gyári hangszórójának a helyébe raktam be ezt a "cuccost".Itt inkább amolyan a cél szentesíti az eszközt dolog volt a lényeg.De sikerült.Bár a világításkapcsoló elég nehezen ment a helyére. :blink:

Link to comment
Megosztás:

vectra c-n láttam, az szopesz volt ám a köbön :blink:

alapesetben a kábelek ahol bemennek a motortérbe, ott lehet ... le kell kicsit bontani a műszerfalat alul és ott megtalálod a kábeleket... átnyomsz egy befűzőkábelt, és meglátod hol jön ki a motortérben... elvileg vhol alul..

Link to comment
Megosztás:

vectra c-n láttam, az szopesz volt ám a köbön :)

alapesetben a kábelek ahol bemennek a motortérbe, ott lehet ... le kell kicsit bontani a műszerfalat alul és ott megtalálod a kábeleket... átnyomsz egy befűzőkábelt, és meglátod hol jön ki a motortérben... elvileg vhol alul..

húha, ez rosszul hangzik :blink:

Link to comment
Megosztás:

a corsámba nem én húztam bele vectra c-n asszisztáltam, ott a kábeköteg eléggé alul jött bele ilyen nyakig a motorban pecázos sztájl volt, de megoldható... viszont ahhoz hogy hozzáférj ott le kellett szedni elég sok burkolatot, és azok meg borzasztó törékenyek....

úgyhogy szerintem inkább csináltasd meg vkivel...

Link to comment
Megosztás:

jahh, az lesz

köszönöm

ha mühelybe viszed, állj ott mellette végig, hacsak nem ismerős, mert azok is ugyanolyan bénák mint te lennél, csak még sietnek is, és nekik nem számit 1-2 eltört bolha, vagy megtört kábel. inkább magad csináld szerintem, vagy kérj segitséget, de akkor legalább tudod mi hol megy.

én is eleinte mühellyel szereltettem, aztán egyszer szétszedtem és kb 5 méter felesleges kábelt szedtem ki, innen oda kötés, onnan ide. kókányol mind, ami nem látszik az nincs is el müködik sajna. ahol nem, ott megkérik az árát.

Link to comment
Megosztás:

igen én is ettől féltem/félek

most eljutottam, hogy minden egyes behúzás előtt konzulálok sok-sok emberkével, és ha már valamit többen is úgy mondanak, úgy csinálom és persze lesen, hogy másnál hogy van, és tanulok a hibáikból :blink:

a tápkábel már bennt van, és szerintem nagyon szépen vezettem el

Link to comment
Megosztás:

igen én is ettől féltem/félek

most eljutottam, hogy minden egyes behúzás előtt konzulálok sok-sok emberkével, és ha már valamit többen is úgy mondanak, úgy csinálom és persze lesen, hogy másnál hogy van, és tanulok a hibáikból :blink:

a tápkábel már bennt van, és szerintem nagyon szépen vezettem el

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9006145

kérdezd meg itt is esetleg. van 1-2 aktiv szerelő szaki, ők megmondják hogyan.

esetleg tudok ajánlani egy vectraclubos srácot, aki hifi beszereléssel foglalkozik(versenyző is egyben). ő is fent van a topicon amit linkeltem

Link to comment
Megosztás:

igen én is ettől féltem/félek

most eljutottam, hogy minden egyes behúzás előtt konzulálok sok-sok emberkével, és ha már valamit többen is úgy mondanak, úgy csinálom és persze lesen, hogy másnál hogy van, és tanulok a hibáikból :blink:

a tápkábel már bennt van, és szerintem nagyon szépen vezettem el

normális helyre kell vinni, és nem vágnak át....

nem rossz az se ha magad csinálod meg úgy nagyobb a kihívás :)

Link to comment
Megosztás:

szeretem a kihívásokat és ezért pénzt kiadni butaság, főleg egy ilyen alapszíntű zenénél.

Van szemböl nézve jobb felül egy gumival ledugózott lyuk, gumi ki lyukasztóval megcsinálni egy kis lyukat, átgyömöszölni rajta a kábel oszt kész. Utánna meg már csak gyorskötözővel le kell fogatni és igényesen elvezetni.

majd csinálok róla képet

Link to comment
Megosztás:

normális helyre kell vinni, és nem vágnak át....

nem rossz az se ha magad csinálod meg úgy nagyobb a kihívás :)

mondj 1et

szeretem a kihívásokat és ezért pénzt kiadni butaság, főleg egy ilyen alapszíntű zenénél.

Van szemböl nézve jobb felül egy gumival ledugózott lyuk, gumi ki lyukasztóval megcsinálni egy kis lyukat, átgyömöszölni rajta a kábel oszt kész. Utánna meg már csak gyorskötözővel le kell fogatni és igényesen elvezetni.

majd csinálok róla képet

ja, en is igy csinaltam. de F astran ott mennek az ablaktorlo vezetekei. ha elfurod, maskor jon a meglepetes :)

amugy haverom F astrajan ott van a kiegyenlito tartaly, es teljesen lefedi a teret. esely sincs, hogy benyulj melle...csak nagynehezen, serulesek aran tudtuk megcsinalni :blink: marmint mi serultunk :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi haverral másfél óra alatt beapplikáltuk a full hi-fi installációt :blink: :)

(fejegység bekötése,erősítő,mélyláda berakása ,kalaptartó kivágása,hangszórók beszerelése,összes kábel behúzása,elvezetése (RCA,táp-és hangszórókábelek) stb...)

Szóval minden,leszámítva az ajtóban lévő hangszórókat,mert az be volt húzva,csak rákötöttük a fejegységre.

...és nem lett gányolás,hanem szép és igényes lett ...szerintem

Link to comment
Megosztás:

pl. aki nekem csinálta :) :) :blink:

a motortérben a kábelt bebandázsolnám textiles szigszallaggal, ha hozzá tud érni vmihez....

látod te sem mersz konkrét ajánlatot tenni. egyszerüen nincs pesten(m.o-n) egy mühely ami nyugodt szivvel ajánlható. én azért még is mondanék egyet: Kiskőrösön a Mobil Funk mühely. idén Europa bajnok lett a tulaj autója hangzásversenyen. nem tudom az árakat, de gondolom meg is kérik, illetve gányolást nem vállalnak.

Link to comment
Megosztás:

látod te sem mersz konkrét ajánlatot tenni. egyszerüen nincs pesten(m.o-n) egy mühely ami nyugodt szivvel ajánlható. én azért még is mondanék egyet: Kiskőrösön a Mobil Funk mühely. idén Europa bajnok lett a tulaj autója hangzásversenyen. nem tudom az árakat, de gondolom meg is kérik, illetve gányolást nem vállalnak.

bárkinek ajánom..

győrben van. elérhetőséget küldök szívesen püben. .. (pestet nem ismerem, de eddigi tapasztalatok alapján akik nekem számoltak árat eléggé lehúzós fajták)

a srác többszörös magyar bajnok amúgy........

összehasonlításképp a corsa 1 nap alatt lett kész mindenestül...... :blink:

amúgy ott van a carstylingos lapomon a link ott van bőven fotó az eddigi munkáiról...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.