Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Felni, gumi - kicsit, vagy nagyot?


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 714
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

195 jó csak nem per45el...

205 nekem csak hátul ért bele, anyagában ki lehet húzni, nem kell brutálisan mert akkor nagyon elvékonyodik az anyag....

de nem veszélyes még fényezni sem kell....

mondjuk nekem gyanus mert pont azt néztük a gsi.tomival, hogy valszeg ki van peremezve hátul...tehát lehet hogy volt már uthengerként használva :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Van 4 kilóért is láttam valahol... :roll:

calis topikba irta devils klubtárs, neki az rs-nél mondták én a site-on láttam ennyiért

sőt valszeg meg lehet csinálni kézi pumpával vagy home-made kopmresszorral is cska kicsit érdekesen fog működni :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

köszi

nekem az 5,5-en a 175 határozottam ballonos (mondjuk ilyennek szeretem, és ez volt akkoriban az autóvásárlásnál az egyik fő szempont :lol: )

hogy viselkedik a 195 az 5,5-en? nem mozog a futófelület a felnihez képest? esetleg emlékszel az oldalfal vastagságára? még felni nélkül, nem mintha mérted volna, csak tapintásra.

ja de a tied biztos nem 13-as, jut eszembe.

Link to comment
Megosztás:

most értem ide,

5,5J 13-as a felnim, a 15-ös felni a nagyobb kerülete miatt nagyobb felületen szorítja a gumit, gondolom emiatt lehet, hogy stabilabban is tartja.

(de többek között ehhez se értek, csak gondolkodom rajta)

ezt így azért elég rosszul tudod

a kerülete nem csak kívül, de belül is nagyobb, tehát lényegében ugyanakkora "felületen szorítja a gumit" ;-)

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis sagítségre, véleményre.

Egy B Vectrám van. Tavasszal felrakok 16-os felniket. Most van egy kis keretem a felnikre, ezért most meg akarom venni (tavaszig úgy is elkölteném).

Szerintetek mennyire gáz az ha az új felninek az ET száma nem 49 (ez a gyári) hanem 35. Egyébként a felni mérete 7,5x16 ET35, 205/55 R16-os gumival.

Köszi

Bazsó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis sagítségre, véleményre.

Egy B Vectrám van. Tavasszal felrakok 16-os felniket. Most van egy kis keretem a felnikre, ezért most meg akarom venni (tavaszig úgy is elkölteném).

Szerintetek mennyire gáz az ha az új felninek az ET száma nem 49 (ez a gyári) hanem 35. Egyébként a felni mérete 7,5x16 ET35, 205/55 R16-os gumival.

Köszi

Bazsó

Tudtommal egy ekkora felnihez eleve kisebb ET kell, mint a gyári mérethez, már 15"-hoz is 38-40 körüli az optimális, úgyhogy sztem ez jó lehet, de majd jönnek nálam okosabbak és megmondják jól :) :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis sagítségre, véleményre.

Egy B Vectrám van. Tavasszal felrakok 16-os felniket. Most van egy kis keretem a felnikre, ezért most meg akarom venni (tavaszig úgy is elkölteném).

Szerintetek mennyire gáz az ha az új felninek az ET száma nem 49 (ez a gyári) hanem 35. Egyébként a felni mérete 7,5x16 ET35, 205/55 R16-os gumival.

Köszi

Bazsó

Szerintem nem lesz gáz.Milyen felnit veszel?Márka,tipus?

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz,bár nekem olyan nagyon nem tetszik.De miért nem teszel alá 17-est?

Vectra alatt nem fog valami nagyot mutatni.

Vagy nem is az a cél?

Elég sokat megyek hosszú távon az autóval, és azért a kényelem is számít. Nem akarom túl kemény legyen. Ez így szolíd és egy kicsit sportosabb lesz. Azért jobban fog mutatni mint a 195/65 R15. Meg most ehhez a felnihez roppant kedvező áron jutok hozzá (18.500/db).

Köszi a válaszokat.

Bazsó

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.