Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Ahogy Tiv írja. Egy-kát Pócvágennél megy akkor is, de ott a vízpumpa elektromos nem a vezérműszíj hajtja, így tud keringeni a víz álló motornál is. Nálunk hiába menne csak a hűtőben található vizet hűteni, így nem sok értelme lenne neki.

A Skodeszomban is ment a venti, ha nagyon melegen állitottam le a motort és még nem hűlt vissza a keringetés illetve a menetszél hiánya miatt, pedig abban sem elektromos pumpa volt és ráadásul elég hosszú is a hűtőkör. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Arra utaltam korábban hogy,számomra kérdéses az hogy gyárilag nem megy

hűtőventilátor akkor ha leveszem a gyújtást a kocsiról?

Vagy valami hiba

miatt van ez és bocs ha félre értésért

Az enyémnél is leáll a venti, ha leveszem a gyújtást. Tipikusan vw márkacsoportnál nem áll le leállítással együtt.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémnél is leáll a venti, ha leveszem a gyújtást. Tipikusan vw márkacsoportnál nem áll le leállítással együtt.

azért valljuk meg jobb ha nem áll le... mégiscsak hűt valamit (nyomja az a motorra is a levegőt, ha a vizet nem is keringeti a szivattyú) (a fábiánál írja is, hogy tilos a ventihez nyúlni, mert még leállított motornál is bekapcsolhat :(

(nekem a Fábiánál sem állt le a nyáron, ha megállítottam, a tartós 170 nél 35 fokba kicsit melegedett :lol: :D )

(Ja, és a Wartburgnál is ment, miután kihúztam a kulcsot)

Nekem ez új, hogy az Astrákba nem megy :lol:

Link to comment
Megosztás:

azért valljuk meg jobb ha nem áll le... mégiscsak hűt valamit (nyomja az a motorra is a levegőt, ha a vizet nem is keringeti a szivattyú) (a fábiánál írja is, hogy tilos a ventihez nyúlni, mert még leállított motornál is bekapcsolhat :lol:

(nekem a Fábiánál sem állt le a nyáron, ha megállítottam, a tartós 170 nél 35 fokba kicsit melegedett :lol: :( )

(Ja, és a Wartburgnál is ment, miután kihúztam a kulcsot)

Aztán ha beragad a hőgomba, teker amig birja az akksi.

Amugy nekem még azt hiszem sosem ment a venti. Valahogy nem érte el azt a hőfokot hogy szükség legyen rá. Egyszer néztem meg álló helyben hogy kapcsol e egyáltalán. De a nyári hőség ellenére elég sokat kellett járatni egy helyben mire beindult.

Link to comment
Megosztás:

Arra utaltam korábban hogy,számomra kérdéses az hogy gyárilag nem megy

hűtőventilátor akkor ha leveszem a gyújtást a kocsiról?

Vagy valami hiba

miatt van ez és bocs ha félre értésért

Ja bocs, persze, gyárilag nem megy. Végülis a vízpumpa megáll, nem keringeti tovább a hűtőfolyadékot, bár mint előttem írták a motort valamennyire hűtené a légáramlat, de nem hiszem, hogy sok motor sült be azért mert leállították, amikor ment a venti.

Link to comment
Megosztás:

Ja bocs, persze, gyárilag nem megy. Végülis a vízpumpa megáll, nem keringeti tovább a hűtőfolyadékot, bár mint előttem írták a motort valamennyire hűtené a légáramlat, de nem hiszem, hogy sok motor sült be azért mert leállították, amikor ment a venti.

azért ahhoz sok kéne, hogy besüljön, egyetértek annyira nem vészes ez a megoldás sem (astra)

De az elvek inkább a gyújtás nélkül működő mellett szólnak (legalábbis szerintem :lol: )

De biztosan számoltak a gyárban erre is a márnökök, végül is nem ez az első fejlesztésük :lol: :(

Link to comment
Megosztás:

Ha minden kötél szakad, akkor nem kell belekeverni a gyujtást, meg a hőgombát, lehet adni egy direkt tápot a ventinek egy időkapcsolóval, és mondjuk 5 perc után lekapcsol magától. Mittudomén tükörfűtés relével megbolondítva egy kapcsoló nem nagy beruházás.

Nálam ha be is kapcsol járó motornál, 10-15s után le is áll.

Link to comment
Megosztás:

Ha minden kötél szakad, akkor nem kell belekeverni a gyujtást, meg a hőgombát, lehet adni egy direkt tápot a ventinek egy időkapcsolóval, és mondjuk 5 perc után lekapcsol magától. Mittudomén tükörfűtés relével megbolondítva egy kapcsoló nem nagy beruházás.

Plusz hibalehetőség. A dizelnél ez már tul bonyolult elektromos rendszernek számítana. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg jobb ha leáll, azaz csak gyújtásról üzemel. Mikor a hőgomba meghalt a hűtőbe, akkor én átkötöttem direktre a cuccot, tehát gyújtáson egyfolytában üzemelt. Inkább ez, minthogy az éjszaka kellős közepén beinduljanak a ventik és reggelre lemerült akksi fogadjon. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nálam ha be is kapcsol járó motornál, 10-15s után le is áll.

Nekem télen soha nem megy, nyáron nagyon ritkán.

Plusz hibalehetőség. A dizelnél ez már tul bonyolult elektromos rendszernek számítana. :lol:

Persze, de ha valaki aggódik miatta, akkor ez viszonylag egyszerű, olcsó megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Nálam ha be is kapcsol járó motornál, 10-15s után le is áll.

ez is igaz, nem megy valami sokáig...

Szerintem meg jobb ha leáll, azaz csak gyújtásról üzemel. Mikor a hőgomba meghalt a hűtőbe, akkor én átkötöttem direktre a cuccot, tehát gyújtáson egyfolytában üzemelt. Inkább ez, minthogy az éjszaka kellős közepén beinduljanak a ventik és reggelre lemerült akksi fogadjon. :lol:

de ha a hőgomba meghal a hűtőbe, akkor nem az van, hogy nem kapcsol be? soha nem volt olyan, hogy csak úgy magától éjjel bekapcsolt volna (se a 100-as skodában, se a Wartburgban..)

Nekem télen soha nem megy, nyáron nagyon ritkán.

Persze, de ha valaki aggódik miatta, akkor ez viszonylag egyszerű, olcsó megoldás.

nyáron nekem elég sűrűn kapcsolgatott a hegyekben hosszú emelkedők közepette...

de sima egyenes úton szinte 1x sem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.