Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Felteszem már itt is, mert az egyébb csevegésbe nem jártam sikerrel :rolleyes:

Szedett e már valaki szét falahogy fűtőmotort?

Jól megszívtam. Kiszedtem nagynehezen a kocsibol, mert azt hittem, hogy csélhető a cspágya mert morgott nyikorgott.

És akkor látom hogy ez össze van nyitolva és nem bonthatóan:( Valakinek valami ötlete?

Ha ott nem válaszoltak rá, attól még nem kell "mindenhova" beírkálni. Ebként is ide tartozna, vagy az elektromosba. Valószínűleg azért nem válaszoltak, mert nem tudták rá a választ. Ami ebként egyel feljebb olvasható.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy F astra 1.4 caravanom (97-es) és az alábbi hibajelenség sorozatom van.

A fűtés motorom egyszerűen leállt. - első reakcióm a bizti tábla megnézése volt.

Van ott 2db 30.- as bizti azon nem láttam semmi hibát.(Kicseréltem illetve felcseréltem őket és szemre sem olvadt el.)

A fűtés kapcsolót tekerve mind a 4 állásban semmi fűtő motor reakció nem volt.

Az autó elektromost kérdeztem szóban azt mondta, mivel a 4 állásban sem így lehet kapcsoló vagy motor, mert ha az ellenásás száll el akkor 4 fokozatban meni kell neki. – és így az egészet le kell bontani és min fél napos meló (pénzről nem is beszéltünk…) ja és ha bontottam veszem - mondta lehet 3 honap és elszáll megint...

A hétvégén nem mentem az autóval és hétfőn reggel próba, kapcsolok és működik.

Most ott tartok, hogy éppen csak a 4 fokozatban működik, sehol máshol…

Tehát lehet, hogy csak ellenállás lesz?

A nagybbik bajom ezen kívül, hogy gurultam reggel a dugóban egy kicsit 4 fokozat bekacsolva és sárga lámpa autó leáll…ciki, autó félre tolni reggel munka …szevasz…és mínusz 8 fok kb…

(8 éve van a tulajdonomban egyszer volt ilyen gondom más miatt -amugy semmi nem volt komolyabb)

Ja és most meg beteg gyerek hátul, a páromat vittem BP-re melozni, 4 fokzat sem volt bekapcsolva (csak egy ülés fűtés szívargyútóról) - megint leállt - félre álltam - indiztóztam és indult

Lehet zárlat összefüggés ilyesmi?..

Nem szoktam kockáztatni, de ez most eléggé össze jöttt...

(Holnap viszem az elektromoshoz, de aggaszt, hogy nehogy othagyon a verda valahol)

Kérek tanácsokat...köszi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy F astra 1.4 caravanom (97-es) és az alábbi hibajelenség sorozatom van.

A fűtés motorom egyszerűen leállt. - első reakcióm a bizti tábla megnézése volt.

Van ott 2db 30.- as bizti azon nem láttam semmi hibát.(Kicseréltem illetve felcseréltem őket és szemre sem olvadt el.)

A fűtés kapcsolót tekerve mind a 4 állásban semmi fűtő motor reakció nem volt.

Az autó elektromost kérdeztem szóban azt mondta, mivel a 4 állásban sem így lehet kapcsoló vagy motor, mert ha az ellenásás száll el akkor 4 fokozatban meni kell neki. – és így az egészet le kell bontani és min fél napos meló (pénzről nem is beszéltünk…) ja és ha bontottam veszem - mondta lehet 3 honap és elszáll megint...

A hétvégén nem mentem az autóval és hétfőn reggel próba, kapcsolok és működik.

Most ott tartok, hogy éppen csak a 4 fokozatban működik, sehol máshol…

Tehát lehet, hogy csak ellenállás lesz?

A nagybbik bajom ezen kívül, hogy gurultam reggel a dugóban egy kicsit 4 fokozat bekacsolva és sárga lámpa autó leáll…ciki, autó félre tolni reggel munka …szevasz…és mínusz 8 fok kb…

(8 éve van a tulajdonomban egyszer volt ilyen gondom más miatt -amugy semmi nem volt komolyabb)

Ja és most meg beteg gyerek hátul, a páromat vittem BP-re melozni, 4 fokzat sem volt bekapcsolva (csak egy ülés fűtés szívargyútóról) - megint leállt - félre álltam - indiztóztam és indult

Lehet zárlat összefüggés ilyesmi?..

Nem szoktam kockáztatni, de ez most eléggé össze jöttt...

(Holnap viszem az elektromoshoz, de aggaszt, hogy nehogy othagyon a verda valahol)

Kérek tanácsokat...köszi...

Nem hiszem, hogy van összefüggés, a fűtőventillátor, meg a motor működése közt nincs sok összefüggés. Persze vannak még csodák. A fűtőventinek valszeg az előtétellenállása halódik. Majd írd le mire jutottak vele, mi is had tanuljunk belőle. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy van összefüggés, a fűtőventillátor, meg a motor működése közt nincs sok összefüggés. Persze vannak még csodák. A fűtőventinek valszeg az előtétellenállása halódik. Majd írd le mire jutottak vele, mi is had tanuljunk belőle. :rolleyes:

Vagy esetleg a venti csatlakozója kontaktos mint itt valakinek nemrég. A leállás érdekes, de szerintem sem valoszínű, hogy van összefüggés, hacsak nem a töltés/akkufesz probléma és egy kis terhelés venti/ülésfűtés és emiatt leeső feszültség.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy van összefüggés, a fűtőventillátor, meg a motor működése közt nincs sok összefüggés. Persze vannak még csodák. A fűtőventinek valszeg az előtétellenállása halódik. Majd írd le mire jutottak vele, mi is had tanuljunk belőle. :rolleyes:

Nem 10 fillér egy új, a használt meg nem kapható.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy F astra 1.4 caravanom (97-es) és az alábbi hibajelenség sorozatom van.

A fűtés motorom egyszerűen leállt. - első reakcióm a bizti tábla megnézése volt.

Van ott 2db 30.- as bizti azon nem láttam semmi hibát.(Kicseréltem illetve felcseréltem őket és szemre sem olvadt el.)

A fűtés kapcsolót tekerve mind a 4 állásban semmi fűtő motor reakció nem volt.

Az autó elektromost kérdeztem szóban azt mondta, mivel a 4 állásban sem így lehet kapcsoló vagy motor, mert ha az ellenásás száll el akkor 4 fokozatban meni kell neki. – és így az egészet le kell bontani és min fél napos meló (pénzről nem is beszéltünk…) ja és ha bontottam veszem - mondta lehet 3 honap és elszáll megint...

A fűtőmotornál lehet csak egy egyszerű kontakhiba szivat: próbáld ki, hogy megmozgatod az ellenállást, mikor be van kapcsolva a fűtőmotor (a pollenszűrő alatt találod, gyújtás legyen ráadva). Ha beindul mozgatásra, akkor húzd ki a foglalatból az ellenállásegységet, és pucold meg oxidmentesre az érintkezőit, meg amennyire tudod, a foglalatban is.

A leálláshoz: nem írtál motorkódot, de ha 8-szelepes (X14NZ), akkor lehet egy kontakthiba, csak mozgasd meg alapjáraton forgó motornál a motortérben a kábeleket, csatlakozásokat, amelyiknél megtorpan, leáll, az a hibás (gyújtókábelekhez ne nyúlj!). Okozhat még ilyet a halódó gyújtásmodul is, az akksi mögött találod a gyújtótrafó alá rögzítve (X14NZ-nél). Esetleg nem ártana kivillogtatni a motorvezérlőben levő hibakódokat, hátha tárolt valamit.

Link to comment
Megosztás:

A fűtőmotornál lehet csak egy egyszerű kontakhiba szivat: próbáld ki, hogy megmozgatod az ellenállást, mikor be van kapcsolva a fűtőmotor (a pollenszűrő alatt találod, gyújtás legyen ráadva). Ha beindul mozgatásra, akkor húzd ki a foglalatból az ellenállásegységet, és pucold meg oxidmentesre az érintkezőit, meg amennyire tudod, a foglalatban is.

A leálláshoz: nem írtál motorkódot, de ha 8-szelepes (X14NZ), akkor lehet egy kontakthiba, csak mozgasd meg alapjáraton forgó motornál a motortérben a kábeleket, csatlakozásokat, amelyiknél megtorpan, leáll, az a hibás (gyújtókábelekhez ne nyúlj!). Okozhat még ilyet a halódó gyújtásmodul is, az akksi mögött találod a gyújtótrafó alá rögzítve (X14NZ-nél). Esetleg nem ártana kivillogtatni a motorvezérlőben levő hibakódokat, hátha tárolt valamit.

Nos köszi az észrevételeket:))

Ma az autoelektromos kikapta az ellenálást 5 lábú - szinte a rozsda megette a lábakat és az egészet.

Mentem a bontóba, 1-2-3 helyen is hiány cikk - gyakori hiba és viszik mint a cukrot - mondják.

Egy helyen kaptam 5 lábút, amit porbáltunk rádugni- de mivel a rövid a gyári kábeleézés a motortól(fűtő) való kivezetés elég macerás.

Az ötlábú csatlakozom is igen rendesen vizes volt (már a csoki).

A lényeg gyújtás ráadva - próba kapcsolás - nem megy, ennek ellenére elhoztam (ez az egy volt belőle- 4000 ft) és a biztonság kedvéért egy 4 lábút (3000 ft) is hoztam.

Nos a 4 lábú lett beszerelve (csoki átforrasztva), mert az 5 ös nem szuperált.

Így 1 es fokozatm nincs - de engem nem zavar.

Rendesek a bontóban, mert azt mondták, hogy vissza vihetem 1-2 napig még ha valamielyiket nem használjuk fel.(az egy dolog, hogy nem is müködött - a nő megjelölte, hogy az övéké)

Anyit még hozzá, hogy a szereld magad - híve vagyok amit úgy érzek, hogy meglehet - de ezt nem bántam, hogy -10 fokban nem én csinálom.

A leállásról: generátor ékszij csere volt - mert csuszot mint a fene. - ez is okozhata a leálást - mondják...(aksim 2éves)

A szerelő mondta, hogy éppen ott akkor nem volt semmi - így szét tárta a kezét - egyébként normális -viszonylag olcsó és segítőkész.(ékszíj csere - ellenálás csere komplet szerelés 4000 ft munkadíj) - nyáron én is neki állok de ilyenkor nem igazán

Igen 8 szelepes - X1.4NZ telitalálat (ez a motorkód gondolom amire gondoltál) - 278.000 km van benne - nem eszi az olajat 10-15e km 1liter össz.

Megmozgatom ez jó ötlet, igen a gyujtás kábelt elkerülöm, mert csípet már:)))

Igen gyujtás modul - emlékszem egyszer már volt csere - van egy hűtőbordázata (aluminium) az van a sárvédő magaságába kb. rögzítve a kasznihoz.

És ezt kivillogtatni ? - auto elektromos? gondolom akinek van ilyen műszere? - ja és vagy (2-3000 ft gondolom)

Egyszer compjutert dugtak rá, de azt a lábtérnél a biztitáblánál - és kihozta hogy az egyik hőérzékelő vagy ilyesmi miatt időnként rángatott a verda.

Link to comment
Megosztás:

...........

És ezt kivillogtatni ? - auto elektromos? gondolom akinek van ilyen műszere? - ja és vagy (2-3000 ft gondolom)

Egyszer compjutert dugtak rá, de azt a lábtérnél a biztitáblánál - és kihozta hogy az egyik hőérzékelő vagy ilyesmi miatt időnként rángatott a verda.

az elektromosban volt ez a kis segítség, neked szerintem pont ez kell :rolleyes:

köszönet gorbi-nak jár érte :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
szevasztok

kérdésem lenne hozzátok hogy valaki cserélt-e már termosztátot és azt hogy kéne mert nekem nyitva van folyamatosan

Ha C16NZ-d van,akkor le kell bontani a vezérlést,mert mögötte van.

Ezért célszerű vezérléssel együtt cserélni.

Ha nem értesz hozzá,vidd el szerelőhöz,mert nem egyszerű. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha C16NZ-d van,akkor le kell bontani a vezérlést,mert mögötte van.

Ezért célszerű vezérléssel együtt cserélni.

Ha nem értesz hozzá,vidd el szerelőhöz,mert nem egyszerű. :lol:

oksa vezérlés szíjak görgő víz pumpa cserélve lett persze nyáron mert tudom hogy ezeknek a dolgoknak télen kell tönkremenni

de pot aza sunyi termsz. nem

szóval a hengerfelyben van és le kell szedni a vezérlést és a burkolat mögött van

akkor ezér lehet megnövekedett fogyasztás?

Link to comment
Megosztás:

oksa vezérlés szíjak görgő víz pumpa cserélve lett persze nyáron mert tudom hogy ezeknek a dolgoknak télen kell tönkremenni

de pot aza sunyi termsz. nem

szóval a hengerfelyben van és le kell szedni a vezérlést és a burkolat mögött van

akkor ezér lehet megnövekedett fogyasztás?

Elvileg okozhat többletfogyasztást,nincs tapasztalatom ezügyben.:lol:

Link to comment
Megosztás:

oksa vezérlés szíjak görgő víz pumpa cserélve lett persze nyáron mert tudom hogy ezeknek a dolgoknak télen kell tönkremenni

de pot aza sunyi termsz. nem

szóval a hengerfelyben van és le kell szedni a vezérlést és a burkolat mögött van

akkor ezér lehet megnövekedett fogyasztás?

jó köszi esetleg milyen nyitási hömérsékletü keressek vagy elég a 87 fokos vagy magasabbat

Link to comment
Megosztás:

Elvileg okozhat többletfogyasztást,nincs tapasztalatom ezügyben.:lol:

Nekem rossz volt a termosztát, alig mozdult ki a mutató a kékből, és az 1.4-es Astra 10-12 litert evett... én a termosztátra gyanakodtam, kicserélték, most meglátjuk a következő fogyasztást majd. De az biztos, hogy hidegen többet fogyaszt a motor, mint üzemi hőmérsékleten. Mert ugye többek közt ezért is fogyaszt sokat városi használatban, rövid utakon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.