Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Valóban nem volt több, mint 2 perc a pollenszűrő kiszedése!

Csak azt felejtettem el, hogy újat nem vettem :blink: . Felhívtam a közeli boltot, de csak rendelésre tudnak hozni.... :rolleyes: így kifújattam levegővel belőle a sok darazsat, meg nyárfa pihét, s visszatettem a régit újabb 2 perc alatt! A műanyag burkolat visszahelyezésénél egy picit valóban tekerni kell az egészet, de nem veszélyes, mert vékony anyagból van az egész!

A fórumon kapott képek alapján nem volt nehéz!

Ilyen hidegben már könnyen el tud repedni a burkolat, ezért csak óvatosan.

Link to comment
Megosztás:

Belekrült az új pollenszűrő a gépbe... A szét és összeszerelési időm egyre jobb lesz :lol:

Köszönöm a segítséget!

Üdv: demars

Hali! Egy jó tanács! Ha rakod vissza azt a műanyag részt ami a szűrő felett van akkor figyelj hogy a megfelelő helyre illeszd vissza a műanyagot! Én san nem voltam elég odafigyelő és nem pontosan helyeztem vissza! Eredmény: mindig lepárásodott a szélvédő amikor esett az eső, mert nem tettem vissza a horonyba hanem csak simán odaraktam! Agyaltam sokat mire erre rájöttem! Lehet hogy másoknak ez természetes, de én eleve úgy szedtem szét hogy úgy volt összerekva és azt hittem az a jó de nem így volt! Egy darabig nézegettem az egészet mire rájöttem a kicsi agyammal hogy mi lehet a gond ! Azóta JÓ :blink: Csak szerettem volna szólni hogy ne járj úgy mint én de lehet hogy csak én voltam ilyen szerencsétlen de sebaj! Csak szerettem volna építőjellegűen szólni! Minden Jót!

Hali :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali! Egy jó tanács! Ha rakod vissza azt a műanyag részt ami a szűrő felett van akkor figyelj hogy a megfelelő helyre illeszd vissza a műanyagot! Én san nem voltam elég odafigyelő és nem pontosan helyeztem vissza! Eredmény: mindig lepárásodott a szélvédő amikor esett az eső, mert nem tettem vissza a horonyba hanem csak simán odaraktam! Agyaltam sokat mire erre rájöttem! Lehet hogy másoknak ez természetes, de én eleve úgy szedtem szét hogy úgy volt összerekva és azt hittem az a jó de nem így volt! Egy darabig nézegettem az egészet mire rájöttem a kicsi agyammal hogy mi lehet a gond ! Azóta JÓ :blink: Csak szerettem volna szólni hogy ne járj úgy mint én de lehet hogy csak én voltam ilyen szerencsétlen de sebaj! Csak szerettem volna építőjellegűen szólni! Minden Jót!

Hali :rolleyes:

Köszönöm a tanácsot. Én a horonyból szedtem ki, s oda is tettem be. Sőt jófajta szilikonos zsírral a gumi tőmítést be is kentem, hogy ne öregedjen el.

Viszont nekem is párásodik ( mindenhol ). Azt írták sokan, biztos amiatt van, mert vizes a pollenszűrőm. Na az enyém igaz, hogy szinte fekete volt, meg tele volt mindenféle vacokkal, de tök száraz volt... Az új pollenszűrővel is párásodik... Nem tudom, hogy hol kaphat ennyi vizet?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsot. Én a horonyból szedtem ki, s oda is tettem be. Sőt jófajta szilikonos zsírral a gumi tőmítést be is kentem, hogy ne öregedjen el.

Viszont nekem is párásodik ( mindenhol ). Azt írták sokan, biztos amiatt van, mert vizes a pollenszűrőm. Na az enyém igaz, hogy szinte fekete volt, meg tele volt mindenféle vacokkal, de tök száraz volt... Az új pollenszűrővel is párásodik... Nem tudom, hogy hol kaphat ennyi vizet?

Nem szivárog a radiátor? Vagy az elmult néhány csapadékos nap alatt behordott víz, hó, még nem száradt ki a szőnyegből.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajna nem olvastam végig a teljes topic-ot és lehet, hogy az én problémámhoz hasonló már szóba került. Ezért mindenkitől bocs!

Szóval az én autómnak, és így nekem is, a következő a baja: nincs fűtés, csupán 2000-es fordulat felett!

A járgány: Isuzu motoros Astra (1,7 TD, 1994-es)

Cserélve lett: termosztát, fűtőradiátor (egyik sem segített!!!)

Ellenőrizve lett: szivattyú (jó, ez sem segített!!!)

Csövek tiszták.

A motor eléri az üzemi hőfokot és ott is marad.

Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!!!

-zatis-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajna nem olvastam végig a teljes topic-ot és lehet, hogy az én problémámhoz hasonló már szóba került. Ezért mindenkitől bocs!

Szóval az én autómnak, és így nekem is, a következő a baja: nincs fűtés, csupán 2000-es fordulat felett!

A járgány: Isuzu motoros Astra (1,7 TD, 1994-es)

Cserélve lett: termosztát, fűtőradiátor (egyik sem segített!!!)

Ellenőrizve lett: szivattyú (jó, ez sem segített!!!)

Csövek tiszták.

A motor eléri az üzemi hőfokot és ott is marad.

Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!!!

-zatis-

Annó én is küszködtem hasonló problémával... Cseréltem mindent, de semmi. Egyik nap leszedtem a motorról a fűtőradiátor csöveit és nyomtam bele slagot, majd átmostam mindkét irányból. Első alkalommal, mikor megnyitottam a vizet, lenyomta a slagot. Utána a másik csőbe dugtam és onnan megindult. Ezt addig játszottam, míg tiszta víz nem folyt ki. Utána átmostam az egész rendszert. Mikor kész voltam, este -5 fokban ~80fokos levegőt nyomatott ba a venti az utastérbe.

Link to comment
Megosztás:

Annó én is küszködtem hasonló problémával... Cseréltem mindent, de semmi. Egyik nap leszedtem a motorról a fűtőradiátor csöveit és nyomtam bele slagot, majd átmostam mindkét irányból. Első alkalommal, mikor megnyitottam a vizet, lenyomta a slagot. Utána a másik csőbe dugtam és onnan megindult. Ezt addig játszottam, míg tiszta víz nem folyt ki. Utána átmostam az egész rendszert. Mikor kész voltam, este -5 fokban ~80fokos levegőt nyomatott ba a venti az utastérbe.

Köszönöm a gyors választ!

Sajnos ezen is túl vagyok!!! Mégsincs fűtésem!

Illetve csak a radiátoros részen vagyok túl.

Hogyan mostad át az egész rendszert???

-zatis-

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ!

Sajnos ezen is túl vagyok!!! Mégsincs fűtésem!

Amikor a motor üzemmeleg, akkor nézted a bemenő fűtéscsöveket, hogy melegek e?Mert ha meleg a cső, akkor lehet, hogy a belül van valami gubanc, ami tereli a levegőt, hogy hideg, vagy meleg menjen az utastérbe.

A hűtőt kiszedtem, azt úgy, majd ahol lehet vizet bevezetni a motorba, ott mindenhova benyomtam a slagot. De a motor mosás előtt lekötöttem mind a 2 radiátort, hogy ha esetleg valami trutyi van a rendszerbe, akkor ne a radiátorokba álljon meg.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ!

Sajnos ezen is túl vagyok!!! Mégsincs fűtésem!

Illetve csak a radiátoros részen vagyok túl.

Hogyan mostad át az egész rendszert???

-zatis-

Fűtőventi forog? Amúgy a hideget nyomja? Ha igen, hasalj be az anyósoldali lábtérbe ott bellül-fellül van ráakasztva a tekerő bowdenje a légelosztó dobozra, előfordul, hogy leakadt.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ!

Sajnos ezen is túl vagyok!!! Mégsincs fűtésem!

Kukáztam egy képet a netről arról, amit Zotya975 írt. Katt:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=07b1239b2...&aid=167351

az anyósoldali lábtérbe ott bellül-fellül van ráakasztva a tekerő bowdenje a légelosztó dobozra, előfordul, hogy leakadt.

Hát egy átmulatott éjszaka után akár ez sem elképzelhetetlen (na persze nem az anyóssal) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát egy átmulatott éjszaka után akár ez sem elképzelhetetlen (na persze nem az anyóssal) :rolleyes:

Nem muszáj ott leakasztani, amikor cseréltem izzókat és feszegettem a középkonzolt kifele nekem akkor akadt ki lent a lábtérben. Aztán csak lestem,hogy nincs fűtés, a víz 90-fokon, és mégis hideget fúj. De gyanús volt, mert olyan könnyen ment a tekerő. Azóta ha ki kell húzni a konzolt ezt kapásból leakasztom, így sokkal könnyebben jön előre.

Link to comment
Megosztás:

Fűtőventi forog? Amúgy a hideget nyomja? Ha igen, hasalj be az anyósoldali lábtérbe ott bellül-fellül van ráakasztva a tekerő bowdenje a légelosztó dobozra, előfordul, hogy leakadt.

Nos megint itt vagyok 1 kicsit.

A venti forog, 2000-es fordulat alatt hideget nyom, afelett meg forrót (ahogy illik), a bowden a helyén a lamellák együtt mozognak, ahogy a tekerőt tekerem.

-zatis-

Link to comment
Megosztás:

Nos megint itt vagyok 1 kicsit.

A venti forog, 2000-es fordulat alatt hideget nyom, afelett meg forrót (ahogy illik), a bowden a helyén a lamellák együtt mozognak, ahogy a tekerőt tekerem.

-zatis-

Ha ez fordulatszám függő, lehet hogy el van fáradva a vízpumpád. Kopott, vagy törött lamellák. Alacsony fordulaton nem szállít eleget, és a radiátor elég messze van tőle.

Link to comment
Megosztás:

Nos megint itt vagyok 1 kicsit.

A venti forog, 2000-es fordulat alatt hideget nyom, afelett meg forrót (ahogy illik), a bowden a helyén a lamellák együtt mozognak, ahogy a tekerőt tekerem.

-zatis-

Klímás az autód? Mert a klímásoknál van még valami szelep is ami elzárja a fűtéscsövet is klímázáskor. nem lehet azzal gond?

Amugy ez a 2000 felett jó dolog elég gyanús. Tényleg mintha be lenne valahol szűkülve a cső és csak nagy fordulaton tudja nyomással átnyomni a vízpumpa. A motorhőfok amúgy rendben? Jól melegszik és tarja is stabilan 90körül?

Link to comment
Megosztás:

Klímás az autód? Mert a klímásoknál van még valami szelep is ami elzárja a fűtéscsövet is klímázáskor. nem lehet azzal gond?

Amugy ez a 2000 felett jó dolog elég gyanús. Tényleg mintha be lenne valahol szűkülve a cső és csak nagy fordulaton tudja nyomással átnyomni a vízpumpa. A motorhőfok amúgy rendben? Jól melegszik és tarja is stabilan 90körül?

Nos köszi mindenkinek az eddigieket is.

A vízpumpa ki lett szerelve, összehasonlítottam egy újjal. Pont ugyanolyan volt rajta minden, csak színbeli eltérés volt (vízkő meg ilyenek).

A motor normál ütemben melegszik kb. 90 (88) fokra, s itt meg is tartja a hőfokot.

A csöveket, melyek a termosztátnál vannak és erzekre mennek rá a f. radiátorhoz vezető gumicsövek, leellenőriztem. Nincs dugulás.

Ezen csövek közvetlen a termosztát elől ágaznak le, a termosztát meg nyit, hiszen ütemi hőfokon tartja a motort.

Az autó nem klímás!

Szerintem ez az autó X aktás, vagy mi.

-zatis-

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.