Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Üdv mindenki!

Kis segítség kellene! Miért van az hogy amikor nagyobb mennyiségű éső esik az autó egyből lepárásodik ? Nem tudok rájönni! Eső után a pollenszűrőt megnéztem és tiszta víz, folyt belőle a lé!! :blink: Tudtok segíteni, hogy mi a fészkes fityfene lehet a gond? :rolleyes:

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

Kis segítség kellene! Miért van az hogy amikor nagyobb mennyiségű éső esik az autó egyből lepárásodik ? Nem tudok rájönni! Eső után a pollenszűrőt megnéztem és tiszta víz, folyt belőle a lé!! :blink: Tudtok segíteni, hogy mi a fészkes fityfene lehet a gond? :rolleyes:

Előre is köszi!

Elsősorban a szélvédő és az ablaktörlők alatti müanyag közti illesztés szokta magát elengedni. Ezt vedd le, majd szilikonnal ragaszd újra. Az estek 99%-ban megoldja a problémát. Visszatevésnél figyelj, hogy az alsó müanyag elem tökéletesen illeszkedjen a helyére. (van egy kis perem ami alá be kell tuszkolni)

Link to comment
Megosztás:

Elsősorban a szélvédő és az ablaktörlők alatti müanyag közti illesztés szokta magát elengedni. Ezt vedd le, majd szilikonnal ragaszd újra. Az estek 99%-ban megoldja a problémát. Visszatevésnél figyelj, hogy az alsó müanyag elem tökéletesen illeszkedjen a helyére. (van egy kis perem ami alá be kell tuszkolni)

Köszi a segítséget! :blink: Meg fogom nézni ! Minden jót! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a feleségem kérdezte, hogy miért nem ott van középen a kapcsoló. Hát mondom azért hogy ne piszkáld és ne kapcsolgasd mikor engem zavar :rolleyes: Nekem nagyon tetszik, hogy csak én tudom kapcsolni :blink:

Viszont ha teszel be B Omegából spotlámpásat, akkor a nagyot kapcsolod magadnak, a spotot meg tudja az utas is magának. Plusz hátul nagyon hasznos a kapaszkodóban levő lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábban már írtam ide a fórumba... Holnap viszem a gépet szerelőhöz, termosztát-csere miatt / meg sem mozdol a hőfok mutató /.

A pollenszűrőt hogyan tudom kicserélni? Nem tudtok ajánlani nekem egy könyvet, vagy leírást ábrákkal, képekkel stb. Nem pont a pollenszűrő miatt, hanem általánosságban jó lenne, ha legalább azt tudnám, hogy mienk hogyan álljak neki!? A középkonzol világításom nekem sem működik, a műszerfal világításomnak is csak a fele. Magnót is szeretnék cserélni benne, s jó lenne, ha tudnám, hogy melyik vezeték mihez tartozik...

Segítségeteket előre is köszönöm!

demars

U.I.: Az aláírásomat módosítottam, elvileg tartalmazza az alváz és a motorszámot, s az "extrákat" is! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábban már írtam ide a fórumba... Holnap viszem a gépet szerelőhöz, termosztát-csere miatt / meg sem mozdol a hőfok mutató /.

A pollenszűrőt hogyan tudom kicserélni? Nem tudtok ajánlani nekem egy könyvet, vagy leírást ábrákkal, képekkel stb. Nem pont a pollenszűrő miatt, hanem általánosságban jó lenne, ha legalább azt tudnám, hogy mienk hogyan álljak neki!? A középkonzol világításom nekem sem működik, a műszerfal világításomnak is csak a fele. Magnót is szeretnék cserélni benne, s jó lenne, ha tudnám, hogy melyik vezeték mihez tartozik...

Segítségeteket előre is köszönöm!

demars

pollenszűrő csere

A magnóhoz...

Az izzókat meg simán kicseréled...esetleg ledesithetsz. Ez utóbbihoz is van némi segitség a Gyik-ben. Bontásnál a kormány alatti burkolattal javaslom kezdeni és aztán fokozatosan tovább mert egyes elemek fedik egymást. Figyeld hol tartja valami és ott feltehetően lesz is csavar. Viszont, ha nem gond és van időd, akkor visszaolvashatsz pl. az elektromosban, számtalanszor volt már róla szó. :rolleyes: Pl. itt is erről van/volt szó.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a "mék" helyett a "még" kell oda. Vagyis, hogy ami ott van még relé az hol is van pontosan? :rolleyes:

Más. Visszaraktam a "téliesitést" ha már van olyanom. Érdeklődőknek itt a képek is:

http://lh4.ggpht.com/_HRl2grF06j8/Su_nyevv.../Picture(1).jpg http://lh5.ggpht.com/_HRl2grF06j8/Su_nyQGg.../Picture(4).jpg

Hello! Nézegettem az fórumot és rátaláltam erre a "téliesítő" műanyag betétre. Ennek mi a pontos neve? Esetleg tudnál segíteni abban, hogy hol lehet ilyet beszerezni? Előre is köszi! Üdv! András!

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Tegnap kicseréltük a termosztátot. Hát igen... a régi 40-45 C° nál már nyitott, 50C° nál teljesen nyitva volt már... Ég és föld a különbség... Viszont tapasztalatból mondhatom, hogy baromi macerás a csere... :rolleyes: teljesen le kellett bontani a vezérlést, ékszíjtárcsát, fogas kereket, feszítő görgőt, műanyag burkolatot.

Szóval tényleg jó, ha van a közelben egy szerelő ( tapasztalt )

Egy kérdés: pollenszűrő olyan modellekben is van, amelyekben nincs klíma? ( tegnap már nem volt kedvem annak is nekiállni )

Üdv: demars

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Tegnap kicseréltük a termosztátot. Hát igen... a régi 40-45 C° nál már nyitott, 50C° nál teljesen nyitva volt már... Ég és föld a különbség... Viszont tapasztalatból mondhatom, hogy baromi macerás a csere... :rolleyes: teljesen le kellett bontani a vezérlést, ékszíjtárcsát, fogas kereket, feszítő görgőt, műanyag burkolatot.

Szóval tényleg jó, ha van a közelben egy szerelő ( tapasztalt )

Egy kérdés: pollenszűrő olyan modellekben is van, amelyekben nincs klíma? ( tegnap már nem volt kedvem annak is nekiállni )

Üdv: demars

Természetesen van, hiszen ugyanúgy tiszta levegőt kell befújnia annak az autónak is, amelyikben nincs klíma. Persze az olcsóbb autókból ez kimarad, de az Astrában szerencsére van.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Tegnap kicseréltük a termosztátot. Hát igen... a régi 40-45 C° nál már nyitott, 50C° nál teljesen nyitva volt már... Ég és föld a különbség... Viszont tapasztalatból mondhatom, hogy baromi macerás a csere... :rolleyes: teljesen le kellett bontani a vezérlést, ékszíjtárcsát, fogas kereket, feszítő görgőt, műanyag burkolatot.

Szóval tényleg jó, ha van a közelben egy szerelő ( tapasztalt )

Egy kérdés: pollenszűrő olyan modellekben is van, amelyekben nincs klíma? ( tegnap már nem volt kedvem annak is nekiállni )

Üdv: demars

Van.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

..............

Egy kérdés: pollenszűrő olyan modellekben is van, amelyekben nincs klíma? ( tegnap már nem volt kedvem annak is nekiállni )

Üdv: demars

:blink: olyan 2-3perc kényelmesen...ott a GyIK-ben a leirás..azon már nem múlott volna. :lol: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

:blink: olyan 2-3perc kényelmesen...ott a GyIK-ben a leirás..azon már nem múlott volna. :lol: :rolleyes:

Neked talán, én még nem tudtam úgy kivenni azt a takaró műanyagot onnan, hogy ne vegyem le hozzá a szélvédő aljánál levő műanyagot is, amit pedig pár éve szépen odaszilóztam, így azóta se jártam a pollenszűrő közelében. Pedig majd kéne, nemrégen elkezdett nyikorogni a befújóventim.

Link to comment
Megosztás:

Neked talán, én még nem tudtam úgy kivenni azt a takaró műanyagot onnan, hogy ne vegyem le hozzá a szélvédő aljánál levő műanyagot is, amit pedig pár éve szépen odaszilóztam, így azóta se jártam a pollenszűrő közelében. Pedig majd kéne, nemrégen elkezdett nyikorogni a befújóventim.

Nálam csak a motortér fele lévő peremet felhúzom és már ki is pattant, vehetem ki. A szellőztetőventihez meg a szilózott szélvédőburkolatot el kell távolítanod. Anélkül szerintem nem fér ki a moci.

Link to comment
Megosztás:

Neked talán, én még nem tudtam úgy kivenni azt a takaró műanyagot onnan, hogy ne vegyem le hozzá a szélvédő aljánál levő műanyagot is, amit pedig pár éve szépen odaszilóztam, így azóta se jártam a pollenszűrő közelében. Pedig majd kéne, nemrégen elkezdett nyikorogni a befújóventim.

Elég nehezen, de ki lehet fordítani a takarót. Visszatenni már nehezebb. Igaz kicsit emelgeti a szélvédő takarót, lehet neked a sziló fogja azért nem enged.

Link to comment
Megosztás:

Bementem a boltba, kértem pollenszűrőt, kimentem és beraktam/kicseréltem még ott az üzlet előtt...ez alig volt több mint öt perc. Már nem egyszer leszedtem azt a vizelvezető takarót és a szélvédő alattihoz nem is nyúltam, eszembe sem jutott, fel sem merült, hogy esetleg azt is le kéne szedni hozzá. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Bementem a boltba, kértem pollenszűrőt, kimentem és beraktam/kicseréltem még ott az üzlet előtt...ez alig volt több mint öt perc. Már nem egyszer leszedtem azt a vizelvezető takarót és a szélvédő alattihoz nem is nyúltam, eszembe sem jutott, fel sem merült, hogy esetleg azt is le kéne szedni hozzá. :rolleyes:

Nekem is kijön, de eléggé meg kell csavarni a műanyagot, hogy vissza is menjen.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is kijön, de eléggé meg kell csavarni a műanyagot, hogy vissza is menjen.

Az igaz, hogy kicsit - de valóban csak kicsit - játszós a dolog, de azért csavargatni nem kell. Először én is mérgelődtem, hogy miért nem megy olyan könnyen vissza mint ahogyan kijött, de aztán rájöttem, hogy ha jól tartom akkor ügyesen szinte "visszaesik" a helyére.

Link to comment
Megosztás:

Az igaz, hogy kicsit - de valóban csak kicsit - játszós a dolog, de azért csavargatni nem kell. Először én is mérgelődtem, hogy miért nem megy olyan könnyen vissza mint ahogyan kijött, de aztán rájöttem, hogy ha jól tartom akkor ügyesen szinte "visszaesik" a helyére.

Ha ilyen fifikás vagy, és úgyis a fűtés topic, vedd ki a vezetőoldali lábtér fűtéscsövét, majd 3 óra mulva hívjál, hogy segítsek visszatenni és vigyek nyugibogyókat. :rolleyes: Na az copás!

Link to comment
Megosztás:

Ha ilyen fifikás vagy, és úgyis a fűtés topic, vedd ki a vezetőoldali lábtér fűtéscsövét, majd 3 óra mulva hívjál, hogy segítsek visszatenni és vigyek nyugibogyókat. :blink: Na az copás!

Há'má'mi a kakinak szedjem ki!? Én nem babrálok bele amig nem kell. :lol: :D Nem vagyok én fifikás, de a fent emlitett dolog nem okoz problémát. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Valóban nem volt több, mint 2 perc a pollenszűrő kiszedése!

Csak azt felejtettem el, hogy újat nem vettem :blink: . Felhívtam a közeli boltot, de csak rendelésre tudnak hozni.... :rolleyes: így kifújattam levegővel belőle a sok darazsat, meg nyárfa pihét, s visszatettem a régit újabb 2 perc alatt! A műanyag burkolat visszahelyezésénél egy picit valóban tekerni kell az egészet, de nem veszélyes, mert vékony anyagból van az egész!

A fórumon kapott képek alapján nem volt nehéz!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.