Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Emiatt nem muszáj mindjárt műszeregységet cserélni, csak a hozzá való hőgombát kell beszerezni. EPC szerint (legalább) 2-féle volt belőle:

- Alkatrészszám: 3439088, Katalógusszám: 13 42 561

- Alkatrészszám: 90510850, Katalógusszám: 13 42 569

Csak azt nem tudom, melyik tartozik melyik fajta órához.

Nyilván nem kell cserélni de én a W számra gondoltam h az se jó és arra írtam h akkor cserélni kell de mind1.

Link to comment
Megosztás:

Emiatt nem muszáj mindjárt műszeregységet cserélni, csak a hozzá való hőgombát kell beszerezni. EPC szerint (legalább) 2-féle volt belőle:

- Alkatrészszám: 3439088, Katalógusszám: 13 42 561

- Alkatrészszám: 90510850, Katalógusszám: 13 42 569

Csak azt nem tudom, melyik tartozik melyik fajta órához.

Közben arra jutottam, hogy nagy valószínűséggel a 3439088-as való a 100-as osztású órához.

Link to comment
Megosztás:

Én így vettem lassan 2 éve...nem nyúltam hozzá, de most hozzá kéne mert akad kerreg kattog mindent csinál a km óra...új spirállal is. Ennek ami benne van W=1111 a száma és a km óra 220ig, a vízhőfok 110ig és az üzemanyag az 50ig skálázott. Na most akkor milyen való bele gyárilag? Mindenképp fordulatszámmérőset akarok, mert már megszoktam....

Ilyenem van>>> http://n1.vatera.hu/photos/e9/4c/569_1_big.jpg

Neked valami nem stimmel, mert a Te motorodhoz egyértelműen 5000-től pirosodó műszeregység kellene. És inkább 1102. Spirált meg gyárit tudok tanácsolni, sajnos az olcsóbb utángyártottak kerregnek.

Persze ha csak a hőmérsékletet nem mutatja jól, akkor egy hozzávaló szenzorral orvosolható, ahogy azt eddig is mondták.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na nekem menetközben sosem éri el a 90et a mutató...inkább a kék és a 90 közötti felső 1/3adban stabilan ácsorog...dugóban 90ig elmászik felette picikével venti kapcsol.

Milyen gyorsan kell ilyen hidegbe melegednie? Miután kilép a kékből nekem már langyosat fúj, de üzem melegre 3-4 km alatt nem nagyon mászik fel igy városban most. Ja és induláskor nem szoktam járatni....max ha le van fagyva az ablak mint most reggel...de az is 2 perc max (jo kis jégoldó)...

Ja és enyém is párásodik ezerrel ha 4en ülünk benne...ilyenkor folyamatos 1es fokozat a ventin megoldja...bár a hátsó szélvédőről nem olyan egyszerű a párát lekergetni így hogy csak a legfelső 3-4 szál működik.

Egy kérdés...minden C14Nz vízhőfok mutatója 110ig van skálázva?

Ma megnézem mindenképpen mi is a helyzet vele pontosan!De nekem a 90-et sohasem éri el!

Nekem a régi gyári óra 100-ig volt skálázva, a fordulatszámmérős meg 110-ig ezért kicsit csal. bementem az Opel bótba másik jeladót venni, de azt moindták csak egyfajta van. Igaz, csak egy helyen néztem. Annyira nem zavar, majd egyszer veszek valahol, és kicserélem. Most viszont elég gyengécske a fűtés így -11 fokban, a termosztát jó, látszik a nyitás, csak egyszerűen hideg van, gondolkodom részleges takaráson. Legjobb lenne az a gyári betét ami van nektek is csak most nincs rá píz. :rolleyes: Mennyit takarjak le, max 1/3-át?

Link to comment
Megosztás:

Neked valami nem stimmel, mert a Te motorodhoz egyértelműen 5000-től pirosodó műszeregység kellene. És inkább 1102. Spirált meg gyárit tudok tanácsolni, sajnos az olcsóbb utángyártottak kerregnek.

Persze ha csak a hőmérsékletet nem mutatja jól, akkor egy hozzávaló szenzorral orvosolható, ahogy azt eddig is mondták.

Nem nem, nekem a km óra akad lassan mászik, aztán ugrik stb...szóval akkor ez nem belevaló óra...frankó...akkor az útjeladó sem tökéletes benne gondolom...és az megint egy rakat gondot produkálhat...vagy nem? Akkor 1102est nézzek? Abból is van fordulatszámmérős?

Link to comment
Megosztás:

Nem nem, nekem a km óra akad lassan mászik, aztán ugrik stb...szóval akkor ez nem belevaló óra...frankó...akkor az útjeladó sem tökéletes benne gondolom...és az megint egy rakat gondot produkálhat...vagy nem? Akkor 1102est nézzek? Abból is van fordulatszámmérős?

Nekem ilyen van (1102). Ha jól tudom a központisokba ezek valóak:

minnyá lesz kép, csak sz@rakszik a kep.tar.hu

Link to comment
Megosztás:

Nem nem, nekem a km óra akad lassan mászik, aztán ugrik stb...szóval akkor ez nem belevaló óra...frankó...akkor az útjeladó sem tökéletes benne gondolom...és az megint egy rakat gondot produkálhat...vagy nem? Akkor 1102est nézzek? Abból is van fordulatszámmérős?

Az útjeladó szerintem nem akkora gáz, nekem sem belevaló van benne, de nem okoz semmi gondot, csak annyit, hogy fele értéket mutatja a kijelző seb.mérő funkciója.

Link to comment
Megosztás:

Na nehogy azt mondd, hogy ha belső keringetésre kapcsolsz akkor nem kezd el 5-6 perc után párásodni! Ha többen ülnek a kocsiban akkor még hamarabb.

Vagy visszatartod a lélegzeted?

Még fél óra után sem! Nálam résnyire mindig nyitva van valamelyik ablak. Épp annyira, hogy ne párásodjon...

Szeretem használni a belső keringetést, mert jótékony hatása van a fűtésre :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Fűtésem jó, kb 2-3km város és már melegecske jön be, 15-20perc, avagy és már nem maszírozom ökleim a hideg miatt a kormányon sem!

És vissza van téve a szűrőbetét is, párásodás ha csak szélvédőt nyomatom utána felső+szélvédő, akkor csak a csomagtéri ablakok vizesek telibe, meg a hátsó volt míg le nem esett hogy miért...

Hátsó ablak fűtésen múlthéten elgondolkoztam miért nem ment eddig nekem...

Gondolkozom a biztosítéktáblában van külön bizti írva neki, akkor mondom ahhoz külön kapcsoló is jár! Mondom igen ez a ködlámpával egyezik, aztán gondolkozom hogy ez így baromság lenne...

Mire leesett hogy középkonzolon láttam a jelet. Ma beültem beindítottam amíg levakartam az első a két ablakot és szélvédőt már szép csíkos volt!

Link to comment
Megosztás:

Fűtésem jó, kb 2-3km város és már melegecske jön be, 15-20perc, avagy és már nem maszírozom ökleim a hideg miatt a kormányon sem!

És vissza van téve a szűrőbetét is, párásodás ha csak szélvédőt nyomatom utána felső+szélvédő, akkor csak a csomagtéri ablakok vizesek telibe, meg a hátsó volt míg le nem esett hogy miért...

Hátsó ablak fűtésen múlthéten elgondolkoztam miért nem ment eddig nekem...

Gondolkozom a biztosítéktáblában van külön bizti írva neki, akkor mondom ahhoz külön kapcsoló is jár! Mondom igen ez a ködlámpával egyezik, aztán gondolkozom hogy ez így baromság lenne...

Mire leesett hogy középkonzolon láttam a jelet. Ma beültem beindítottam amíg levakartam az első a két ablakot és szélvédőt már szép csíkos volt!

Rá se ránts, én egy hónapig nem találtam a belső világítás kapcsolóját. De megkérdeztem 3 astrás kollégát, ők elmondták, hogy csak ajtónyitásra működik. :rolleyes: Mindegyiknek megvolt már 5-10 éve a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Rá se ránts, én egy hónapig nem találtam a belső világítás kapcsolóját. De megkérdeztem 3 astrás kollégát, ők elmondták, hogy csak ajtónyitásra működik. :lol: Mindegyiknek megvolt már 5-10 éve a kocsi.

Mi? a belső világítás csak ajtó nyitásra működne? :blink: Nekem nem :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

én véletlenül jöttem rá.... akkor is a hátsó ködlámpát akartam felkapcsolni (fábiában a lámpakapcsoló kihúzásával történik)

kihúztam, és mondom a havernak, nézd már valami baj van, kigyullad a belső világítás... vajon miért, mikor visszanyomtam a kapcsolót leesett hogy az kapcsolja ki-be .... :rolleyes: :blink: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem a feleségem kérdezte, hogy miért nem ott van középen a kapcsoló. Hát mondom azért hogy ne piszkáld és ne kapcsolgasd mikor engem zavar :lol: Nekem nagyon tetszik, hogy csak én tudom kapcsolni :D

Nekem is. ;) Így az van amit én akarok :rolleyes: Én megkérdeztem a népektől hogy hova érdemes bekötni egy kapcsolót, mert idegesít hogy csak ajtónyitásra világít. Akkor szóltak hogy hogy is van ez. (fél éve megvolt az autó :blink: :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.