Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Ventilator elotetellenallas csere: Ha valamelyik ventilatorfokozat nem mukodik akkor az elotetellanallas a ludas, ugyanis ez szabalyozza a ventilator fokozatokat. Ket fele letezik, ez a leiras a regebbi fajtahoz van ! Az elotetellnallas cserehez nem kell szetszednunk semmit csak a muanyagburkolatot kell leszedni a szelvedo tovebol. Igy nez ki az uj ellanallas.

Egy csillagcsavar tartja a helyen az ellanallast. Berakjuk az ujat, lenyeges hogy az auto eleje fele eso a + masik a - (ha felcsereljuk szivni fog).

Köszönöm szépen, kicserélem.

És ennek vajon lehet köze a klímához is?

Ja és kb milyen árban van?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen, kicserélem.

És ennek vajon lehet köze a klímához is?

Ja és kb milyen árban van?

Csontra ugyanez a jelenség nálam is.

De még lusta voltam hozzányúlni. Valaki azt mondta hogy a fűtéskapcsoló rossz, nemtom :lol:

Írd meg pls mire jutottál. ;)

Link to comment
Megosztás:

Na ma meglepő dolgot fedeztem fel a kocsimon ;)

Gondoltam megpróbálom levenni a hűtőrácsot (pl erre is rájöttem nem nagy dolog) de ami meglepett az az hogy téliesítve volt belülröl...gyári műanyag lap a fél hűtőmaszkot lefedte....nem hiába járt akkor nekem mint a kisangyal egy kisebb városi menet után a ventim... ;) Már ezt is tudom ;)

Link to comment
Megosztás:

Na ma meglepő dolgot fedeztem fel a kocsimon ;)

Gondoltam megpróbálom levenni a hűtőrácsot (pl erre is rájöttem nem nagy dolog) de ami meglepett az az hogy téliesítve volt belülröl...gyári műanyag lap a fél hűtőmaszkot lefedte....nem hiába járt akkor nekem mint a kisangyal egy kisebb városi menet után a ventim... ;) Már ezt is tudom -_-

Nekem is csak az alsó két borda között megy át a levegő. Azt gondoltam ez igy normális, úgy van egybeöntve a hűtőrács. Ki lehet ott venni valamit és szabaddá válik az egész? :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csak az alsó két borda között megy át a levegő. Azt gondoltam ez igy normális, úgy van egybeöntve a hűtőrács. Ki lehet ott venni valamit és szabaddá válik az egész? ;) ;)

Jaja ki lehet pattintani azt a műanyag lapot...sok kis fül tartja de lejön, úgy van csinálva...

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor ezt én is meglesem majd. Le lehet szedni külön a hűtőrácsot vagy először a maszkot(ami szinre van fújva körülötte) kell levenni?

Először leveszed a hűtőmaszkot...aztán akkor tudod levenni...képeket csináltam amint hajlandó feltölteni linkelem is.

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor ezt én is meglesem majd. Le lehet szedni külön a hűtőrácsot vagy először a maszkot(ami szinre van fújva körülötte) kell levenni?

Először leveszed a hűtőmaszkot...aztán akkor tudod levenni...képeket csináltam amint hajlandó feltölteni linkelem is.

Link to comment
Megosztás:

Nahát! Én meg több mint két éve járok vele igy. ;) De ha jobban belegondolok talán fent is hagyom..vagy nem?...mit tegyek? Arra gondoltam hogy egy nagyobb röpködő bogár ha odacspódik akkor az betesz a hűtőnek és ezzel mégiscsak kisebb az esélye, nem? A hűtéssel még eddig nem volt gondom..persze a nélkül a lap nélkül biztos hatékonyabb lenne a nyári kánikulában! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nahát! Én meg több mint két éve járok vele igy. ;) De ha jobban belegondolok talán fent is hagyom..vagy nem?...mit tegyek? Arra gondoltam hogy egy nagyobb röpködő bogár ha odacspódik akkor az betesz a hűtőnek és ezzel mégiscsak kisebb az esélye, nem? A hűtéssel még eddig nem volt gondom..persze a nélkül a lap nélkül biztos hatékonyabb lenne a nyári kánikulában! ;)

Nekem csak az volt a fura hogy télen is beindult a venti városi mászkálásban mikor kicsit langyosabb volt az idő ;) Nekem apa azt mondta vegyem ki...de én elakartam dobni és azt mondta télre meg vissza teszem...mert hogy ez biztos nem véletlen van ott...

Link to comment
Megosztás:

Ezt most nem nagyon vágom. Ez gyári tartozék minden típushoz? Mert akkor elvileg nekem is rajta van/volt. De jelenleg simán látom a hűtőket a rácson keresztül. ;)

Full gyári..GM felirat meg minden...most vettem egy "új" hűtőmaszkot...azon nem volt, de arra is feltehető, megvan a helye...

Link to comment
Megosztás:

Ezt most nem nagyon vágom. Ez gyári tartozék minden típushoz? Mert akkor elvileg nekem is rajta van/volt. De jelenleg simán látom a hűtőket a rácson keresztül. ;)

Lehet hogy csak a Tirolba és a Skandináviába exportáltakban volt. :P Neked két venti van, biztosan nem véletlenül, nyilván fokozottabb hűtést is igényel. Lehet, neked szándékosan nem tettek rá vagy nyári darab az autód.. ;) ..volt egy olyan akció hogy kapsz egy klimát a takarólap helyett mivel nyár van. ;)

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy csak a Tirolba és a Skandináviába exportáltakban volt. :P Neked két venti van, biztosan nem véletlenül, nyilván fokozottabb hűtést is igényel. Lehet, neked szándékosan nem tettek rá vagy nyári darab.. ;) ..volt egy olyan akció hogy kapsz egy klimát a takarólap helyett mivel nyár van. ;)

Akkor az enyém lemaradt erről az akcióról -_-

Egy éve nyúzom a gépet és most vettem észre ;)

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy csak a Tirolba és a Skandináviába exportáltakban volt. :P Neked két venti van, biztosan nem véletlenül, nyilván fokozottabb hűtést is igényel. Lehet, neked szándékosan nem tettek rá vagy nyári darab az autód.. ;) ..volt egy olyan akció hogy kapsz egy klimát a takarólap helyett mivel nyár van. ;)

Azért van két venti, mert dupla hűtő van. 1 a víznek, 1 a klímának. Semmi más egyéb oka nincs a dupla hűtésnek. Az más kérdés, hogy a két hűtőrendszernek a ventilátorjai együtt dolgoznak, ha a víz melegedett fel, vagy a klímát kapcsolom be. ;) A fokozottabb hűtést úgy oldották meg, hogy a lökhárító alja is lyukas elég hosszan két sávban - majdhogynem ködlámpától ködlámpáig.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.