Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Naná. ;)

Egyedül a klíma nem kell. Nem kell retarder az autóba. :D

Valahogy éreztem, hogy újabb project lesz ebből. :lol:

Majd mikor tök véletlenül összefutunk egy találkozón, 45 fokban, leengedett ablaknál folyik rólad a víz, én meg feltekert ablakkal fázom az autóban, akkor majd azért gondolj erre a kijelentésre. :lol: :D (Az más kérdés, hogy állvahagysz. :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Az enyém nem pont ilyen háromágú.

Egészen lent van az alján, de kipróbálom akkor is holnap.:-)

De azért vedd figyelembe, hogy nem egy évjárat és a tied még nem ráncfelvarrott. :lol: Mondjuk láttam én is már ilyen csövet, csak épp az lejjebbről jött. Képemen látható csövek alatti függőlegesből kandikált ki. Asszem Johnny szétbontott autójának képein láttam? :D

Link to comment
Megosztás:

De azért vedd figyelembe, hogy nem egy évjárat és a tied még nem ráncfelvarrott. :lol: Mondjuk láttam én is már ilyen csövet, csak épp az lejjebbről jött. Képemen látható csövek alatti függőlegesből kandikált ki. Asszem Johnny szétbontott autójának képein láttam? :D

Igen-igen..

Egészen az aljához van simulva..

Húú, pedig már a múltkor is téma volt, csak elfelejtettem.

Link to comment
Megosztás:

Igen-igen..

Egészen az aljához van simulva..

Húú, pedig már a múltkor is téma volt, csak elfelejtettem.

Zotya kérdezte tőlem, igaz-e, hogy a klímásokban van hátulra is csövek és ha igen, hol találhatóak. Akkor mutattam neki egy képet, ami ezekről a csövekről készültek és írtam neki, hogy klímásom van és ott vannak a csövek. :D De akkor úgytűnik ez felszereltség függő. Minthogy az is, hogy neked van kapaszkodóvilágításod és csöved is az ülések alatt. Nekem csak csövek vannak, a kapaszkodóvilágítás utólagosan van megcsinálva. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Noo, leellenőríztem az első üléseim alatt lévő csöveket.

Bizony, az nekem is fűtés.

Szépen jön belőle a meleg a hátsó ülésen ülők lábaira :lol:

Még soha nem teszteltem..

Egyben meg ámulok, hogy még a mai napig is találok meglepetést az autóban.

Elszomorodtam. :D Nem értem, hogy az enyémben miért nem megy hátra normál levegő, csak klíma. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Noo, leellenőríztem az első üléseim alatt lévő csöveket.

Bizony, az nekem is fűtés.

Szépen jön belőle a meleg a hátsó ülésen ülők lábaira :lol:

Még soha nem teszteltem..

Egyben meg ámulok, hogy még a mai napig is találok meglepetést az autóban.

Mutatnál róla képeket? Honnan jön? Merre, hol megy hátra? Hol végződik, hol fúj?

Elszomorodtam. :lol: Nem értem, hogy az enyémben miért nem megy hátra normál levegő, csak klíma. :lol:

Én meg nem értem, hogy az enyémben miért nincs!? :D

Link to comment
Megosztás:

Zozor!

Szerintem nem lesz rá szükséged de azért leírom a műszerfal kiszedésének főbb mozanatait:

- Első szélvédő előtti műanyagborítás eltávolítása mindenestül (ablaktörlők , ablaktörlő mechanika motorral együtt stb.)

- 3 db anya eltávolítása (műszerfalat rögzíti kivülről, a kormányoszlopnak is van 2 db anyája azt nem kell kiszedni)

- Kormányburkolat, kapcsolók, kormány eltávolítása

- Műszerfal kibelezése (műszeregység, kapcsolók, középkonzol, kesztyűtartó eltávolítása)

- Kardánbox eltávolítása

- Kábelkötegek felszabadítása, biztosítéktábla csavarok eltávolítása

- Műszerfalnál ajtók felöl 2-2 db csavar kiszedése, alul kardánboxnál 2 db csavar

- Végső művelet műszerfal kiemelése.

Részletesen is letudnám írni de szerintem aki még nem csinált ilyet annak eltarthat 1 napig a művelet, inkább olyanra bíznám aki már csinált ilyet. :lol: J0hnnynak a műszerfalát Bazsival együtt azaz 2-en 18 perc alatt szedtük ki. :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Kössz Udi! Hä' nem nyugtattäl meg, ha egyszer ki kell szednem a müszerfalat... :-) Ahogy megtudtam, szerencsére csak a középkonzolt kell kiszedni,de az se egy féloräs melo. Ahogy csinälom, készitek a müveletröl pär képet, hätha valakinek jol jön legközelebb... :-) Esetleg... :-)

Link to comment
Megosztás:

Zozor!

Szerintem nem lesz rá szükséged de azért leírom a műszerfal kiszedésének főbb mozanatait:

- Első szélvédő előtti műanyagborítás eltávolítása mindenestül (ablaktörlők , ablaktörlő mechanika motorral együtt stb.)

- 3 db anya eltávolítása (műszerfalat rögzíti kivülről, a kormányoszlopnak is van 2 db anyája azt nem kell kiszedni)

- Kormányburkolat, kapcsolók, kormány eltávolítása

- Műszerfal kibelezése (műszeregység, kapcsolók, középkonzol, kesztyűtartó eltávolítása)

- Kardánbox eltávolítása

- Kábelkötegek felszabadítása, biztosítéktábla csavarok eltávolítása

- Műszerfalnál ajtók felöl 2-2 db csavar kiszedése, alul kardánboxnál 2 db csavar

- Végső művelet műszerfal kiemelése.

Részletesen is letudnám írni de szerintem aki még nem csinált ilyet annak eltarthat 1 napig a művelet, inkább olyanra bíznám aki már csinált ilyet. :lol: J0hnnynak a műszerfalát Bazsival együtt azaz 2-en 18 perc alatt szedtük ki. :lol: :D

Csak kiegészítésként:

- első lépés az akkusaruk levétele :lol:

- ha légzsákos a kormány, akkor a kormányátvezetőt is le kell szedni, mert nem fér le tőle a műszerfal

Link to comment
Megosztás:

Kössz Udi! Hä' nem nyugtattäl meg, ha egyszer ki kell szednem a müszerfalat... :-) Ahogy megtudtam, szerencsére csak a középkonzolt kell kiszedni,de az se egy féloräs melo. Ahogy csinälom, készitek a müveletröl pär képet, hätha valakinek jol jön legközelebb... :-) Esetleg... :-)

Azt megköszönnénk! Mikorra tervezed? :D

Link to comment
Megosztás:

Opel16V!

Huha erről meg is feletkeztem....nekünk természetes, hogy aksi le van kötve. :lol:

Légzsákost egyszer szedtünk szét Demóéknál, tényleg nem fért ki. :D

Zozor!

Még egy jó tanács, amikor a fűtőradiátort veszed ki a radiátor csöveit is dugózd le akkor az utastér száraz marad. :lol:

Kiváncsian várom a képeket én is, mivel nekem még nem kellett fűtőradiátort cserélnem.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg hétvégére tervezem, idöjärästol függ. Sajna nincs légzsäk, úgyhogy nem félek h.önällósitja magät :-). De az äramtalanitäs az elsö müvelet- biztos ami biztos.Dugozäs mär eszembe jutott, szép lenne, ha eläztatnäm a gépet:-). Tényleg Udi: azzal a 18 perces idövel versenyre készültetek? :-) Gondolom csak úgy repkedtek az alkatrészek, szegény JOhnny meg a fejét fogva levegö utän kapkodott...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.