Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Igazából ha jó a termosztát, akkor 5-6 kilóméter alatt fel kell neki mennie 90-re aztán feljebb 92-foknál nyit a termosztát, de a műszer sokszor csal, nekem pölö 100-fok körül látszik a nyitás, ilyenkor gyorsan visszaesik 90-körülre ahogy lehül a víz a hűtőbe. Párásodáshoz elméletileg nincs köze a termosztátnak. Úgy is meg lehet nézni, hogy elindítod, alapjáraton, és tapizod a hűtő felső sarkát, nem szabad fokozatosan langyosodnia, hanem 10-15 perc mulva egyszerre forrósodik ahogy kinyit a termosztát. Cserélni nem vészes itt egy oldal Novyy és Hening cartársak jovoltából. Az enyémbe 3-4 ezer körül volt a gyári termosztát. Általában a rossz termosztát miatt a fogyasztás megugrik, nekem pölö 9-10 lett a 6-7-ből.

Kössz a képes oldalt! Ezt a "tapizást" akkor holnap a fiam szülinapi party-ja után kipróbálom. Lehet, hogy nincs is semmi baja? Már ha egyáltalán van neki... :lol: . De akkor adódik a másik kérdés: mitől párásodnak körbe az ablakok :D ?

Link to comment
Megosztás:

Kössz a képes oldalt! Ezt a "tapizást" akkor holnap a fiam szülinapi party-ja után kipróbálom. Lehet, hogy nincs is semmi baja? Már ha egyáltalán van neki... :lol: . De akkor adódik a másik kérdés: mitől párásodnak körbe az ablakok :D ?

Nekem is párásodnak, hiába ép a pollenszűrő. Igaz már cserés.

Link to comment
Megosztás:

Az nem lehet, hogy a gyengébb fűtés miatt a szellőzés belső keringtetésre van kapcsolva ?

Mert akkor jobban fűt, de jobban is párásodik. :lol:

Nem, nincs bekapcsolva, mert nékem is hamar párásodni kezd. A fater észrevette az előbb, hogy majdnem leesett a tágulási-tartály fedele, lehet hogy ez volt a gond. Pedig 1 hete néztem át a gépet, ezek szerint én voltam a ludas, nem csavartam vissza rendesen a tetejét és így nem volt meg a nyomás a rendszerben a megfelelő fűtéshez. Legalábbis remélem, hogy jól gondolom. De akkor miért 2-3 hete van langyos fűtés? A hűtőbe menő vízcső forró, a radiátorba menő is jó meleg. Egyenlőre ennyi, holnap jövök újra. Csááá!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végül is csak letakartam a hűtőmaszkot 3 részletben, mert nincs még erőm kicserélni a termosztátot pedig nem egy nagy tétel már mint anyagilag.

De így takarással már 5km után elkezdi szépen fújni a meleget és a hőfok mutató is már elindul pár km után a kék sáv fölé ugy hogy valszeg tényleg a termosztátom lesz a ludas.

Köszönöm az infókat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Problémám hogy a légkondim csak a 4 es fokozaton működik. Mi lehet a baja?Lehet biztosíték vagy csatlakozási hiba?

Nekem is nagyon párásodik a kocsim lehet hogy tönkre ment a termosztátom?Csak akkor melegszik a motor ha sokat állok illetve tolatásnál.Hogyan ellenörizhetem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Problémám hogy a légkondim csak a 4 es fokozaton működik. Mi lehet a baja?Lehet biztosíték vagy csatlakozási hiba?

Nekem is nagyon párásodik a kocsim lehet hogy tönkre ment a termosztátom?Csak akkor melegszik a motor ha sokat állok illetve tolatásnál.Hogyan ellenörizhetem?

Elindítod a kocsit, felcsapod a mocitetőt, a hűtő bal felső részének ahol a cső becsatlakozik nem szabad fokozatosan melegednie. Kb.10-15 perc utén hirtelen kell forrósodnia, amikor nyit a termosztát. Amikor nekem car volt a termosztátom nem is ment a hőfokjelző 90-fölé. Általában a fogyasztás is megugrik. A párásodáshoz elméletileg nincs köze, azt inkább eltömődött/beázott levegőszűrö szokott okozni. Meg ha likas a radiátor, de akkor fagyálló szag van az utastérben. A légkondihoz sajna nem értek.

Link to comment
Megosztás:

Elindítod a kocsit, felcsapod a mocitetőt, a hűtő bal felső részének ahol a cső becsatlakozik nem szabad fokozatosan melegednie. Kb.10-15 perc utén hirtelen kell forrósodnia, amikor nyit a termosztát. Amikor nekem car volt a termosztátom nem is ment a hőfokjelző 90-fölé. Általában a fogyasztás is megugrik. A párásodáshoz elméletileg nincs köze, azt inkább eltömődött/beázott levegőszűrö szokott okozni. Meg ha likas a radiátor, de akkor fagyálló szag van az utastérben. A légkondihoz sajna nem értek.

Pollenszűrő. :D

Link to comment
Megosztás:

Problémám hogy a légkondim csak a 4 es fokozaton működik. Mi lehet a baja?Lehet biztosíték vagy csatlakozási hiba?

Nekem is nagyon párásodik a kocsim lehet hogy tönkre ment a termosztátom?Csak akkor melegszik a motor ha sokat állok illetve tolatásnál.Hogyan ellenörizhetem?

Az ellenállásblokk adta meg magát, azért műxik csak 4-es fokozaton a venti. Ezt az ablaktörlők tövében a pollenszűrő alatt találod,

pár vezeték megy rá, egy kis fekete doboz. Ha szerencséd van, akkor csak az a fém hengeres alakú műtyűr ment ki benne, ami

a hőbiztosítéka. Ilyet lehet kapni elektronikai boltban is, kb 140ft. Ha megméred és szakadt, akkor csere.

4

Link to comment
Megosztás:

Ez az a fekete ellenállásdoboz?:

http://kepfeltoltes.hu/view/090204/SP_A016...ltoltes.hu_.jpg

Másik kérdésem:A motorblokk és a hűtőrács közötti ventillátor nem működik.Ez lehet ugyanannak a hibája?Vagy ez más?

Elsőt passzolom.

Másik kérdésre a válasz: Nézd meg a csatit, hogy jól van e bedugva a ventibe, nézd meg nem-e szakadt a vezeték. A hűtőrácson, szemből nézve a bal oldalt felül kell lennie egy 2 vagy 3 vezetékes érzékelőnek. Annak a vezetékeit is nézd meg. Amúgy független a kettő. Vagy rossz a venti, vagy a hőérzékelő rossz és azért nem kapcsolja be. Annyit megpróbálhatsz, hogy két vezetékkel rákötöd direktbe az akksira polaritáshelyesen persze. Ha elindul, akkor az érzékelő lesz a rossz, vagy kiment a venti biztosítéka. Elvileg a 11-es csatin van, 30A-os biztosítékkal.

Link to comment
Megosztás:

Megvan a bűnös: eltakartam a hűtőt, egyből felment a víz 90 fölé, de még így is csak langyos levegőt fúj a venti. Szal radiátorral van a gond. Hogy álljak neki kiszedni, van valami különleges eljárás? Ki szabad tisztítani ún. trisóval? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Megvan a bűnös: eltakartam a hűtőt, egyből felment a víz 90 fölé, de még így is csak langyos levegőt fúj a venti. Szal radiátorral van a gond. Hogy álljak neki kiszedni, van valami különleges eljárás? Ki szabad tisztítani ún. trisóval? Köszi!

Nem biztos hogy a radiátor a bűnös, azért ment fel 90 főlé, mert nem hűtőtte a menetszél a vizet a hűtőbe. Én majdnem megfőzte így a motort. :D A termosztátot már ellenőrizted? Persze lehet pucolni a radiátort ís, kivenni elég gáz, de nem tudom nálad hogy van, nekem elérhető a két csonkja a motor felől a homlokfalnál. Lekötöd, aztán slagot rá, és majd meglátod milyen víz folyik ki belőle. Trisózást még nem csináltam, de ha a hűtőnél használják akkor itt se csinálhat bajt. De lehet a termosztát csere megoldaná a dolgot, akkor meg kár megbontani a rendszert.

Link to comment
Megosztás:

Ez az a fekete ellenállásdoboz?:

http://kepfeltoltes.hu/view/090204/SP_A016...ltoltes.hu_.jpg

Másik kérdésem:A motorblokk és a hűtőrács közötti ventillátor nem működik.Ez lehet ugyanannak a hibája?Vagy ez más?

Az a MAP szenzor. Az méri a szívótorokban a beáramló levegő nyomását.

Vannak hűtőtisztító folyadékok, de erről Sanci többet tud nyilatkozni, Ő már használt olyant.

Link to comment
Megosztás:

Lehet üzemanyagkutaknál is kapni vízrendszer tisztító kotyvalékokat, épp valamelyik nap láttam az Agipnál, nem egy vészes ára van de én ipari vízrendszer tisztítót használtam és azt nem árulják csak úgy mindenkinek a boltban mert vegyszerező-engedély köteles -ipari vegyszer lévén. Egyébként képek itt találhatóak a műveletről.

Link to comment
Megosztás:

Ez az a fekete ellenállásdoboz?:

http://kepfeltoltes.hu/view/090204/SP_A016...ltoltes.hu_.jpg

Másik kérdésem:A motorblokk és a hűtőrács közötti ventillátor nem működik.Ez lehet ugyanannak a hibája?Vagy ez más?

Nem, nem az. Az ablaktörlők alatti műanyag takarólemez alatt van a pollenszűrő. Azt kiszeded, és alatta fogod látni.

Honnan vetted hogy nem megy a hűtőventid? Az csak 96 foknál kell kapcsoljon, és a műszer meg csalni is szokott

keveset. Amúgy először a biztosítékát nézd meg.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos hogy a radiátor a bűnös, azért ment fel 90 főlé, mert nem hűtőtte a menetszél a vizet a hűtőbe. Én majdnem megfőzte így a motort. :D A termosztátot már ellenőrizted? Persze lehet pucolni a radiátort ís, kivenni elég gáz, de nem tudom nálad hogy van, nekem elérhető a két csonkja a motor felől a homlokfalnál. Lekötöd, aztán slagot rá, és majd meglátod milyen víz folyik ki belőle. Trisózást még nem csináltam, de ha a hűtőnél használják akkor itt se csinálhat bajt. De lehet a termosztát csere megoldaná a dolgot, akkor meg kár megbontani a rendszert.

Azért gondolom hogy a radiátor a rossz, mert hiába meleg a víz, nem fúj meleget. Meg hátha most rendesen fog működni a termosztát, meglátom, figyelem rendesen a hőfokjelzőt és ventit. Közben 1x megjavult 10 percre a gép, jó meleg lett az autóban, de ez még a takarás előtt volt 1 nappal, azóta megint nincs rendes fűtés. Holnap megnézem, hátha én is hozzáférek a radiátorhoz a motor felől, akkor átmosom, ha nem, akkor nem fogok neki örülni :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Azért gondolom hogy a radiátor a rossz, mert hiába meleg a víz, nem fúj meleget. Meg hátha most rendesen fog működni a termosztát, meglátom, figyelem rendesen a hőfokjelzőt és ventit. Közben 1x megjavult 10 percre a gép, jó meleg lett az autóban, de ez még a takarás előtt volt 1 nappal, azóta megint nincs rendes fűtés. Holnap megnézem, hátha én is hozzáférek a radiátorhoz a motor felől, akkor átmosom, ha nem, akkor nem fogok neki örülni :D .

Még egy kérdés.......van benne elég "víz"?????

Link to comment
Megosztás:

Azért gondolom hogy a radiátor a rossz, mert hiába meleg a víz, nem fúj meleget. Meg hátha most rendesen fog működni a termosztát, meglátom, figyelem rendesen a hőfokjelzőt és ventit. Közben 1x megjavult 10 percre a gép, jó meleg lett az autóban, de ez még a takarás előtt volt 1 nappal, azóta megint nincs rendes fűtés. Holnap megnézem, hátha én is hozzáférek a radiátorhoz a motor felől, akkor átmosom, ha nem, akkor nem fogok neki örülni :D .

Amikor nem fúj meleget, tehát amikor nincs éppen takarva a hűtő állj félre vhol, és nézd meg hogy a radiátorba menő, és abból jövő cső meleg-e. Ott van kb. a pollenszűrő alatt a homlokfal közepén. Nekem kb 2centi vastag csövek vannak ott, a motor mögül ágaznak le egy vastagról. Ha kifele és befele is meleg a víz, akkor szerintem jó. Nem lehet leakadva az anyós lábtérben a légkeverő bowdenje?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.