Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Egy hete, mióta kimostam a komplett hűtőt (hűtő, motor, fűtőradiátor) ma megnéztük, milyen meleget nyom az autó. Mert nagyon zsír benne a fűtés, még -20 fokba is! Hát az eredmény, -2 fokba 72 fokos levegőt nyom be! Többször is mértük! Már a kezünket égette, ha sokáig közel raktuk! Megérte átmosni! B)

Link to comment
Megosztás:

Egy hete, mióta kimostam a komplett hűtőt (hűtő, motor, fűtőradiátor) ma megnéztük, milyen meleget nyom az autó. Mert nagyon zsír benne a fűtés, még -20 fokba is! Hát az eredmény, -2 fokba 72 fokos levegőt nyom be! Többször is mértük! Már a kezünket égette, ha sokáig közel raktuk! Megérte átmosni! ;)

Ennek le tudnád írni röviden a menetét? Mármint az átmosásét? Termosztát csere óta nekem is jelentősen javult a fűtésem (előtte szinte nem is volt B) ) de hátha tovább lehetne még fokozni az élményt...

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a középső befúvókat én is eltömtem rongyokkal plussz szivaccsal még termoszcsere előtt. Azóta annyira elégedett vagyok az eredménnyel, hogy termoszcsere után sem szedtem még ki a rongyokat. Sajna nálam a középső beömlő teljesen zárt állapotában is okádta (az akkor még tök hideg) levegőt. Elképzelhető, hogy termoszcsere után most kellemesebb levegő jönne rajta, lehet kétvégén kiveszem belőle a kapcát és tesztelem.

Link to comment
Megosztás:

Olvass vissza néhány oldalt és megtalálod. B) asszem dízelnél le is írtam.

Munkaidőben keresgessek? Válság van, termelni kell! ;)

Egyébként köszi, ha lesz egy kis időm visszalapozok, meg remélem hamarosan megjön szerelői kisokosom, és akkor már szinte mindent tudni fogok a zOpel Astráról :blush:

Link to comment
Megosztás:

meg remélem hamarosan megjön szerelői kisokosom, és akkor már szinte mindent tudni fogok a zOpel Astráról B)

Azt te csak hiszed! Nekem is előbb volt meg a Javítási kézikönyv, mégis a nagyobb részt a fórumon, meg személyesen a cartársaktól tanultam. itt írta vki már régebben, hogy amire itt nem tudják a megoldást, olyan probléma nincs is. Csak lehet, hogy időbe tellik. Elvégre vakbélműtétet is nehezebb on-line operálni.

Link to comment
Megosztás:

Azt te csak hiszed! Nekem is előbb volt meg a Javítási kézikönyv, mégis a nagyobb részt a fórumon, meg személyesen a cartársaktól tanultam. itt írta vki már régebben, hogy amire itt nem tudják a megoldást, olyan probléma nincs is. Csak lehet, hogy időbe tellik. Elvégre vakbélműtétet is nehezebb on-line operálni.

Én is tartok tőle, hogy kevés lesz nekem az a könyv, de azért optimista vagyok. Én (kezdőként) még így is biztosan sok újdonságot találok benne. Addig sajnos még egy-egy csavart is csak félve lazítok meg, mert nem mindenről tudom, hogy mi micsoda. Na de majd egyszer eljön a rutin... Addig is ahol lehet kímélem a szerelőt meg a pénztárcámat, és próbálom innen beszerezni az infókat. Még jó, hogy a főnök szemben ül velem és nem látja a monitoromat csak azt, hogy szorgosan verem a billentyűzetet B)

Link to comment
Megosztás:

Ennek le tudnád írni röviden a menetét? Mármint az átmosásét? Termosztát csere óta nekem is jelentősen javult a fűtésem (előtte szinte nem is volt B) ) de hátha tovább lehetne még fokozni az élményt...

Kiszedtem a hűtőt , kádfelet meleg vízzel addig mostam, míg tiszta víz nem folyt belőle! (eltartott egy darabig) ;) Utána leszedtem a fűtőradiátornak a ki, ill.

bemenő csövét és slaggal átmostam mindkét irányból! kiszedtem a termosztátot és átmostam a motort is! Vissza minden, felönt és kész! :D Megérte! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Kiszedtem a hűtőt , kádfelet meleg vízzel addig mostam, míg tiszta víz nem folyt belőle! (eltartott egy darabig) B) Utána leszedtem a fűtőradiátornak a ki, ill.

bemenő csövét és slaggal átmostam mindkét irányból! kiszedtem a termosztátot és átmostam a motort is! Vissza minden, felönt és kész! :D Megérte! ;)

Ebben a hidegben hol mostad a morot?Azt is a kádban? :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ebben a hidegben hol mostad a morot?Azt is a kádban? ;)

Kint az udvaron! B) Igaz hideg volt, de ki lehetett bírni! Már egyszer leírtam: elfolyt a hűtővizem apránként és most télére nem maradt benne fagyállós cucc. Mikor jött a nagy hideg, kásásodott benne az anyag és ha már a fűtés se volt valami jó akkor már mindegy, ha átmosom a rendszert! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Kint az udvaron! B) Igaz hideg volt, de ki lehetett bírni! Már egyszer leírtam: elfolyt a hűtővizem apránként és most télére nem maradt benne fagyállós cucc. Mikor jött a nagy hideg, kásásodott benne az anyag és ha már a fűtés se volt valami jó akkor már mindegy, ha átmosom a rendszert! :D

Köszöntelek a betegesen autóbuzlk társaságában! ;)

Látod Stefán,vannak még ilyen emberek rajtunk kivül is! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Látod Stefán,vannak még ilyen emberek rajtunk kivül is! ;)

Azért én egész sokat ismerek még rajtunk kívül is, főleg ott az Alföld környékén... B)

Sőt, szerintem én még nem is számítok annyira betegnek. A hangok is ezt mondják :blush:

De, hogy ne legyek off. Én az ülésfűtésen szoktam élvezkedni. Hatalmas találmány :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na akkor a mai napon ezt is megtudtam mér fúj hidegebbet a középső beömlöm:D megérte felkelni:)

De az a ciki az egészben hogy nekem nyáron a szélsö akkor is langyosat fúj ha teljesen le van tekerve...most a fütésemmel amugy minden okés:) Csak a hátsó fűtő szálakat kéne megcsinálni...mert csak a felső 4 megy kb...állitolag van valami javító ragasztó...valakinek esetleg van vele valami tapasztalata? Vagy inkább hátsó szélvédő csere? Bár az se 100 h müködik:D

Link to comment
Megosztás:

Na akkor a mai napon ezt is megtudtam mér fúj hidegebbet a középső beömlöm:D megérte felkelni:)

De az a ciki az egészben hogy nekem nyáron a szélsö akkor is langyosat fúj ha teljesen le van tekerve...most a fütésemmel amugy minden okés:) Csak a hátsó fűtő szálakat kéne megcsinálni...mert csak a felső 4 megy kb...állitolag van valami javító ragasztó...valakinek esetleg van vele valami tapasztalata? Vagy inkább hátsó szélvédő csere? Bár az se 100 h müködik:D

Nekem se volt jó 4 szál, egy falubeli cartárs adott kölcsön próbára egy Loctite nevű katyvaszt. Meg kell keresni a szakadást, kétoldalról melléragasztani szigszallagot, és át kell festeni ezzel vagy 10-szer. Vmi fémtartalmú oldószeres festék. A 4-ből 2-jó lett, csak abbahagytam a projektet az idő miatt. 3 ezer körül van a cucc. De ha egy kupacban nem működnek, akkor lehet az is hogy a burkolat alatt van oldalt a szakadás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.