Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Pontosan. Én is most cseréltem, igaz nekem nem olyan motorom van. De a fűtésem ugyanúgy c@r volt.

Na most akkor nekem is szar? A fütésem faca, nyomja a meleget már 3 kilóméter után, a mutató 8 km-után éri el a 90-et, a fogyim viszont 9-liter. :rolleyes: Az előbb megáltam a postánál a kéknél volt a mutató a hűtő viszont már meleg volt. Megvárom amíg lehül, és meglesem alapjáraton mikor nyit. Más se hiányzik mint termosztátcsere -5 fokban. Most cseréltük a nyáron. :)

Link to comment
Megosztás:

Na most akkor nekem is szar? A fütésem faca, nyomja a meleget már 3 kilóméter után, a mutató 8 km-után éri el a 90-et, a fogyim viszont 9-liter. :rolleyes: Az előbb megáltam a postánál a kéknél volt a mutató a hűtő viszont már meleg volt. Megvárom amíg lehül, és meglesem alapjáraton mikor nyit. Más se hiányzik mint termosztátcsere -5 fokban. Most cseréltük a nyáron. :)

Ne sz@rj be, jó az!

Link to comment
Megosztás:

Na most akkor nekem is szar? A fütésem faca, nyomja a meleget már 3 kilóméter után, a mutató 8 km-után éri el a 90-et, a fogyim viszont 9-liter. :rolleyes: Az előbb megáltam a postánál a kéknél volt a mutató a hűtő viszont már meleg volt. Megvárom amíg lehül, és meglesem alapjáraton mikor nyit. Más se hiányzik mint termosztátcsere -5 fokban. Most cseréltük a nyáron. :)

Az NZ-n valahol hátul van a hőfokérzékelő,nem mindig pontos értékeket mutat.Beindítod,kb 5perc járás után még nem mehet át melegvíz a hűtő radiba,ha mégis,na akkor szar a termosztát.

A mutatóknak nem mindig kell hinni,corsában nálam kicsit pontatlan,de pl a dízelben halál pontos.

Link to comment
Megosztás:

Na most akkor nekem is szar? A fütésem faca, nyomja a meleget már 3 kilóméter után, a mutató 8 km-után éri el a 90-et, a fogyim viszont 9-liter. :rolleyes: Az előbb megáltam a postánál a kéknél volt a mutató a hűtő viszont már meleg volt. Megvárom amíg lehül, és meglesem alapjáraton mikor nyit. Más se hiányzik mint termosztátcsere -5 fokban. Most cseréltük a nyáron. :)

Reggelre itt lessz az enyimé is, ellenben én -20 fokban fogom cserélni, szóval no rinya! :)

Link to comment
Megosztás:

Az NZ-n valahol hátul van a hőfokérzékelő,nem mindig pontos értékeket mutat.Beindítod,kb 5perc járás után még nem mehet át melegvíz a hűtő radiba,ha mégis,na akkor szar a termosztát.

A mutatóknak nem mindig kell hinni,corsában nálam kicsit pontatlan,de pl a dízelben halál pontos.

Na hát beindítottam, olyan szépen langyosodott a cső, mint az anyja pi@ája! :) De akkor hogy lehet, hogy rendesen van fűtésem? Vagy csak nem zár el teljesen? A hűfokjelző még a kékben volt, a cső mér olyan 50-60 fokos volt. Papiron 92-nél kellene nyitnia. :rolleyes: A nyáron cseréltük, egy darabig biztos hogy jó volt, mert akkor figyelgettem.

Link to comment
Megosztás:

Reggelre itt lessz az enyimé is, ellenben én -20 fokban fogom cserélni, szóval no rinya! :rolleyes:

Vannak megoldások:

1. járasd a motort míg be nem melegszik...mivel nem jó a termosztátod, kb 10 percig 3ezres fordulaton, aztán ha leállítottad meleg lesz a motortérben.

2. rakj tüzet a kocsi mellett

3. 1 köcsög forralt bor

Remélem segítettem :)

Link to comment
Megosztás:

Vannak megoldások:

1. járasd a motort míg be nem melegszik...mivel nem jó a termosztátod, kb 10 percig 3ezres fordulaton, aztán ha leállítottad meleg lesz a motortérben.

2. rakj tüzet a kocsi mellett

3. 1 köcsög forralt bor

Remélem segítettem :)

Az anyja!Micsoda szakik vannak itt! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na hát beindítottam, olyan szépen langyosodott a cső, mint az anyja pi@ája! :) De akkor hogy lehet, hogy rendesen van fűtésem? Vagy csak nem zár el teljesen? A hűfokjelző még a kékben volt, a cső mér olyan 50-60 fokos volt. Papiron 92-nél kellene nyitnia. :rolleyes: A nyáron cseréltük, egy darabig biztos hogy jó volt, mert akkor figyelgettem.

Akkor márpedig az gatya! :)

80fokos víznél is szépen fűtött a corsa,csak a motor fázott.

Link to comment
Megosztás:

Vannak megoldások:

1. járasd a motort míg be nem melegszik...mivel nem jó a termosztátod, kb 10 percig 3ezres fordulaton, aztán ha leállítottad meleg lesz a motortérben.

2. rakj tüzet a kocsi mellett

3. 1 köcsög forralt bor

Remélem segítettem :)

Természetesen igen! :rolleyes:

Mondjuk én tiltásig gondoltam, kôvel kitámaszt, még a motrot sem állítom meg, hogy ne hüljön ki.

Link to comment
Megosztás:

A dieselnek meg ha jól láttam a C20NE-nek olyasmi a vízcsonkja, mint a C14NZ-nek, csak abban van a termosztát, lehet simán passzolna a blokkra valamelyik. :rolleyes:

Csak a hf-en nem passzol egyik sem. Én arra gondoltam, hogy elvágni a két fajtát és összeheggejteni. Csak legyen aki meghegeszti az alut.

Link to comment
Megosztás:

Akkor márpedig az gatya! :)

80fokos víznél is szépen fűtött a corsa,csak a motor fázott.

Hát pedig most nem cserélek, igy mehetek, már kb. 2 hónapja, akkor nőtt meg a fogyim, csak azt hittem a sok város miatt van. Most már kibírja füzetésig, addig max. 1-2 tecsós bevásárlás lesz. Most ideiglenesen én is raktam takarót a hűtő elé. Amúgy is Hening mesteres lesz a projekt, mert a vezérlést még nem merem egyedül beállítani. Már persze he nincs elege már belőlem. :rolleyes: Hogy teljes legyen az örömöm sikerült letörnöm a kitámasztó tartó biszbaszt, úgy kellett odadrótoznom, hogy ne csörömpöljön menet közben.

Link to comment
Megosztás:

Csak a hf-en nem passzol egyik sem. Én arra gondoltam, hogy elvágni a két fajtát és összeheggejteni. Csak legyen aki meghegeszti az alut.

A Kadett-é sem jó? Majd Kojaknál megnézzük, én is cseréltem nyáron, és nagyon nem tetszett "mindent" leszedni :rolleyes:

Én már nem akarom tudni, mitől jó az autó. :)

Hát pedig most nem cserélek, igy mehetek, már kb. 2 hónapja, akkor nőtt meg a fogyim, csak azt hittem a sok város miatt van. Most már kibírja füzetésig, addig max. 1-2 tecsós bevásárlás lesz. Most ideiglenesen én is raktam takarót a hűtő elé. Amúgy is Hening mesteres lesz a projekt, mert a vezérlést még nem merem egyedül beállítani. Már persze he nincs elege már belőlem. :) Hogy teljes legyen az örömöm sikerült letörnöm a kitámasztó tartó biszbaszt, úgy kellett odadrótoznom, hogy ne csörömpöljön menet közben.

Ez csak természetes, méghozzá garanciába. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez csak természetes, méghozzá garanciába. :)

Garanciában HA-HA-HA :) legutóbb is Ő csinálta, nem a munkájával van most se gondom, hanem az alkatrésszel. De ez a termosztát felfogatás meghekkelése megérne egy misét. Egy mozdulat kicserélni a termosztátot, de szét kell bombázni a fél mocit. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Termosztát témához találtam pár képet a saját archívumból:

Megvolt nekem is a csere.....besz@rás a különbség. 10p után a mogyoróimon folyt le a víz, a kartonok is kikerültek.

A képeken is észrevettem, hogy a gyári term.-nak itt is más a tömítése. Nagyon baba lett, mintha a motor is jobban tolerálná a meleget. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Megvolt nekem is a csere.....besz@rás a különbség. 10p után a mogyoróimon folyt le a víz, a kartonok is kikerültek.

A képeken is észrevettem, hogy a gyári term.-nak itt is más a tömítése. Nagyon baba lett, mintha a motor is jobban tolerálná a meleget. :)

Te sem nagyon szeretnél egyszálsemmiben rohangálni télen! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Naszóval, kimenetem elindítottam alapjáraton, -2.5 fok. A termosztát után a cső, már 2-3 perc után langyi volt. A radiátorhoz vezető cső 5 perc után egész meleg volt. 15 perc után, miután egyszer-kétszer felpörgettem, mert rohadtul fáztak a csülkeim, a cső a hűtő előtt már egész forró volt, alig lehetett megfogni, a hűtő után meg ekkor kezdett melegedni. hőfokmérő a kék, és a 90 között volt féluton ekkor. Na most akkor mi van? Egyértelmű volt hogy a kis körön előbb volt meleg, de egyből langyosodott a a hűtő fele is. Most akkor jó, vagy nem? Vagy csak a termosztáton a pici likon szivárog átt ennyi melegvíz? :rolleyes: Karcsi neked mennyire volt egyértelmű a nyitás? Hideg, aztán egyszer csak hirtelen meleg?

Link to comment
Megosztás:

Vagy csak a termosztáton a pici likon szivárog átt ennyi melegvíz? :rolleyes: Karcsi neked mennyire volt egyértelmű a nyitás? Hideg, aztán egyszer csak hirtelen meleg?

Elvileg a termosztáton van is pici lyuk gyárilag,de az nem engedhet ennyire át.

Szerintem ez olyan,mint nekem a corsában volt.

Picit mindig nyitva maradt,amikor kivettem,jól látható volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.