Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Klímagáz kevés benne. :icon4:

Neeshow!

Tiéd az elég összetett jelenség több hiba is lehet amit külön kellene vizsgálni, kezdjük a fűtéssel:

- kiugrott a bowden vagy eltört egy "pöcök" ami tartja.

- fűtéscsap hiba

- vízköves a radiátor ezért kevés víz kering benne.

klíma:

- kevés a klímagáz

- szárítószűrű elkoszolódott és lassú a keringés nincs hatékony hűtés

- lehet a fenti bowden hiba is, nem veszi le a fűtést

Klímával nem szabad leállítani az autót nem tesz jót a kompresszornak, megállás előtt kb. 20 msp-el kapcsold ki és nyomd rá a max. venti fokozatot ilyenkor kinyomja a kondenzvíz nagy részét és nem lesz gombatenyészet a fűtésboxban. Klímafertőtlenítést így tovább lehet húzni nálam 2 szezont is kibír. ;)

őőő. nem akarok belepofázni (nagyon :icon4:), de nálam például ha bekapcsolt klímával lelövöm a motort, akkor egy ideig még üzemel a fűtőventilátor. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem csak a digitális Diaviához van kapcsrajzom, be is linkeltem az elektromos topicban. Keresd meg, 23193-as hozzászólás. Ott be is jelöltem a ventilátor fokozatokhoz való vezetékeket. Nem tudom, hogy ez jó-e a tiedhez, de megnézed, egy próbát megér.

Köszi. Méregetek tovább a rajz a lapján.

Link to comment
Megosztás:

Klímagáz kevés benne. :D

Neeshow!

Tiéd az elég összetett jelenség több hiba is lehet amit külön kellene vizsgálni, kezdjük a fűtéssel:

- kiugrott a bowden vagy eltört egy "pöcök" ami tartja.

- fűtéscsap hiba

- vízköves a radiátor ezért kevés víz kering benne.

klíma:

- kevés a klímagáz

- szárítószűrű elkoszolódott és lassú a keringés nincs hatékony hűtés

- lehet a fenti bowden hiba is, nem veszi le a fűtést

Klímával nem szabad leállítani az autót nem tesz jót a kompresszornak, megállás előtt kb. 20 msp-el kapcsold ki és nyomd rá a max. venti fokozatot ilyenkor kinyomja a kondenzvíz nagy részét és nem lesz gombatenyészet a fűtésboxban. Klímafertőtlenítést így tovább lehet húzni nálam 2 szezont is kibír. :icon4:

Köszi!

Ellenőrizni fogjuk egyesével a fentieket, remélem meglesz a hiba forrása!

Link to comment
Megosztás:

Please help!

Próbálom az utasoldali lábteret összerakni, de onnan még pár dolog hiányzik. :D Van lábtérfűtéscsövem és annak az alsó takaróeleme, de más sajnos nincs...

Íme:

burkolatok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A sárga kocka meg a lila rész helyére kellene még valami. A sárga helyre pl a kesztyűtartó alatti polc lehet a megoldás? A réz fűtéscsövet (képen a lila) mi fogja takarni? Van oda gyárilag valami értelmes műanyagidom? :icon4:

Ha valakinek van esetleg egy hasonló szögből készült képe ezekről, annak örülnék. :icon4:

(Az előbb lemaradt a kép...)

Link to comment
Megosztás:

Please help!

Próbálom az utasoldali lábteret összerakni, de onnan még pár dolog hiányzik. :icon4: Van lábtérfűtéscsövem és annak az alsó takaróeleme, de más sajnos nincs...

Íme:

kicsi_burkolatok.JPG

A sárga kocka meg a lila rész helyére kellene még valami. A sárga helyre pl a kesztyűtartó alatti polc lehet a megoldás? A réz fűtéscsövet (képen a lila) mi fogja takarni? Van oda gyárilag valami értelmes műanyagidom? :icon4:

Ha valakinek van esetleg egy hasonló szögből készült képe ezekről, annak örülnék. ;)

Kép is van? :D

Link to comment
Megosztás:

Please help!

Próbálom az utasoldali lábteret összerakni, de onnan még pár dolog hiányzik. :D Van lábtérfűtéscsövem és annak az alsó takaróeleme, de más sajnos nincs...

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A sárga kocka meg a lila rész helyére kellene még valami. A sárga helyre pl a kesztyűtartó alatti polc lehet a megoldás? A réz fűtéscsövet (képen a lila) mi fogja takarni? Van oda gyárilag valami értelmes műanyagidom? :icon4:

Ha valakinek van esetleg egy hasonló szögből készült képe ezekről, annak örülnék. ;)

(Az előbb lemaradt a kép...)

Én láttam ezeket a takarókat annó el is hozhattam volna ingyen de nem hoztam...

A anyós lábtérhez még kell a polc, és az alá megy a képen lévő takaró. A rézcsövet szintén takarja egy gyári elem aminek pont az a formálya ami ott elfér. Létezik gyárilag.

Sőt a vezető lábtérhez is létezik olyan takaró ami a képen van. Annó nem hoztam el a havertól, de már azóta én is meg bántam. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Olyat kérdeznék, hogy a középkonzolon a hűtés fűtés az másnál is a jobb oldali gyengébb vagy csak nálam? Vagy csak én érzem úgy? Rákapcsolom hidegre és alig fúj, a bal oldali azért jóval jobban. 3-ason már jobban érezni. Ha ráhúzom a meleg levegőre akkor meg nyomatja mint állat, a jobb oldali is. Szét lehet csúszva valami vagy alapból ilyen? :D

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Olyat kérdeznék, hogy a középkonzolon a hűtés fűtés az másnál is a jobb oldali gyengébb vagy csak nálam? Vagy csak én érzem úgy? Rákapcsolom hidegre és alig fúj, a bal oldali azért jóval jobban. 3-ason már jobban érezni. Ha ráhúzom a meleg levegőre akkor meg nyomatja mint állat, a jobb oldali is. Szét lehet csúszva valami vagy alapból ilyen? :icon4:

A középső beömlőkhöz a feljövő cső, gyakorlatilag a bal oldali mögött van, és onnan nyílik szét tölcsérbe. A jobboson mindig kevesebb fog jönni valamivel :D

Link to comment
Megosztás:

A középső beömlőkhöz a feljövő cső, gyakorlatilag a bal oldali mögött van, és onnan nyílik szét tölcsérbe. A jobboson mindig kevesebb fog jönni valamivel :D

Ahha hasonlóra tippeltem, (a lehet szétesett valamin kívül) de legalább most már tudom is!

Köszi! :icon4: Szóval nincs baja, csak ilyen!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy kit mennyire érdekel, de örömmel jelenthetem, hogy végre sikerült befejezni a klímaszerelést. :D Menni már lehet a kocsival, de hogy lesz-e benne hideg is azt még nem tudom. Még nincs feltöltve a rendszer. ;) Fűteni lehet vele az biztos, mert próbáltam.

Kezelést még gyakorolni kell, de majd rájövök, kitapasztalom. :icon4: Pár fura dolgot viszont már észrevettem a próbaúton. A vízhőmérséklet nem ment a kék sáv fölé. Amikor meg felnyomtam próbaképpen a fűtést, (vagyis hőmérsékletet) később nem lehetett kikapcsolni. Hiába vettem vissza a hőmérsékletet csak langyosodott, de nem kapcsolt le a fűtés.

Amikor megálltam, megnéztem a hűtőt és meleg volt, és a csövek is. Tehát nyitva volt, a víz viszont csak kb 90 körül lehetett. A gomba és a hűtő is zsír új. A gomba elvileg 95-100 közötti, szóval nem tudom mi lehet... :icon4:

Minden esetre folytatom a tesztelést.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy kit mennyire érdekel, de örömmel jelenthetem, hogy végre sikerült befejezni a klímaszerelést. :D Menni már lehet a kocsival, de hogy lesz-e benne hideg is azt még nem tudom. Még nincs feltöltve a rendszer. ;) Fűteni lehet vele az biztos, mert próbáltam.

Kezelést még gyakorolni kell, de majd rájövök, kitapasztalom. :icon4: Pár fura dolgot viszont már észrevettem a próbaúton. A vízhőmérséklet nem ment a kék sáv fölé. Amikor meg felnyomtam próbaképpen a fűtést, (vagyis hőmérsékletet) később nem lehetett kikapcsolni. Hiába vettem vissza a hőmérsékletet csak langyosodott, de nem kapcsolt le a fűtés.

Amikor megálltam, megnéztem a hűtőt és meleg volt, és a csövek is. Tehát nyitva volt, a víz viszont csak kb 90 körül lehetett. A gomba és a hűtő is zsír új. A gomba elvileg 95-100 közötti, szóval nem tudom mi lehet... :icon4:

Minden esetre folytatom a tesztelést.

grat! ;) Én meg éppen most szedem ki a klíma hűtőt... rossz lett a hegesztése... ;) Na meg 1 db szelepet kellett cserélni. Elvileg jövő hétvégén már hűteni fog!!! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy kit mennyire érdekel, de örömmel jelenthetem, hogy végre sikerült befejezni a klímaszerelést. :D Menni már lehet a kocsival, de hogy lesz-e benne hideg is azt még nem tudom. Még nincs feltöltve a rendszer. ;) Fűteni lehet vele az biztos, mert próbáltam.

Kezelést még gyakorolni kell, de majd rájövök, kitapasztalom. :icon4: Pár fura dolgot viszont már észrevettem a próbaúton. A vízhőmérséklet nem ment a kék sáv fölé. Amikor meg felnyomtam próbaképpen a fűtést, (vagyis hőmérsékletet) később nem lehetett kikapcsolni. Hiába vettem vissza a hőmérsékletet csak langyosodott, de nem kapcsolt le a fűtés.

Amikor megálltam, megnéztem a hűtőt és meleg volt, és a csövek is. Tehát nyitva volt, a víz viszont csak kb 90 körül lehetett. A gomba és a hűtő is zsír új. A gomba elvileg 95-100 közötti, szóval nem tudom mi lehet... :icon4:

Minden esetre folytatom a tesztelést.

Majd a klíma feltöltésénél jön elő a hiba, vagy nem. ;) Akkor kicsit megvariálódik néhány vezérlés. ;)

A fűtés-megmaradás hibára van egy tippem, de ahhoz műszerfal kibontás kell...

Link to comment
Megosztás:

Majd a klíma feltöltésénél jön elő a hiba, vagy nem. ;) Akkor kicsit megvariálódik néhány vezérlés. :lol:

A fűtés-megmaradás hibára van egy tippem, de ahhoz műszerfal kibontás kell...

Azt nem akarom még egyszeeeeerr...!!! :icon4: ;)

Próbálgattam tovább: az valószínűnek látszik, hogy nincs elég vákuum a rendszerben. A belső keringetés ajtói csak kb 3/4-ig zárnak le, továbbá a műszerfali befúvást nem lehet kikapcsolni, a lábteret meg bekapcsolni, és nem záródik el a fűtés sem. (Ez nyáron elég sz*r!! :D ) Mivel ez mind a vákuummal megy, szerintem ez lehet a közös pont. Ami azért gáz, mert rohadt mélyen van minden. Igaz, hogy a vákuumrendszer tartálya hiányzik, mert az a D.E.T nem adta oda, én meg akkor nem tudtam, hogy kell hozzá. Lehet, hogy ez okozza a vákuum gyengeségét? Vagy ereszt valahol... de azt hogy találom meg?? ;)

Sajna a víz lassan melegszik, de ha felküzdi magát 95-100 közé akkor ott marad. 100 fölött be is indult a venti, de csak pár másodpercre. ;) De hogy miért? :icon4:

Link to comment
Megosztás:

grat! :D Én meg éppen most szedem ki a klíma hűtőt... rossz lett a hegesztése... :icon4: Na meg 1 db szelepet kellett cserélni. Elvileg jövő hétvégén már hűteni fog!!! :icon4:

Thx. ;)

De lesz még munkám vele mire minden működni fog...

De legalább te sem unatkozol. ;)

Link to comment
Megosztás:

Azt nem akarom még egyszeeeeerr...!!! :icon4: ;)

Próbálgattam tovább: az valószínűnek látszik, hogy nincs elég vákuum a rendszerben. A belső keringetés ajtói csak kb 3/4-ig zárnak le, továbbá a műszerfali befúvást nem lehet kikapcsolni, a lábteret meg bekapcsolni, és nem záródik el a fűtés sem. (Ez nyáron elég sz*r!! :icon4: ) Mivel ez mind a vákuummal megy, szerintem ez lehet a közös pont. Ami azért gáz, mert rohadt mélyen van minden. Igaz, hogy a vákuumrendszer tartálya hiányzik, mert az a D.E.T nem adta oda, én meg akkor nem tudtam, hogy kell hozzá. Lehet, hogy ez okozza a vákuum gyengeségét? Vagy ereszt valahol... de azt hogy találom meg?? ;)

Sajna a víz lassan melegszik, de ha felküzdi magát 95-100 közé akkor ott marad. 100 fölött be is indult a venti, de csak pár másodpercre. ;) De hogy miért? ;)

Csak a belső keringetés üzemel vákuummal. :lol: A többi bowdenes. Szerintem lesz még egy köröd azzal a középbox-szal. : :D Amúgy klímásnál a elzáródik a víz útja a fűtőradiátorban, ha tökig van hidegre tekerve a cucc. :lol: Legalábbis ha gyári. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak a belső keringetés üzemel vákuummal. ;) A többi bowdenes. Szerintem lesz még egy köröd azzal a középbox-szal. : :D Amúgy klímásnál a elzáródik a víz útja a fűtőradiátorban, ha tökig van hidegre tekerve a cucc. ;) Legalábbis ha gyári. :lol:

Nem gyári. :icon4: Hát épp ez az! ;)

A fűtést egy vákuumos szelep zárja (zárná) el. A csőben van valamennyi vákuum, mert lehet érezni, de szerintem elég kevés. Másik baj, hogy ha kézzel benyomom az elzáró dugattyút akkor szivárogni kezd a hűtővíz a dugattyú mellett. :icon4: Ott valami nagyon nem jó. Csak így meg sz*rt se ér az egész! Nyáron klíma helyett állandó fűtés...pfff. ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak a belső keringetés üzemel vákuummal. :icon4: A többi bowdenes. Szerintem lesz még egy köröd azzal a középbox-szal. : :D Amúgy klímásnál a elzáródik a víz útja a fűtőradiátorban, ha tökig van hidegre tekerve a cucc. :icon4: Legalábbis ha gyári. ;)

Az csak akkor, ha beépítette azt a vákuum vezérelt szelepet, amit a melegvizes cső elé szokás betenni. A hőmérséklet szabályozó vákuum szelepéről üzemelteti azt a szelepecskét, és mikor ráengeded a vákuumot, nem jut át rajta a melegvíz. Ha nincsen benne, akkor nem fog zárni, tehát állandóan kering a melegvíz.

Link to comment
Megosztás:

Nem gyári. :D Hát épp ez az! ;)

A fűtést egy vákuumos szelep zárja (zárná) el. A csőben van valamennyi vákuum, mert lehet érezni, de szerintem elég kevés. Másik baj, hogy ha kézzel benyomom az elzáró dugattyút akkor szivárogni kezd a hűtővíz a dugattyú mellett. :icon4: Ott valami nagyon nem jó. Csak így meg sz*rt se ér az egész! Nyáron klíma helyett állandó fűtés...pfff. :icon4:

nem szívhat valahol falsot?

Link to comment
Megosztás:

Megadave!

Kitartás én is szívok rendesen, kompresszor ki lett cserélve most akartuk feltölteni klímagázzal a rendszert, de már a vákuumot sem tartja. :D Kompresszor lett csak megbontva oda új tömítéseket is raktunk, nitrogén meg elfogyott így nem tudtuk megkeresni hol lehet a szivárgás.

Vákuum tartály az fontos, bármelyik bontóban lehet szerezni ha a környéken nem találsz szóljál és szétnézek nálunk. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Megadave!

Kitartás én is szívok rendesen, kompresszor ki lett cserélve most akartuk feltölteni klímagázzal a rendszert, de már a vákuumot sem tartja. ;) Kompresszor lett csak megbontva oda új tömítéseket is raktunk, nitrogén meg elfogyott így nem tudtuk megkeresni hol lehet a szivárgás.

Vákuum tartály az fontos, bármelyik bontóban lehet szerezni ha a környéken nem találsz szóljál és szétnézek nálunk. ;)

Köszi a bíztatást! :lol: Legalább te!... ;)

Csak hogy ugyanarról beszéljünk: olyan tartály hiányzik, ami a motorból jövő vákuumcsőhöz csatlakozik, és pollenszűrő mellett van az esőlefolyó alatt. Ilyen van a gyári klímásokban is? :icon4: Mert ha alapból diaviás cucc, mint ahogy fűtészáró szelep (ami könnyen lehet, hogy rossz) akkor olyat most honnan a bánatból szerzek?! :icon4:

Itt a környéken én csak 1 bontót ismerek, de akármikor mentem oda, sose volt semmijük Astra F-hez. :D

Esetleg, ha utánanéznél ezeknek azt megköszönném. :lol: Én meg feltúrom a netet, hátha akad valami... ;)

Link to comment
Megosztás:

Kitartás én is szívok rendesen, kompresszor ki lett cserélve most akartuk feltölteni klímagázzal a rendszert, de már a vákuumot sem tartja. :icon4: Kompresszor lett csak megbontva oda új tömítéseket is raktunk, nitrogén meg elfogyott így nem tudtuk megkeresni hol lehet a szivárgás.

Én is szopok az idén a klímával. Elkezdődött a nyár, nyomás klímát tölteni. Feltöltik, beindít, jön a hideg levegő, kifizetem a töltést, olyan hangja lett a kompresszornak, mintha egy konzervdobozban 3 anyát ráznál. Jó, irány kompresszort keresni. Szerencsére az első bontóban volt, gáz le, kompresszor csere, gáz vissza. Kuss van és hideg. Közben motorgenerál, mert megadta magát a hengerfejtömítés, és ha már a hengerfejet lekaptuk, haccoljon. Már az első nap, ahogy alulról figyeltem az autót, látom, hogy a kompresszor alján, ahol össze van illesztve a 2 fél, szépen gyöngyözik az olaj. Természetesen mire kész lett az autó, nyomnám a klímát be, semmi. Most pénteken elvittem szervizbe, azt mondták, tegnapra kész. Hát nem lett kész. Ezidáig csak a klímára 35e ment el, a generál az kb. 60e (tömítések, hengerfej felújítás, szelepszárszimeringek, vezműszíj, főtengelyszimering, gyűrűk, olaj, stb.), és még hátra van a mostani ami, alsó hangon lesz 40e (kompresszortömítés, tömszelence, töltés, munkadíj).

Mondjuk eddig (2009. nyarától, kb. 35-40e km) csak a kötelezőket kérte és kapta (fék, olaj, üzemanyag :icon4: + 1 lambdaszonda), és ezalatt bőven megspóroltam annyit a gázon, hogy ez beleférjen. Igaz, azt a pénzt soha nem tettem félre. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.