Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Bontott klíma 30 és 60 között szokott lenni állapottól típustól függően. A munkát nem tudom én se, úgyhogy nem is tippelnék.

Nomeg a fűtésbox! :D Mert ugye azt is cserélni kell nem? a klímásé ha jól tudom másabb! :D

Debrecen, Mikepércsi úti bontó: 30.000 Ft a kompresszor, és korrektek a garancia is jó ám. :P Simán cserélik ki , vagy visszaadja az árát, ahogy neked tetszik. :lol:

Viszont a fűtésbox az náluk nem létezik, ahogy kiszedik megy a kukába, ha szerencsés vagy, pont nincs kiszedve. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor azért több ott az ára. :D Csövekkel, mindennel?

Én pl a full komplett klímát fűtésboxszal, hűtővel, csövekkel, kompresszorral, elektronikával vettem 50ért. És ez nem egyedi eset, vannak ilyenek pl racsingbazáron.

Ha vki csak a kompit adja 30-ért, akkor az vagy full új cuccnak kell lenni, vagy nagy lehúzás az egész.

Link to comment
Megosztás:

Én pl a full komplett klímát fűtésboxszal, hűtővel, csövekkel, kompresszorral, elektronikával vettem 50ért. És ez nem egyedi eset, vannak ilyenek pl racsingbazáron.

Ha vki csak a kompit adja 30-ért, akkor az vagy full új cuccnak kell lenni, vagy nagy lehúzás az egész.

Vagy bontónak! :D

ok, akkor az 50e az jó ár érte! :D

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Én teljesen új vagyok itt és kb 4 hónapja vagyok tulaja egy Opel Astra F 1.7 TD nek.(nem Isuzu)Szóval gondjaim eddig egy bal eslő központi zár motoron kívűl még nem volt,eddig a napig.Az utastérben a jobb oldali szőnyegen vízesedést találtam.Később megállapítottam hogy ez nem csupán sima vizesedés.A fűtő radiátorom folyik valahol,vagy esetleg valamelyik cső.Végigolvastam sok kommentet itt a forum topicban de választ nem igazán találtam arra hogy pontosan milyen melő ezt kicserélni meg hogy merre induljak el ezzel a probléma megoldással.Konkrétan elkezdtem kiszedni a dolgokat,de nem tudom hogy teljesen szét kell e bontani a műszerfalat vagy csak a középkonzol egy részét.A pedál magasságában irták a többiek hogy ott található a radiátor.De gondolom ez mélyen a burkolatok mögött.Valaki aki már cserélt radiátort és nem csak annyit tud mondani hogy jó melót meg sok sikert,azt szivesen elolvasnám.Köszi szépen.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Én teljesen új vagyok itt és kb 4 hónapja vagyok tulaja egy Opel Astra F 1.7 TD nek.(nem Isuzu)Szóval gondjaim eddig egy bal eslő központi zár motoron kívűl még nem volt,eddig a napig.Az utastérben a jobb oldali szőnyegen vízesedést találtam.Később megállapítottam hogy ez nem csupán sima vizesedés.A fűtő radiátorom folyik valahol,vagy esetleg valamelyik cső.Végigolvastam sok kommentet itt a forum topicban de választ nem igazán találtam arra hogy pontosan milyen melő ezt kicserélni meg hogy merre induljak el ezzel a probléma megoldással.Konkrétan elkezdtem kiszedni a dolgokat,de nem tudom hogy teljesen szét kell e bontani a műszerfalat vagy csak a középkonzol egy részét.A pedál magasságában irták a többiek hogy ott található a radiátor.De gondolom ez mélyen a burkolatok mögött.Valaki aki már cserélt radiátort és nem csak annyit tud mondani hogy jó melót meg sok sikert,azt szivesen elolvasnám.Köszi szépen.

Hi!

Elvileg, ha jól emléxem, a fűtőradiátort ki lehet bányászni alulról úgy is, ha a kardánboxot kiveszed, az talán kevesebb melóval jár, mintha a fűtéskonzolt borítod szét.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!De akkor most konkrétan mit javasoltok?Bontsam ki a fél műszerfalat?Nem félek én szétszedni csak nagy igyekezetemben nem szeretnék elszúrni semmit-.

Valahol volt már egy képes leírás a radiátor kiszedésről, csak pont nem találom. A kardán-boxot kellett felszedni hozzá, és onnan alulról kivadászni. DarkErrant kolléga ha felmászik elmeséli majd, mert ő nemrég cserélte, csak ő most még úgy be van karmolva valszeg, hogy nem találja a fórumot :D :D

Link to comment
Megosztás:

Valahol volt már egy képes leírás a radiátor kiszedésről, csak pont nem találom. A kardán-boxot kellett felszedni hozzá, és onnan alulról kivadászni. DarkErrant kolléga ha felmászik elmeséli majd, mert ő nemrég cserélte, csak ő most még úgy be van karmolva valszeg, hogy nem találja a fórumot :D :D

Köszi szépen.Azt tudom meg hallottam hogy nem egy egyszerű dolog de azért olyan nagyon bonyolult sem lesz remélem.De hát a probléma adott és meg kell oldani! :D

Link to comment
Megosztás:

Valahol volt már egy képes leírás a radiátor kiszedésről, csak pont nem találom. A kardán-boxot kellett felszedni hozzá, és onnan alulról kivadászni. DarkErrant kolléga ha felmászik elmeséli majd, mert ő nemrég cserélte, csak ő most még úgy be van karmolva valszeg, hogy nem találja a fórumot :D :D

Aha, a kardáb box felől kell támadni, onnan férsz hozzá a fűtéselosztóhoz, az alatt/benne van radiátor. De a csöveket a motortérből lehet lekötni.

Link to comment
Megosztás:

Aha, a kardáb box felől kell támadni, onnan férsz hozzá a fűtéselosztóhoz, az alatt/benne van radiátor. De a csöveket a motortérből lehet lekötni.

Akkor végrehajtjuk valahogy a dolgot.Sajna az autós boltba nem tudták megmondani milyen is kell pontosan hozzá mert tán 4 fajtát is tartanak,ezért kell kétszer dolgzoni,egyzser azért szétszedni hogy megnézzük másodszor azért hogy kicseréljük. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor végrehajtjuk valahogy a dolgot.Sajna az autós boltba nem tudták megmondani milyen is kell pontosan hozzá mert tán 4 fajtát is tartanak,ezért kell kétszer dolgzoni,egyzser azért szétszedni hogy megnézzük másodszor azért hogy kicseréljük. :D

Ha egy közdarabbal rövidre zárod a két fűtéscsövet a motorérban ami a radiátorra megy, akkor tudod használi a kocsit amíg alkatrészért mászkálsz, ilyenkor úgysem kell a fűtés. Egy megfelelő csődarab kell hozzá, meg két bilincs.

Link to comment
Megosztás:

Ha egy közdarabbal rövidre zárod a két fűtéscsövet a motorérban ami a radiátorra megy, akkor tudod használi a kocsit amíg alkatrészért mászkálsz, ilyenkor úgysem kell a fűtés. Egy megfelelő csődarab kell hozzá, meg két bilincs.

Szerencse hogy ráakadtam erre a fórumra meg az is hogy tudtatok segíteni.:-)THX

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Valaki megtudná mondani, hogy hívják azt a hőkapcsolót, ami a ventillátort kapcsolgatja? Igazából nekem utólagos klímásításnál derült ki, hogy nem megy a kuplung. Mint kiderítettem, a sárga-barna vezeték lenne a negatív, de sajnos az az eredeti hőkapcsolón nincsen bekötve, így nem kap a kuplung negatívot. Kuplung kattog, ha direktben kötök rá áramot. Gondolkodtam, hogy azt a kapcsolót kihagyom, és összekötöm a testel a vezetéket, de azon gondolkodtam, hogy valószínűleg túlmelegedés esetén lekapcsolja a klímát a test madzag megszakításával, így megy a 2 db hűtőventillátor, de a motoron nincsen terhelés, így visszahűl... ez az elméletem a kapcsolási rajz nézegetése után.

Tehát az érdekelne, hogy mi van, ha direkt teste kap, és milyen név, vagy cikkszám alapján találhatok hozzá ilyen hőérzékelős kapcsolót?

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Az a hőfok kapcsoló fontos én nem hagynám ki és nem kötném direkt testre a kompresszort.

Klímás hőfok kapcsoló vagy hőgomba kell neked cikkszáma: 18 46 325. :D

Köszönöm szépen! :D Ez a hőfok kapcsoló egyébként hidegben szakítja meg az áramkört, vagy melegben? Azt láttam, hogy normál esetben zárt, míg valami extrém körülmény hatására szaggat. Én a túl melegedésre gondoltam, de lehet, hogy a 4 fok körüli víz hőmérsékletes tiltó szerkezet lenne a szerepe. Amint bemelegszik, már lehet használni a klímát. Feltételezésem szerint a célja az, hogy hideg motornál ne terhelje a kompresszor a motort, és ne koptassa a még nem túl jó kenésű motorodat. Másik lehetőség meg az, hogy a túlmelegedés esetén nyitja az áramkört, és nem terheli feleslegesen a motort, ezzel csökkentve a terhelést, és a vízhőfokot... bár ez utóbbi a ventillátorok üzeme miatt elég lehetetlen. :D

Link to comment
Megosztás:

Ebben a hőfok kapcsolóban 2 bimetál van, az egyik adott hőfok tartományban kapcsolja a ventit, a másik pont fordítva működik egy kicsivel magasabb tartományban megszakítja a kompresszor testjét. Hidegben a klíma nyomáskapcsolója tilt le és azért nem lehet elindítani a klímát, hidegben csökken a klímagáz nyomása. Természetesen ha túlmelegszik a rendszer van egy másik nyomáskapcsoló ami szintén letilt, ha ez meghibásodna akkor jön a hőfok kapcsoló a vízhűtőnél. :D

Link to comment
Megosztás:

Ebben a hőfok kapcsolóban 2 bimetál van, az egyik adott hőfok tartományban kapcsolja a ventit, a másik pont fordítva működik egy kicsivel magasabb tartományban megszakítja a kompresszor testjét. Hidegben a klíma nyomáskapcsolója tilt le és azért nem lehet elindítani a klímát, hidegben csökken a klímagáz nyomása. Természetesen ha túlmelegszik a rendszer van egy másik nyomáskapcsoló ami szintén letilt, ha ez meghibásodna akkor jön a hőfok kapcsoló a vízhűtőnél. :D

Értem! Ma próbálták tölteni, de a kuplung nem húzott be a kapcsoló miatt. Most már tudom a hiba okát, így már mennék vissza... Ami viszont érdekes, hogy pont ellentétes oldalon van a ventillátor csatlakozó! Ebből kifolyólag nem is volt hűtőventim, mivel nem kapta meg a testet. Minek van 3 pólus a nem klímás gombán, ha nem használja? Az valami 2. zárási hőmérséklet lenne? Sima X16XEL volt, de raktam bele itthon egy használt klímát. Tömítések jók, és a hűtőt is kihegesztette egy öreg, mert a csávó kiszedéskor megrepesztette az alucsövet. Milyen pontokon lehetnek még szivárgások? Egyenlőre tökéletesnek néz ki, mert a vákuum teszten átment.

Link to comment
Megosztás:

Ebben a hőfok kapcsolóban 2 bimetál van, az egyik adott hőfok tartományban kapcsolja a ventit, a másik pont fordítva működik egy kicsivel magasabb tartományban megszakítja a kompresszor testjét. Hidegben a klíma nyomáskapcsolója tilt le és azért nem lehet elindítani a klímát, hidegben csökken a klímagáz nyomása. Természetesen ha túlmelegszik a rendszer van egy másik nyomáskapcsoló ami szintén letilt, ha ez meghibásodna akkor jön a hőfok kapcsoló a vízhűtőnél. :D

Jah! És még 1 utolsó kérdés!!! Hol kapok ilyen kapcsolót olcsón? :D

Link to comment
Megosztás:

Létezik kétfokozatú hőfokkapcsoló is aminek ugyanúgy 3 lába van és két bimetálos de csak ventit és egy előtét ellenállást tud kapcsolni, így kétfokozatú ventilátoros hűtés van, sajnos ezzel a gombával szokták összekeverni a klímásat.

Szivárgást könnyű megtalálni ha feltöltéskor raknak bele UV-s jelölő anyagot, leggyakrabban a kompresszor szimeringje szokott szivárogni vagy ha már elég régiek a gumicsövek ott szokott elszökni egy kicsi gáz pl. 1 év alatt akár a gáz negyede. Fontos, hogy havonta legalább egyszer legyen bekapcsolva a klíma 5-10 percre, persze télen nehéz betartani de ha sikerül akkor nem tud annyi gáz megszökni a rendszerből. Beépítésnél érdemes minden tömítést cserélni, vákumolás után ha van rá lehetőség 1 hétig nitrogénnel feltöltve járni és tesztelni a klímát ha a nitrogén sem szökik meg belőle akkor tutira jó lesz. :D Még egy fontos ha bontott klímát építesz be a szárítószűrőt is mindenféleképpen cseréld ki, amúgy 4 évente lenne cserés.

Klímás hőgombát lehet kapni a Csergő-nél, Unix-nál, Bárdi-nál és persze Opel márkaszervizekben is de ott drágább.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.