Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Ja, azt meg törölgessék akik belehelték. :D Végülis érthető az emberi test párát termel annak menn kell valahova, és a leghidegebb felületen csapódik ki.

Próbálja meg valaki összetaperolni az ablakaimat... Onnantól nem fog párásítani, mert tuti gyalog jön tovább :lol:

Link to comment
Megosztás:

Zotya, mennyiért vetted tavaly a bontóban a hűtőt?

Tegnap egy jó fél órás állás után megyek az autóhoz, és jó nagy tócsát látok az első lökös alatt, és vagy 3-4 helyen is csöpögött a hűtővíz.

A hűtőből jött, valahonnan a ventillátor alól. Muszáj volt elindulnom, de mikor pár km után megálltam, már nem folyt. És azota sem. Még csak nem is töltöttem utána. A kiegyenlítő tartályból az a pár dl. hiányzik ami ott elfolyt. Mitől állt el? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Zotya, mennyiért vetted tavaly a bontóban a hűtőt?

Tegnap egy jó fél órás állás után megyek az autóhoz, és jó nagy tócsát látok az első lökös alatt, és vagy 3-4 helyen is csöpögött a hűtővíz.

A hűtőből jött, valahonnan a ventillátor alól. Muszáj volt elindulnom, de mikor pár km után megálltam, már nem folyt. És azota sem. Még csak nem is töltöttem utána. A kiegyenlítő tartályból az a pár dl. hiányzik ami ott elfolyt. Mitől állt el? :lol:

Nem állt el, csak felmelegedve elpárolgott.

Link to comment
Megosztás:

Klímakompresszor cserekor milyen dolgokat kell még elvégeztetni? Úgy értem pl.: gáz töltés, olajjal való feltöltés, esetleg szárító szűrő csere, rendszer átmosatás. Hallottam még valami "tömszelence" tisztításról, vagy mi a fene, meg ilyenek. De nem vagyok teljesen tisztában a dolgokkal, ezért valaki magyarázza el hogy működnek ilyenkor a dolgok.. <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Fűtésrendszerrel kapcsolatban lenne egy kérdésem, remélem valaki tudja a megfejtést <_<

A problémám az, hogy nagyon lassan (kb 3-szor) annyi idő alatt melegszik fel a vizem 90 fokra, és akárhogy terhelem az autót, nem megy 90 fölé. A benti fűtés is a normális fele kb., épphogy langyos jön.

A redszer nem levegős és a víz nem koszos, valamint nem fogy és kb fél éve lett lecserélve. A kipufogógáz rendben van.

Ezek alapján termosztát? De akkor miért nem jön rendesen a meleg az utastérben? Ha meg radiátor hiba akkor miért nem melegszik fel a víz?

A két hiba pontosan egyszerre jelentkezett, de vajon mi okozza? :D

Várom az ötleteket!

Üdv, Ákos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fűtésrendszerrel kapcsolatban lenne egy kérdésem, remélem valaki tudja a megfejtést :D

A problémám az, hogy nagyon lassan (kb 3-szor) annyi idő alatt melegszik fel a vizem 90 fokra, és akárhogy terhelem az autót, nem megy 90 fölé. A benti fűtés is a normális fele kb., épphogy langyos jön.

A redszer nem levegős és a víz nem koszos, valamint nem fogy és kb fél éve lett lecserélve. A kipufogógáz rendben van.

Ezek alapján termosztát? De akkor miért nem jön rendesen a meleg az utastérben? Ha meg radiátor hiba akkor miért nem melegszik fel a víz?

A két hiba pontosan egyszerre jelentkezett, de vajon mi okozza? :)

Várom az ötleteket!

Üdv, Ákos

Az kell neki hidegen :D

Igen, termosztát. Talán a víz a kapcsolat a két probléma között. Hideg vízzel elég sz.r hatásfokkal lehet fűteni <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fűtésrendszerrel kapcsolatban lenne egy kérdésem, remélem valaki tudja a megfejtést <_<

A problémám az, hogy nagyon lassan (kb 3-szor) annyi idő alatt melegszik fel a vizem 90 fokra, és akárhogy terhelem az autót, nem megy 90 fölé. A benti fűtés is a normális fele kb., épphogy langyos jön.

A redszer nem levegős és a víz nem koszos, valamint nem fogy és kb fél éve lett lecserélve. A kipufogógáz rendben van.

Ezek alapján termosztát? De akkor miért nem jön rendesen a meleg az utastérben? Ha meg radiátor hiba akkor miért nem melegszik fel a víz?

A két hiba pontosan egyszerre jelentkezett, de vajon mi okozza? :D

Várom az ötleteket!

Üdv, Ákos

Első körben azt zárnám ki. Aztán ha még akkor sem jó, jöhet a fűtőradiátor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fűtésrendszerrel kapcsolatban lenne egy kérdésem, remélem valaki tudja a megfejtést :D

A problémám az, hogy nagyon lassan (kb 3-szor) annyi idő alatt melegszik fel a vizem 90 fokra, és akárhogy terhelem az autót, nem megy 90 fölé. A benti fűtés is a normális fele kb., épphogy langyos jön.

A redszer nem levegős és a víz nem koszos, valamint nem fogy és kb fél éve lett lecserélve. A kipufogógáz rendben van.

Ezek alapján termosztát? De akkor miért nem jön rendesen a meleg az utastérben? Ha meg radiátor hiba akkor miért nem melegszik fel a víz?

A két hiba pontosan egyszerre jelentkezett, de vajon mi okozza? :D

Várom az ötleteket!

Üdv, Ákos

Eyg termosztát max 2000 ft persze + a munkadíj amennyiért kicserélik...

De tuti termosztát baja lehet, főleg ha el sem éri a mutatód a 90-es csíkot!

Hűtőben a víz melegszik pár perccel indítás után? Mert ha langyosodik akkor tuti az a baja! (Nekem is így kezdődött!) <_<

Link to comment
Megosztás:

Eyg termosztát max 2000 ft persze + a munkadíj amennyiért kicserélik...

De tuti termosztát baja lehet, főleg ha el sem éri a mutatód a 90-es csíkot!

Hűtőben a víz melegszik pár perccel indítás után? Mert ha langyosodik akkor tuti az a baja! (Nekem is így kezdődött!) :D

Azért ha nem sokkal, de kicsit drágább. <_<

Link to comment
Megosztás:

Eyg termosztát max 2000 ft persze + a munkadíj amennyiért kicserélik...

De tuti termosztát baja lehet, főleg ha el sem éri a mutatód a 90-es csíkot!

Hűtőben a víz melegszik pár perccel indítás után? Mert ha langyosodik akkor tuti az a baja! (Nekem is így kezdődött!) <_<

Bejelentkeztem egy termosztát cserére.

Sok mindent megszerelek, de a vezérműszíjat még nem merem babrálni :D Remélem megjavul.

A hűtő és a belső fűtés is szinte azonnal langyosodik, és nem megy 90 fok fölé a víz egyszer sem. A 90-et is néha-néha éri csak el.

Szóval arra tippelek, hogy a nyitott és a félig zárt állapot között mocorog a termosztát. Vagy a félig nyitott állásban halálozott el :)

Nincs infóm róla, hogy mikor lett utoljára cserélve, szóval simán elhasználódhatott.

Visszajelzek hogy mi lett az eredmény :D

Köszönöm az ötleteket!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.