Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Na ez jó, akkor veszek vmit aztán majd meglátjuk...

DTL-en szerencsére nem egy nagy dolog cserélni jól hozzá lehet férni.

Nekem rá volt írva a régi Wahler-re is a neve, meg az újra is amit beletettem :lol: Otthon megvan a régi, ha hazaértem lefényképezem :) (nemtudom miért tartogatok otthon egy 10 éves, rossz termosztátot, de emlékszem rá hogy még megvan :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Nekem rá volt írva a régi Wahler-re is a neve, meg az újra is amit beletettem :lol: Otthon megvan a régi, ha hazaértem lefényképezem :D (nemtudom miért tartogatok otthon egy 10 éves, rossz termosztátot, de emlékszem rá hogy még megvan :lol: )

na

szuper

aztán ha rám akarnak megint sózni vmi szart akkor lenyeletem velük az biztos...

meg zsótit fő lessz hívva

az biztos

:)

Link to comment
Megosztás:

vennék gates-t.

vagy inkább legyen wahler?

nem számít 1-2ezres inkább legyen ######a...

a wahler olcsóbb, de ha jól emlékszem azt dícsértétek sokan.

vagy itt nem igaz a drágább jobb összefüggés?

Nekem annó ez ment bele! Azóta is tökéletes! (60.000 ment bele kb csere óta!)

Ezeket a képeket csináltam a cserénél.

vettem gates-t. a dobozban vernet volt (calorstat)...

Na most vagy át akartak b*ni vagy a gates saját nevén árulja a fele annyiba kerülő vernet-t...

No mindenesetre biztos ami biztos rendeltem helyette wahlert...

tud vki esetleg képet mutatni a wahlerről?

felirat mi van rajta?

Nem szeretném ha még egyszer megpróbálnának átk*ni...

Jó lesz az, nekem is az van! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem rá volt írva a régi Wahler-re is a neve, meg az újra is amit beletettem :lol: Otthon megvan a régi, ha hazaértem lefényképezem :D (nemtudom miért tartogatok otthon egy 10 éves, rossz termosztátot, de emlékszem rá hogy még megvan :) )

Nekem nemhogy az astráé, de még a wareszé is megvan a fiókban! :lol: persze a rosszak! :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, h miért van az h felmelegedik belül a levegő és a két szélső és a szélvédőre néző "légbeömlőkön" meleg levegő jön, de szemből nekem a kijelző felettiekből hideg. nem értem....

ötlet? :$

előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, h miért van az h felmelegedik belül a levegő és a két szélső és a szélvédőre néző "légbeömlőkön" meleg levegő jön, de szemből nekem a kijelző felettiekből hideg. nem értem....

ötlet? :$

előre is köszönöm

Megértenéd, ha pár oldalt visszaolvasnál. :lol:

Amugy ez ilyen. De van rá megoldás. Ezt megtalálod. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Marketing! :lol:

Hja, marketing...

Amúgy az u-val kezdődő és x-el végződő hálózat egyik boltjában vettem.

Kíváncsi lennék hogy a központban cserélték e ki a doboz tartalmát vagy a helyi kereskedés alkalmazottjai voltak szemfülesek...

Nem tom, lehet hogy kicsit üvöltöznöm kellett volna, de nem csináltak belőle problémát.

Fene tudja...

Link to comment
Megosztás:

Hja, marketing...

Amúgy az u-val kezdődő és x-el végződő hálózat egyik boltjában vettem.

Kíváncsi lennék hogy a központban cserélték e ki a doboz tartalmát vagy a helyi kereskedés alkalmazottjai voltak szemfülesek...

Nem tom, lehet hogy kicsit üvöltöznöm kellett volna, de nem csináltak belőle problémát.

Fene tudja...

Elméletileg a tömítés is jár hozzá, mégis sok helyen külön árulják. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg a tömítés is jár hozzá, mégis sok helyen külön árulják. :lol:

hja, a tömítések benne voltak a dobozban, azt nem lopták ki, csak a termosztátot :lol:

Gondolom úgy voltak vele ha már egy looser-re rásózzák kétszeres áron a francia óccsó termosztátot akkor legalább a tömítéseket nem vetetik meg vele...

Link to comment
Megosztás:

hja, a tömítések benne voltak a dobozban, azt nem lopták ki, csak a termosztátot :lol:

Gondolom úgy voltak vele ha már egy looser-re rásózzák kétszeres áron a francia óccsó termosztátot akkor legalább a tömítéseket nem vetetik meg vele...

Az még belefér az árrésbe. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, de ez minden másnap téma itt. Visszább képet is találsz, hogyan lehet orvosolni ezt egy darab szivaccsal, a rácsok mögött. :lol:

Néztem amúgy a régebbi oldalakat, csak nem szúrta ki a szemem, azért kérdeztem. :S

De köszönöm, keresem :lol:

Link to comment
Megosztás:

hja, a tömítések benne voltak a dobozban, azt nem lopták ki, csak a termosztátot :lol:

Gondolom úgy voltak vele ha már egy looser-re rásózzák kétszeres áron a francia óccsó termosztátot akkor legalább a tömítéseket nem vetetik meg vele...

nu

benn az új wahler, régi wahlert elrakom mert úgy látom azt úgy kell :lol:

91 és 94 fok között mozog valamennyit a hőfok, de jobbára 92-93 -on áll a mutató.

kiváncsi leszek javít e kicsit a fogyasztásán hogy bő 10 fokkal melegebben jár...

Link to comment
Megosztás:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels..._182533165.html

A fenti linket nézve alulról kell megközelíteni a radiátort. Hasonló mint az astra szerelési mód. De, ha a csövek melegek amik a fűtőtestre menne akkor nem kell szétszedned. Mivel megfordul benne a víz. Valószínű, hogy valamelyik irányító, mozgató bowden akadt szét. Esetleg egy vezető konzol eltört pl. nem bírta a mai nagy hideget. Így nem tudja mozgatni a zsalukat.

nos először is toltunk bele vízkőoldót, attól van már fűtés de még mindig csak a langyosat fújja...ötletek?

Link to comment
Megosztás:

nu

benn az új wahler, régi wahlert elrakom mert úgy látom azt úgy kell :lol:

91 és 94 fok között mozog valamennyit a hőfok, de jobbára 92-93 -on áll a mutató.

kiváncsi leszek javít e kicsit a fogyasztásán hogy bő 10 fokkal melegebben jár...

Nem biztos, de lehet. Az alapjárati dúsítás működik rajta? Pl. ha hideg állapotból hagyod alapjáraton menni, amint a hűtővíz eléri a 20 fokot, leesik az alapjárat 900 környékére? Lehet, hogy állandó dúsítással megy, azért eszik ennyit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.