Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Helló!

Szeretnék segítséget kérni! A problémám, hogy a fűtés ventillátor 1 és 2 fokozatban nem csinál semmit, 3 és 4-ben működik rendesen. Mielőtt szétszedném, hol kellene keresnem a hibát? Köszi előre is!

Csövi!

Az esetek döntő többségében a fűtőmotor ellenállása szokott elhalálozni. Keresd a pollenszűrő alatt a szellőzőmotor oldalán.

Tisztítsd meg a csatlakozó érintkezőit, lehet, hogy csak kontakthibás, ha nem akkor csere. Nem egy veszélyesen nagy tétel. :)

Link to comment
Megosztás:

Csövi!

Az esetek döntő többségében a fűtőmotor ellenállása szokott elhalálozni. Keresd a pollenszűrő alatt a szellőzőmotor oldalán.

Tisztítsd meg a csatlakozó érintkezőit, lehet, hogy csak kontakthibás, ha nem akkor csere. Nem egy veszélyesen nagy tétel. :)

Köszi a segítséget, meg fogom nézni minél hamarabb!

Link to comment
Megosztás:

Olyan gondom van, hogy ha megy a fűtés akkor a középső "légbeömlőn" csak hideg jön akkor is amikor oldalt és a lábnál már jó meleg. Mi lehet a gond?

Ez gyárilag ilyen, tehát manuális kétzónás klíma. :D Viccet félretéve, ez gyári megoldás a nem klímás fűtésboxokban, de ahogy Zotya is tette régebben, a felső részhez a rácsok mögött rakott egy szivacsot, ahol a hideg jön és így csak alulról jön a meleg, mert kevert levegőt fúj be ott. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez gyárilag ilyen, tehát manuális kétzónás klíma. :D Viccet félretéve, ez gyári megoldás a nem klímás fűtésboxokban, de ahogy Zotya is tette régebben, a felső részhez a rácsok mögött rakott egy szivacsot, ahol a hideg jön és így csak alulról jön a meleg, mert kevert levegőt fúj be ott. :)

P1010002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Astra F-be szeretnék fagyállót cserélni. A kérdésem az, hogy mi a különbség a piros, és a zöld színű GM gyári fagyálló között? (nem a színére gondolok...)

Illetve, hogy melyik jó bele, és hány literes a hűtő rendszer. Klímás, 1997-es ecotec 1,6 16v.

Köszönöm az értelmes válaszokat.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra F-be szeretnék fagyállót cserélni. A kérdésem az, hogy mi a különbség a piros, és a zöld színű GM gyári fagyálló között? (nem a színére gondolok...)

Illetve, hogy melyik jó bele, és hány literes a hűtő rendszer. Klímás, 1997-es ecotec 1,6 16v.

Köszönöm az értelmes válaszokat.

Üdv.

Úgy rémlik az egyik csak egyszerűen hűttőfolyadék, a másikra meg rá va írva hogy nem károsítja az alu alkatrészeket. Magyarul az egyik jó a másik meg jobb. Mivel nem volt egetverő árkülönbség, én az alu-szeretőt vettem. Az enyém 3.5-literes volt, de persze minden víz nem jön le, veszel 2X1liter -70 fokosat, mégha 4 literre higul is -35 fok még bőven jó.

Ha rossz, bontóba ne keresd, mert hiánycikk......ha beér egy roncs,akkor ezt már tréleren kikapják, vagy előtte.

Klikk ide! :)

Link to comment
Megosztás:

Zotya style téli komfortjavítást eszközöltem a gépjármű utastér melegítő rendszerében, és csatlakozom azon megállapításokhoz, hogy jó.

Én viszont még mindíg nem raktam be, akárhányszor beülök eszembejut, aztán elfelejtem. :D Kiváncsi leszek Novy hőszigetelős betétje a kárpit fölé meg az ajtókba mennyit számít. :)

Link to comment
Megosztás:

Én viszont még mindíg nem raktam be, akárhányszor beülök eszembejut, aztán elfelejtem. :lol: Kiváncsi leszek Novy hőszigetelős betétje a kárpit fölé meg az ajtókba mennyit számít. :)

2 hétig tartott nekem is beletenni, és nem a művelet volt a hosszú :D De aztán haver barátnőjét hazataxiztam hétfőn, és amíg ezek ketten... khm... fölmentek <_< addig én lent unatkoztam, és feldaraboltam az ablakmosóhoz kapott ajándékszivacsot :icon13:

Link to comment
Megosztás:

2 hétig tartott nekem is beletenni, és nem a művelet volt a hosszú :D De aztán haver barátnőjét hazataxiztam hétfőn, és amíg ezek ketten... khm... fölmentek <_< addig én lent unatkoztam, és feldaraboltam az ablakmosóhoz kapott ajándékszivacsot :lol:

Egyik munkatársamat vittem haza nyáron, ugye a szivacs miatt kevesebbet nyomott középen, vártunk a sorompónál kipattintottam a rácsot és kihúztam egy hosszú csavarhúzóval. Kérdi mi a túró ez??? Mondom még a mult héten mostam a kocsit, beesett a szélvédő alá, és beszívta a befúvóventi, itt akadt meg. Csóka csak nézet: :) :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Úgy rémlik az egyik csak egyszerűen hűttőfolyadék, a másikra meg rá va írva hogy nem károsítja az alu alkatrészeket. Magyarul az egyik jó a másik meg jobb. Mivel nem volt egetverő árkülönbség, én az alu-szeretőt vettem. Az enyém 3.5-literes volt, de persze minden víz nem jön le, veszel 2X1liter -70 fokosat, mégha 4 literre higul is -35 fok még bőven jó.

Klikk ide! :)

Köszi a választ! A szín azért érdekel, mert gyári GM fagyállót szeretnék. Abból van piros, meg zöld. Mivel neten rendelném, a képeken nem látszik a kis felirat, hogy melyik jó aluhoz.

Amit Te vettél az milyen színű?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Egyik munkatársamat vittem haza nyáron, ugye a szivacs miatt kevesebbet nyomott középen, vártunk a sorompónál kipattintottam a rácsot és kihúztam egy hosszú csavarhúzóval. Kérdi mi a túró ez??? Mondom még a mult héten mostam a kocsit, beesett a szélvédő alá, és beszívta a befúvóventi, itt akadt meg. Csóka csak nézet: :) :D

Én ki sem vettem nyáron. Minek? jó helyen van az ott. <_<

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ! A szín azért érdekel, mert gyári GM fagyállót szeretnék. Abból van piros, meg zöld. Mivel neten rendelném, a képeken nem látszik a kis felirat, hogy melyik jó aluhoz.

Amit Te vettél az milyen színű?

Üdv.

Ződ. :D

Én ki sem vettem nyáron. Minek? jó helyen van az ott. :)

Mert úgy meg kevesebb hideget fúj nyáron.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ! A szín azért érdekel, mert gyári GM fagyállót szeretnék. Abból van piros, meg zöld. Mivel neten rendelném, a képeken nem látszik a kis felirat, hogy melyik jó aluhoz.

Amit Te vettél az milyen színű?

Üdv.

Csergőéknél a dzsári dzsíjem, amit adtak az "rózsaszín" Öntés kézben narancssárga színű volt, aztán egész pirosas lett a végére :) :D <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.