Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Nekem is ilyen volt a termosztátcsere előtt. ELindulás után felment a víz, aztán mikor nyitott akkor visszaesett, és nekem is a 90 meg a kék között maradt. Én arra tippeltem, hogy nyitás után nem zárt vissza rendesen, mikor hűlt a víz. Megszorult valahol félúton valahogy. Nekem az segített hogy ráengedtem a fűtést, akkor kicsit még lejjebb ment, aztán akkor utána elkezdett megindulni fölfelé.(Gondolom bezárt a termosztát.) Aztán mikor elérte a 90-et (gondolom megint kinyitott) akkor ugyanúgy visszaesett. Szóval a fűtéssel vissza tudtam tornászni egy nagyon kis időre.

Aztán én akkor termosztátot cseréltem és utána jó lett. (Az már másik kérdés hogy a termosztát másik nap nyitva maradt örökre. De előtte jó volt.)

Valószínűleg ez lehet. Ha nyitva lenne mindig a termosztát, akkor mindjárt melegedne a hűtő. Valószínűleg kicsit szorulhat és nem funkcionál rendesen. Akkor is nyitva van, amikor nem kéne és folyamatosan az egész víztömeget keringeti, így alacsonyabbra adódik a hőfok pár fokkal.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg ez lehet. Ha nyitva lenne mindig a termosztát, akkor mindjárt melegedne a hűtő. Valószínűleg kicsit szorulhat és nem funkcionál rendesen. Akkor is nyitva van, amikor nem kéne és folyamatosan az egész víztömeget keringeti, így alacsonyabbra adódik a hőfok pár fokkal.

De ha én a fűtést ráengedtem max-ra, akkor elindult felfele a mutató. Gondolom akkor kezdett el zárni.

Hát azt inkább ne is hozd elő, hogy milyen amikor nyitva marad. Múlt szombaton vezérlés lebont termosztát ki, az új be. Vasárnap délután meg nyitva maradt. A vadonat új termosztát. Ment vagy 100 km-t. Úgyhogy holnap még egyszer vezérlés le termosztát ki, új be.... ( Ha ez se lesz jó, mind a kettőt bevágom a bolt ablakán... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

De ha én a fűtést ráengedtem max-ra, akkor elindult felfele a mutató. Gondolom akkor kezdett el zárni.

Hát azt inkább ne is hozd elő, hogy milyen amikor nyitva marad. Múlt szombaton vezérlés lebont termosztát ki, az új be. Vasárnap délután meg nyitva maradt. A vadonat új termosztát. Ment vagy 100 km-t. Úgyhogy holnap még egyszer vezérlés le termosztát ki, új be.... ( Ha ez se lesz jó, mind a kettőt bevágom a bolt ablakán... :lol: )

gondolom akkor más márkát vettél most legútoljára!?

Link to comment
Megosztás:

Múlt héten Hans-Pries márka. Dobozán Made in Germany felirat. Mondom a németben csak bízhatok... Hát nem.

Ma egy Wahler-t. (Meg gondolkodom hogy a régit visszaviszem....)

én QH márkával jártam így, de azért nekem fél évet kibírt! :) Aztán itt a cartársak engem is felvilágosítottak, h a termosztát wahler-nél kezdődik :lol:

Link to comment
Megosztás:

A termosztát felőli része elég vastag. Beleraktam meleg vízbe hogy hajlékonyabb legyen. És a termosztátot rugóval hátrafelé beletettem. Igaz fogóval segíteni kellett rajta, hogy táguljon, de sikerült. És egészen a kanyarig tettem hogy a bilincs ráférjen mögé. Merőlegesen a csőbe, hogy az alumínium csővel pont illeszkedjen.

Azt mondtad nem célszerű nem üzemmeleg motort gyilkolni.... Egy társasházi parkoló előtt meg csak ennyit tudtam tenni.... De ma a 130 km alatt rendesen működött.

Király lehet megvan a módszer, hogyan lehet egyszerűen kiszedni a termosztátot a vezérlés alól. :lol: Amúgy nekem is Wahler volt az is ami fél évig volt jó.

Link to comment
Megosztás:

Király lehet megvan a módszer, hogyan lehet egyszerűen kiszedni a termosztátot a vezérlés alól. :lol: Amúgy nekem is Wahler volt az is ami fél évig volt jó.

Ugye. Hogy kitaláltam. Csak a csőbe nehéz belemonyákolni. (Lehet hogy ez a "hogyan javítsunk gyorsan használhatón" még a Kamaz-Ifa-Csepel korszakból ragadt rám...) Nemigen akartam Győrbe a mellékutcában vezérlést bontani... Nekem meg egy napot is alig...

Link to comment
Megosztás:

Király lehet megvan a módszer, hogyan lehet egyszerűen kiszedni a termosztátot a vezérlés alól. :lol: Amúgy nekem is Wahler volt az is ami fél évig volt jó.

Szerintem nem valami jó ötlet ez a gumicsőbe termosztát dolog. Ugyebár a termosztátot nem csak az érintkező vízfelület melegíti, hanem a méretezésbe erősen bele van kalkulálva a blokkon/termosztátházon való hőterjedés. Magyarul a termosztát a meglévő helyén működik jól, nem 10 cm-vel arrébb, más körülmények között. Amúgy szerelés szempontjából tényleg hülye helyen van, biztos sokat csuklik a konstruktőr anyukája. Jóhogy nem a hengerfej alá rakták.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem valami jó ötlet ez a gumicsőbe termosztát dolog. Ugyebár a termosztátot nem csak az érintkező vízfelület melegíti, hanem a méretezésbe erősen bele van kalkulálva a blokkon/termosztátházon való hőterjedés. Magyarul a termosztát a meglévő helyén működik jól, nem 10 cm-vel arrébb, más körülmények között. Amúgy szerelés szempontjából tényleg hülye helyen van, biztos sokat csuklik a konstruktőr anyukája. Jóhogy nem a hengerfej alá rakták.

Hát ez is lehet, akkor viszont össze kell házasítani az NZ-termosztátházát egy olyannal ahol kívül van. Csak találni kell valakit aki meghegeszti. NZ-hez való van, meg veszek a bontóban egy külsőt, aztán össze kell hekkelni a kettőt. Akkor ugye már viheti a fém a meleget.

Link to comment
Megosztás:

Győrbe?? Odajöhettél volna hozzám is. Nem baj ha nehéz belenyomni, legalább nem mozdul el.

Ott hát. A Botond utcába a társasház előtt másztam a belsejébe. Nem mondtad hogy otthon vagy .... :lol:

Szerintem nem valami jó ötlet ez a gumicsőbe termosztát dolog. Ugyebár a termosztátot nem csak az érintkező vízfelület melegíti, hanem a méretezésbe erősen bele van kalkulálva a blokkon/termosztátházon való hőterjedés. Magyarul a termosztát a meglévő helyén működik jól, nem 10 cm-vel arrébb, más körülmények között. Amúgy szerelés szempontjából tényleg hülye helyen van, biztos sokat csuklik a konstruktőr anyukája. Jóhogy nem a hengerfej alá rakták.

Az lehet. Viszont nem akartam több száz km-t menni "full-hideg vízzel. Szükségmegoldásnk jó volt. Vagy mentem volna inkább hideg motorral?

Amúgy meg a termosztát nem érintkezik a blokkal se meg a fémcsővel se szerintem. Hiszen egy gumigyűrű(tömítés) van rajta, ami mindkét oldalát lefedi, az élével együtt.... Vagy ?

K_p118_szerk2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A piros vonalhoz tettem bele. Gumitömítés nélkül. És ha úgy nézzük érintkezik a fémmel...

Link to comment
Megosztás:

A piros vonalhoz tettem bele. Gumitömítés nélkül. És ha úgy nézzük érintkezik a fémmel...

Biztos jelentős hőkülönbség van a két hely között. A termosztát "fészke" olyan, mint egy "fém fazék", amit körbemelegít a motor. Tehát intenzív a hőközlés. A gumicsőnél a gumi veszi körbe, ami azért nem úgy melegíti. Ráadásul messzebb van, kívül esik a motoron.

Link to comment
Megosztás:

Ott hát. A Botond utcába a társasház előtt másztam a belsejébe. Nem mondtad hogy otthon vagy .... :lol:

Az lehet. Viszont nem akartam több száz km-t menni "full-hideg vízzel. Szükségmegoldásnk jó volt. Vagy mentem volna inkább hideg motorral?

Amúgy meg a termosztát nem érintkezik a blokkal se meg a fémcsővel se szerintem. Hiszen egy gumigyűrű(tömítés) van rajta, ami mindkét oldalát lefedi, az élével együtt.... Vagy ?

A piros vonalhoz tettem bele. Gumitömítés nélkül. És ha úgy nézzük érintkezik a fémmel...

Szerintem meg itt is tökéletesen kell működjön ugyanis nem az alumínium a hővezető hanem a hűtővíz!

Asszem ezt a megoldást javasoltam zotyának! Renókon így van megoldva és hibátlan, lényeg, hogy ki legyen rendesen légtelenítve, azaz a termosztát vízben legyen és ne levegőben attól ugyanis nem nyit ki és nem kering a rendszer legalábbis szerintem

Ezt mondjuk arra alapozom, hogy a hűtőcsőbe utólag szerelt ventillátor kapcsolók is tökéletesen teszik a dolgukat, és a renókon (néhányon)meg a dáciákon is így van megoldva a termosztát elhejezése

Szerintem semmi gond nem lesz vele!

Link to comment
Megosztás:

Biztos jelentős hőkülönbség van a két hely között. A termosztát "fészke" olyan, mint egy "fém fazék", amit körbemelegít a motor. Tehát intenzív a hőközlés. A gumicsőnél a gumi veszi körbe, ami azért nem úgy melegíti. Ráadásul messzebb van, kívül esik a motoron.

Ez lehet. HA lenne infrás hőmérőm... De most ez volt jobb megoldás vagy nyitott termosztáttal hideg vízzel több száz km. És csak ez a két lehetőség volt...

Hát nem tudom, de egy biztos, ha fordítva teszed be akkor 105-fokon nyit. :) :lol:

Úgy tettem ahogy a motorban is van. Szinkronba vannak.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, de egy biztos, ha fordítva teszed be akkor 105-fokon nyit. :P :P

A szerelési hibákér felelősséget nem vállalok :lol: :)

Egyébként meg legközelebb, ha nyitva marad a tied, akkor kb 20 perccel több meló ide bedugni a vízcsőbe az újat és már le is tudod tesztelni!

Ahogy olvasgatok ez csak hetek kérdése(bocs ;) ) ;)

Link to comment
Megosztás:

A szerelési hibákér felelősséget nem vállalok :lol: :)

Egyébként meg legközelebb, ha nyitva marad a tied, akkor kb 20 perccel több meló ide bedugni a vízcsőbe az újat és már le is tudod tesztelni!

Ahogy olvasgatok ez csak hetek kérdése(bocs ;) ) ;)

Nem is az idő, csak az ember nem szivesen bontogatja a vezérlést ha nem muszáj. Föleg hidegben amikor nem érzed a kezed két perc után. Ahogy te csináltad meg akár beviszem a vízcsövet a meleg lakásban, bedugom a termót, és visszanyomom a csonkra. Jó ötlet. :P

Link to comment
Megosztás:

Nem is az idő, csak az ember nem szivesen bontogatja a vezérlést ha nem muszáj. Föleg hidegben amikor nem érzed a kezed két perc után. Ahogy te csináltad meg akár beviszem a vízcsövet a meleg lakásban, bedugom a termót, és visszanyomom a csonkra. Jó ötlet. :)

Kérdés mit szól hozzá a gumicső, ami hal felmelegszik bizony eléggé megpuhul. A termosztát viszonylag éles. Rövid időn belül elvágja a gumicsövet szerintem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kérdés mit szól hozzá a gumicső, ami hal felmelegszik bizony eléggé megpuhul. A termosztát viszonylag éles. Rövid időn belül elvágja a gumicsövet szerintem. :)

Én sem szeretem a "kontár" (értsd.:nem gyári) megoldásokat, nem is hagynám így végleg, de ahhoz, hogy 100%-ban meggyőződj a termosztát nyitva maradásáról, szerintem gyors és egyszerű megoldás, aztán lehet lebontani a vezérlést. Mekkora meló ez? kb:1-1.5óra?

Kicsit én is tartanék attól, hogy elvágja a csövet, de meg lehet próbálni a gumitömítéssel betuszkolni és nem kell bilincsel rögzíteni vagy mittomé :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én sem szeretem a "kontár" (értsd.:nem gyári) megoldásokat, nem is hagynám így végleg, de ahhoz, hogy 100%-ban meggyőződj a termosztát nyitva maradásáról, szerintem gyors és egyszerű megoldás, aztán lehet lebontani a vezérlést. Mekkora meló ez? kb:1-1.5óra?

Kicsit én is tartanék attól, hogy elvágja a csövet, de meg lehet próbálni a gumitömítéssel betuszkolni és nem kell bilincsel rögzíteni vagy mittomé :lol:

Ha egyszerre jól teszed be, akkor igen 1-1.5 óra. Mondjuk én nem bántottam a vezérlést, csak lehúztam a vezszíjtárcsát, rögzítettem a szíjat, hogy ne mozduljon el, kitekertem a két csavart a belső burkolattól, és elhúztam a burkolatot a HF-től.

319031.jpg

Link to comment
Megosztás:

Lehet kontár monyák megoldás, de mint említettem, vagy ez van, vagy az hogy hideg motorral közlekedek pár száz kilométert. (Vagy az hogy elkezdek egy parkolóban vezérlést cserélni....) Vagy esetleg bemegyek egy szervizbe, aztán kicsengetem a szerelési díjat. ( De ha ilyen vastag lennék már OPC-m lenne . :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Lehet kontár monyák megoldás, de mint említettem, vagy ez van, vagy az hogy hideg motorral közlekedek pár száz kilométert. (Vagy az hogy elkezdek egy parkolóban vezérlést cserélni....) Vagy esetleg bemegyek egy szervizbe, aztán kicsengetem a szerelési díjat. ( De ha ilyen vastag lennék már OPC-m lenne . :lol: )

Vagy esetleg kijössz hozzám, és berakjuk holnap. De csak a te felelőségedre! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.