Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Hali!!

Először is nem vagyok műszaki zseni (remélem értehető lesz) Nekem egy 92-es 1,7D opellal van gondom. Múltkor a középkonzolnál kicseréltük a kiégett égőket, a 3 fűtés gombszabályzóit is vissza raktuk, szélsők beakasztása stb. Minden működik csak a balodali meleg-hideg szabályzónál van egy kis gond hogy állandóan meleg langyos levelgőt fúj, függetlenül attól hogy van beállítva. Így nyáron kellemes de télen??? Minden segítségnek nagyon örülnék mert nincs kedvem megint szétbombázni a kocsi műszerfalát.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali!!

Először is nem vagyok műszaki zseni (remélem értehető lesz) Nekem egy 92-es 1,7D opellal van gondom. Múltkor a középkonzolnál kicseréltük a kiégett égőket, a 3 fűtés gombszabályzóit is vissza raktuk, szélsők beakasztása stb. Minden működik csak a balodali meleg-hideg szabályzónál van egy kis gond hogy állandóan meleg langyos levelgőt fúj, függetlenül attól hogy van beállítva. Így nyáron kellemes de télen??? Minden segítségnek nagyon örülnék mert nincs kedvem megint szétbombázni a kocsi műszerfalát.

Köszi

ha előtte jó volt és most szerelés után nem, akkor most valószínű hogy kiakadt a bowden rögzitő patent . ezért a terelőlapát a boxban egy kb. állandó helyzetben áll ...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hi!

Kb. két napja vettünk egy 9 éves astrát. Nagyon szép állapotban van kisebb esztétikai hibákkal (szándékos "kulcsos" karcolás az oldalán).

A lényeg hogy klímás 1.6-os 16 szelepes ECOTEC motoros. Annyi a probléma hogy nem vettük észre idejében és így is csak véletlenül,hogy ha a fűtés szabályzót a legmelegebbre állítjuk akkor is ontja a hideget és a víz 90-100 C között ingadozik. Víz van benne ventilátor műköcik. A segítséget előre is köszönöm.

Sepi

Link to comment
Megosztás:

Kb. két napja vettünk egy 9 éves astrát. Nagyon szép állapotban van kisebb esztétikai hibákkal (szándékos "kulcsos" karcolás az oldalán).

A lényeg hogy klímás 1.6-os 16 szelepes ECOTEC motoros. Annyi a probléma hogy nem vettük észre idejében és így is csak véletlenül,hogy ha a fűtés szabályzót a legmelegebbre állítjuk akkor is ontja a hideget és a víz 90-100 C között ingadozik. Víz van benne ventilátor műköcik. A segítséget előre is köszönöm.

A középfúvókákon legálisan jön hidegebb levegő, ez szándékos.

A víz is teljesen jó abban a tartományban.

Link to comment
Megosztás:

A középfúvókákon legálisan jön hidegebb levegő, ez szándékos.

A víz is teljesen jó abban a tartományban.

Viszont ha meleg állásban is csak hideg jön onnan, az már nem jó. Ebben az esetben én bowden problémára gyanakodnék, vagy csak kiakadt, vagy letört az a műanyag fül, ami a bowden ház-részét tartja a szellőzőegységen (én így jártam a másik bowdennel, ami a levegőbeáramlás helyét változtatja), esetleg nagyon elvízkövesedett fűtőradiátor.

Link to comment
Megosztás:

A középfúvókákon legálisan jön hidegebb levegő, ez szándékos.

A víz is teljesen jó abban a tartományban.

Így igaz, a középső fúvókákból azért jön szándékosan hidegebb levegő, hogy a sofőr ne aludjon el a melegtől vezetés közben. Legalábbis én valami ilyesmi magyarázatra emléxek. Szóval ez gyárilag van így.

Link to comment
Megosztás:

Viszont ha meleg állásban is csak hideg jön onnan, az már nem jó. Ebben az esetben én bowden problémára gyanakodnék, vagy csak kiakadt, vagy letört az a műanyag fül, ami a bowden ház-részét tartja a szellőzőegységen (én így jártam a másik bowdennel, ami a levegőbeáramlás helyét változtatja), esetleg nagyon elvízkövesedett fűtőradiátor.

Hi!

Az elgonodolások jók utána is néztem: az anyós ülés lábterénél ugyebár ha leveszem a műanyag takaró elemet lehet látni az utastérbe belépő fűtő csöveket amik a radiátorba mennek. A hűtőnél adott hőmérsékleten mind két ág (be és ki folyó) meleg. Viszont ha fűtésre állítom a kapcsolót akkor a radiátor csövei ugyanúgy hidegek hideget nyom pedig érzem (lehet rosszul) hogy áramlik bnne a víz de csak a hideg víz!

A további segítségeket is előre köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
egyre erősebb bennem a késztetés, hogy keressek valakit, aki csinál nekem légkondit

gyerekkel elég gáz anélkül utazni :unsure:

Ha megírod nekem PÜ-ben, hogy hosszbordás, vagy sima szíj van a gépeden, illetve szervód van-e, akkor kérdezek neked egy árat itt Debrecenben. Profin dolgoznak. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Keresgéltem-keresgéltem, de nem találtam a légkodit sehol. Úgy gondoltam, hogy ha fűtés, akkor lehet hűtés is.

Ha ne ebbe a forumba írjak légyszi szoljatok és átmegyek másikba.

Nagyon meleg napok voltak ezen a nyáron is. Autómban persze légkondi nuku. kecsegtetett a gondolat, hogy lecserélem.... de nem!

Szeretem az autómat!!! :unsure:

Tudom, be lehet építeni, de nem tudom anyagárban mit takar, és milyen átalakítások szükségessek hozzá.

Ha tudna valaki egy jó leírást, nagyon megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Dejó, mostanában csak a fűtésre van szükség, de arra nagyon.Ezt az el.....ott időjárást! :unsure:

Jah, alig két hete még leégett a karom Kunmadarason, jövő héten meg fel kell rakatni a téligumit ha ez így megy tovább. Itt Veszprémben jelen pillanatban 7.6°C van, de éjjel lement 6 körülre...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.