Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Látványos, de van közlekedésbiztonsági szerepe is, vagy csak az hogy ritkábban kell ablaktörlőlapátot cserélni?

Mekkora sebesség felett működik amúgy? Mert látszik hogy amikor beálltál egy autó mögé akkor azért kellett használni a lapátot...

Szerintem sokkal jobban kilátni, nincs vízfüggöny a szélvédőn.Az a két kocsi kb. 35-40-el ment, kb 60 km/h -tól gördülnek le a vizcseppek

Milyen szerrel volt kezelve?

Wolf`s Nano üvegkezelő
Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó, és a weboldalon lévő videó is látványos. http://www.wolf.hu/nano_uveg.html

A többi cuccuk is jó?

Igen

Én a külömböző finomságú polírozószereiket, a NANOból a viaszt, a műanyagápolót, a keréktárcsa polírt használom, kb 1,5 éve. Szerintem nagyon jók a cuccaik. Most vettem NANO polírt is. Van egy nagyon jó keréktárcsa tisztitójuk is.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez olyan, mint a Rain-X.

Ez visszaküldi a felhőkbe a cseppeket? Woáhh, mik vannak :D

Én most vásároltam be midnenféle tisztítószert, sampont, rongyokat, szarvasbőrt stb. Szélvédőre Turtle Wax szélvédő polírt vettem, a kék flakonosat. Kérdésem ezt gyakran is használhatom, vagy mivel polír, ezért érdemes ritkábban (koptat? üveget is?)?

u.i.: hétvégén már én is csinálok képeket a kocsimról, zavar ez az anonim szürke alak itt :)

Link to comment
Megosztás:

Szép napot Mindenkinek!

Általában Turtle Wax termékekkel tartom tisztán az autómat, nálam bevált nagyon. Persze a waxokkal lehet csúnyán is dolgozni, ki kellett tapasztalni, hogyan lehet elérni a legjobb hatást. A szélvédőimre rainx-et kenek, nagyon nagy segítség esőben. Persze Szürkeastra által feltöltött videón látható szer eredménye is magáért beszél.

Üdv! Szines

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez olyan, mint a Rain-X.

Azt is használtam, de azért nem tetszett mert ablaktörlő használatakor a törlés után néhány pillanatig homályos maradt a szélvédő.

Ez visszaküldi a felhőkbe a cseppeket? Woáhh, mik vannak :D

Én most vásároltam be midnenféle tisztítószert, sampont, rongyokat, szarvasbőrt stb. Szélvédőre Turtle Wax szélvédő polírt vettem, a kék flakonosat. Kérdésem ezt gyakran is használhatom, vagy mivel polír, ezért érdemes ritkábban (koptat? üveget is?)?

u.i.: hétvégén már én is csinálok képeket a kocsimról, zavar ez az anonim szürke alak itt :)

Kézzel biztosan nem tudod vele az üveget koptatni. Azt mi speciális anyaggal szoktuk polirozni. Arra azért vigyázz, ne kerüljön por bele, mert akkor megkarcolhatod a szélvédőt. Külső-belső tisztitásra viszont jó.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pénteken vettem át az autómat, és kívülről már megvolt a wax, egyéb ápolások. Belül viszont erősen poros és néhol foltos a kárpit, főleg hátul, ahol gyerekek voltak. Kétlem, hogy szimpla porszívózással túl sokra mennék, így gondolkoztam ilyesmin. Vélemény?

Vagy valami bivalyerős porszívó kellene... Még előző kocsimhoz használt kárpittisztító folyadékból van bőven, ma azzal még megpróbálom, de nem nagyon hiszek benne, csak szivaccsal erősen be kell dörzsölni, aztán hagyni megszáradni. (az ilyesmik érnek valamit?) :D

Javaslat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pénteken vettem át az autómat, és kívülről már megvolt a wax, egyéb ápolások. Belül viszont erősen poros és néhol foltos a kárpit, főleg hátul, ahol gyerekek voltak. Kétlem, hogy szimpla porszívózással túl sokra mennék, így gondolkoztam ilyesmin. Vélemény?

Vagy valami bivalyerős porszívó kellene... Még előző kocsimhoz használt kárpittisztító folyadékból van bőven, ma azzal még megpróbálom, de nem nagyon hiszek benne, csak szivaccsal erősen be kell dörzsölni, aztán hagyni megszáradni. (az ilyesmik érnek valamit?) :D

Javaslat?

Na, én ezen a részen feladtam a küzdelmet, pedig a kisebbik is már 12 éves lesz. :wacko:

Miért van az, hogy - mint másoktól is hallom - mihelyst beszáll a gyerek az autóba, rögtön eszik, iszik, ... és nyomot hagy? :devlish: Pl.: morzsa mindenütt, még az üléslap alatt is. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Nem mintha elől jobb lett volna a helyzet, az ablakemelő gomboknál azt hittem megkopott, de nem, csak annyira vastag fényes zsírréteg volt rajta :D nem kell mondanom mennyire undorító volt leszedni :D de legalább védte a karcoktól meg a napfénytől... :D

Amúgy, majd valami benzinkúton egy pár százassal jóllakott porszívóval kiszívom azt a port az ülésekből, úgy emlékszem jó erősek. Aztán mehet a habdörzsi.

Ha nem segít, jön a sokezer forintos tisztíttatás.

Link to comment
Megosztás:

Nem mintha elől jobb lett volna a helyzet, az ablakemelő gomboknál azt hittem megkopott, de nem, csak annyira vastag fényes zsírréteg volt rajta biggrin.png nem kell mondanom mennyire undorító volt leszedni biggrin.png de legalább védte a karcoktól meg a napfénytől... biggrin.png

Amúgy, majd valami benzinkúton egy pár százassal jóllakott porszívóval kiszívom azt a port az ülésekből, úgy emlékszem jó erősek. Aztán mehet a habdörzsi.

Ha nem segít, jön a sokezer forintos tisztíttatás.

Szia.

Én előtte megprobálnám egy jó minőségű tisztitóval. Az enyém, amikor vettem szilikonsprayjel voltak a belső műanyadok ápolva (idős bácsi gondolta igy szebb lesz). Nem mondom, hogy könnyen, de kitakarítottam. Meg az öcsém céges franciáját, krémszínű kárpit és műanyagok, összekólázta a főnöke. Azt is sikerült kitakarítani

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Én előtte megprobálnám egy jó minőségű tisztitóval. Az enyém, amikor vettem szilikonsprayjel voltak a belső műanyadok ápolva (idős bácsi gondolta igy szebb lesz). Nem mondom, hogy könnyen, de kitakarítottam. Meg az öcsém céges franciáját, krémszínű kárpit és műanyagok, összekólázta a főnöke. Azt is sikerült kitakarítani

Szia. Kérlek áruld el pontosan mivel csináltad és hogyan. Én most értem haza, benzinkútnál agyonporszívóztam, vettem egy Prevent autókárpit tisztítót (kefés), sokat nyomtam rá, agyon dörzsöltem, hagytam száradni, aztán porszívó rá újra. Nem tudom mit csinált, jó illat lett a kocsiban, de a folt megmaradt. Szóval biztos remekül frissíti az anyagot, de folteltávolításra nem alkalmas.

Esetleg megpróbálkozom ezzel majd, úgyis van itthon még.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Kérlek áruld el pontosan mivel csináltad és hogyan. én most értem haza, benzinkútnál agyonporszívóztam, vettem egy Prevent autókárpit tisztítót (kefés), sokat nyomtam rá, agyon dörzsöltem, hagytam száradni, aztán porszívó rá újra. Nem tudom mit csinált, jó illat lett a kocsiban, de a folt megmaradt. Szóval biztos remekül frissíti az anyagot, de folteltávolításra nem alkalmas. Esetleg megpróbálkozom ezzel majd, úgyis van itthon még.
Szia!

Küldtem privátot, nem kaptad meg?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Küldtem privátot, nem kaptad meg?

de nem ám :) De azt hiszem már nem fontos annyira, mert a Vanish marha jól kiszedte, csak rá kellett löttyinteni, 5 percig állni hagyni, pici dörzsi és ennyi, kijött, pedig jó nagy és beszáradt csúnya foltok voltak. Ajánlom :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos tönkre ment az üzemanyagbetöltő ajtajának tömítese, befolyt a víz és igy néz ki a belső gumi tömítés alatt a lemez.

Hú jó rozsdás lett. Hála égnek az enyém még nem ilyen, pedig abba is befolyik a víz. Egyszer csak nekem is költeni kell a szigetelésre.

Link to comment
Megosztás:

Hú jó rozsdás lett. Hála égnek az enyém még nem ilyen, pedig abba is befolyik a víz. Egyszer csak nekem is költeni kell a szigetelésre.

Megnézted?

Mert én is véletlenül vettem észre, amikor ki akartam törölni a gumi alól a vizet akkor jött vele a festék is. A tömítés nem drága és egyszerű kicserélni

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Valaki próbálkozott már az első fényszórók polírozásával? Érdemes foglalkozni vele vagy inkább csere? Kell a polír után záró lakkréteget felvinni, vagy az is csak besárgul idővel?

Köszi!

Szia!

Igen kell lakk réteg, itt egy szakszerű videó a dologról.

Új lámpa 10-40 ezer között mozog.

http://www.alkatresz.eu/shop/arlista.php?gkgyar=OPE&gkkod=OPEAst___G&acs=FSZ&sid=c3feba9cdd831c4261382d5d3fde2167&ugyfelid=-1&fertek=utal&tkisz=

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen kell lakk réteg, itt egy szakszerű videó a dologról.

Új lámpa 10-40 ezer között mozog.

http://www.alkatresz...tek=utal&tkisz=

Csak sima polirkoronggal, majd vízzel lett olyan fényes? Milyen lakkal kente le, hogy ecsettel szép legyen?

Durván drága az új, után gyártott is jó lehet... http://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=20220050&flypage=shop.flypage&product_id=146125&option=com_virtuemart&Itemid=26

Link to comment
Megosztás:

Csak sima polirkoronggal, majd vízzel lett olyan fényes? Milyen lakkal kente le, hogy ecsettel szép legyen?

Durván drága az új, után gyártott is jó lehet... http://cromax.hu/ind...emart&Itemid=26

Nem olyan egyszerű, sajnos. Először finom csiszilópapirral vizesen be kell csiszolni, majd jó minőségű polirral felpolirozni.

Nem tudom milyen anyagot kent rá, én nano üvegkezelőt tettem.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok,

Valaki próbálkozott már az első fényszórók polírozásával? Érdemes foglalkozni vele vagy inkább csere? Kell a polír után záró lakkréteget felvinni, vagy az is csak besárgul idővel?

Köszi!

Abszolút érdemes foglalkozni vele. Nekem tegnap lett kész a polírozás + 2 rtg. lakk felvitele.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire szépen meg lehet csinálni. A kép nem adja vissza a változást, tényleg új lett!:

Astra_l_mpa_polir_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Abszolút érdemes foglalkozni vele. Nekem tegnap lett kész a polírozás + 2 rtg. lakk felvitele.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire szépen meg lehet csinálni. A kép nem adja vissza a változást, tényleg új lett!:

Az egyik képen egy kék autó van, a másikon meg egy fekete :)

Amúgy én is tervezem ezt a polírt, tényleg megéri.

Link to comment
Megosztás:

Abszolút érdemes foglalkozni vele. Nekem tegnap lett kész a polírozás + 2 rtg. lakk felvitele.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire szépen meg lehet csinálni. A kép nem adja vissza a változást, tényleg új lett!:

Astra_l_mpa_polir_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vagy ugyanez a Coupénál:

Előtte:

770596-20121114-sgDDD8.jpg

Polír közben:

770597-20121114-ClQiSO.jpg

Utána:

770598-20121114-Bg1BDG.jpg

A kép nem tudom mennyire adja vissza, elég jó lett, de az igazsághoz hozzátartozik hogy ezek a lámpák már nincsenek meg mert nekem nem lettek lelakkozva, és sajnos az UV újra kikezdte őket, nekem meg lett lehetőségem új projektoros lámpákat szerezni, azóta azok szolgálnak a gépben. A képen látható fényszórók azóta második életüket élik bocs fórumozónál, őt kell megkérdezni hogy milyen állapotban vannak vagy hogy mennyire vált be a módszer hosszú távon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.