Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Nem a vita kedvéért, de tapasztalatból tudom, hogy a sima víz nem oldja pld. a zsíros szennyeződéseket, gondolok itt gyerek által "összemancsolt" üvegfelület, általam összefogdosott ajtókeret, stb. De lehet, hogy olyan csodaszivacsod van, ami nekem nincs. :D

Lehetséges. Igaz, én nem nézem nagyítóval az autót, nem vagyok fanatikus... Az összemancsolt üvegre (ez belülről olyan, nálad is, gondolom) mehet a 200 Ft-os alkoholos Tükör ablaktisztító, a piros műanyag flakonos, ezt néha én is használok, én az autómosásnál a külső felületekről és általános szennyeződésekről beszéltem igazából (por, sár, rovar). Ha mondjuk olaj- vagy zsír van, az más tészta nyilván, hisz ezeket tényleg nem oldja a víz. A rovart nálam leviszi a víz + türelem kombó ^_^

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello mindenkinek!

2005-ös Classicon (piros) van két félkörömnyi festéklepattanás, kilátszik a fekete alapozó. Most került hozzám, nem néz ki mechanikai sérülésnek. Ilyen gond van másnál is, ilyen gyenge a fényezés vagy egyedi eset? Van javaslatotok a javításra? Kb. 2x1/2 cm2, első lökös egyik másik motortető éle. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

2005-ös Classicon (piros) van két félkörömnyi festéklepattanás, kilátszik a fekete alapozó. Most került hozzám, nem néz ki mechanikai sérülésnek. Ilyen gond van másnál is, ilyen gyenge a fényezés vagy egyedi eset? Van javaslatotok a javításra? Kb. 2x1/2 cm2, első lökös egyik másik motortető éle. Köszi

Lehet kapni márkaszervízben az autó színkódjához tartozó javítóstiftet. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

2005-ös Classicon (piros) van két félkörömnyi festéklepattanás, kilátszik a fekete alapozó. Most került hozzám, nem néz ki mechanikai sérülésnek. Ilyen gond van másnál is, ilyen gyenge a fényezés vagy egyedi eset? Van javaslatotok a javításra? Kb. 2x1/2 cm2, első lökös egyik másik motortető éle. Köszi

Nem egyedi eset,kavicsfelverődés.Jobb oldali ajtó oszlopnál találod a színkódot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Öt éves gépem jobb hátsó ívén apró felhólyagzások láthatók a festésen. <_<

Szerintetek ez ebben a korban elfogadható? Az autó nem volt sérült, első tulaja vagyok.

Érdemes már ebben a stádiumban javíttatni? Kb. mennyibe kerülhet a szakszerű javítás?

A rozsdagarancia szerintem kizárva, mert 2 éve voltam utoljára márkaszervízben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Öt éves gépem jobb hátsó ívén apró felhólyagzások láthatók a festésen. <_<

Szerintetek ez ebben a korban elfogadható? Az autó nem volt sérült, első tulaja vagyok.

Érdemes már ebben a stádiumban javíttatni? Kb. mennyibe kerülhet a szakszerű javítás?

A rozsdagarancia szerintem kizárva, mert 2 éve voltam utoljára márkaszervízben.

A sárvédőív gumi felé eső peremén... Ez egyáltalán nem elfogadható, pláne ilyen fiatalon. :wacko: Sajnos, ismerős, bár nekem 9 éves kora körül jött elő. Éppen jövő héten tervezek egy túrát az Opel szervizbe, feldobom az átrozsdási garanciát (én minden évben voltam valamiért szervizben, és élnek a rozsdavizsgálati pecséteim...), aztán meglátjuk. Érdemes minél előbb megcsináltatni, nehogy beleegye magát teljesen a lemezbe (bár már ott rág...). Nem tudom mennyi lehet a festőmunkája, tulajdonképpen elég csak a peremet megdolgozni és megfújni. Mindenesetre ha kidobnak a garanciával, akkor is meg kell csináltatni.

Link to comment
Megosztás:

Nem egyedi eset,kavicsfelverődés.Jobb oldali ajtó oszlopnál találod a színkódot.

Köszi, logikusan hangzik, de kavicsfelverődésnek nagy, más márkájú autóimon nem volt ilyesmi, legfeljebb milliméteres pontok... Ez inkább úgy néz ki, mintha válna le a festék! Persze magyarázatot nem tudok.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, logikusan hangzik, de kavicsfelverődésnek nagy, más márkájú autóimon nem volt ilyesmi, legfeljebb milliméteres pontok... Ez inkább úgy néz ki, mintha válna le a festék! Persze magyarázatot nem tudok.

Ha érdekel a gyári javítófesték, kb. 2.500 forinttal kalkulálj. A múlt héten vettem, bár az enyém fekete (zafír) metál. 12 ml az űrtartalma+ugyanennyi lakk van a csomagban.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, logikusan hangzik, de kavicsfelverődésnek nagy, más márkájú autóimon nem volt ilyesmi, legfeljebb milliméteres pontok... Ez inkább úgy néz ki, mintha válna le a festék! Persze magyarázatot nem tudok.

Talán javítva lett a lökös fényezése. Műanyagot nem mindenki tud szépen, és tartósan lefesteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kicsit le van mattulva a piros Classicom. Szerelőm mondta, hogy egy polírozás sokat segítene. Gáz kérdés, de azér megkérdem. Tulképp mi a polírozás? Hatékony? Drága? Gondolom egy újrafényezésnél olcsóbb. Van valakinek ilyen tapasztalata? Köszi...

Egyenszínű (az autód színével megegyező) paszta felhordása az autóra, majd pedig nagyon puha anyaggal (mondjuk ronggyal) való eldolgozása. Erős muszklikat és rengeteg időt igényel (én egyszer csináltam még a zöld F-nél, de lehet, h csak 10 évente fogom...), és türelmet is. De nagyon szép tud lenni tőle a kocsi, lesz rajta egy ellenálló felület, amiről jobban lepereg a kosz/víz...

Később, ha viaszos autósamponnal átmész a kocsin, még jobb lepergetőréteget kapsz (vagy elmész viaszos mosásra, én mondjuk sajátmosás-párti vagyok, de ahány ház...)

Link to comment
Megosztás:

A sárvédőív gumi felé eső peremén... Ez egyáltalán nem elfogadható, pláne ilyen fiatalon. :) Sajnos, ismerős, bár nekem 9 éves kora körül jött elő. Éppen jövő héten tervezek egy túrát az Opel szervizbe, feldobom az átrozsdási garanciát (én minden évben voltam valamiért szervizben, és élnek a rozsdavizsgálati pecséteim...), aztán meglátjuk. Érdemes minél előbb megcsináltatni, nehogy beleegye magát teljesen a lemezbe (bár már ott rág...). Nem tudom mennyi lehet a festőmunkája, tulajdonképpen elég csak a peremet megdolgozni és megfújni. Mindenesetre ha kidobnak a garanciával, akkor is meg kell csináltatni.

No, ma sikerült eljutni végre. Egyelőre annyit konstatáltunk, hogy vannak rügyek mindkét hátsó sárvédőív peremén + két, eddig nem látott helyen: alul, a pótkerék helye kiöblösödésének peremén, meg a hátsó lökhárító előtti konzol-részen. :D Eléggé csúnyán néz ki. Egy jegyzőkönyvet/munkalapot vettünk fel, egy hét múlva várjuk a GM-es karosszéria megmondóembert, aki majd lefényképezi, meg megmondja majd a tutit. Mindenesetre én reménykedem, hogy gariba belefér.

Más. Próbáltam rendelni a tetőantennám alá szigetelőgumit, de külön nincs, csak a komplett antennával, ami 24.000 HUF. :D Tényleg nem lehet ezt külön kapni?

Link to comment
Megosztás:

én se találtam epc-ben :)

Azért köszi. :D Akkor vagy bontós nézelődés lesz, amire mostanában semmi időm nincs, vagy tényleg odaszúrok valami sziloplasztot vagy valamit. Bár szervizes srác azt mondta, hogy az antenna tövénél még van egy szigetelőgumi, úgyhogy nem ázna be. De ha mégis, az életben ki nem száradna...

Link to comment
Megosztás:

Azért köszi. :) Akkor vagy bontós nézelődés lesz, amire mostanában semmi időm nincs, vagy tényleg odaszúrok valami sziloplasztot vagy valamit. Bár szervizes srác azt mondta, hogy az antenna tövénél még van egy szigetelőgumi, úgyhogy nem ázna be. De ha mégis, az életben ki nem száradna...

csak szilót ne!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Én is ugyanezt tapasztalom a 2008 nyarán újonnan vásárolt G Astrámon. Mi okozhatja, és mit lehetne tenni szerintetek?

Ha 2008-as évjárat akkor Classic II ugye?

Mintha valaki írta volna korábban hogy ezeknél már hiányzik a műanyag hátsó dobbetét a sárvédőnél (éljen a spórolás ugye), és a hátsó kerék felveri a sarat/latyakot a doblemezhez, ami megragad a sárvédő és a tankbetöltő csöve között, ahol a rozsda elkezd dolgozni. Ha tényleg így van (én nem tudom, nekem a Coupén van hátul is dobbetét gyárilag), akkor a megoldás hogy alaposan, a sárvédő belsejénél is ki kell tisztítani a sarat mosáskor, aztán meg venni kell egy ilyen dobbetétet, és a probléma volt-nincs.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.