Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Sziasztok!

Tegnap egy kedves autóstárs "rányitotta" a saját autója ajtaját az enyémre... Nagyjából 1 mm2-nyi felületen lejött a festék. Mivel fehér az autó színe ezért nem tudom megállapítani, hogy csak felső réteg jött le vagy már az alapozó (ami gondolom fehér :rolleyes:) amit látok.

Ti mivel javítjátok ezeket a felületi sérüléseket? Van még 1 a taksapkánál, azt is javítanám egyúttal.

Köszi a segítséget!

Üdv. Schiszi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Próbálkozz meg egy ilyennel:

javítófesték

Sziasztok!

Tegnap egy kedves autóstárs "rányitotta" a saját autója ajtaját az enyémre... Nagyjából 1 mm2-nyi felületen lejött a festék. Mivel fehér az autó színe ezért nem tudom megállapítani, hogy csak felső réteg jött le vagy már az alapozó (ami gondolom fehér :rolleyes: ) amit látok.

Ti mivel javítjátok ezeket a felületi sérüléseket? Van még 1 a taksapkánál, azt is javítanám egyúttal.

Köszi a segítséget!

Üdv. Schiszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Honnan tudom meg, hogy pontosan milyen javítófestéket vegyek a kocsihoz?

A forgalmiba bejegyzett színkód -szerintem- nem igazán fedi a valóságos színt. A kocsiban valamelyik típustáblán fel van tüntetve a színkód?

Köszi

A jobb oldali B oszlop tövében keresd a matricát, arra van feljegyezve a színkód.

Link to comment
Megosztás:

valami jó minőségüvel, de azt a festők tudják. Az enyimen kipp-kopp 2 éve OK a dolog, standox-ot használt a festő. (hátsó lökhárító, és a 2 C oszlop)

Köszönöm, közben megtudtam, hogy a gyárban is ezzel fújnak, úgyhogy jónak kell lenni. Már van tippem egy jó festőre, aki ezzel dolgozik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem, hogy jó topikba írok, igaz nem kimondott karosszériáról lenne kérdésem, hanem a lámpaburáról.

Nemrég vásároltam egy 2003as gépet, és a fényszóró felső része teljesen ki van mattulva. Olyan mintha gépi mosó miatt karcos lenne, illetve egy lakkréteg lekopott volna róla. Viszont máshol teljesen épek az első lámpák, nincsenek bemattulva sem, csak a felső részükön. Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet? Én a napra tudok gondolni, láttam már sok clio lámpa felső részét naptól kifakulva.

Ha nem tudjátok elképzelni lefényképezem miről is van szó.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem, hogy jó topikba írok, igaz nem kimondott karosszériáról lenne kérdésem, hanem a lámpaburáról.

Nemrég vásároltam egy 2003as gépet, és a fényszóró felső része teljesen ki van mattulva. Olyan mintha gépi mosó miatt karcos lenne, illetve egy lakkréteg lekopott volna róla. Viszont máshol teljesen épek az első lámpák, nincsenek bemattulva sem, csak a felső részükön. Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet? Én a napra tudok gondolni, láttam már sok clio lámpa felső részét naptól kifakulva.

Ha nem tudjátok elképzelni lefényképezem miről is van szó.

Üdv

A nap bizony,az enyém is olyan volt,de szépen felpolíroztam,és olyan mint az új!Csak nekem az egész lámpatest,elég sz..ul is világított,de most már jó.

Link to comment
Megosztás:

...illetve egy darabig jó lesz. Nekem is polírozták a lámpabúráimat, de sajnos nem örökös megoldás, a nap UV-sugarai idővel ugyanúgy kifakítják/megsárgítják, szóval max. arra jó hogy 1-2 évet nyersz vele, de aztán előbb-utóbb mindenképp új lámpát kell venned.

Link to comment
Megosztás:

Utánanézek, hogy mennyibe kerül egy polírozás, ha nem túl sok megcsináltatom, mert a lámpa egyébként szépen világít. Mint írtam, csak a felső része foltos, a foncsor részénél teljesen tiszta a búra.

Már az én lámpáimon is látszik az UV hatása, de csak a felső részen. A bura eleje még nem mattult, nem rontja a világítást, inkább csak esztétikai hiányosság. Majd esetleg dobj be ide árat, a miheztartás végett.

Link to comment
Megosztás:

A kocsog útkoprók elintézték az autóm!

20 km-t kellett haladnom a "gyönyörű" munkájukon, me azt hiszik, az az útjavítás, hogy jó vastagon beszurkozzák az utat, oszt meghintik aprókajiccsal!

Az eredmény az lett, hogy a szurok (totál kátrány a kocsi mindkét oldala!) a negyven fokban hömpölygött mindenfele+az aprókavicsok fröcsögtek szanaszét.

Nagyon lassan mentem emiatt, de bezzeg a többiek!!

Ezerrel téptek el mellettem, kavicszáport zúdítva rám!! :rolleyes:

Na azok is megkapták a magukét szóban!!

Most mosás után még kátrányeltávolítóval is vixolhatok!!

Link to comment
Megosztás:

Majd esetleg dobj be ide árat, a miheztartás végett.

Mér'nem kérdeztek? Fentebb írtam hogy én már túl vagyok rajta...

Nekem ők csinálták, és összesen 8e Ft-ot kellett fizetni a két első fényszóróért. Ehhez képest a Patacsinál legutóbb 20e Ft-ért láttam a vadonatúj fényszóró párját, szóval mindenkinek fel van adva a lecke hogy érdemes-e políroztatni (sztem nem).

Link to comment
Megosztás:

Mér'nem kérdeztek? Fentebb írtam hogy én már túl vagyok rajta...

Nekem ők csinálták, és összesen 8e Ft-ot kellett fizetni a két első fényszóróért. Ehhez képest a Patacsinál legutóbb 20e Ft-ért láttam a vadonatúj fényszóró párját, szóval mindenkinek fel van adva a lecke hogy érdemes-e políroztatni (sztem nem).

Köszi! Mondjuk így összevetve az árakat valóban kérdéses, hogy megéri-e... Patacsinál a DEPO(?) márkájúnak 20 alatt van az ára. Minőségben milyen lehet? Ez még tényleg emészthető áron van (nemúgy a Hella, aminek darabját 30e körül kínálják).

Link to comment
Megosztás:

Utánanézek, hogy mennyibe kerül egy polírozás, ha nem túl sok megcsináltatom, mert a lámpa egyébként szépen világít. Mint írtam, csak a felső része foltos, a foncsor részénél teljesen tiszta a búra.

nekem a haverom polírozta mind a 2 njoy lámpámat

+a két hátsót is megküldte 1000ft ért

a jobb oldalit valami barom a bontóban lemosta hígítóval. az előző tulaj meg nem figyelte megvette berakta , a tetejük meg olyan durva és érdes volt mintegy kőműves keze

gyönyörűek lettek a pincében pihennek.

de nem egy nagy durranás

a xenon lámpáimat már magamnak csináltam kölcsön géppel anyaggal

nem kell hozzá sok anyag

2000 csiszolópapír

közepesen durva és finom paszta ,féldeci ha kell mind kettőből

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nincs tapasztalatom ezzel a Depo lámpával, de ha nem ázik be avagy párásodik, akkor még egy utángyártott de új lámpa is jobban világít, mint egy polírozott régi gyári.

Egy másik oldalon volt problémája srácnak lámpabúrával, karcos volt stb. Elvitte políroztatni, elbaszták. Elvitte máshová ott ######án megcsinálták. De most nem találom hol olvastam erről... ha meglesz jelzek.

Link to comment
Megosztás:

nekem a haverom polírozta mind a 2 njoy lámpámat

+a két hátsót is megküldte 1000ft ért

a jobb oldalit valami barom a bontóban lemosta hígítóval. az előző tulaj meg nem figyelte megvette berakta , a tetejük meg olyan durva és érdes volt mintegy kőműves keze

gyönyörűek lettek a pincében pihennek.

de nem egy nagy durranás

a xenon lámpáimat már magamnak csináltam kölcsön géppel anyaggal

nem kell hozzá sok anyag

2000 csiszolópapír

közepesen durva és finom paszta ,féldeci ha kell mind kettőből

Ha az UV védő réteget lepolírozod, akkor most szép lesz, de majd nézd meg pár év múlva! Tisztárag be fog sárgulni! Szóval csak akkor políroztass, ha ezzel tisztában vagy!

Munkatársam is így járt.... tiszta sárga a búra..

Link to comment
Megosztás:

Ha az UV védő réteget lepolírozod, akkor most szép lesz, de majd nézd meg pár év múlva! Tisztárag be fog sárgulni! Szóval csak akkor políroztass, ha ezzel tisztában vagy!

Munkatársam is így járt.... tiszta sárga a búra..

Akkor majd az új lámpatesteket nézegeti, mert a "polírozás" csak az igazi megoldás, a csere elodázása. Ez az anyag (talán polikarbonát?) igen érzékeny az UV-re akár az izzóból, akár a Napból jön. Támad a Nap! :rolleyes:

Polírozással a karcos lámpaüveget javították, de mutassatok napjaink autóin üveg lámpabúrát! Mióta nem az ezekben kialakított mintázat felelős a fénykéve kialakításáért, azóta csak az olcsó műanyag van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.