Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

A vákumos EGR-t hogy lehet megbontani a tisztításhoz? Az enyém most a cső felől (ami a kipuffból jön föl) van levakolva, de szeretném kipuceválni. A ház azonban rá van sajtolva arra a levegőfogadó házra (tuti nem ez a szakneve :wacko: ) Az a rásajtolás nem úgy néz ki, mint amit megbont majd szépen visszasajtol az ember.

Hidd el, jobb az neked ha lefalazva hagyod :( <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mindenkinek üdvözlet, új vagyok itt!

Csak egy kérdés, helyesebben kettö, astra gsi, 93-as, C20NE motor, van-é EGR szelep? Tegnap az opelnél azt mondták, hogy igen, de egy szavukat sem hiszem el! <_< Ma neki ugrottam, de nem találom, mit kell megbontani? Esetleg vkinek van fotója, hogy hol van? Ha megtalálom, én csinálok!

Várom válaszotokat! Pápá mindenki! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mindenkinek üdvözlet, új vagyok itt!

Csak egy kérdés, helyesebben kettö, astra gsi, 93-as, C20NE motor, van-é EGR szelep? Tegnap az opelnél azt mondták, hogy igen, de egy szavukat sem hiszem el! <_< Ma neki ugrottam, de nem találom, mit kell megbontani? Esetleg vkinek van fotója, hogy hol van? Ha megtalálom, én csinálok!

Várom válaszotokat! Pápá mindenki! :wacko:

NE-n nincs EGR.

Link to comment
Megosztás:

NE-n nincs EGR.

Szia!

Köszcse a választ, csak ki akarom deríteni, hogy miért rángat azok után, hogy kicseréltem a gyertyákat, kábeleket, rotort, benzinszüröt!

Látjátok, ezért nem viszem itt a spanyoloknál szervízbe, föleg nem a márka szervízbe! Ugyanis ök azt mondták, hogy van Egr szelep! <_<

Természetesen a vissza jelzö fel sem gyullad menet közben, így a számitó gép sem mutat ki hibát! :wacko: Sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszcse a választ, csak ki akarom deríteni, hogy miért rángat azok után, hogy kicseréltem a gyertyákat, kábeleket, rotort, benzinszüröt!

Látjátok, ezért nem viszem itt a spanyoloknál szervízbe, föleg nem a márka szervízbe! Ugyanis ök azt mondták, hogy van Egr szelep! <_<

Természetesen a vissza jelzö fel sem gyullad menet közben, így a számitó gép sem mutat ki hibát! :wacko: Sziasztok!

Lehet ám az lambda hibától is. :(

Link to comment
Megosztás:

Természetesen villágít! :wacko: Utána, tudod, <_< , ha béindítom a szekeret kiég, minden leállításnál ki cserélem az izzót! :( Viccet félre értve, gyujtáskor ég az izzó, utána meg egyáltalán nem! na mindegy, találtam 100 euróért egy gyári ,új?( 3 hónapos) levegö mennyiség méröt, a szondával együtt( szintén új és gyári), holnap megrendelem postán! Kicsit rizikós a dolog, de beprobálkozom vele! Zsákba macska! A srác egy kicsit fanatikus, 4 opelje van, 2 kadett, egy 8, egy 16 szelepes, meg kettö astája ugyanígy! ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Reggelt....

Szóval,eléggé el van lustulva a szekerem,(94-es 1.7D) semmi húzása nincs,erő meg aztán 0..... :)

Ha lezárom ezt a bizonyos AGR szelepet,javíthat ezen a lustaságon??

Ha már nem a tv előtt ülsz hanem az autót szereled már javult a lustaságod :D

Na de a viccet félretéve: nem.

Nem fog tőle megtáltosodni az autó csak egy hibaforrást kiiktatsz amit ha hagysz idővel szivathat.

Link to comment
Megosztás:

Reggelt....

Szóval,eléggé el van lustulva a szekerem,(94-es 1.7D) semmi húzása nincs,erő meg aztán 0..... :D

Ha lezárom ezt a bizonyos AGR szelepet,javíthat ezen a lustaságon??

Ha már nem a tv előtt ülsz hanem az autót szereled már javult a lustaságod <_<

Na de a viccet félretéve: nem.

Nem fog tőle megtáltosodni az autó csak egy hibaforrást kiiktatsz amit ha hagysz idővel szivathat.

Azért annyit belekötnék, hogy alacsonyabb fordulaton jobban reagál a gázra, a lezárás előtt jellemző rángatás megszűnt és ha eddig mondjuk 1500 környékén gázadásra semmit nem csinált csak morgott, meg remegett, akkor kevésbé lesz hajlamos rá, és csak még alacsonyabb fordulaton fogja csinálni. Nekem sokkal egyenletesebben húzós, remegésmentesebb lett a gép tőle. Nem mondanám hogy versenykész, de használhatóbb lett mindenképpen :)

Link to comment
Megosztás:

Reggelt....

Szóval,eléggé el van lustulva a szekerem,(94-es 1.7D) semmi húzása nincs,erő meg aztán 0..... :)

Ha lezárom ezt a bizonyos AGR szelepet,javíthat ezen a lustaságon??

Ha már nem a tv előtt ülsz hanem az autót szereled már javult a lustaságod :D

Na de a viccet félretéve: nem.

Nem fog tőle megtáltosodni az autó csak egy hibaforrást kiiktatsz amit ha hagysz idővel szivathat.

De igen! Ha most folyamatosan nyitva van, és azért lomha a motor, akkor javulni fog a lezárással. Javaslom a kipuff felől feljövő cső csatlakozása alá valami fémlemezt faragni, a vákuumcső ledugózása nyitva beragadt szelep esetén már nem segít.

Link to comment
Megosztás:

Ha már nem a tv előtt ülsz hanem az autót szereled már javult a lustaságod <_<

Na de a viccet félretéve: nem.

Nem fog tőle megtáltosodni az autó csak egy hibaforrást kiiktatsz amit ha hagysz idővel szivathat.

Jah,amúgy mindig bütykölök rajta valamit...lehet,ez a baj... :D

Egyenlőre ott tartok,hogy le se bírom húzni a csonkról azt a fényes csövet,kilazítottam a bilincset,de nem jön,viszont a kezem már tiszta vér... :icon13:

Van rajta egy bevágás,gondolom azon kellene nyitni,hogy lazuljon,de nem nagyon bírtam,van ennek valami technikája??? :)

Link to comment
Megosztás:

De igen! Ha most folyamatosan nyitva van, és azért lomha a motor, akkor javulni fog a lezárással. Javaslom a kipuff felől feljövő cső csatlakozása alá valami fémlemezt faragni, a vákuumcső ledugózása nyitva beragadt szelep esetén már nem segít.

Szóval,ha jól értem,ha a lezárom azt a fém csövet,az elég,nem kell külön még a vákumcsövet is eldugaszolnom,mondjuk csapágygolyóval??? :D :)

Link to comment
Megosztás:

Szóval,ha jól értem,ha a lezárom azt a fém csövet,az elég,nem kell külön még a vákumcsövet is eldugaszolnom,mondjuk csapágygolyóval??? :D :)

Akkor felesleges, így van. A szívósoron fenn, ahol a fényes cső 2 csavarral van rögzítve, oda faragsz egy fémlemezt, amin csak a csavarok helye van kifúrva, és aláteszed, visszacsavarozod. Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Aha,értem,kösz...

Előtte kitakarítsam az egészet,vagy akkor felesleges?

Ha a szelepre gondolsz, akkor tök felesleges, úgyse használod többet :lol: A csavarok kitekerésénél vigyázz, mert nem nehéz beletörni őket :) (sajnos tapasztalat <_< :icon13: ) inkább locsolgasd egy fél órát csavarlazítóval, mint egyszer beletörd :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.