Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Hmmm.......

Ha eladom az erősítőt meg a csövet akkor annyit.

Ha azt mondjátok hogy szólni fog a cső meg az erősítő a kocsiba szépen akkor smemit....

Azt hiszem, nem igazán értem mit is kérsz: más mondja meg, hogy szépen fog szólni egy cucc a kocsidban?

A zene mint sok minden más nagyon szubjektív, azaz ami nekem tecc. az lehet neked nem, azaz Te neked kell hogy tetszen amit a kocsidban hallgatsz.

Mellesleg jegyzem meg, hogy az a cucc ami jól szólt az egyik autóban közel sem biztos, hogy ugyanúgy szól a másikban is, mivel teljesen más akusztikai környezet.

Ha egységes rendszert akarsz: komponens szett előre (lehetőleg 16.5cm es ), erősítő min. 4 csatornás, és egy mélyláda, normális kábelezés és hangszigetelés, és ez még nagyon -nagyon alap "hifi" :(

A Te esetedben ekkora teljesítményű erősítő és terhelhetőségű cső esetén nem indokolt a kondi, legyen inkább egy jó akksid és megfelelő keresztmetszetű tápkábel az erősítőig ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek, ha tudtok.

Adott egy Astra G 1.4 Classic (fapad), nem gyári rádióval, amit valószínűleg később szerelték bele. Mivel a benne levő rádió elég vacak (Kenwood, szakadozik a vétel, stb.) szeretnék bele tenni egy CAR400-ast (elfekvőben van ilyenem). A gond ott van, hogy a multifunkciós kijelzőn egyáltalán nem megy, a CAR400 csatlakoztatása és bekapcsolása után továbbra is csak a dátum, idő és külső hőmérsékletet jelzi. Ha a rádiót próbálom vakon kikódolni, a megfelelő csipogások hallhatók (végig azért nem csináltam).

A CAR400 majdnem biztos, hogy jó, én szedtem ki egy másik Opel-ből, amibe CDR500 került.

Hogy kell aktiválni a beépített kijelzőt?

Előre is köszi,

Tamá

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek, ha tudtok.

Adott egy Astra G 1.4 Classic (fapad), nem gyári rádióval, amit valószínűleg később szerelték bele. Mivel a benne levő rádió elég vacak (Kenwood, szakadozik a vétel, stb.) szeretnék bele tenni egy CAR400-ast (elfekvőben van ilyenem). A gond ott van, hogy a multifunkciós kijelzőn egyáltalán nem megy, a CAR400 csatlakoztatása és bekapcsolása után továbbra is csak a dátum, idő és külső hőmérsékletet jelzi. Ha a rádiót próbálom vakon kikódolni, a megfelelő csipogások hallhatók (végig azért nem csináltam).

A CAR400 majdnem biztos, hogy jó, én szedtem ki egy másik Opel-ből, amibe CDR500 került.

Hogy kell aktiválni a beépített kijelzőt?

Előre is köszi,

Tamá

Mivel nem gyári cucc volt benne, ezért átprogramozták a kijelzőt, hogy az alapértékeket mutassa.

Ha visszateszed a gyári fejet vissza kell programoztatni a kijelzőt (TECH-2 műszerrel), hogy kommunikálhasson újból a gyári fejjel. Addig be sem tudod kapcsolni és kódolni sem enged, viszont ha visszaállíttatod újra működik és az RDS is a kijelződre kerül :huh:

Link to comment
Megosztás:

Mivel nem gyári cucc volt benne, ezért átprogramozták a kijelzőt, hogy az alapértékeket mutassa.

Ha visszateszed a gyári fejet vissza kell programoztatni a kijelzőt (TECH-2 műszerrel), hogy kommunikálhasson újból a gyári fejjel. Addig be sem tudod kapcsolni és kódolni sem enged, viszont ha visszaállíttatod újra működik és az RDS is a kijelződre kerül :lol:

Az f astránál csak egy vezetéket kellett elvágni, csak nem tudom már melyiket :huh:

Link to comment
Megosztás:

Elvágtam a vezetéket és ennek hatására a rádió bekapcsolásakor(nem gyári) a kijelzőn megmaradt a dátum idő stb! Amig nem volt elvágva addig bekapcskor eltünt minden a kijelzőről.

Ilyet még nem is hallottam, de persze azért nem kételkedek, csak nagyon egyszerűnek tűnik.....

Azt lehet tudni, hogy melyik vezetéket kell elvágni és melyik csatiban??

Gondolom az egybeépítettre gondolsz (a legszélesebb vezérli a kijelzőt....)

Link to comment
Megosztás:

A fejegység "remote" (kimenő 12V) szálát kell elvágni, az kapcsolja a kijelzőt. Egyes autókban viszont van antennaerősítő, és ha elvágod azt a vezetéket, nem fog többé tápot kapni az antennaerősítő és vacak lesz a vétel bizonyos helyeken.

Link to comment
Megosztás:

A fejegység "remote" (kimenő 12V) szálát kell elvágni, az kapcsolja a kijelzőt. Egyes autókban viszont van antennaerősítő, és ha elvágod azt a vezetéket, nem fog többé tápot kapni az antennaerősítő és vacak lesz a vétel bizonyos helyeken.

Nem hiszem, hogy azt vágtam volna el hiszen az erősítőt is az a vezeték kapcsolta és az működött! Én egy szürke-fehér vezetékre emlékszem :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Egy érdekességre szeretnék választ kapni, olyan fórumlakótól aki érti hogy ez hogyan lehet?

Volt egy csodás opelomba egy gyári Blau SC 202 rádió csodásan szólt, lecserétem egy car 300 rádióra szintén blau gyártmányú ami még jobban szólt dinamikailag de azt vettem észre hogy hátulról már nem szól olyan erősen mint előről hiába állítom a fader gombbal a dolgot.

Miért van ez hogy a hangerőgomb áll egy helyen és mégis hátulról rosszabbul szól mint előről??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy érdekességre szeretnék választ kapni, olyan fórumlakótól aki érti hogy ez hogyan lehet?

Volt egy csodás opelomba egy gyári Blau SC 202 rádió csodásan szólt, lecserétem egy car 300 rádióra szintén blau gyártmányú ami még jobban szólt dinamikailag de azt vettem észre hogy hátulról már nem szól olyan erősen mint előről hiába állítom a fader gombbal a dolgot.

Miért van ez hogy a hangerőgomb áll egy helyen és mégis hátulról rosszabbul szól mint előről??

elöregedtek a hangszórók?

Link to comment
Megosztás:

De hogy is valami olyan lehet hogy a gyári philips blau kazis egységek nem valós 4 csatornás erősítők, mert csak így lehet hogy hátul latymatagabbul szól!? Szerintem!

Miért ragaszkodsz a hátsó hangszórókhoz?

Egy normális sztereo installnál ez felejtős, de ha 5.1 ben gondolkodsz van létjogusultsága egyébként csak interferenciák sokasága és egy rossz szinpadkép az eredmény :huh:

Link to comment
Megosztás:

Miért ragaszkodsz a hátsó hangszórókhoz?

Egy normális sztereo installnál ez felejtős, de ha 5.1 ben gondolkodsz van létjogusultsága egyébként csak interferenciák sokasága és egy rossz szinpadkép az eredmény :huh:

Ebben igazad van a színpad kép elöl az a legfontosabb, csak ha hátul ülök akkor nincs az a teltség mint elöl ezt hiányolom, nincs az a dinamika.

De lehet hogy nekem van túl elragadott felfogásom a gyári rendszerről!

Link to comment
Megosztás:

Ebben igazad van a színpad kép elöl az a legfontosabb, csak ha hátul ülök akkor nincs az a teltség mint elöl ezt hiányolom, nincs az a dinamika.

De lehet hogy nekem van túl elragadott felfogásom a gyári rendszerről!

Normális első szett+erősítő+sub és minden a helyén lesz.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az autót hagyjuk hifi szempontjából, mert szinpadkép ide, vagy oda, nem a lábam mellöl lesz az jó semmiképp.

Ezt mindenki lássa be és kész. Bocs, de ez tény. :)

Ez sajnos messze nem tény, max. a saját véleményed amit nem egy általános érvényű alap tétel....

Lehet még nem hallottál autóban igazán jó hifit, de ez nem azt jelenti hogy nincs is :)

Link to comment
Megosztás:

Az autót hagyjuk hifi szempontjából, mert szinpadkép ide, vagy oda, nem a lábam mellöl lesz az jó semmiképp.

Ezt mindenki lássa be és kész. Bocs, de ez tény. :)

Ricsi, ha alulról hallod a zenét, akkor itt az ideje kicserélni az első szettet.... :)

Az általános térérzetet a magassugárzó határozza meg. Ha az gyengusz, vagy rosszul van beállítva, akkor vándorol le a hang. :D Ülj be hozzám, csukd be a szemed, és mondd meg, hol vannak a zenészek. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy érdekességre szeretnék választ kapni, olyan fórumlakótól aki érti hogy ez hogyan lehet?

Volt egy csodás opelomba egy gyári Blau SC 202 rádió csodásan szólt, lecserétem egy car 300 rádióra szintén blau gyártmányú ami még jobban szólt dinamikailag de azt vettem észre hogy hátulról már nem szól olyan erősen mint előről hiába állítom a fader gombbal a dolgot.

Miért van ez hogy a hangerőgomb áll egy helyen és mégis hátulról rosszabbul szól mint előről??

Nálam is ez a helyzet, mégpedig azért, mert nincs külön csipogóm az ajtóban...

roletti: nekem kimondottan tetszik a hangzás, ha hátul - az ajtókban - is van hagszóró :) Gusztus dolga :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.